FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Custom levele
Autor Wiadomość
Danio500 
Praktykant

Wysłany: 01-10-2011, 10:17   

Nie wiem gdzie napisać, więc tu napiszę :)
Chodzi mi o Custom lvl o nazwie The Croft Curse (God Horus). Jestem na początku levelu tam w jakimś ocenie, no i pod wodą jest pomieszczenie, gdzie można, a nawet chyba trzeba wejść. No więc jestem tam i jest drabinka prowadząca do do wnęki w ścianie, zapewne trzeba się tam przeczołgać. No ale problem jest - Lara nie chce mi wejść do tej wnęki, tylko dalej się trzyma drabinki. Naciskałem wszystkie możliwe przyciski i nic. Coś źle robię? Bo już nie wiem.

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 01-10-2011, 10:31   

Nie grałem level ale poznaję problem. Chodzi o taką wnękę do czołgania się, tak? W TR4 nie ma animacji przejścia z drabinki do czołgania, dlatego musisz puścić się po czym natychmiast złapać znowu i kliknąć strzałkę w górę oraz klawisz czołgania. Lara po złapaniu przejdzie na chwilę do animacji zwisania z krawędzi i jeżeli odpowiednio szybko zrobisz to co opisałem powinna się wspiąć, jeśli nie, to po prostu znowu wlezie na tą drabinkę i będzie trzeba to robić od nowa.

Danio500 
Praktykant

Wysłany: 01-10-2011, 10:46   

O taką wnękę właśnie chodziło. :)
Ale udało mi się :) Wielkie dzięki :]

jolajola1 
Praktykant

Wysłany: 12-10-2011, 17:11   

mało nie umarłam !
ze strachu , z zaskoczenia i z niewiary

podeszłam do dwóch dźwigni podłogowych, custom egipski
jedną użyłam, biorę sie za drugą, a ONA OŻYWA !!!!!
pod spodem była mumia, te wajche ma przyrośnietą na plecach !!!!!

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 12-10-2011, 19:10   

:D
Znam te mumie, wprawdzie nie z customa tylko z obiektów i sie zastanaiwiałem co to ma być mumia z wajchą na plecach :) Jedynie się domyślałem że pewnie niespodziewanie wyskakuje :)

jolajola1 
Praktykant

Wysłany: 18-10-2011, 12:24   

pierwszy zapisany save jest z 8 września, z 21:33
ostatni zapis z 11 października z 11:51
miesiąc i trochę w kompletnym i logicznym świecie

2043 savegame
zapisany czas gry to 0 day, 23:23:57 hours:min:sec
ale OCZYWIŚCIE było dłużej, te całe wieczory spędzone na POPRAWNYM wykonaniu jednego skoku, zeskoku, chwytu, wycelowania,
miałam kilka razy zastopowania, gdy nic nie sżło
2 wyjątkowo trudne dla moich palców skomplikowane skośne skoki wykonał Vimmer z trle.net

19 leveli, wiele odwiedzane wieloktrotnie . .. hmm, choć jakby osobno policzyć pod_levele z Halls of Fame, to byloby 28...
napisana przeze mnie (absolutnie NIE rozwlekła) solucja po polsku liczy 47 stron worda

POLECAM każdemu zawziętemu graczowi

QRS - Egypt And Beyond 2

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 27-10-2011, 10:57   

Moglibyście mi polecić jakiś custom na Halloween? Coś straszniejszego, ale niezbyt trudnego? I najlepiej pojedynczy lvl.

jolajola1 
Praktykant

Wysłany: 27-10-2011, 11:48   

Madhouse autorstwa Bashara, akurat te klimaty

jolajola1 
Praktykant

Wysłany: 27-10-2011, 11:53   

i jeszcze The Chamber, autor Michum
... robactwo wyłażące ze zwłok to chyba dobry klimat na Halloween ? co ?

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 27-10-2011, 13:01   

jolajola1, dziękować ^^ Zaraz to sobie looknę ;)

Danio500 
Praktykant

Wysłany: 28-10-2011, 20:30   

Może mi ktoś polecić jakiś custom lvl podobny do... The Croft Curse? :) Właśnie taki nie za trudny :P Bardzo mi się spodobał... dlatego pytam czy jest jeszcze coś podobnego :)

jolajola1 
Praktykant

Wysłany: 02-11-2011, 13:02   

mam okropny klopot z levelami btb2011STEAMPUK

nie odpala mi sie ANI JEDEN

przeciez umiem poslugiwac sie Edytorem!
(script.dat i englisz.dat do katalogu głównego . . steampuk.tr4 do katalogu data . . odpalic tomb4.exe )

wszystkie zawisaja w tym samym momencie, tzn po wybraniu New Game pokazuje nazwa właśnie załadowanego levelu, robie enter i mam wiszacy czarny ekran i po jakims czasie komunikat że system napotkał bład i aplikacja została wyłączona, ble, ble, ble.... )

K@t 
Spectre

Wysłany: 02-11-2011, 14:04   

A korzystasz z exeka przeznaczonego dla BTB? Tzn czy mówiąc o katalogu głównym masz na myśli główny katalog BTB zassany z trle.net, czy ten edytorowy?

