FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider 1
Autor Wiadomość
Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 28-11-2004, 14:54   

TR1 to z pewnością najbardziej mroczna i tajemnicza ze wszystkich części Tomb'a. Posiada niesamowity klimat, którego brakuje większości nowych gier. Co do grafiki, uważam, że nawet dziś w dobie superanckich akceleratorów NVidii i ATI jeszcze nie straszy. Ba, na screenach pod Glidos i z nowymi texturami w hi-res wygląda nawet bardzo ładnie. Oto przykładowy screenik:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 28-11-2004, 17:31   

Cytat:
TR1 to z pewnością najbardziej mroczna i tajemnicza ze wszystkich części Tomb'a.

No niewiem :gupek: A co powiesz w takim razie o TAOD :?: Zdaje mi się, że sama fabuła, nie mówiąc już o Larze, w TAOD jest bardziej mroczna.

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 28-11-2004, 18:19   

TR1 wcale moim zdaniem nie jest mroczny. Tam wszystko jest przecież jasne, a w TAOD już fabuła & intro są mroczne i ciemne. Nie, TR1 absolutnie nie jest mroczny.

Let's playe z serii Tomb Raider

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 29-11-2004, 14:37   

Miałem na myśli klasyczne części Tomb'a. W TAOD jeszcze nie grałem i pewnie nieprędko zagram, bo na moim kompie to raczej nie pójdzie :) . A nawet jeśli, to będzie to raczej męka, niż gra. Chociaż Vice City udało mi się odpalić i chodziło na tyle dobrze, że przeszedłem prawie całe.

BTW. Na PSX klimat TR1 lepiej się czuło, bo audiotracków było znacznie więcej niż na PC - jakieś 40 czy coś (z czego paręnaście i tak było przeznaczonych na "speeche" treningowe, co nie zmienia faktu, że znajdowało się mimo wszystko o parę treściwych kawałków więcej niż na PC) - a co za tym idzie, było więcej klimatycznej muzy, która wprowadzała w odpowiedni nastrój. I w ogóle grało się jakoś tak inaczej... a może to tylko ja tak odbieram TR1 :) .

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 29-11-2004, 16:09   

Z pewnością nie tylko Ty, bo chyba każdy w TR1 czuje inny klimat niż w dlaszych częściach. TR1 ma w sobie niepowtarzalny klimacik i za to go lubię :)

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 29-11-2004, 17:20   

Ja też uwielbiam TR1 ale to chyba tylko ze względu na sentyment. Grałem we wszystkie części po kolei ale największe wrażenie zrobiła na mnie jedynka. Po prostu w tamtych czasach była bezkonkurencyjna.
Pamiętam do tej pory - zostawałem w pracy po godzinach, żeby sobie pograć (na mój pierwszy komp dopiero odkładałem kasę), a mieliśmy tylko czarno-biały (właściwie zielono-biały) monitor :wink: Nie za wiele było widać, ale najważniejszy był klimat: jaskinie, świątynie, zagadki, pułapki... No i te odgłosy w tle!
Utknąłem na długo na trzecim poziomie, a okazało się, że tekstury na tym monitorze zlewały mi się i nie zauważyłem przejścia. Ale nie dałem za wygraną i skończyłem jedynkę bez żadnej pomocy. :lol:
Oczywiście jak kupiłem sobie kompa z akceleratorem voodoo, zagrałem jeszcze raz i znów byłem oczarowany tą grą.

Wiele osób gra w serię TR w przypadkowej kolejności i na pewno wtedy TR1 nie robi na nich takiego wrażenia.

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 29-11-2004, 20:14   

Naleze do tych wlasnie osob, ktore graly w TR w przypadkowej kolejnosci i TR1 byla niestety na samym koncu. I 10000000000(...)x lepiej mi sie gralo niz np. TRAOD. Z wrazeniem bylo podobnie, bo po takiej klapie, jak TR6 znalalam sie w cudownym, istnie tomraiderowym klimacie :guns: . Szlam, jak burza przez ta gre. Jeszcze co bylo dla mnie w zasadzie nowe to brak flar i miejsc, gdzie by sie przydaly, bo np.w TR2 az duzo bylo takich ciemnych miejsc i w dzien w ogole nie moglam grac.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 29-11-2004, 20:45   

Cytat:
Szlam, jak burza przez ta gre.

Właśnie, ja też zagrałam w TR1 na końcu i powiem tak... Jak człowiek gra sobie w TAOD, a potem włączy TR1, to wydaje się, że Lara zasuwa jak powalona :shock: A właśnie Malwinka, TR1 przechodzi się szybko, jakoś tak 'energicznie', to nie taka flegma co TAOD. Ale z drugiej strony TAOD też lubię... :roll:

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 30-11-2004, 15:06   

Pamiętam czasy kiedy to na rynku pojawił się pierwszy Tomb. Nie miałem jescze PC ani nawet PSX ( ale za to posiadałem niewątpliwie znaną wszystkim 8-bitową megaplatformę do programów gierkopodobnych - Pegasus :) ), ale już wtedy strasznie emocjonowałem się każdym newsem o tej grze. Znałem na pamięć chyba cały artykuł, który ukazał się tuż przed premierą TR w Secret Service ( numer bodajże 46 ). Ech, 8 lat temu to dopiero był szał. PlayStation miało wtedy sporo lepsze możliwości niż ówczesne blaszaki, no i było nieco tańsze od kompa. Ale za to gry były droższe ( piratów nie kupowałem, bo nie chciałem przerabiać konsoli ). W "jedynkę" zagrałem po raz pierwszy jakieś parę miechów po premierze TR3 (TR2 miałem już wtedy za sobą). Podobała mi się bardzo, ale mimo wszystko wolę drugą część - mam do niej ogromny sentyment, w końcu to pierwsza poważna gra, w którą zagrałem. Rany, jaki to kawał czasu już minął :| ...

