FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider 10
Autor Wiadomość
Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 12-04-2013, 15:55   

Mi sie wydaje, ze zagadka Gwiazdy i Osi jest rozwiązana ;)

Gwiazda to pewnie kryptonim misji zdobycia kontroli nad Himiko, czyli słoneczną (gwiezdną) królowa. Ta tajemnicza organizacja Trinity pewnie chciała zdobyc kontrole nad wyspa w momencie kiedy wyspe kontrolowali Japończycy. Japonia walczaca w II wojnie swiatowej, czyli nalezaca do państw Osi, chciała uzyc mocy wyspy, by zapewnic sobie zwyciestwo. Dlatego organizacja Trinity chce dokonac sabotażu dzialania panstw Osi na wyspie i jednoczesnie ostrzega przed uspionym wrogiem, Gwiazdą. A jak wiemy takim uspionym wrogiem, zdolnym do dokonania wielu zniszczeń, byla pani Himiko ;)

Czym jednak jest ta grupa Trinity? Pewnie dowiemy sie dopiero w TR10.

Co do datowania dziennikow, mysle, ze one sa napisane krotko po sobie, pewnie w okresie II wojny swiatowej. W pierwszym pojawia sie info o wyslaniu agenta, a w drugim chyba wlasnie ten wyslany agent pisze notatke niczym w formie testamentu.

Przy okazji zaniepokoilo mnie polskie tłumaczenie tych dzienników GPS.

Zdanie angielskie "Nabycie Fenomenu Gwiazdy jest niedopuszczalne" po polsku brzmi "Zdobycie gwiazdy jest kluczowe"... Eeee... to troche jakby sprzeczne. W tym pierwszym pewnie chodzi o to, ze nie mozna dopuscic do tego by państwa Osi zdobyły Gwiazdę. Z polskiej wersji wynika, ze to dla samej Trójcy zdobycie Gwiazdy jest kluczowe.

Druga wpadka - w oryginale "Nakaz sabotażu działań państw Osi", a po polsku "Wysyłamy nowego agenta, by zapewnić powodzenie".. Eeee....... :p

Shalryma 
Student

Wysłany: 12-04-2013, 16:49   

Cez napisał/a:
Mi sie wydaje, ze zagadka Gwiazdy i Osi jest rozwiązana ;)

Gwiazda to pewnie kryptonim misji zdobycia kontroli nad Himiko, czyli słoneczną (gwiezdną) królowa. Ta tajemnicza organizacja Trinity pewnie chciała zdobyc kontrole nad wyspa w momencie kiedy wyspe kontrolowali Japończycy. Japonia walczaca w II wojnie swiatowej, czyli nalezaca do państw Osi, chciała uzyc mocy wyspy, by zapewnic sobie zwyciestwo. Dlatego organizacja Trinity chce dokonac sabotażu dzialania panstw Osi na wyspie i jednoczesnie ostrzega przed uspionym wrogiem, Gwiazdą. A jak wiemy takim uspionym wrogiem, zdolnym do dokonania wielu zniszczeń, byla pani Himiko ;)

Czym jednak jest ta grupa Trinity? Pewnie dowiemy sie dopiero w TR10.

Co do datowania dziennikow, mysle, ze one sa napisane krotko po sobie, pewnie w okresie II wojny swiatowej. W pierwszym pojawia sie info o wyslaniu agenta, a w drugim chyba wlasnie ten wyslany agent pisze notatke niczym w formie testamentu.

Przy okazji zaniepokoilo mnie polskie tłumaczenie tych dzienników GPS.

Zdanie angielskie "Nabycie Fenomenu Gwiazdy jest niedopuszczalne" po polsku brzmi "Zdobycie gwiazdy jest kluczowe"... Eeee... to troche jakby sprzeczne. W tym pierwszym pewnie chodzi o to, ze nie mozna dopuscic do tego by państwa Osi zdobyły Gwiazdę. Z polskiej wersji wynika, ze to dla samej Trójcy zdobycie Gwiazdy jest kluczowe.

