FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider 1
Autor Wiadomość
groza 
Student

Wysłany: 24-02-2015, 10:07   

kafik napisał/a:
Dawno nikt o nic nie pytał :-) to ja trochę ruszę temat. Kupiłem kolekcję tomb raider ultimate edition. Zainstalowałem TR1, po pierwsze jak polepszyć grafikę ?? bo pikseloza a na YT oglądam gameplaye i są o niebo lepsze.

można mieć lepszą grafikę w TR1, bo są stworzone packi tekstur polepszających grafikę - ale żeby móc ich użyć, to trzeba mieć program o nazwie Glidos - a on kosztuje 10 dolarów.
Na YT grają albo w wersję na telefony (ona miała polepszoną grafikę), albo grają na PC ale mają przy tym Glidos.

Jeśli chodzi o pytanie o konfigurację pada - to może tu masz odpowiedź: klik
a jak nie tam, to szukaj w tych wynikach przykładowo: klik

groza 
Student

Wysłany: 24-02-2015, 10:47   

Żle mówię. Glidos można mieć darmowo. Wejdź na tę stronę: http://www.croftgeneratio...patchs&lang=eng
zjedź na sam dół i tam masz linki 2 do ściągniecia Glidosa: zainstaluj pierwszy, potem drugi.
A następnie zrób to, co masz napisane tutaj: http://www.tombraiderforu...ad.php?t=203816

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 24-02-2015, 20:52   

Kiedyś była jeszcze opcja grania bez glidosa w bardzo fajnej jakości grafik (bez pikselozy) - coś tam dgvoodoo. Polecam posty Zebiusa gdzieś w dziale Classic TR.

kafik 
Nowicjusz

Wysłany: 25-02-2015, 19:57   

groza napisał/a:
Żle mówię. Glidos można mieć darmowo. Wejdź na tę stronę: http://www.croftgeneratio...patchs&lang=eng
zjedź na sam dół i tam masz linki 2 do ściągniecia Glidosa: zainstaluj pierwszy, potem drugi.
A następnie zrób to, co masz napisane tutaj: http://www.kittenwar.com/showthread.php?t=203816

Ten drugi link mi nie działa :-)

kafik 
Nowicjusz

Wysłany: 25-02-2015, 20:09   

Pobrane mam ale tego drugiego linku brakuje abym wiedział co dalej robić :)

groza 
Student

Wysłany: 01-03-2015, 16:14   

Znalazłam w innym miejscu.
http://www.tombraider.ru/...s_download.html

(tu masz tę stronę przetłumaczoną przez google translatora: klik )

wybierz któryś z trzech tych linków pomarańczowych na dole - nie wiem, który masz wybrać, bo nie wiem, jaką masz wersję Glidosa, tam są do trzech wersji, jak zauważysz. Wybierz sobie odpowiedni.

Ufolud7 
Nowicjusz

Wysłany: 03-03-2015, 16:47   

Cześć, to mój pierwszy post, więc może być niezręcznie. Ale do rzeczy - czy wam też się wydaje, że wraz z premierą najnowszego TR postać wielbionej przez nas Mrs. Croft umarła?

K@t 
Spectre

Wysłany: 07-03-2015, 08:32   

Jeśli Twój był pisany w sierpniu 2003, a przypadkiem wysłał się dopiero teraz, to mogę się zgodzić :tak:

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 07-03-2015, 16:08   

Szczególnie, że to raczej Twój Czwarty post z kolei, a nie pierwszy - która klasa z matmy powtarzana? :P

Co do śmierci panny Croft (tfu tfu) to prędzej takie teorie można wysnuwać było w okolicach 1999 roku, a nie ponad piętnaście lat później :P

mlody 
Nowicjusz

Wysłany: 15-03-2015, 21:02   

Witam Wszystkich jestem tutaj nowy. Zakupiłem wszystkie części TR i chce przejść po kolei ;) Mam pytanie odnośnie TR1. Jak zmienić grafikę bo jak wiadomo jest troszkę kwadratowo, a widziałem na youTube ze niektórzy coś tam zmienili i maja bardzo ładną grafikę.

