FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Red Dead Redemption
Autor Wiadomość
Birko 
Praktykant

Wysłany: 02-06-2011, 18:01   Red Dead Redemption

Minął już ponad rok od premiery i jeszcze nikt nie zrobił tematu o tak świetnej grze, aż dziw mnie bierze :o
Cóż mogę powiedzieć o tej grze? To jedna z najlepszych produkcji w jakie grałam. Grafika jest cudowna, fabuła rozbudowana, postacie ciekawe, muzyka bardzo dobra i w zasadzie mogłabym tak wymieniać cały dzień :D No, ale do rzeczy:
Grafika - absolutna rewelacja. Duże otwarte, a jednocześnie bardzo dokładne przestrzenie, przedmioty, zwierzęta i postacie wykonane z dużą dbałością, zmienna, różnorodna pogoda... I znowu mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Przede wszystkim bardzo podoba mi się wykonanie koni. Uwielbiam je i bardzo mnie cieszy, że zostały wykonane z tak dużą dbałością o szczegóły (jedyne gry gdzie miałam do czynienia z końmi to były jakieś różowiaste i słitaśne gierki dla małych dziewczynek, gdzie twórcy chyba nigdy na oczy konia nie widzieli :roll: ).
Postacie - jak już wspomniałam - ciekawe. Przede wszystkim główny bohater, John Marston. Niby zabija wszystkich wokół, dla swoich przeciwników nie ma litości, ale za to jest kochającym mężem (właściwie to chyba jedyna postać w grze, która nie zdradzała żony) i pomaga różnym ludziom. Jedyną postacią, której nie cierpię jest Seth. Ma paskudny charakter, wygląd i wszystko inne :P .
Fabuła - długa, rozbudowana i z wieloma wątkami pobocznymi. Głównym celem jest dorwanie Billa Williamsona i paru innych - byłych przyjaciół Johna, a także uwolnienie pojmanej rodziny. Poza tym jest całe mnóstwo pomniejszych zadań, które możemy wykonać jeśli chcemy. Ogólnie mówiąc - z ekranu nigdy nie wieje nudą.
Co do muzyki - idealnie wpasowuje się w całość. Gdy na ekranie toczy się szybka akcja to muzyka również przyspiesza, gdy jest spokojnie to tak samo jest z muzyką, etc.
Oczywiście jak każda gra i ta ma swoje niedoskonałości - przede wszystkim dziwne bugi i glitche. Najdziwaczniejsza jest chyba zmiana "skór" czy jak to tam nazwać. Chodzi o to, że czasem zwierzęta mają zamieniony model z ludźmi - i tak mamy na przykład człowieka-osła, człowieka-dzika, człowieka-węża itp. Same zwierzęta też mogą się zamienić i zamiast pojeździć na koniu, to możemy jechać na niedźwiedziu, sarnie itp. Komicznie czasem to wygląda :mrgreen2: . Tutaj macie parę filmików:
Człowiek-puma:
http://www.youtube.com/watch?v=jVVXyKP1FVk
Jeleń zamiast konia:
http://www.youtube.com/watch?v=yeJSfVmeKDU
Istne zoo:
http://www.youtube.com/watch?v=PS1qGWlOYns

Polecam tę grę każdemu, nawet tym, którzy w westerny raczej nie grywają (jak ja :P ). Naprawdę warto się zapoznać z tak świetną produkcją. Mam niestety złą wieść dla ludzi grających na PC - ta gra jest tylko na XBox360 i Playstation3.

P.S. Niestety nie miałam okazji zagrać w trybie multiplayer, ani w dodatek Undead Nightmare. Za to chętnie przeczytam opinie innych jeśli mieli okazję zagrać :)

P.S.2 Całkiem niezła recenzja: http://www.youtube.com/watch?v=s-SjgjFp4xA

chuderlaczek 
Nowicjusz

Wysłany: 29-01-2016, 21:58   

miałem ostatnio okazje grać i nawet ok tylko trochę zapomniana

szpynda 
Nowicjusz

Wysłany: 30-01-2016, 13:45   

Chętnie zobaczyłbym Marstona w nowej lub zremasterowanej odsłonie. RDR to jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji i ex na konsole. Pozycja obowiązkowa dla zbieraczy i aktualnie ogrywających czy nadrabiajacych gry exclusywne z konsol. Wiadomix: PCMR ;)

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 31-01-2016, 22:04   

Krążyły jakiś czas temu plotki, jakoby RDR miał wyjść na konsole nowej generacji oraz PC (sic!). Podobno Rockstar porzucił projekt odświeżenia jednego z najpiękniejszych tytułów na PS3/X360. Przyznam, że wersję na PS4 szarpałbym jak Reksio szynkę.

Odpowiedz do tematu