FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy techniczne
Autor Wiadomość
Delancey 
Nowicjusz

Wysłany: 18-04-2013, 09:40   

Czy na karcie graficznej nVidia GeForce GTX 560 mogę sobie pozwolić na TressFX? Z góry dziękuje za odpowiedź. ;)

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 18-04-2013, 15:01   

Najlepiej uruchomić grę i zobaczyć czy można przełączyć jakość włosów - nie jesteśmy poradnikiem technologicznym. Generalnie nVidia ma słabą współpracę z efektem TressFX więc nawet jak pójdzie to będzie cięło grę jak cholera...

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 18-04-2013, 15:30   

krtomb napisał/a:
Generalnie nVidia ma słabą współpracę z efektem TressFX więc nawet jak pójdzie to będzie cięło grę jak cholera...

Zależy od karty. Mam GTX 660 i działa bezproblemowo. Gra się tnie tylko przy rozdzielczości HD 1080p i to rzadko.

Delancey, jeśli karta obsługuje DirectX 11, to będziesz miała TressFX.

peju 
Student

Wysłany: 18-04-2013, 15:43   

Scion napisał/a:
jeśli karta obsługuje DirectX 11, to będziesz miała TressFX.

karty nvidia obslugujace DirectX 11 to seria GTX 4xx i wyzsze generacje.

berglind 
Nowicjusz

Wysłany: 28-04-2013, 10:45   

Witam, czy moglby mi ktos pomoc, doradzic?

Mam problem z zainstalowaniem najnowszej Lary. Lacze sie z internetem ale po jej zainstalowaniu i tak pojawia sie okno, ze musze byc online zeby ja odpalic :( Nie wiem o co chodzi ;(

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 28-04-2013, 13:01   

Musisz chyba pobrać jakąś aktualizację ze Steama i aktywować grę - to wszystko trzeba zrobić w trybie online po instalacji przed pierwszym uruchomieniem gry. Potem sama gra nie wymaga dostępu do internetu (za wyjątkiem trybu multiplayer oczywiście).

radd91 
Nowicjusz

Wysłany: 06-06-2013, 20:02   

Dzień dobry:)
Mam zagwozdkę miesiąca a nawet roku!
Najpierw w Tomb Raider grałem pirackiego na laptopie ASUS R700VJ - spokojnie chodziła w detalach wysokich bez problemów. Nastąpiła premiera, po tygodniu już grałem w oryginał. Było ok...przez niecały miesiąc - potem, po ok. 15 minutach, gra zaczynała przycinać się równomiernie co kilkanaście sekund (bez względu na ustawione detale)
Niedawno, znajomy zakupił bardzo podobny model tylko ze słabszym procesorem, testował pirata tego co ja - chodzi mu płynniutko (wprawdzie na trochę gorszych detalach).
Mój brat na dniach również kupił ten model laptopa - oryginał tnie jak mi!

Wina aktualizacji? Jeśli to istotne dodam, że te ASUSy mają kartę nvidii, zresztą każdy może sobie specyfikacje wygooglować :P

Morasiu 
Nowicjusz

Wysłany: 14-06-2013, 15:28   Problem

Witam! Jestem nowy i mam problem. Chodzi o misje, gdzie jesteśmy w klasztorze nad rozpadliną i spacerujemy po gzymsie. Idę sobie i gdy jest zbliżenie i trzeba wskoczyć wciskam Spacje i nic. Reszta klawiszy działa np. TAB. Jakieś pomysły?

motherangie 
Nowicjusz

Wysłany: 16-06-2013, 21:20   

Dziędobry. ; * Od kupna gry borykam się z pewnym problemem - gdy chcę uruchomić grę, ona nie reaguje. Tj. nie wyświetla się okno z grą, nic. Prosiłabym o pomoc. c:

Morasiu 
Nowicjusz

Wysłany: 18-06-2013, 19:01   

Spróbuj uruchomić jako administrator.

motherangie 
Nowicjusz

Wysłany: 20-06-2013, 19:47   

Nie mogę, tzn. jak to zrobić w Steamie? Skrót do Tomb Raidera jest jako dokument sieci web...

Morasiu 
Nowicjusz

Wysłany: 21-06-2013, 13:30   

Poszukaj gry w folderze Steam/app albo coś takiego. Tam będzie plik TombRaider.exe

motherangie 
Nowicjusz

Wysłany: 23-06-2013, 12:15   

Dzięki. Tyle, że ponownie nic się nie dzieje. Wyświetla się okienko, czy pozwolić programowi na wprowadzanie zmian w komputerze, klikam na tak i nic się nie dzieje. Oprócz reklam Steam.