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 15-03-2015, 21:09   

Ten temat był już tutaj poruszany pierdyliadr razy, a ostatnio nawet na tej samej stronie...

mlody 
Nowicjusz

Wysłany: 15-03-2015, 21:13   

Oki juz widze

chuderlaczek 
Nowicjusz

Wysłany: 27-01-2016, 20:39   

ma ktoś sprzedać ta część na płytce?

Shady-Yo 
Nowicjusz

Wysłany: 21-06-2016, 11:52   

Ok, kupiłem Tomb Raider: Ultimate Edition z postanowieniem, że przejdę wszystkie części po kolei :)

W II, III i IV grałem już nie raz w przeszłości. Ale nigdy nie miałem okazji grać w jedynkę. Teraz jeśli chodzi o pierwszą część, to jestem gdzieś chyba za połową gry, na drugim levelu w Egipcie. Nie wiem dlaczego nigdy wcześniej nie grałem w jedynkę, chyba byłem trochę zrażony grafiką. Ale nie jest tak tragicznie i muszę przyznać, że gra trzyma poziom :) Podobały mi się prawie wszystkie dotychczasowe poziomy. Bardzo fajna była Cysterna, poziomy w Grecji również na duży plus. Egipt również zaczął się wspaniale :)

Gram w wersji "zapikselowanej", bo chcę ukończyć ją w wersji oryginalnej - takiej, jak ją wydano, bez żadnych ulepszaczy :) Na początku trochę mnie to zrażało, ale teraz całkiem się przyzwyczaiłem. Trochę niekiedy się zacina, mam nadzieję, że z dwójką nie będzie takich problemów.

Aktualnie gram w:
Anniversary

Shady-Yo 
Nowicjusz

Wysłany: 10-07-2016, 13:31   

No dobra. Po ukończeniu jedynki mogę ją już podsumować :)

Tak jak pisałem wcześniej, TR1 na początku trochę odtrącił mnie oprawą graficzną, ale wystarczyła godzina, może dwie, bym przestał jakoś zwracać na to uwagę. Bo gra mimo to potrafi wciągnąć. Nie jestem może jakimś wielkim fanem tych początkowych leveli w Peru, ale już poziomy greckie i egipskie bardzo mi się podobały (szczególnie Cysterna, Grobowiec Tihocana i Sanktuarium Scionu). Na koniec zaś trafiłem do bardzo dziwnych i nietypowych dla TR lokacji (Atlantyda). Przyznam, że nie oczekiwałem czegoś takiego w TR1. Ale było to bardzo miła niespodzianka, bo poziomy te są bardzo dobre, mają fajny klimat i zdecydowanie wyróżniają się poziomem trudności (dużo różnych pułapek i niełatwych wrogów). Fabularnie oczywiście jak to w TR szału nie ma. Ale też nie jest z tym jakoś bardzo źle. Końcowa walka była zaskakująco prosta, właściwie to nawet jej nie odczułem. Ale po zakończeniu gry i tak musiałem przyznać, że jest to naprawdę dobra gra. Nie podobała mi się może aż tak jak choćby druga część, ale i tak stoi na dobrym poziomie.

Jako, że grałem w jedynkę po raz pierwszy, to z różnic (a właściwie braków) w porównaniu do następników mógłbym wymienić z tych najważniejszych:
- brak innych środków transportu - motocykli, motorówek, itp.
- trochę irytujący brak przewrotu w trakcie skoku, skutecznie utrudniający walki :)
- brak skrótów klawiszowych do broni, apteczek, itp. (też wkurzający).

Jeśli chodzi o długość gry, to raczej jest to TR-owy standard, choć może się wydawać odrobinę krótsza niż na przykład dwójka.

