FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TR5: Chronicles
Autor Wiadomość
Player 
Student

Wysłany: 04-08-2012, 21:51   

hmm nie rozumiem :??: :??:

Bad Monster 
Nowicjusz

Wysłany: 05-08-2012, 08:36   

Aaaa, więc spoiler jest w podpisie, przepraszam. xD

3dfx 
Nowicjusz

Wysłany: 09-09-2012, 22:46   

Właśnie skończyłem Chronicles, bardzo przyjemnie mi się grało (zaglądałem do solucji), zupełnie nie rozumiem narzekań na tę część. Gra się miło, Lara ma fajnie napisane kwestie dialogowe, ciekawe przerywniki filmowe, gra wciąga, bugów nie uświadczyłem, czego chcieć więcej?

Ogromnie spodobała mi się Irlandia i jako level, ale i ze względu na bohaterkę; ogólnie bardzo lubię młodą Larę, zawsze żałowałem, że w "czwórce" skończyło się na treningu, a tu proszę, cały epizod z nastoletnią Lara w roli głównej (polubiłem też ojca Patricka, stanowili zgraną parę z Larą:))

Ktos ma podobne (b. pozytywne) wrażenia z gry?

K@t 
Spectre

Wysłany: 09-09-2012, 23:18   

Cytat:
czego chcieć więcej?

Tego, by gra nie przypominała produktu skleconego na kolanie?

Ja ciągle powtarzam - Kroniki to fajny tytuł, ale w porównaniu z poprzednimi częściami wypada ŹLE. Nie byłoby problemu, gdyby gra ukazała się zaraz po dwójce, a tak? Regres i niechlujstwo.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 10-09-2012, 00:03   

Teraz to nawet zgodziłbym się z tym, że to niechlujstwo i może też regres.

Ale tak naprawdę, grając pierwszy raz, 12 lat temu... nie miałem tego poczucia. Wtedy Kroniki zawiodły mnie poziomem trudności i długością (czy raczej: krótkością). Ale aż tak surowy to bym chyba dla nich nie był.

Chociaż z drugiej strony - to nie zmienia faktu, że gra rzeczywiście jest robiona na kolanie i widać to po niej - najbardziej ze wszystkich części.

3dfx 
Nowicjusz

Wysłany: 10-09-2012, 11:21   

Ha, sęk w tym, że i ja się odbiłem od Kronik w pierwszym podejściu. Po TLR gra trąciła amatorszczyzną; 11 lat temu nie ukończyłem nawet Rosji.

A teraz odpalam grę i świetnie się bawię, wszystkie zastrzeżenia zniknęły, a gra przecież się nie zmieniła.

Wiecie, to chyba kwestia tej Irlandii, jak pisałem - bardzo przypadł mi do gustu ten poziom a i następny (VCI) nie był zły, IMO stąd ogólne, dobre wrażenie.

Poza tym zawsze to trochę więcej przygód mojej ulubionej Lary (z głosem Jonell Elliott) – i to też zapunktowało.

K@t 
Spectre

Wysłany: 10-09-2012, 12:32   

U mnie jest właśnie na odwrót - początkowo nie wyobrażałem sobie jakim cudem TR może dostawać tak średnie oceny, a teraz im starszy jestem, tym więcej wad dostrzegam. To samo tyczy Irlandii - jej bardzo wysoki poziom (jedne z moich ulubionych leveli w serii) dodatkowo obnaża mocno średnią jakość reszty. Zresztą więcej o tym problemie pisałem w piątej części Definitywnego podsumowania serii - zapraszam do lektury w razie czego ;)

3dfx 
Nowicjusz

Wysłany: 10-09-2012, 16:24   

Właśnie przeczytałem, dobrze się czytało ten tekst, zgrabnie napisany, wyważony i w zasadzie nie ma tam jednego zdania, pod którym bym się nie podpisał. Irlandia wybija się na pierwszy plan, reszta gry bez wątpienia była klecona bez większego przekonania, wypada blado na tle czwórki, od tej części de facto można mówić o zastoju serii, ale też i warto zagrać, czego nie omieszkałeś zaznaczyć.

Dla Ciebie to średniak, który się niezbyt podoba, a dla mnie średniak, który bardzo się podoba :) Tyle, że zaznaczam, że ewentualnych bugów nie uświadczyłem podczas gry, w przeciwnym razie entuzjazm byłby na pewno mniejszy.

Andzik 
Nowicjusz

Wysłany: 24-04-2013, 15:47   

Witajcie, mam dla was pytanie. Ostatnio przeszłam na windows 8 i wzięło mnie na stare tomb raidery. Zainstalowałam mianowicie Chronicles no i pojawił się jeden maleńki problem, otóż, gra wygląda tak

Oczywiście, chodzi o ten pasek jakby gra została uruchomiona w oknie. Próbowałam ustawiać zgodność, ale zmieniał się tylko wygląd owego "paska". Co mogę z tym zrobić?

K@t 
Spectre

Wysłany: 25-04-2013, 08:09   

Spróbuj wcisnąć lewy alt i Tab jednocześnie, a jeśli to nie zadziała, to sprawdź w setupie, czy nie masz zaptaszkowanego trybu okna.