BTW. Nie sądzicie, że Natla była zaskakująco cienka jak na głównego bossa gry ?

MACPHISTO
Tak dla ścisłości - SS#46 był już po premierze TR. Recenzja pojawiła się w #42 a solucja w #43 i #44 :)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 30-11-2004, 20:13   

Cytat:
BTW. Nie sądzicie, że Natla była zaskakująco cienka jak na głównego bossa gry ?

W sumie była, bo nie trzeba było się z nią wcale męczyć. Wystarczyło pare zgrabnych skoków :roll: Ale w TAOD też końcowy boss jest łatwiejszy od np. Boaz... I nawet widzę w Karelu pewne nawiązania do Natli :p Zwróćcie uwagę, że wykazują podobieństwa :p Chociażby takie, że oboje latają, ciskają w nas pociskami i trzeba przed nimi uciekać, bo normalnie ich się zabić nie da, no i oboje giną w wybuchu :p

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 30-11-2004, 20:59   

Natla wydaje się prostym przeciwnikiem bo gry po prostu stają się coraz trudniejsze... i dziś, dla kogoś kto przechodzi ducha i Boad w TAOD, Willarda w TR3, misje w GTA Vice City Natla nie jest żadnym wyzwaniem :) Chociaż jak pomyślę o tym jak kiedyś przechodziłem TR1 to też się specjalnie nie nameczyłem :p Po zastanowieniu stwierdzam, że Natla po prostu nie jest głównym bossem tylko deserkiem :p Głównym przeciwnikiem w TR1 jest to COŚ bez nóg.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 30-11-2004, 21:05   

"To COŚ bez nóg", to mój ulubiony przeciwnik w TR1 :mrgreen: Jest poprostu fenomenalny, jeden z najlepszych przeciwników w TR :p

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 30-11-2004, 21:11   

Nie no, całkiem przyjemny :p A najlepsze jest to, że jak się spada z tej platformy na której on sobie przebiera łapami udając, że chodzi to Lara krzyczy trzy razy zanim wpadnie do lawy... :muhaha:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 30-11-2004, 21:27   

Wiesz, nigdy nie wpadłam tam do lawy :p Zawsze jak już leciałam w dół, to szybko ładowałam :p

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 01-12-2004, 17:55   

To cos bez nog jest paskudne, ale szybko znalazlam na niego sposob. Tak, fajnie sie spada ;)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 01-12-2004, 18:01   

Właśnie mi sie podobało, bo jakimś cudem nie budziło we mnie żadnej odrazy ani strachu :p

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 01-12-2004, 19:11   

Ten beznogi grubcio rzeczywiście jest śmieszny. Nawet mi go trochę żal, bo dopiero co wykluwa się z jaja a już musi ginąć :) . A jaki fryz ma na głowie - po prostu Dennis Rodman, nic dodać , nic ująć :) .

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 01-12-2004, 21:49   

Wykluwa z jaja? Wydaje mi sie, że Ci w jajach byli tam już, kiedy Atlantyda istniała wcześniej na lądzie, tylko zostali na zawsze w nich, aż do czasu, kiedy Lara przybywa. Dokładnie nie wiem... Ale pamiętam, że tam był jakiś filmik, jak właśnie ten "piłka zakluwa się" w jaju.

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 01-12-2004, 21:56   

W każdym razie zaczerpnął świeżego ( albo i nie ) powietrza po raz pierwszy od dłuższego czasu :) . Rany, nie czepiaj się słówek :P .

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 02-12-2004, 14:45   

Cos popieprzyles Mek

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 02-12-2004, 19:29   

Właśnie :gupek: Ale Mek ma to we krwi :p ;) Kurde, muszę zobaczyć ten filmik, bo teraz już sama niewiem :czubek:

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 02-12-2004, 21:36   

Rzeczywiście mogłem coś nie tak napisać, bo w ten poziom grałem i filmik oglądałem 2 lata temu :!:

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 03-12-2004, 15:38   

Nie krzycz

MACPHISTO
Proponowałbym jednak nieco dłużej i troszkę bardziej na temat :p

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 11-12-2004, 09:00   

Dzisiaj próbowałam moją głupią siostrę nauczyć grać w TR, ale wiedziałam, że i tak nic z tego nie wyjdzie :lol: Odpaliłam TR1, młoda sama doszła do mostów, gdzie pod spodem są wilki i uznała, że się boi :lol: Więc zeskoczyłam na dół, zabiłam wilki i biegłam, a ta idiotka zaczęła mi przytrzymywać klawisz chowania broni. Powiedziałam jej, żeby puściła, a jak to zrobiła, to Lara cały czas chowała i wyciągała broń :shock: Nie dało się tego przerwać i gra też nie chciała się wyłączyć :|

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 11-12-2004, 15:31   

Jakiś zaciach z klawiszami. To się zdarza w gierkach DOS-owych. Mialem tak kilka razy w przypadku TR.

Odpowiedz do tematu