FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider 10
Autor Wiadomość
Kyo 
WoTR Team

Wysłany: 10-03-2013, 20:01   Tomb Raider 10

Wiem, że większość z Was zagrywa się jeszcze w nowego TR, jednak chciałbym podzielić się moim małym-dużym odkryciem.
Ten kto widział zakończenie nowej gry, na pewno zwrócił uwagę na scenę,
Spoiler:
gdzie Lara otwiera pamiętnik/dziennik na stronie wskazującej prawdopodobne miejsce następnej przygody - wyspa Roanoke (inaczej Croatoan) w Ameryce Pn - http://pl.wikipedia.org/wiki/Roanoke_(kolonia)
http://elawolny.com/2010/...giniona-kolonia

W dzienniku pojawia się nazwa Croatoan wraz z mapą i nieczytelnymi notatkami:

Co o tym myślicie? Jakie są Wasze pomysły na TR10? :)

kluz_kaa 
Pierożek Kluzo

Wysłany: 10-03-2013, 20:17   

Już samo to, co powiedziała Lara w ostatniej scenie:
Spoiler:
Cytat:
Nie zamierzam wracać do domu.

oraz
Spoiler:
fakt wyraźnego pokazania wyżej wymienionej przez Kyo lokacji

daje dużo do myślenia. Ponadto Lara wyraźnie zaznaczyła, że nadal potrzebuje odpowiedzi na nurtujące ją pytania, więc można przyjąć
Spoiler:
kontynuację albo jakieś nawiązania wątków z wyspy Yamatai oraz Sun Queen w kolejnej części.

Wcale bym się nie obraził gdyby tak było, bo fabuła w TR9 strasznie mi się podobała - to moje klimaty!

Gonzo100100 
Nowicjusz

Wysłany: 10-03-2013, 20:25   

O właśnie, miałem zamiar o tym podyskutować w przyszłym tygodniu jak zaliczę przedmiot na uczelni. ;p

Spoiler:
Ogólnie pomysł się wydaje całkiem ciekawy. Zapowiada się mroczna wycieczka po świecie duchów czy coś takiego. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest, żeby w grze nie było przesilenia anomalii ponad naturalnych, żeby autorzy zachowali umiar. Nasilenie tych zjawisk w TR9 mi odpowiada i mieści się w granicach mojego, dobrego smaku.
Poza tym, ponownie będziemy mieli do czynienia z wyspą co zaowocuje otwartym światem, kto wie, może w następnej grze będzie on "bardziej otwarty" i większy niż w TR9.

BTW, trochę poza tematem: czytałem artykuł "Horror z Larą na planecie małp?" i oglądałem video z tego artykułu, Lara uciekająca na koniu przed gigantem. Jeden wielki face-palm, mam nadzieję, że żaden z tamtych pomysłów nie powróci w przyszłości bo wszystkie z tego artykułu są beznadziejne. ;p

K@t 
Spectre

Wysłany: 10-03-2013, 20:38   

Wspomniane wyżej rozwiązanie byłoby najlepsze. Nowy TR ma świetny system, więc nie widzę powodu by go zmieniać.
Spoiler:
I tym samym w TR10 mielibyśmy kolejną wyspę, ale w zupełnie innych klimatach. Teraz nie ma już sensu odchodzić od systemów hubów i obozowisk, które strasznie polubiłem. A w pełni liniowa gra odebrałaby sens istnieniu tych elementów. Trzymam kciuki za CD.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 12-03-2013, 11:18   

Spoiler:
Mi sie pomysł na kolejna wyspe w TR10 podoba, pod warunkiem, ze nie bedzie to mega wtórne. Mogliby zrobic nowa trylogie z cyklu "Lara zwiedza tajemnicze wyspy". Po prostu taką ma faze po odkryciu Yamatai :D W TR11 ( :mrgreen2: ) marzyłaby mi sie Atlantyda. Wiem, ze była, ale skoro to restart, to moze byc znowu. I tym razem ładna, w stylistyce grecko-rzymskiej, a nie jakeis ściany z mięsa ;)

Choc troche by mi brakowało wielu lokacji w jednej grze... Najpierw tu, potem tam... No zobaczymy czy to nie bedzie wtorne i zbyt nudne pokazac same pojedyncze wyspy w kolejnych czesciach.

janek04 
Podróżnik

Wysłany: 12-03-2013, 12:33   

Spoiler:
Przeciez mozna miec wiecej lokacji jak w dawnych TR tylko rozbudowane w stylu TR (2013). Nie musza byc takie duze jak w nowej grze, wystarczy ze kazda lokacja bedzie 1/3 Yamatai.
Co do Lary nie chce dostac juz starej jej na poczatku gry tylko taka jaka zakonczylismy ostatnia gre. Lara dojrzala ale jeszcze nie byla ta pewna zdecydowna pelna przygod Lara ktora znamy, i fajnie jak by w kolejnej czesci bysmy odkrywali ta czes jej charaketeru.