Alina 
Student

Wysłany: 25-04-2013, 22:55   

Ja mam dziwne pytanie. Od samego początku gry w 4 i 5 mam taki problem, że z poziomu gry nie da się wyjść do menu głównego, inaczej niż przez uśmiercenie Lary. Po prostu nie ma takiej opcji pod Escape'em, tak samo jak nie ma opcji wyjścia z gry do systemu. Zazwyczaj zrzucałam grę do paska narzędzi w Windku i klikając prawym na grę wybierałam zakończenie aplikacji. Jest może jakiś "tajny" klawisz, który z poziomu gry ładuje jej główne menu (bez uśmiercania delikwentki, bo wbrew pozorom czasem nie jest to łatwe :P )?

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 25-04-2013, 23:15   

Z poziomu gry służy do tego klawisz "P" odpowiadający za menu pauzy i ustawień gry - "Esc" zabiera Cię wyłącznie do inwentarza i punktu zapisu. Rozdzielono te opcje po TR3

Alina 
Student

Wysłany: 27-04-2013, 12:02   

Dzięki :P Nigdy bym na to nie wpadła, że pod "P" są ustawienia itd. Ale faktycznie są :P

A co do tematu, to mi też najbardziej się podoba Irlandia. Może dlatego że ogólnie jestem fanką Irlandii za ich muzę... ;)

mar!o 
Student

Wysłany: 28-04-2013, 14:50   

Też nie wiedziałem że pod przyciskiem "P" klawiatury są ukryte dla niewtajemniczonych ustawienia, które mi się przydały obecnie do Tomb Raider-a IV, człowiek całe życie się uczy ;)

Integral 
Archeolog

Wysłany: 07-05-2013, 10:43   

P jak Pause

Trudne ;)

Tzn może teraz trudne, kiedyś wydawało mi się to najnormalniejsze na świecie.

Yanuary 
Nowicjusz

Wysłany: 22-08-2013, 20:13   

Mam problem: już na sam koniec gry ten adroid wcale za mną nie idzie, tylko albo sobie skacze tam, albo zeskakuje na dół i tam se łazi :D . Widziałem solucje na YT i tam typek normalnie idzie za Larą... a mój się wcześniej zacina. Robię coś źle, czy moze zwykły bug i dać se spokój, jako że to już końcówka gry?

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 22-08-2013, 21:08   

To jest bug. Rozwiązaniem powinno być użycie wcześniejszego save'a (przed wypuszczeniem tego androida).

Let's playe z serii Tomb Raider

Bad Monster 
Nowicjusz

Wysłany: 06-09-2013, 23:27   

Jakiś czas temu przerzuciłem się na laptopa i tutaj pojawił się ogromny problem.. Podczas gry kiedy nacisnę alt i jakąś strzałkę to zmienia mi się rozdzielczość obrazu... Co powinienem zrobić?

Natla123 
Student

Wysłany: 06-09-2013, 23:55   

mam ten sam problem :( spróbuj pozmieniać klawisze, ja zamiast alta wciskam "x" ;)

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 07-09-2013, 13:29   

Miałem podobny problem z rotacją ekranu podczas wciśnięcia alt+ctrl+strzałka. Rozwiązałem go w ustawieniach karty graficznej. Po prostu wystarczyło zmienić ustawienia hotkeys.

Natla123 
Student

Wysłany: 07-09-2013, 16:46   

co dokładnie zrobiłeś? ;__;

K@t 
Spectre

Wysłany: 08-09-2013, 10:04   

Pewnie je po prostu wyłączył, tak jak ja :p Napisz jakiego masz lapa i z jaką grafiką, bo ciężko strzelać w ciemno.

Na początek sprawdź na pasku zadań, czy po prawej nie masz gdzieś ikonki dostępowej do panelu ustawień graficznych. Tam powinnaś znaleźć opcję/zakładkę/cokolwiek związaną z klawiszami dostępowymi, skrótami, czy też osobną dla rotacji ekranu.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 08-09-2013, 16:08   

Ja mam Gforcea. Na pasku koło zegara była ikonka intela (Grafika HD Intel), która uruchamia program do obsługi grafy. Powinno tam być opcja rotation, albo hotkeys se wyłącz po prostu.

http://i37.photobucket.co...llLockedout.jpg

Bad Monster 
Nowicjusz

Wysłany: 08-09-2013, 19:08   

Dziękuję przeogromnie, wychowany na klasycznym ułożeniu sterowania nie byłem w stanie wyobrazić sobie grania z użyciem innych klawiszy, próbowałem dosłownie wszystkiego co znalazłem w internecie, od grzebania w Panelu Sterowania po grzebaniu w rejestrze, a rozwiązanie było tak banalne :gupek: Z tym że u mnie nie było ikonki na pasku zadań, tylko po kliknięciu w dowolnym miejscu ekranu prawym przyciskiem myszy wybrałem "Właściwości grafiki" .
Wielkie dzięki :)

Natla123 
Student

Wysłany: 09-09-2013, 18:51   

no banalne rozwiązanie xD ''właściwości grafiki'' wyłączyłam te skróty i pulpit już mi nie wali salt :D wielkie dzięki

Odpowiedz do tematu