FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TR5: Chronicles
Autor Wiadomość
Bad Monster 
Nowicjusz

Wysłany: 11-10-2013, 16:11   

Mam dziwny problem, mianowicie... Moja Lara nie celuje :O Miałem już jakieś wątpliwości, kiedy dopiero po dziesięciu minutach ciągłego strzelania udało mi się pokonać hydry przed koloseum, ale w Rosji widzę, że Lara ewidentnie nie celuje w przeciwników, przynajmniej w większość, znajdzie się parę wyjątków. Co robić? :gupek:

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 11-10-2013, 17:31   

Menu pauzy (P) -> ustawienia / automatyczne celowanie (nie pamiętam czy dokładnie taka ścieżka, ale to tam w opcjach zmienia się sposób celowania). Gdy masz ustawione manualne namierzanie, Lara będzie strzelać na oślep aż któraś kula trafi przeciwnika - wówczas dopóki nie straci celu z pola widzenia będzie go nadziewała ołowiem ;)

kwiatuszek 
Praktykant

Wysłany: 03-01-2014, 12:42   

Help!!!!!!! W poziomie Escape with the Iris, jest łańcuch po którym trzeba się wspiąć. Niestety trzeba zrobić skok do tyłu, na platformę ( nie tą ze złotą różą tylko tą, na którą trzeba skoczyć by ukończyć Level.). Tylko że jak na moim Laptopie wcisnę razem Alt i Ctrl zmienia mi się rozdzielczość i gra zawiesza się na chwile i nie łapie przycisków. Dlatego nie mogę przejść poziomu. Liczę na szybką odpowiedź.

Integral 
Archeolog

Wysłany: 03-01-2014, 14:30   

Jeśli nie możesz wciskać jednocześnie Alt+ctrl to jakim cudem doszłaś aż tam?

Spróbuj zmienić ustawienia klawiszy i przypisać inny pod skok. Ustawienia masz w menu pausy pod P.

kwiatuszek 
Praktykant

Wysłany: 04-01-2014, 09:59   

Dzięki Integral! wcześniej nie trzeba było tych klawiszy wciskać ( Nie mam paru złotych róż a to tam trza było :) ). Tylko ( co dziwne) mogłam robić ,,Efektowne Zejście" czyli to, gdzie idziemy na czworaka, wciskamy Alt+ Ctrl ( A wtedy mogłam :gupek: ) i Lara robi fikołek na rękach ( :p ). Swoją drogą, fajny ten Level EwtI ( Escape with the Iris), a początek jest czaderski :) .

Spoiler:
Zaraz po oddaniu broni widać szkielet Lary ;) . A ta bomba w walizce była niezły ,,Suprisem" :>

The_Masked_Man
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2014, 22:23   

siema

słuchajcie bo utknąłem pewno wiecie gdzie i zapisałem sobie gre. Tam jak jest ta łódź podwodna, tam po akcji z tym dźwigiem co za larą sie przesuwał i teraz śnieg pada, to spadłem z tych balkonów i jestem po tej prawej stronie jak gdyby bo ta platforma jest przedzielona jakimś murem i wychodzi na to że nie wiem gdzie dalej. Pomocy!

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 07-01-2014, 22:51   

Dodaj jakiegoś screenshota, albo przewertuj solucję z www.laracroft.pl KLIK!.
Możesz też spróbować bliżej określić swoją lokalizację używając krótszych zdań.
Tam ogólnie po prostu trzeba tak ustawić dźwig, żeby móc przeskoczyć na łódź podwodną (o ile dobrze rozpoznałem miejscówkę). Jeśli dobrze pamiętam to trzeba było umieścić bezpiecznik w panelu.

Mumia 
Nowicjusz

Wysłany: 14-08-2014, 16:38   

Nie możesz :!!: , ale podkreślam Nie możesz! :!!: zapisywać gry po wciśnięciu guzika w pokoju z mini barem! Tak praktycznie radzę dla osób, które nie mogą przejść "Red Alert!"

Anika 
Student

Wysłany: 11-05-2015, 11:09   

Podobnie jak w przypadku poprzedniego mojego posta w dziale z TR4 - zainstalowałam Kroniki na Win 7 64 bit, uruchamia się ślicznie, ale po chwili gry coś się dzieje i klawiatura zaczyna szaleć, w sensie - Lara biega w kółko... Co robić? ;(

adi 
Nowicjusz

Wysłany: 28-06-2015, 12:42   

Moze sprobuj sprawdzic ustawienia . Lub sprobuj skonfigurowac sterownie,byc moze jest to wirus.

Anika 
Student

Wysłany: 06-03-2016, 18:45   

Mam 5 zainstalowaną na Windows 8.1 z bingiem, z płytki Ultimate Edition. Czy ktoś wie, gdzie w tym pop :censored: systemie znajdę savegame'y, które zrobiłam? W Last Reveltion mam je w folderze z grą, tutaj nie mogę ich znaleźć, a system twierdzi, że ich nie ma, po czym wchodzę w grę i sejwy są.
Poza tym NIGDZIE nie mogę znaleźć pliku z konfiguracją gry, podobnie - w TR:LR jest ten plik setupowy w pliku z grą i jest git, a do Chronicles ich nie ma. Chciałam zmienić rozdzielczość i nie wiem jak, bo pliku NIE MA NIGDZIE, a szukałam już nawet w ukrytych plikach i folderach.

Pomożecie...? ;(

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 07-03-2016, 17:17   

Hej, widziałem w Shoutboxie, że udało Ci się znaleźć plik konfiguracyjny - gdzie to znalazłaś?

