FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabuła Anioła Ciemności
Autor Wiadomość
Pit 
Nowicjusz

Wysłany: 24-12-2003, 13:30   Fabuła Anioła Ciemności

Witam, witam :) muszę coś napisać na początek, czemu nie zacząćby nowego tematu? :)
Powiedźcie co sądzicie o fabule Angel of Darkness.. Mnie ostatnio najbardziej zastanawia to, co zamierza zrobić Crystal Dynamics z tym fantem... Czy zmieni się fabuła?
Mam nadzieję, że minimalnie. Choć w ogóle zrobiło się trochę dziwnie.. Tomb Raider w szóstce zmienił właściwie zupełnie klimat.. Który wybierze nowy twórca? A to ciekawe :?: [/b]

Pati 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2003, 13:48   

Nie gralam w TAOD, bo mój komp to gruchot stary, ale lubię tego typu mroczne klimaty. Nie wiem jednak, jak to w TR wygląda. No bo np. Londyn z TR3 był dla mnie zbyt ciemny. Myslę, ze TR powinien być bardizej w stylu TR1, aczkolwiek moją ulubiona częścią jest TR3 - ale to dlatego, ze ja po prostu kocham levele w Nevadzie!!!

Mamba 
Nowicjusz

Wysłany: 24-12-2003, 13:56   

Ja też uwielbiam TR3 :D , co do TAOD uważam, że fabuła gry była super ( taka niezwykła :mrgreen: ). A jakie będą dalsze losy gry to zależy tylko od Crystal Dynamics, czy zmienią fabułę to się okarze ...

Pit 
Nowicjusz

Wysłany: 24-12-2003, 14:20   

Tomb Raider 3 to już swoją drogą :) Szczerze mówiąc 3-ka była (wg mnie oczywiście) jednym z lepszych Tomb Raiderów - najbardziej chciałem zagrać w Golda, czyli Tomb Raider III The Lost Artifact. Pamiętam, jak ściągałem demo, zagrałem w jedną planszę i stwierdziłem: "kurczę! muszę to mieć!"
Myślałem, że Cenega da ten gold w edycji kolekcjonerskiej Lara Pack, otwieram pudełka: jest gold 1-ki, jest gold 2-ki... A w TRÓJCE... AAAAAAAAAA NIC! BARDZO mi się to nie spodobało, była nawet ta sprawa poruszana, Cenega miała się tym zająć i podobno coś z tym zrobić, a tu nic :(
Szkoda, a nie wiem jak zdobyć ten gold. Kiedyś też widziałem go w... :arrow: VOBISIE!! Ale trochę to kosztowało 80-90zł, a akurat wtedy nie mogłem sobie na to pozwolić i... śladu po tym już nie ma :(
Muszę to kiedyś dorwać :mrgreen:

EDIT BY GRZEKO

Trójka gold w polsce był tylko za 99zł w Premier Collection, ale dalszą dyskusję na ten temat proponuję przenieść do "Classic Tomb Raider".

Mamba 
Nowicjusz

Wysłany: 24-12-2003, 14:33   

Pit :arrow: Jeśli chcesz mieć TR3Gold ściągnij z internetu :P

EDIT BY GRZEKO

j/w

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 24-12-2003, 14:42   

Fabuła AOD jest tak zagmatwana gdyż wycięto 50% gry, więc automatycznie pewne wątki stają się niejasne. Co do jej kontynuowania w TR7 to CD nie ma takiego obowiązku gdyż fabuła została przedstawiona w komiksie i prawdopodobnie w książce.

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-12-2003, 15:44   

Ten nasz wspaniały AOD :)

Miałem nadzieję, że dostaniemy prawdziwy przebój... dostaliśmy niedokończoną grę..
jednak nie zawiodłem się zbytnio... (no prócz tego, że nadal mam za słaby komputer , nie mogę grać w to u mnie w domu... :( )

Przeszedłem 1/3 TR6 i muszę powiedzieć, że zmiany wyszły grze na dobre. (no prawie wszytkie :) )

najlepsza jest właśnie fabuła. Jesetm dopiero przed Luwrem.. ale wiem sporo o dalszych levelach.. Fabuła naprawdę jest fajnie pokręcona :) szkoda tylko, że sporo lokacji wycięli...