LegendOfDarknes 
Student

Wysłany: 12-03-2013, 15:24   

Spoiler:
Jeśli w następnej grze miałaby być Atlantyda z mięsa, to byłoby to obrzydliwe. Już niektóre obecne lokacje powodowały odruchy wymiotne (nie ma to jak kanapka z szynką w trakcie gry...) Ale Atlantyda bliższa klimatem tej z TRA byłaby świetna.

Ja jednak jestem za bardziej różnorodnymi lokacjami. W TR (2013) po pewnym czasie schemat las>bunkier>las>bunkier się już troszkę nudził.

Lara:"I HATE TOMBS..."

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 15-03-2013, 22:42   

Czytał ktoś ową stronkę? Nie będę się tutaj zbytnio rozwodził nad zawartością ale brzmi jak doskonały materiał na nowego Tomba ;) http://elawolny.com/2010/...iniona-kolonia/

Podróżnik 
Praktykant

Wysłany: 15-03-2013, 23:02   

Dzięki ci za to znalezisko! Myślę, że to faktycznie będzie podstawą nowej części. Już teraz jestem niemalże pewny, że kolejna część przebije pierwszą. :jumper:

kamilszy 
Podróżnik

Wysłany: 17-03-2013, 15:17   Re: Tomb Raider 10

Kyo napisał/a:
Wiem, że większość z Was zagrywa się jeszcze w nowego TR, jednak chciałbym podzielić się moim małym-dużym odkryciem.
Ten kto widział zakończenie nowej gry, na pewno zwrócił uwagę na scenę,
Spoiler:
gdzie Lara otwiera pamiętnik/dziennik na stronie wskazującej prawdopodobne miejsce następnej przygody - wyspa Roanoke (inaczej Croatoan) w Ameryce Pn - http://pl.wikipedia.org/wiki/Roanoke_(kolonia)
http://elawolny.com/2010/...giniona-kolonia

W dzienniku pojawia się nazwa Croatoan wraz z mapą i nieczytelnymi notatkami:

[url=http://imageshack.us....th.jpg]Obrazek[/URL]

Co o tym myślicie? Jakie są Wasze pomysły na TR10? :)

Ja sądzę, że jeśli taki pomysł będzie wykorzystany, to nie jako nowa gra, ale jakiś level DLC do bieżącej gry. Widząc ile zmian potrzeba przed wykrystalizowaniem się ostatecznej postaci gry bardzo wątpię, by już teraz dawali pod pibliczną dyskusję materiał do następnej części.

K@t 
Spectre

Wysłany: 17-03-2013, 16:33   

Niezupełnie kamilszy - w takim Batman: Arkham Asylum też była wskazówka co do miejsca akcji sequela, który nomen-omen to całkiem spora gra ;)

Z tego co pamiętam, to Stewart mówił że już mniej więcej wiedzą jak chcą kontynuować serię w przyszłości. Inaczej zapędziliby się w kozi róg takimi zmianami bez przemyślenia następnym kroków.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 17-03-2013, 20:18   

Ale czy nie wspominali wcześniej, że jako takich DLC-nowych_misji w nowym TR nie będzie? Z tego co pamiętam miała to być produkcja w 100% kompletna w wersji podstawowej czyli chyba nie przewiduje dodatkowych misji do pobrania.
Choć w sumie jako iż możemy wrócić na wyspę po znajdźki do dlaczego nie moglibyśmy odkryć czegoś nowego? Dobrze byłoby zwiedzić jakiś grobowiec naszprycowany elementami typu "klucz", "wajcha skakana" :p

K@t 
Spectre

Wysłany: 17-03-2013, 21:04   

Wspominali tylko, że niczego nie wycięli, by wydać jako DLC ;)

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 17-03-2013, 21:21   

Choć w sumie jako iż możemy wrócić na wyspę po znajdźki do dlaczego nie moglibyśmy odkryć czegoś nowego?
Daliby nam maczetę, i będziemy mogli rozwalać wszystkie miejsca "zakrzaczone", których jest nomen omen sporo :)
Tak właściwie to da się je jakoś splądrować? Wyglądają bardzo sztucznie..

peju 
Student

Wysłany: 17-03-2013, 21:49   

lechu1235, te "zakrzaczone miejsca" ja nazwalem "krzak zabojca" :) dlatego ze wlazac tam czasem zdawalo sie oberwac Larze po zdrowiu a raz nawet jak sie dobrze rozpedzilem i zakleszczylem, umarlo jej sie. Te krzaki sluza tylko i wylacznie zwierzynie ktora wchodzi tam i wychodzi. Dzieki temu nie pojawiaja sie znikad.

