FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lara Croft and the Guardian of Light
Autor Wiadomość
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 07-03-2010, 13:25   

Lubię tego typu gierki , a że z Larą w roli głównej to już w ogóle z niecierpliwością czekam na premierę. Bardzo fajnie, że coś takiego powstaje i zdecydowanie jestem na TAK.
Nareszcie będę mógł ze znajomymi popykać w mój ulubiony "tytuł" na multi.

l@r@ croft 
Praktykant

Wysłany: 09-03-2010, 18:37   

Ogółem sam pomysł jest bardzo fajny,jedyne co mi ewentualnie może przeszkadzać to ustawienie kamery(wolę takie jakie jest zwykle w TR,chociaż jakaś odskocznia i nowość musi być :D ) i bardzo ciekawi mnie grafika,bo na screenach nie jest ona jakaś wybitna.
Ale zobaczymy...bo jestem ciekawa końcowego efektu.
:)

Luthien 
Podróżnik

Wysłany: 09-03-2010, 19:14   

l@r@ croft napisał/a:
ciekawi mnie grafika,bo na screenach nie jest ona jakaś wybitna

Jest całkiem niezła biorąc pod uwagę, że to gra typu ARCADE. Porównaj sobie Prince of Persia Classic, Trine i wiele innych ;)

kondo96 
Praktykant

Wysłany: 09-03-2010, 19:54   

Zdecydowanie zgadzam się z L@r@ croft ta kamera to mnie załamała.Pomysł na gre oczywiście bardzo ciekawy ,ale wolałbym ,żeby fabuła kręciła się raczej wokół Croftówny i żeby kamera pozostawała w takim trybie jak w tr Underworld .Przecież da się grać w trybie multiplayer z taką kamerą.W trybie izometrycznym wystarczy ,że klikniesz na wroga a lara/tubylec sama/sam go załatwi, to mi sie nie podoba.Ale ogółem projekt zapowiada się o wiele lepiej niż TRO :D

K@t 
Spectre

Wysłany: 09-03-2010, 20:03   

Tradycyjna kamera niespecjalnie sprawdzi się w takim typie rozgrywki, jaki zafunduje GoL. Tu jednak trzeba mieć dobry podgląd na otoczenie, a także to, co robi drugi gracz.

Cytat:
W trybie izometrycznym wystarczy ,że klikniesz na wroga a lara/tubylec sama/sam go załatwi, to mi sie nie podoba

Ekhm, cytując newsa:
Podczas dynamicznej walki gracz będzie musiał wycelować w przeciwnika, strzelać aż do jego śmierci (...)

kondo96 
Praktykant

Wysłany: 09-03-2010, 20:12   

Sorry chyba żle przeczytałem tego newsa ,czytałem jeszcze na Cd action i tam tak (BŁędnie) było napisane :)
Poza tym grałem we Władce Pierścieni w trybie multiplayer z podobną kamerą jak w tru i wszystko było ok hehe ,więc czemu ta kamera miałaby nie pasować :??:

Luthien 
Podróżnik

Wysłany: 09-03-2010, 21:13   

kondo96, GoL będzie dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej i najprawdopodobniej będzie (jak wiele innych tego typu pozycji) dostępna w XBLA/PSN. Takie gry z reguły nie ważą zbyt wiele (tiaaa już sobie wyobrażam GoL na zasadzie TRU i zasysanie 8-gigowej arcadówki...) i bardzo często przypominają (m.in. poprzez odpowiednie użycie kamery) gry sprzed lat.
Poza tym, to nie będzie typowy TR. To zupełnie inny typ rozgrywki, więc nie ma sensu myśleć o tym w kontekście poprzednich części.

Sas_ 
Podróżnik

Wysłany: 09-03-2010, 21:20   

Nawet nawet się ta gra zapowiada a może raczej arcade, mam nadzieję ze w końcu bd więcej zagadek. Do gry 2 osobowej sie przyzwyczaiłam po resident evil, ale w TR nadal mi sie wydaje to dziwactwem, choć całkiem ciekawym. Martwi mnie ciut ta produkcja, teraz uwiadomiłam sobie ostatecznie, że stare TR już nie wrócą. No nic zobaczy się, gra moze być całkiem nie zła.

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 10-03-2010, 12:38   

Sas_, czy Ty potrafisz czytać? Chociażby post wyżej, nie pytam już o newsy na WoTRze.
GoL będzie przerywnikiem, wcześniej wspomnianą zapchajdziurą, umileniem w oczekiwaniu na kolejną część, czy jak kto tam woli. Nie ma nic wspólnego z starym/nowym Tomb Raiderem, prócz tematyki/klimatu. Nie jest żadną kontynuacją i zanim się rozpędzisz - nie jest Tomb Raiderem 9. Nie uważasz, że celowym było nazwanie tej gierki Lara Croft:GoL, aby co poniektórzy nie wpadli na to, że to kolejny TR?
Sas_ napisał/a:
Martwi mnie ciut ta produkcja, teraz uwiadomiłam sobie ostatecznie, że stare TR już nie wrócą.