Mimo wszytko moja ulubiona częśc to Tr4! :!:

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 24-12-2003, 21:45   

Jak dla mnie fabuła w TAOD jest dość spoko... :P W niektórych miejscach możnaby było trochę poprawić, to wyciąć, to dodać :P i (IMO) nawet dałoby się z tego film zrobić... :P

Karel 
Nowicjusz

Wysłany: 27-12-2003, 17:12   

Hej! Zgadzam się z Wami w całości. Fabuła TAOD to najlepszy element w grze, oczywiście poza Larą :D . Przynajmniej ja tak myślę. Przeszłem już całą grę i tak sobie myślę, że dobrze się stało, że TAOD nie zakwalifikował się do ozczarowań 2003. Co ja mówię. Świetnie :mrgreen: !!! Ach gdyby jeszcze nie ten napis na CD-Action, to było by jeszcze jako tako. Prawda?

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2003, 16:51   

Karel napisał/a:
Hej! Zgadzam się z Wami w całości. Fabuła TAOD to najlepszy element w grze, oczywiście poza Larą :D . Przynajmniej ja tak myślę. Przeszłem już całą grę i tak sobie myślę, że dobrze się stało, że TAOD nie zakwalifikował się do ozczarowań 2003. Co ja mówię. Świetnie :mrgreen: !!! Ach gdyby jeszcze nie ten napis na CD-Action, to było by jeszcze jako tako. Prawda?

Tak, fabuła jest IMO najlepszym elementem szóstki. Na rozczarowanie roku na szczęście ta gra nie zasłuzyła :D

Barbie napisał/a:
Jak dla mnie fabuła w TAOD jest dość spoko... :P W niektórych miejscach możnaby było trochę poprawić, to wyciąć, to dodać :P i (IMO) nawet dałoby się z tego film zrobić... :P

co to znaczy dośc :p ?

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2003, 16:55   

Np. Skąd Lara zna Karela ? (to się chyba tak pisze)

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Valkiria 
Obieżyświat

Wysłany: 29-12-2003, 13:26   

A faktycznie. 8) Jej przyjaciel,wróg?? Wcześniej go nie było więc z kąd Lara go zna??

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 29-12-2003, 13:37   

nie doszedłęm do końca TR6, więc nie mam pojęcia :? mozekiedyś będę mógł ukonczyć.. oby szybko...

czyli sugerujecie, że spora część fabuły też zostałą wycięta?

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 29-12-2003, 18:31   

Cezar napisał/a:
co to znaczy dośc :p ?

No wiesz... :D Jakbym napisała "spoko", to to nie byłoby to samo, co "dość spoko"... :P

Lukas 
Nowicjusz

Wysłany: 29-12-2003, 19:06   

Fabula TAOD jest w porzadku, ale co robi to "TOMB raider" w tytule? Nie mowicie, ze Luwr i to dziwadlo pod nim wystarczy... Jak dla mnie w TAOD zabralko klimatu przygody, ale za to najbardziej lubie TR - poszukiwanie skarbow w odleglych zakatkach globu, w tajemniczych grobowcach pelnych pulapek! W TR lubie to, co przypomina mi to, z czego TR1 czerpalo inspiracje - Indiane! Z tego powodu (i z wieeeelu innych) TAOD mnie rozczarowal.
Pozdrawiam!
---L.