Łukasz 
Podróżnik

Wysłany: 02-07-2013, 19:48   

Mam problem z długą aktualizacją gry. Aktualizuje już się chyba pół godziny. Do tego raz wykazuje mi, że pozostało 15 minut, a raz zwiększa się, że pozostała 1 godzina itd. Czy to normalne, żeby gra się tak długo aktualizowała? Nie da się jej jakoś urochomić bez aktualizacji :??:
:pozdro:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 02-07-2013, 20:00   

Czas jest zależny od Twojego łącza. A bez aktualizacji - musisz grać z odłączonym netem. Zakładając, że gra to łyknie; nie wiem, nie sprawdzałem, ale to chyba nie Xbox One ;)

Łukasz 
Podróżnik

Wysłany: 02-07-2013, 21:36   

Udało mi się uruchomić tą grę. Właściwie nie wiem jak to zrobiłem :P Parę razy przerywało mi się pobieranie aktualizacji, więc je wznawiałem aż doszło w końcu do 100%. Potem urochomiłem ponownie komputer, zainstalowałem steama i jakoś urochomiłem grę. Zajęło mi to ponad 2 godz., ale najważniejsze, że od teraz da się grać :matrix: Niestety, prawdopodobnie nie na najwyższych detalach :(

Bad Monster 
Nowicjusz

Wysłany: 15-07-2013, 18:00   

Mam pytanie: zastanawiam się nad kupnem karty graficznej MSI GT630 4GB DDR3. Na jakich opcjach graficznych będę mógł grać w nowego TR? Z góry dziękuję za odpowiedź.

LordJ 
Student

Wysłany: 26-07-2013, 09:12   

Mam pytanie.
Otóż wczoraj zakupiłem grę, wgrałem normalnie steam'a potem zaczął mi się pobierać (?) Tomb Rider. Pisze że niby to aktualizacja, tylko że ta aktualizacja ma 9 GB i będzie się aktualizowała (średnio z tego co jest napisane) 1 DZIEŃ ! czy to normalne ?? Proszę o pomoc !

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 26-07-2013, 10:24   

Tomb Raider chyba ;)

Wlasnie okolo 10 GB waży cała ta gra, razem z aktualizacjami, wiec trzeba cierpliwie poczekac az sie wszystko zgra - prędkośc zalezy od Twojego internetu.

LordJ 
Student

Wysłany: 26-07-2013, 10:39   

Haha z pośpiechu zjadłem literkę:D No trudno.
Bez sensu, kiedyś się wgrało normalnie gre i się grało, teraz nie dość że kupie to jeszcze musi ściągać z sieci... masakra, to samo miałem z Resident Evil 6. I teraz za każdym razem kiedy będę chciał na nowo wgrać Larę, będę musiał przejść przez takie męczarnie ??

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 26-07-2013, 18:44   

Jak bedziesz instalował na nowo to tak. Ale z tego co piszesz to kupiles gre na plycie, wiec nie sciaga Ci sie ze Steama cale 10 GB. Wiekszosc zainstaluje sie z plyty, a jesli dobrze pamietam - jakies 2-3 GB sie dociagnie z neta.

LordJ 
Student

Wysłany: 26-07-2013, 20:35   

to widocznie mam jakąś popieprzoną wersje bo "aktualizuje" się 9.1 GB o_O dziwactwa...

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 26-07-2013, 21:22   

Nie, u kazdego taki komunikat sie pokazuje, u tych co instalują z plyty i u tych co kupuja na Steamie. Roznica polega na tym, ze ci ktorzy kupuja na Steamie musza rzeczywiscie sciagnac tak duzo, a ci co maja gre na plycie, sciagaja tylko nieznaczny procent z 9 GB.

LordJ 
Student

Wysłany: 27-07-2013, 07:55   

Dzięki za odp.
Mam kolejny problem, bardziej związany z bugiem otóż wszyscy przeciwnicy, zwierzyna i inne w co mogę strzelić, poruszają się, lecz stoją w miejscu po czym nagle teleportują się w miejsce w które z założenia chcieli dość. Przykład - wilk biegnie stojac w miejscu po czym nagle animacja jak dobiera się do mojej szyi. WTF ? Trochę mi to uniemożliwia rozgrywkę gdyż przez to nie mogę przejść fragmentu skradankowego w którym to Lara ma skrępowane ręce. Czy ktoś też miał taki problem ?

barteknowacki 
Nowicjusz

Wysłany: 27-07-2013, 20:58   

Bad Monster napisał/a:
Mam pytanie: zastanawiam się nad kupnem karty graficznej MSI GT630 4GB DDR3. Na jakich opcjach graficznych będę mógł grać w nowego TR? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Na Ultra/Wysokich, mam podobną bo 635 ale z 2 gb ramu i oprócz włosów i z cieniami na normalny, 30fps było.

Odpowiedz do tematu