Ale podsumowując, jako fan serii TR pomimo wszelkich minusów i tak bawiłem się dobrze! :jumper: Takie 8/10 bym przyznał :P

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 10-07-2016, 15:16   

Super, że Ci się podobało :) Zaskoczyłeś mnie tym, że grałeś w wersję z pikselami - ja osobiście grałem tak tylko raz, później zawsze przechodziłem już TR1 z wygładzonymi teksturami. Za bardzo mnie boli głowa od pikselozy, stąd taka decyzja.

Shady-Yo 
Nowicjusz

Wysłany: 13-07-2016, 20:55   

Cez napisał/a:
Super, że Ci się podobało :) Zaskoczyłeś mnie tym, że grałeś w wersję z pikselami - ja osobiście grałem tak tylko raz, później zawsze przechodziłem już TR1 z wygładzonymi teksturami. Za bardzo mnie boli głowa od pikselozy, stąd taka decyzja.

Wiem, wiem, głowa faktycznie może od tego boleć. Momentami wyglądało to jak jakiś koszmar czy horror, ale to dobrze bo ja uwielbiam horrory :) Poza tym muszę przyznać, że jestem trochę pedantyczny w kwestii wydania gier w tym sensie, że ja nie lubię tych wszelkich ulepszaczy itp. a w szczególności rzeczy, które są wydawane już po kilku latach od premiery. Ale oczywiście, rozumiem wszystkich tych, którzy nie przebrną przez TR1 przez pikselozę.

Teraz za to już mogę powiedzieć (i przewidywałem, że tak będzie), że po pierwszym odpaleniu TR 2, w które teraz gram czuję się tak, jakbym grał w coś zupełnie nowego z mega grafiką, hah. Człowiek się chyba za bardzo przyzwyczaił do tych pikseli :hehe:

Aktualnie gram w:
Anniversary

kafik 
Nowicjusz

Wysłany: 29-08-2016, 18:22   

hej, gracie w wersję bez pikselozy ? a co do tego potzreba ? :) właśnie będę zaczynał przygodę z ultimate edition TR :)

berglind 
Nowicjusz

Wysłany: 28-12-2016, 20:55   

Witam.. mam problem. Znalazlam sie w dziwnej petli czasowej. Po skonczeniu 4 levelu przerzuca mnie znowu do 2 i tak bez konca. Nie moge pojsc na przod. To jak Dzien Swistaka ale w wersji TR ;(
Czy ktos moglby mi jakos pomoc?

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow :(

Shady-Yo 
Nowicjusz

Wysłany: 28-12-2016, 21:20   

berglind napisał/a:
Witam.. mam problem. Znalazlam sie w dziwnej petli czasowej. Po skonczeniu 4 levelu przerzuca mnie znowu do 2 i tak bez konca. Nie moge pojsc na przod. To jak Dzien Swistaka ale w wersji TR ;(
Czy ktos moglby mi jakos pomoc?

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow :(

Może jak już będziesz pod koniec levelu, spróbuj wykonać ten cheat:
http://laracroft.pl/tr1cheats.htm

Aktualnie gram w:
Anniversary

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2016, 21:52   

berglind, http://laracroft.pl/tr1.htm na dole strony jest link do patcha.

berglind 
Nowicjusz

Wysłany: 30-12-2016, 21:00   

Dzieki bardzo za linki.. jestem juz w St. Francis' Folly :jumper:

berglind 
Nowicjusz

Wysłany: 01-01-2017, 17:17   

Ok... kolejny problem i pytanie do Was. Jak zgarneliscie 3 sekret w Koloseum? Nie cierpie czasowek. Nie jestem w stanie zdazyc wskoczyc przed zamknieciem tych sekretnych drzwi. Czy tam oprocz sekretu jest cos jeszcze? Jakas bron?

berglind 
Nowicjusz

Wysłany: 15-01-2017, 17:58   

Czy ktos wie na ktorym levelu moge znalezc Uzi?

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 15-01-2017, 20:06   

Uzi najwcześniej można znaleźć w jedynym sekrecie w levelu "Sanctuary of the Scion". Później można je zdobyć w levelu "Natla's Mines" po pokonaniu chłopaka na deskorolce.

Let's playe z serii Tomb Raider

Odpowiedz do tematu