Druga wpadka - w oryginale "Nakaz sabotażu działań państw Osi", a po polsku "Wysyłamy nowego agenta, by zapewnić powodzenie".. Eeee....... :p

A ludzie nie rozumieli,kiedy się cieszyłam,że dostanę pełną angielską wersję językową xD
To się robi coraz ciekawsze.Nie mogę już się doczekac kiedy zapowiedzą kolejną grę!Jak myślicie,są szanse na tegoroczne E3,czy raczej nie podniosą się tak szybko po kryzysie?

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 12-04-2013, 19:29   

Na WoTR w dziale Teksty za zgoda autorki opublikowaliśmy artykuł z bloga Shalrymy, który połaczyłem w jedną całość :)

kamilszy 
Podróżnik

Wysłany: 13-04-2013, 00:46   

Bardzo fajny tekst o tym dzienniku z końca gry i właściwie zgadzam się ze wszystkim oprócz jednego. :P

Nie rozumiem dlaczego tak głęboko jest szukane znaczenie tych "trójek", Trójcy itp (wskazówka nr 2)... Przecież dwie trójki tak zapisane 3 III to nic innego tylko data! Trzeci marzec, z pytajnikiem - czy to będzie data premiery kolejnego TR? W tym roku wyszedł 5 III, co było drugim dniem roboczym miesiąca. W 2015 roku (bo 2014 raczej odpada - takich gier raczej nie robi się już z roku na rok) 3 III jest również drugim dniem roboczym marca - analogia dat jest bardzo wyraźna.
Ale nic nigdy nie wiadomo... ;)

A! I co do uwagi #4 "ona jest kluczem"... Tu chyba nie musimy wykazywać się tak daleko posuniętą ostrożnością "jakiś przedmiot albo jakaś osoba jest kluczem, zapewne do znalezienia czegoś". Od napisu odchodzi łącznik do zakreślonej jakini - to jasne, że ta jakinia jest kluczem, a dokładniej mówiąc to, co tam jest. :)

Pozdrówka i jeszcze raz słowa uznania za dogłębną i logiczną analizę! :)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 13-04-2013, 01:04   

Nowe odkrycie na temat Gwiazdy ;) Hoshi, czyli imie ostatniej kapłanki Himko po japońsku znaczy... Gwiazda :p

kamilszy napisał/a:
(bo 2014 raczej odpada - takich gier raczej nie robi się już z roku na rok)

Jak nie? :D Spojrz na Assassin's Creed :D Wiem, wiem, tam kazdą czesc robi inna ekipa Ubisoftu, a Crystalsów mamy tylko jednych ;)

kamilszy 
Podróżnik

Wysłany: 13-04-2013, 09:14   

Cez napisał/a:
Nowe odkrycie na temat Gwiazdy ;) Hoshi, czyli imie ostatniej kapłanki Himko po japońsku znaczy... Gwiazda :p

kamilszy napisał/a:
(bo 2014 raczej odpada - takich gier raczej nie robi się już z roku na rok)

Jak nie? :D Spojrz na Assassin's Creed :D Wiem, wiem, tam kazdą czesc robi inna ekipa Ubisoftu, a Crystalsów mamy tylko jednych ;)

CD zrobiło jednak wyjątek na TRA. ;) Czyli udało się zgromadzić ludzi. Ale tu nie będzie tak - TRA było całkiem odseparowane od Trylogii CD (znów ta trójka :P ), więc dało się te prace prowadzić osobno.
Każde info czy plotka o przyszłym TR od razu zostanie wchłonięte jak woda w gąbkę. :D

Alina 
Student

Wysłany: 13-04-2013, 23:01   

Ja jeszcze dodam, że czasem, słuchałam co mówią Solarii, zanim.. no wiecie, wysłałam ich na tamten świat. Raz dwóch lub trzech łebków mówiło o tym, że Mathias celowo ściągał na wyspę statki\samoloty, bo szukał kogoś takiego jak Samantha. Zapewne to drobiazg bez znaczenia, ale raczej by dowodził, że nie było żadnego "ograniczenia łączności". Zapewne istotnie, pewne wąskie, ograniczone grono ludzi wiedziało o istnieniu wyspy. Lub prędzej, Ci którzy się dowiadywali... no cóż, albo marnie kończyli, albo wcielano ich do Solarii.