Kości mi szczykają od takich tekstów. Skąd Ty to wytrzasnęłaś?

lucas1987dion 
Student

Wysłany: 10-03-2010, 15:15   

Proszę nie patrzcie na GoL jak na kolejnego Tomb Raider'a, bo to będzie coś zupełnie innego, co prawda będą grobowce i może klimat TR, no i Lara C. ale na tym chyba podobieństwa się kończą. Ja jestem raczej na tak, tylko oby grafę choć troszkę ulepszyli, kamera może zostać, oby tylko była porządnie 'zrobiona'. Oby tylko fabuła nie dotyczyła znowu życia prywatnego Lary, bo to już przesada lekka by była, lepiej niech się trzymają tego Strażnika Światła :tak: :pozdro:
AMD Phenom II X4 965@3.80GHz, 4GB RAM DDR3@1406MHz, nVidia GeForce GTX 460 1GB Palit Sonic Platinum, 1TB + 250GB HDD Samsung, Acer G24', DVD-RW x18 SAMSUNG, Auzen X-FI Prelude 7.1, Gigabyte AM3 790XT USB3, Chieftec CFT 600w.

Integral 
Archeolog

Wysłany: 10-03-2010, 15:44   

Jerry nie przetłumaczysz temu forum, że patrzenie na GoL jak na kolejny TR mija się z celem ;]. Chociażby dlatego, że nikt tu się nie kwapi do czytania dyskusji do której się "przyłącza".

Ja nie jestem tu od forsowania oliwy w cudze głowy, toteż miło byłoby, gdybyście sami sięgnęli po ten zacny płyn :) .

Sas_ 
Podróżnik

Wysłany: 10-03-2010, 18:37   

Tyle że, ktoś mnie tu chyba nie zrozumiał
Sas_ napisał/a:
może raczej arcade,

Arcade to nie pełna gra. GoL to raczej eksperyment niz gra i ja to wiem. Fakt iż mój post był 2 znaczny ale dajcie mi się chociaż z tego wytłumaczyć bo nie chce wyjść na debila.
(No chyba ze klasycznie jak zawsze wszyscy mają mnie w dupie.)

K@t 
Spectre

Wysłany: 10-03-2010, 18:47   

Arcade to PEŁNA GRA. Jak najbardziej pełnoprawny tytuł, ale jednocześnie nie jest to typowy Tomb Raider i dlatego też nie ma tych słów w nazwie.
Chodzi tylko i wyłącznie o ten fakt, nic innego. Nie tłumacz się niepotrzebnie, bo jeszcze bardziej obnażasz swoją niewiedzę i fakt, że większość z was po prostu nie czyta newsów.

Idea wypuszczenia tego typu gry wcale nie oznacza końca "prawdziwych TR" (co i tak, zdaniem niektórych, już dawno temu nastąpiło) i nie ma żadnego wpływu na właściwego Tomb Raidera 9.

Poza tym jeszcze raz nawstawiasz do posta niepotrzebnych, chamskich odzywek, to dostaniesz wstążkę jak stąd do Avalonu.

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 10-03-2010, 20:40   

Jednak olali PC. A już uwierzyłem, że nie...

Kotaku napisał/a:
Crystal Dynamics is clearly making the PlayStation Network and Xbox Live Arcade release as a [...]

Cały artykuł [nic nowego]

Rocky 
Podróżnik

Wysłany: 10-03-2010, 23:12   

Scion napisał/a:
Jednak olali PC.

Myślę, że to będzie się narastało. Nikt gry nie będzie robił na PC, żeby sobie 13-letnie polaczki ściągnęły ją z torentów. :)
lucas1987dion napisał/a:
tylko oby grafę choć troszkę ulepszyli

Na to bym raczej nie liczył, pewnie będzie nawet gorsza niż w TRU. Wątpię, żeby komuś uśmiechało się ściągać 4 czy 6GB gry (To znaczy może gdzieś na zachodzie to nie ma problemów, ale w Polsce szybkość dostępnych łączy jest nieporównywalnie niższa i wolniejsza).
Na razie podchodzę do tego z dystansem. Zdaje sobie sprawę, że to nie jest Tomb Raider, no ale, hm, jakoś nie potrafię sobie z takiej perspektywy wyobrazić Lary. Podejrzewam, że z początku każdy gracz (Oczywiście mówię tu o osobach, które miały styczność z poprzednimi TR) będzie czuł się dziwnie i inaczej. Lara już nie w TPP, z trybem multi, współpraca, no z początku będzie to coś innego. Chodź z tego miejsca nie można od razu zakładać czy to będzie dobry/zły pomysł.
Ciekawi mnie także jak to będzie z tym trybem współpracy. Żeby czasami nie dochodziło do sytuacji, że ja chce iść dalej a mój pomocnik będzie jak głupek biegał po mapie i nie wiedział co ma robić. :P
Pewnie najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie znajomego i z nim wspólna gra.
Rozumiem, że przy jednej konsoli, także będą mogły sobie dwie osoby spokojnie pograć?