Danio500 
Praktykant

Wysłany: 02-11-2011, 19:03   

Kojarzy ktoś custom level "Chosen part1"?
W każdym razie mam problem, ponieważ Lara mi za chiny ludowe nie chce doskoczyć tutaj http://imageshack.us/phot...eztytuukhj.jpg/ a wiem, że tu trza iść :)
Próbowałem już chyba z każdego milimetra. Ma ktoś jakiś pomysł? :D

Kerbi25 
Student

Wysłany: 02-11-2011, 21:01   

W custom nie grałem, ale z takim "problemem" spotkałem się w TR1 (pierwszy sekret w "Caves"). Mianowicie - podejrzewam, że skaczesz tam (a raczej próbujesz skoczyć) za pomocą Alt+Ctrl :P Spróbuj użyć do tego Ctrl i strzałki w górę.

jolajola1 
Praktykant

Wysłany: 02-11-2011, 21:43   

exe mam edytorowe !!!!
znaczy OPRÓCZ ściągniecia 14 leveli mam jeszcze zassać SKĄDŚ exe ????
levele zasysałam z trle nic mi nie pisało o braku exe jakiegoś specjalnego !!
ja nie wiem, skad DOKŁADNIE mam go zassać
K@cie, dasz linkę ?

Danio500 
Praktykant

Wysłany: 02-11-2011, 21:48   

no w TR1 właśnie w Caves też tak było :P
ale pomogło! wielkie dzięki Kerbi :)

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 02-11-2011, 23:29   

jolajola1, tutaj masz wszystko:
http://www.trle-hosting.n...B/download.html
Najpierw pobierasz paczkę, w której m.in. znajduje się plik .exe, a później same levele. Edytor nie jest do niczego potrzebny.

jolajola1 
Praktykant

Wysłany: 03-11-2011, 19:52   

zadziałało, DZIĘKI !

marysia 
Praktykant

Wysłany: 14-11-2011, 17:53   

Witam ! Gram w nowy custom The Triangle of Light - Prequel ; jestem w pierwszym levelu The Arrival - jestem w domu , pełno laserów , w basenie znalazłam klucz do biblioteki i crystal ; z biblioteki przez kominek dostałam się wyżej i dźwignią otworzyłam kolejne pomieszczenie , w którym nie ma nic poza następnymi zamkniętymi drzwiami . Potrzebuję pochodni , broni ... proszę o jakąś wskazówkę .

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 14-11-2011, 21:10   

W sypialni na górze po przejściu przez kominek należy poprzesuwać skrzynie. Pod jedną jest klucz Room Key do pomieszczenia obok. Tam znajdziesz laskę do kryształu. Drzwi do sypialni otwiera się w sali z basenem. Za jednym z posągów jest przycisk.

marysia 
Praktykant

Wysłany: 14-11-2011, 21:36   

Joker - bardzo , bardzo dziękuję !

rodezja 
Nowicjusz

Wysłany: 24-11-2011, 20:41   custom humanaputra

witam
mam problem w customie humanaputra jestem w momencie powrotu do punktu startowego i zdobyciu rewolweru i nie wiem gdzie iść dalej.Jest to już prawie pod koniec poziomu.W solucji niby pisze, że jakiś blok się podwyższył ale ja nie widzę żadnych zmian. Wie kotś co robić dalej?

raczej_gość 
Student

Wysłany: 31-12-2011, 13:11   

Laickie pytanie, ale jak grać? To znaczy ściagam i odrazu jest plik z grą czy coś trzeba więcej?

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 31-12-2011, 13:25   

Zależy od levelu. Jeśli ściągasz z trle.net to masz tam z lewej strony informację czy wymaga to posiadania zainstalowanego edytora leveli czy też nie. W większości przypadków jednak nie trzeba - jest informacja "No trle needed" - to oznacza że wypakowujesz plik z grą do dowolnego folderu na kompie, odpalasz plik .exe i cieszysz się grą. Jeśli nie miałeś wcześniej żadnego levelu wcześniej na kompie to uruchomi się Dialog Box z ustawieniami graficznymi - rozdzielczość, kolory itp - ustawiasz wedle uznania - oczywiście też komputera - i ok. Po wszystkim - grasz... Czasem niektóre levele wymagają jednak przekonwertowania muzyki - przed pierwszym odpaleniem gry, proponuję zajrzeć do folderu Audio po rozpakowaniu paczki. Jeśli będą tam 2 pliki o nazwach kolejno: madplay oraz startme - klikasz najlepiej na ten ostatni i pozwalasz przekonwertować się utworom z mp3 do wav lub innego formatu i dopiero kiedy okienko programu zniknie - odpalasz grę...

Odpowiedz do tematu