Magda 
Student

Wysłany: 16-04-2013, 11:21   

Ja przy śmierci Grima pomyslalam sobie, ze w jednej z następnych części okaze sie, ze spadl do wody, czy cos, przeżył i jakoś go tam wcisną do fabuły.

peju 
Student

Wysłany: 16-04-2013, 16:50   

kamilszy napisał/a:
TRA było całkiem odseparowane od Trylogii CD

nie bylo... TR:U ciagnie bardzo wazny watek z TRA

Alina 
Student

Wysłany: 16-04-2013, 18:02   

No właśnie, do tej pory wszystkie Tomb Raidery były w jakimś stopniu powiązane. Można mniej więcej opowiedzieć "historię" Lary na podstawie odsłon 1-6 + trylogii. To ten nowy TR namieszał w fabule... Może i racja, że nie będą kontynuowali dziejów Lary po Underworld. Ostatecznie "życiowy cel" Lary został już wypełniony, odnalazła matkę i oczyściła pośmiertnie ojca z zarzutu bycia kompletnym wariatem :P Od początku o to chodziło, choć twórcy nie od razu do "uwypuklali". Co oni teraz zrobią z biedną Larą...? Będą pisali jej losy od nowa? Trochę bez sensu moim zdaniem, jeśli chodzi o fabułę, bo nie wątpię że akcja gry będzie ciekawa i zajmująca :)

kamilszy 
Podróżnik

Wysłany: 16-04-2013, 20:45   

peju napisał/a:
kamilszy napisał/a:
TRA było całkiem odseparowane od Trylogii CD

nie bylo... TR:U ciagnie bardzo wazny watek z TRA

A jaki wątek masz dokładnie na myśli? Przecież TRU, szukanie matki Lary w zaświatach, to naturalna konsekwencja końcówki Legendy. TRA to remake "jedynki" - to co się tam wydarzyło znamy od kiedy TR wyszedł po raz pierwszy.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 16-04-2013, 21:22   

Cytat:
A jaki wątek masz dokładnie na myśli?

Dwa wątki zostały dodane do TRA wzgledem TR1, tak by pasowały do TR7 i 8 ;) Po pierwsze Natla i jej Siódma Era, do której dążyła. W Underworld dowiadujemy sie, ze Siodma Era to Ragnarok. Po drugie motyw ojca, ktory szukał Atlantydy od dawien dawna i to on pierwszy wpadł na slad Natli. Natla w Underworld przyznaje, ze go zabiła.

W TR1 nie było ani słowa o tym, ze ojciec Lary szukał Atlantydy i ona podąża jego sladami ani o Ragnaroku, do ktorego Natla chciala doprowadzic.

peju 
Student

Wysłany: 16-04-2013, 22:38   

kamilszy, nie wiem jak Ci sie udalo przeoczyc tak wazny kawalek calej ukladanki. to nie byl nawet maly szczegol czy ciekawostka a istotny element fabuly.

kamilszy 
Podróżnik

Wysłany: 17-04-2013, 00:40   

Cez napisał/a:
Cytat:
A jaki wątek masz dokładnie na myśli?

Dwa wątki zostały dodane do TRA wzgledem TR1, tak by pasowały do TR7 i 8 ;) Po pierwsze Natla i jej Siódma Era, do której dążyła. W Underworld dowiadujemy sie, ze Siodma Era to Ragnarok. Po drugie motyw ojca, ktory szukał Atlantydy od dawien dawna i to on pierwszy wpadł na slad Natli. Natla w Underworld przyznaje, ze go zabiła.

W TR1 nie było ani słowa o tym, ze ojciec Lary szukał Atlantydy i ona podąża jego sladami ani o Ragnaroku, do ktorego Natla chciala doprowadzic.