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 29-12-2003, 21:14   

Wg mnie fabuła TAOD jest najciekawsza z całej serii. Jedyne czego mi brakuje, to grobowców, antycznych świętyń etc. Przeszłam prawie całego TAOD i największe zastrzeżenia fabularne mam do leveli z Kurtisem. W ogóle nie przypominają TR! Raczej jakiś krwawy horror. Srkadamy się po laboratorium i częstujemy kulkami agresywne mutanty :P [/i][/b]

Valkiria 
Obieżyświat

Wysłany: 29-12-2003, 22:43   

To fakt,Tomb Raider w naszym znaczeniu to co innego niż chodzenie w ściekach no nie?? CHociaż fabuła ok.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 30-12-2003, 13:10   

fabuła z TR6 spowodowała, że o niedoróbkach zapomniałem. Bo włąsnie najbardziej ceniw w grach ciekawei opowiedzianą historie. na inne sprawy przymykam oko :)

TR6 jest inne niż wcześniejsze gry.. ale Eido$ tę innośc zapowiadał od dawna ;)

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 31-12-2003, 16:16   

Nie mam nic przeciwko mroczoniejszym klimatom, ale tylko od czasu do czasu. Główną scenerią powinny być grobowce i świątynie. W końcu to TOMB Raider, a nie LABORATORIUM Raider :wink:

Karel 
Nowicjusz

Wysłany: 01-01-2004, 00:56   

Może to dobrze, że Lara się zmieniła. Być może stałoby się to trochę nudne widzieć ją niepokonaną przez wszystkich, a do tego szalejącą po ciemnych grobowcach. Mnie osobiście podoba się ten 'typ' Lary. Uważam, że autorzy dobrze zrobili wprowadzjąc w grze jaiś dreszczyk emocji - ten cień... Anioł Ciemności jest wcią z nami...

PS. Nie rozczarował Was trochę oststni filmik???

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 01-01-2004, 01:50   

Ostatni filmik zakłada kontynuację historii w TR7... tylko teraz nie wiadomo czy to będzie ciągnięte...

Cman 
Praktykant

Wysłany: 01-01-2004, 10:42   

A ja tak sobie mysle, ze cikawa postacia mogl byc niejaki (chyba tak to sie pisze) Luther Rouzic. Mial on ptracowac zdaje sie w Praskich bibliotekach czy cos takiego. Ale i tak fabula AOD jest w sumie najlepsza, ze wszytskich czesci Tomb Raider...Ale kto wie, czy nie byloby lepiej, gdyby Core moglo pracowac, a nie bac sie o posady, ktore i tak stracili :( No ale coz, tak to juz jest. W kazdym razie, Crystal Dynamics, jesli nawet nie bedzie kontynuowac historii z AOD, to ma napewno swietne pomysly na fabule. :)

Karel 
Nowicjusz

Wysłany: 01-01-2004, 11:10   

Grzeko napisał/a:
Ostatni filmik zakłada kontynuację historii w TR7... tylko teraz nie wiadomo czy to będzie ciągnięte...

No właśnie. Zgadzam się z Tobą całkowicie. Jeśli raz się coś zaczęłao to trzeba to skończyć...

A co do tego Luther'a. Tak, byłoby jeszcze super gdyby w tym wszystkim uczestniczył nie tylko Luther, ale także i Szamanka. Ona też nigdzie nie występuje. Moim zdaniem fajnie bybyło pokazać najpierw filmik o niej jak pomaga Larze w wydostaniu się się z Egiptu. A potem może coś o Wernerze, że np. próbuje się dodzwonić do Lary itp. Aż tu nagle ona skłąda mu nieoczekiwana wizytę (nie może już wytrzymać tego napięcie między nimi, chociaż wcią się boi- pragnie wytłymaczenia, a zarazem nie chce wracać do tamtej sprawy)i wtedy dopiero zabujstwo. Swoją drogą interesujące jest to z kąt Lara zna Karela (chociaz to chyba już było). Przecież prawie w ogóle nie uczestniczył biernie w filmikach - zawsze czynnie.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 01-01-2004, 12:53   

Karel napisał/a:
Jeśli raz się coś zaczęłao to trzeba to skończyć...

Problem w tym, że zaczęło Core. A Crystal Dynamics niczego nie zaczynają więc mają wolną rękę.

Karel 
Nowicjusz

Wysłany: 01-01-2004, 13:29   

No tak wiem. Al przecież jeśli Eidos zdecydował się odebrać Core prawa to musiał liczyć się z niezadowoleniem fanów. Większość z nas wolałaby kontynuować tą fabułę.

Odpowiedz do tematu