Autumn 
WoTR Team

Wysłany: 18-03-2013, 01:39   

miałam tak samo xD chciałam sprawić czy może za krzakami nie czeka na mnie jakieś tajemnicze przejście, a okazało się, że czekała śmierć xD

Shalryma 
Student

Wysłany: 04-04-2013, 15:23   

Witam,zalogowałam się specjalnie,co by podzielić się moja analizą dotyczącą właśnie tych dwóch stron dziennika widocznych w epilogu.
Razem z kilkoma znajomymi wzieliśmy screen pod lupę i obejrzeliśmy i przetłumaczyliśmy wszystko,co jest do obejrzenia i przeczytania.

Całość jest za długa aby ją tu wkleić,polecam więc udać się pod ten link do notatki na moim blogu,jeśli ktoś jest zainteresowany :)

http://nerdchapter.blogsp...quela-tomb.html

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 04-04-2013, 16:53   

Shalryma >> świetna robota! Tak bardzo mi sie to spodobało, ze wkleiłem link do tej analizy na naszym Facebooku :)

Shalryma 
Student

Wysłany: 04-04-2013, 20:33   

@Cez

Bardzo Ci dziękuję! :D
Nie spodziewałam się takiej uwagi,po prostu chciałam o tym podyskutować.Cieszę się bardzo,że Ci się podoba!
Chętnie poczytałabym,jakie uwagi i spostrzeżenia na ten temat mają inni ;)

Podróżnik 
Praktykant

Wysłany: 04-04-2013, 21:11   

Dobra robota!

Ps: Widzę, że też śledzisz Dreamfall Chapters, wiesz co to dobra gra! :P

peju 
Student

Wysłany: 04-04-2013, 21:14   

Fabula nastepnego Tomb Raidera wcale nie musi miec zwiazku z zawartoscia pamietnika a owo zakonczenie gry moze slac tylko nastepujacy przekaz: "od tej pory Lara zmienia swoj charakter i poglad na swiat chcac dociec prawdy". Cala gra miala pokazac jej przemiane a zakonczenie tylko utwierdzic w tym fakcie ze przemiana sie dokonala. Strona z pamietnika moze byc po prostu gradka dla fanow ktorzy tak jak Shalryma, probowali to rozszyfrowac ale to wszystko.
Ni mniej jednak Shalryma rowniez jestem pelen podziwu, zaprezentowalas podejscie do tej zagadki jakiego by sie nie powstydzila sama panna Croft :)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 04-04-2013, 21:33   

peju napisał/a:
Fabula nastepnego Tomb Raidera wcale nie musi miec zwiazku z zawartoscia pamietnika

Owszem, nie musi, ale podobne easter eggi czasem sie sprawdzaja ;) W zakończeniu AC: Brotherhood były symbole amerykańskie, dwie gry pozniej okazalo sie, ze akcja AC dzieje sie w USA. Nawet w samej serii TR było cos takiego - na koncu TR7 widzielismy skrzynie z logo Natla Technologies - w TR8 okazało sie, ze Natla żyje i współpracuje z Amanda ;) Zobaczymy jak bedzie tym razem.

Shalryma 
Student

Wysłany: 05-04-2013, 01:27   

@Podróżnik

Bardzo Ci dziękuję!Tak,śledzę DFC,dopóki nie pojawi się zapowiedź sequela Tomb Raidera,to moje jedyne światełko w tunelu x)

@peju

Powiem szczerze,że nie będę się upierać przy bezwzględnej poprawności i prawdopodobieństwie tego,co wybadałam.
Traktujmy to jako ciekawostkę albo plotkę-będzie ciekawie,jak sie spełni,ale jak okaże się nieprawdziwa,to nic wielkiego się nie stanie :D
A zabawy z badania nic mi nie zabierze-uwielbiam analizować takie rzeczy! :D
I dziękuję Ci,bardzo mi miło to słyszeć!

Byłam szczerze zdziwiona,kiedy w miarę obserwacji wszystkie elementy okazywały się bądź co bądź mieć jakiś sens-spodziewałam się jakiej niewyraźnej tekstury i rozmytych fontów,które będą nie do przeczytania-a tu bam,wszystko jest do odczytania!

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 05-04-2013, 10:18   

Shalryma napisał/a:
a tu bam,wszystko jest do odczytania!

no wlasnie, skad Ty to wzięłaś w takiej jakosci? :D

Shalryma 
Student

Wysłany: 05-04-2013, 17:26   

@Cez

Kumpela która pomagała mi w tłumaczeniu znalazła go gdzieś w odmętach Internetu.Jak się potem okazało,nie byliśmy pierwszymi,którzy wzięli się za rozkminianie tego.

Nie mniej zapewniam,że wszystkie dane przedstawione przez moją notatkę są wynikami naszej pracy.To,co dodatkowo zostałe znalezione potem na forum Eidos,podkreśliłam,że nie jest naszym znaleziskiem ;)

Odpowiedz do tematu