No, ok. W 100% nie są takie rozłączne, jednak to powiązanie jest znikome na poziomie realizacyjnym. Koncepcyjnie to jakiś dodatek, racja. Ale w wykonaniu to chyba raptem parę zdań z dziennika ojca Lary, który też szukał żony (co jest zresztą oczywiste). Można by to dodać do gry i na miesiąc przed wydaniem - nic nie trzeba by było zmieniać w samej rozgrywce - co jest zrozumiałe, bo TRA to w sumie TR1, i nie mogło być tam żadnych poważniejszych zmian. Jednak dalej to prawie nic w porównaniu do ścisłego powiązania TRL i TRU. Bardziej mnie obchodzi co robi Lara, niż co robił jej ojciec - stąd pewnie moje braki w pamięci. ;)

Shalryma 
Student

Wysłany: 17-04-2013, 21:39   

Mówiąc szczerze,Tomb Raidery nigdy nie grzeszyły jakimś szczególnym kunsztem w snuciu opowieści,dla mnie fabuła była raczej jednym z pretekstów dla których pokonywałam kolejne plansze,niźli bezpośrednim bodźcem który kazał lecieć mi na łeb na szyję.

W nowym Tombku już jest lepiej,choć moim zdaniem zaniedbano trochę tło opowieści.Powinni podciągnąć trochę wątki poboczne,dla totalnie bogatego scenariusza,ale nie jest źle.

Byłoby miło gdyby kolejny TR nawiązywał w jakiś sposób właśnie do tych tajemnic-pal licho dziennik,te sekretne dokumenty do znalezienia wyglądałyby trochę głupio bez żadnego zaczepienia w fabule kolejnych części,zwłaszcza,że dla najnowszego TRa mają tylko ćwierć sensu.
Dlatego trzymać kciuki chłopy i dziewczyny,może być ciekawie :D

Shalryma 
Student

Wysłany: 10-05-2013, 11:07   

Ten mural w Grobowcu Generała to fałszywy alarm.
Artbook powiada,że to taki mini easter egg,ten obrazek miał być umieszczony w poprzedniej wersji gry-tej z dziwnymi stworzeniami,końmi,dzieciakami,tak dalej.
Twórcy chcieli jakoś temu oddać hołd,wobec tego umieścili ten wyróżniający się mural w obecnej wersji gry ;)

Oskar26 
Nowicjusz

Wysłany: 04-06-2013, 06:45   

Według mnie to te słowa Sie ist der Schlüssel, to chyba nie mówią niczego o nowym Tombie. A dlaczego? Ponieważ myślę że Mathias jest Niemcem. W końcu to imię niemieckie,a poza tym słowa Ona jest kluczem, już słyszałem podczas gry. Wypowiada je albo właśnie Mathias, albo Lara bo już zapomniałem. :P

TheZaack500 
Praktykant

Wysłany: 04-06-2013, 07:20   

Ona jest kluczem (czyt. Sam jest kluczem).
Ja już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Ale nowa wyspa, jeśli rzeczywiście by się znalazła w grze, to daje sporo możliwości. Z tego co można przeczytać to mam wrażenie, że ta wyspa jakaś nawiedzona może być. I nie obraziłbym się, gdyby w TR10 powiało choć przez kilka minut prawdziwym horrorem :) . Nie muszą od razu być jakieś wielkie drągale goniące nas. Sam klimat... mroczny, ciężki. Uwielbiam takie coś. Może w końcu konia wcisną. Tak jak kiedyś pisałem, moglibyśmy go szybko "zabrać" jak i stracić podczas jakiejś epickiej ucieczki, skoro mają problem z wpasowaniem go w otoczenie.
Szkoda, że na E3 nic nie powiedzą o nowym TR, za wcześnie jest.

MackaN 
Student

Wysłany: 04-06-2013, 15:44   

A ja bym się nie obraził, gdyby twórcy już nie ciągnęli wątku survivalu, który powiedzmy sobie szczerze był tutaj po prostu wpleciony fabułę gry, a nie, jak myślałem przed premierą, mechanizmem mającym znaczny wpływ na gameplay. Nie szedł bym więc na ich miejscu znów w podobne klimaty. Ponadto dla mnie kolejna część TRa nie musi być wyspą na której dzieje się cała akcja. Wystarczy, że kolejne lokacje w różnych częściach globu będą odpowiednio otwarte. No i mam nadzieję, że mój apetyt na pułapki i śmiercionośne mechanizmy zostanie wreszcie w nowej części zaspokojony, bo po restarcie serii odszedłem od monita nadal głodny, zastawszy puste pułapkowe talerze.