Ja nigdy nie grałem w TR na Windowsie 8, jedyne co mi przychodzi do głowy by znaleźć save'y to wyszukaj plików o nazwach savegame.0, savegame.1, savegame.2 itd - takie nazwy tworzą się w przypadku save'ów z TR5, więc może gdzies to znajdziesz... Nigdy sie nie spotkałem z sytuacją, że save'ów by nie było w głownym folderze z klasyczną częścią.

Anika 
Student

Wysłany: 09-03-2016, 00:35   

Cez - plik konfiguracyjny znalazłam przypadkiem - weszłam w kafelki i niżej, w spis programów i tam w spisie znalazłam... plik konfiguracyjny, który jest nazwany "Ustawienia Gry" w sekcji "Eidos". Żeby go znaleźć, musiałam prawym na to kliknąć, sprawdzić LOKALIZACJĘ SKRÓTU (rly) i przekopiować skrót do folderu z grą.
<clap clap, proud of meh>
Co do wyszukiwania sejwów - tak robiłam. Wpisywałam wszystko to, co sugerowałes już wcześniej (w róznych konfiguracjach), ale tych plików, ku :censored: wa nie ma. Nie ma i już. I nie ma. I ja już mam tego dość. Ciągle coś się dzieje i nie wiem, dlaczego.
Też pierwszy raz spotkałam się z tym, żeby sejwy nie były w głównym folderze... ;(

QiO 
Nowicjusz

Wysłany: 17-03-2016, 12:05   

Anika, w Windows 7 i nowszych sejwów z Tomb Raidera należy szukać w C:\Users\username\AppData\Local\VirtualStore\

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 17-03-2016, 14:27   

Trzeba jeszcze włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów, bo folder AppData najprawdopodobniej będzie ukryty.

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 19-03-2016, 15:30   

Do tego folderu można się także dostać szybszą metodą, bez włączania pokazywania wszystkich plików:

1. Naciśnij kombinację klawiszy Logo Windows + R.
2. W oknie, które się pojawi, wpisz:

Kod:
%APPDATA%\..\Local\VirtualStore

i zatwierdź, klikając w przycisk OK.
3. Pojawi się okno Eksploratora Windows. W zależności od wersji systemu wybierz katalog "Program Files (x86)" (dla wersji 64-bitowej) lub "Program Files" (dla wersji 32-bitowej).
4. Teraz wystarczy przejść przez katalogi "Core Design" i "Tomb Raider Chronicles", aby dotrzeć do save'ów.

Shady-Yo 
Nowicjusz

Wysłany: 12-02-2017, 12:53   

To druga (obok jedynki) część klasycznej serii w którą nigdy wcześniej nie grałem. Oczekiwań nie miałem zbyt wysokich bo wiadomo, że nie jest to najlepiej oceniany TR. Ale początek mnie bardzo mile zaskoczył - poziomy są krótkie, ale całkiem przyjemne. Rzym jak najbardziej na plus - całkiem klimatyczne lokacje i bardzo przypominał mi kochaną Wenecję z dwójki. Rzym ma jednak swój specyficzny klimat i to bardzo duży plus. Zresztą wszystkie lokacje w piątce mają charakterystyczny klimat, co zawsze było zaletą całej serii TR.

Rosja jest zupełnie inna - taka jak powinna być: duże przestrzenie, zima i bezduszność. Poziomy na statku wyjątkowo udane (choć niektóre momenty mnie wkurzały). Znów, jest to raczej krótki epizod i nie mam z tym żadnego problemu. Fabuła oczywiście prosta, ale... mniejsza :) Historia fajnie się skończyła.

Irlandia zaczyna się wspaniale - ciekawy powiew świeżości do serii, zupełnie inny klimat niż we wszystkich innych lokacjach jakie znamy z poprzedników. Baśniowy klimat z atmosferą grozy. Ciekawe! Na początku bardzo mi się podobał, później trochę mniej i zaczął nawet wkurzać, ale ostatecznie i ta historia skończyła się całkiem sympatycznie.

Na koniec Von Croy Industries... lokacje, które szczególnie na początku najlepiej przechodzić jak typową skradankę, to też coś nowego! Niestety, tutaj im bliżej końca jesteśmy tym coraz więcej bugów potrafi skutecznie zniechęcić od ukończenia gry.

Kiedy wydawało mi się, że zaraz uda mi się ukończyć grę i ocenić ją wcale nie tak źle, jak to niektórzy recenzowali, w ostatnich levelach zwróciłem uwagę na większe skomplikowanie poziomów, co samych twórców wprowadziło chyba w kozi róg. Zacząłem doświadczać dziwacznych bugów aż w końcu (tuż przed zakończeniem) musiałem zetknąć się z takim bugiem, który uniemożliwiał mi ukończenie gry. Po raz pierwszy ever w TR musiałem ściągnąć save'a, który pozwolił mi ukończyć te ostatnie minuty gry...

Niestety, ale ci co mówili, że czuć w tej grze niedopracowanie i zbyt szybkie wydanie, mają rację. Gra jest najkrótsza z dotychczasowych TR'ów, co też świadczy o pośpiechu twórców (więcej niż dotychczas jest tutaj filmików / przerywników, a mniej samej gry). I choć ja nie przepadam za zbyt długimi grami, to już teraz wiem, że krótkie "Kroniki" dadzą o sobie dość szybko zapomnieć.

Ale tak jak napisałem, gdyby nie te ostatnie levele (a właściwie ostatni), oceniłbym ją nawet trochę wyżej.

6/10

Aktualnie gram w:
Anniversary

Odpowiedz do tematu