FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Film Tomb Raider (2018)
Autor Wiadomość
Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 12-02-2017, 01:08   Film Tomb Raider (2018)

Poprzedni temat "TR Movie 3?" to było gdybanie przez ostatnie 14 lat ( :szok: ), pora więc ten rozdział zamknąć i rozpocząć wątek o konkretach.

Pierwsze szczegóły dostępne są na WoTR w nowym dziale >> http://laracroft.pl/trm3/index.html

Co sądzicie o nowym filmie?

Mnie niepokoi to, że mimo hucznych zapowiedzi o tym, że w epoce reboota Crystalsi zwracają uwagę na spójność kanonu, jednak takiej spójności nie będzie. Prawdopodobnie film będzie... rebootem reboota, czyli alternatywną wersją pierwszej przygody Lary względem alternatywnej pierwszej przygody Lary pokazanej w TR9 na Yamatai, która była alternatywną wersją wobec informacji o początkach Lary z instrukcji TR1 (wypadek lotniczy w Himalajach). Eh...

Poza tym Crystalsi tak bardzo na siłę lansują wizerunek tej nowej Lary z reboota z łukiem i czekanem, że boję się, że to samo bedzie w filmie, zrobią wszystko, by to było inne niż z Angie, a szkoda.... I niestety jest ryzyko, że przez nowy film utrwali się wizerunek Lary jako bohaterki lękliwej z łukiem zamiast pistoletow... i tak bardzo się to zakotwiczy w świadomości odbiorców, że już ciężko w ogóle będzie wrócić do klasycznej... Takie mam obawy.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 12-02-2017, 11:55   

Ja tam czuję wobec tej produkcji wyjątkową obojętność. Po pierwsze: większość adaptacji tego typu nie ma nic wspólnego z oryginałem i rzadko się zdarza, by wiernie go naśladowano. Po drugie, mam dość reboota, czekana, łuku. Po trzecie, mam dość mieszania w tym uniwersum, bo szlag mnie trafia, jak słyszę kolejną nowinkę niemającą nic wspólnego z pierwowzorem - już nawet nie mam na myśli klasycznej Lary, ale skoro już ją stworzyli na nowo, to po co przerysowywują jej przygody na nowo i, cholera jasna, dlaczego oni tworzą alternatywną wersję pierwszego reboota? Mogli zrobić, nie wiem, adaptację nawet tej pieprzonej katastrofy w Himalajach - w uniwersum reboota, jeśli już bardzo chcą. Nowe lokacje, nowe zagrożenia - przede wszystkim coś nowego. A nie, zróbmy z Lary schabowego, a później co zostanie przeróbmy na zupę pomidorową. Wydaje mi się, że robią serii większe zło niż Core Design przy produkcji AoD.

Także, póki co nie mam planów na 16.03.2018

barteknowacki 
Nowicjusz

Wysłany: Wczoraj 1:14   

Ja natomiast cieszę się z Lary takiej, jak ją przedstawiają teraz, i cieszę się, że w filmie obecnych będzie tyle elementów z gry z 2013r. To pierwsze to pewnie dlatego, ponieważ obecny wizerunek Lary to ten, który poznałem głębiej, który zaczął mnie w jakiś sposób interesować. Poprzedni też znałem, ale jakoś był dla mnie obojętny. Rozumiem więc, dlaczego innym graczom się to nie podoba i być może za 10 lat, kiedy postanowią znowu "przeorganizować" Larę np. w formie półrobota, mnie to się nie będzie podobać. Z elementów gry cieszę się, ponieważ obawiałem się, że film będzie baaaaardzo słabo związany z grami, jak to było poprzednim razem. Tutaj, jest wycieczka, statek, a przyznam że ogromnie chciałbym zobaczyć co niektóre lokacje z gry na żywo (albo np scenę przemiany Sam, albo żołnierzy Oni ;( :tak: )

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: Wczoraj 9:46   

O ile będzie Sam i demony Oni, bo jak na razie zrobili z tego taki misz-masz, że nawet jakby ktoś chciał to nazwać ekranizacją reboota z 2013 roku, to film co raz mniej zdaje się ją przypominać. Wątek poszukiwania ojca (znowu), jakiś Lu-Ren zamiast Rotha, żołnierze Trójcy, których w grze nie było, Lara zamiast pracować w barze, jest kurierem rowerowym... Co raz bardziej trąca to rebootem reboota i groteską niż pełnoprawną ekranizacją. A szkoda - chwilowo liczę, że będzie to klapa i da do zrozumienia i twórcom filmów oraz twórcom gier, że nie o takie Larę walczyliśmy :P

Odpowiedz do tematu