Shalryma 
Student

Wysłany: 16-06-2013, 15:45   

Oskar26 napisał/a:
Według mnie to te słowa Sie ist der Schlüssel, to chyba nie mówią niczego o nowym Tombie. A dlaczego? Ponieważ myślę że Mathias jest Niemcem. W końcu to imię niemieckie,a poza tym słowa Ona jest kluczem, już słyszałem podczas gry. Wypowiada je albo właśnie Mathias, albo Lara bo już zapomniałem. :P

Co do narodowości Mathiasa,wątpię.Twórcy postarali się przy wyborze aktorów dubbingowych,każda postać ma charakterystyczny dla swej narodowości akcent(Alex,Roth,Jonah,Vlad,Japończycy).
W sumie nie przy wszystkich-muszę stwierdzić,że denerwuje mnie "hybrydowość"akcentu Lary,ale szzz,to nie ten temat.

Chodzi mi o to,że gdyby twórcy chcieli zrobić z Mathiasa Niemca,zakomunikowaliby to nam w bardziej wyraźny sposób niźli jednym zdaniem w mało widocznym miejscu.

Po drugie wątpię,żeby ten dziennik należał do Mathiasa-przypomnę,że Lara znalazła go w bunkrze na ścianie klifu i należał raczej do jakiegoś wojennego inteligenta (albo członka Trójcy,takby to wyglądało).

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-07-2013, 22:38   

Cytat:
Ten mural w Grobowcu Generała to fałszywy alarm.
Artbook powiada,że to taki mini easter egg,ten obrazek miał być umieszczony w poprzedniej wersji gry-tej z dziwnymi stworzeniami,końmi,dzieciakami,tak dalej.
Twórcy chcieli jakoś temu oddać hołd,wobec tego umieścili ten wyróżniający się mural w obecnej wersji gry ;)

Mam tez ten artbook, ale nigdzie nie widze takiego wyjasnienia, na ktorej to jest stronie?

Shalryma 
Student

Wysłany: 24-07-2013, 23:50   

Cez napisał/a:

Mam tez ten artbook, ale nigdzie nie widze takiego wyjasnienia, na ktorej to jest stronie?

Jestem teraz poza domem na wakacjach,więc dokładnie Ci nie powiem,ale pamiętam,że było to gdzieś w tym przedostatnim rozdziale poświęconym concept artom tej wcześniejszej wersji Tomb Raidera.Koło niedzieli napiszę konkretnie,która to strona ;)

Shalryma 
Student

Wysłany: 01-08-2013, 20:08   

Cez,ten art jest na stronie 270.To stwierdzenie,o którym napisałam wyżej musiałam usłyszeć na jakimś filmie-będę szukać,znajdę i Ci podeślę :D

Panowie i Panie,radosny dzień nam nastał-nowy Tomb Raider nadchodzi!

Już się nie mogę doczekać,żeby zobaczyć czy spekulacje związane z dziennikiem były słuszne :D

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 02-08-2013, 00:15   

Shalryma napisał/a:
Cez,ten art jest na stronie 270.To stwierdzenie,o którym napisałam wyżej musiałam usłyszeć na jakimś filmie-będę szukać,znajdę i Ci podeślę :D

Tak, art tam znalazlem, ale tego zdania, o ktorym pisalas to juz nie ;)

Vaherem 
Nowicjusz

Wysłany: 29-10-2013, 13:02   

Chciałbym Lary biegającej po Rzymie i szukającej zaginionej urny z prochami Juliusza Cezara. Po co? Nie wiem, coś by się wymyśliło :D Ale Rzym i Lara, to byłoby cudownie.

I chciałbym, żeby Lara poszła po rozum do głowy i zajarzyła, że do jeżdżenia po świecie potrzebuje kasy swoich rodziców. Z chęcią bym zobaczył nową wizję posiadłości croftów jako pierwszy, treningowy etap i Jonaha, który pracując u Lary w kuchni przez przypadek zamyka Winstona w lodówce...

Odpowiedz do tematu