K@t 
Spectre

Wysłany: 10-03-2010, 23:21   

Nikt nie olał PC. Większość źródeł podaje, że gra pojawi się również na komputerach, ale docelowo przeznaczona jest na PS3 i X360.

lucas1987dion 
Student

Wysłany: 12-03-2010, 15:06   

Rocky napisał/a:
Scion napisał/a:
Jednak olali PC.

Myślę, że to będzie się narastało. Nikt gry nie będzie robił na PC, żeby sobie 13-letnie polaczki ściągnęły ją z torentów. :)
lucas1987dion napisał/a:
tylko oby grafę choć troszkę ulepszyli

Na to bym raczej nie liczył, pewnie będzie nawet gorsza niż w TRU. Wątpię, żeby komuś uśmiechało się ściągać 4 czy 6GB gry (To znaczy może gdzieś na zachodzie to nie ma problemów, ale w Polsce szybkość dostępnych łączy jest nieporównywalnie niższa i wolniejsza).

Oczywiście zakładasz, że oni wypuszczając grę będą brać pod uwagę kraje takie jak Polska :-) To naprawdę milusie z ich strony by było :-P
P.S. Kolejny dzień targów i brak nowych wiadomości, może po zakończeniu targów czegoś się jeszcze dowiemy. A ja liczę na dobrą grę, która umili czekanie na Tomb Raider.
AMD Phenom II X4 965@3.80GHz, 4GB RAM DDR3@1406MHz, nVidia GeForce GTX 460 1GB Palit Sonic Platinum, 1TB + 250GB HDD Samsung, Acer G24', DVD-RW x18 SAMSUNG, Auzen X-FI Prelude 7.1, Gigabyte AM3 790XT USB3, Chieftec CFT 600w.

K@t 
Spectre

Wysłany: 12-03-2010, 15:18   

Cytat:
Kolejny dzień targów i brak nowych wiadomości, może po zakończeniu targów czegoś się jeszcze dowiemy.

Przecież cały WYSYP wiadomości był przedwczoraj. Fabuła, cena, przybliżony czas rozgrywki i potwierdzenie docelowych platform.

Owszem, niedługo powinno pojawić się także kilka niespodzianek, ale nie wolno zapominać, że pokazy GoL były zamknięte i na większość informacji nałożone jest swego rodzaju embargo.

lucas1987dion 
Student

Wysłany: 12-03-2010, 16:11   

Wiesz K@t - człowiekowi to zawsze 'mało' :D
P.S. Czy to prawda, że w GoL będzie wsparcie dla DX10 na PC, bo wyczytałem to gdzieś w necie, że DX10 czy nawet DX11 pozwoli na zmniejszenie ilości zajmowanego miejsca na HDD, poprzez lepszą kompresję danych czy jakoś tak, ktoś wie coś na ten temat?

P.S. P.S. The Guardian of the Light to gra Arcade z elementami Zręcznościowo-Logicznymi, a seria Tomb Raider to gra Akcji TPP z elementami Zrecznościowo-Przygodowymi, więc różnica gatunkowa jest spora, to tak dla przypomnienia:-)

Wtajemniczony 
Podróżnik

Wysłany: 12-03-2010, 16:44   

Raczej wątpię, żeby ktoś wiedział jaki DX będzie wykorzystany, skoro nawet nie wiadomo jak to zostanie udostępnione na pececie(steam?). Ja myślę, że dziennikarze na zamkniętych pokazach mogli już coś o TR9 usłyszeć, choć to tylko moje przypuszczenia. Ja czekam nawet na tego GoL'a i pewnie sobie trochę pogram.

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 12-03-2010, 18:14   

Całkiem głośno się zrobiło. Nie czytałem :p Ale może jest coś nowego

http://www.rundlc.com/new...tation-network/
http://www.gamepro.com/ar...rdian-of-light/
http://uk.xboxlive.ign.co.../1077038p1.html

http://twitpic.com/17yk0o :mrgreen2:

K@t 
Spectre

Wysłany: 12-03-2010, 18:32   

Nic nowego niestety. Jedynie powtórka z tego, co już napisano chociażby w Kotaku... i u nas :p

lucas1987dion 
Student

Wysłany: 13-03-2010, 01:28   

Faktycznie, nic nowego nie napisali, ale sugerują, iż o wiele więcej informacji jak i materiałów związanych z GoL pojawi się na tegorocznych czerwcowych targach, ja osobiście myślę, że na ''letnich'' targach zostaną zaprezentowane nie tylko nowe szczegóły o GoL, ale też o Tomb Raider IX.

P.S. Kiedy poraz pierwszy usłyszałem o GoL i tej całej 'współpracy graczy', od razu na myśl mi przyszedł Resident Evil 5 :-D Ale teraz wiemy, że to będzie gra Arcade z elementami zręcznościowo-logicznymi. Chciałbym zobaczyć elementy takiej ''współpracy'', w następnym Tomb Raiderze. Czyli Action-Adventure-TPP :P :pozdro: :wotr: :narka:

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 13-03-2010, 22:32   

Tak odnośnie ostatniego newsa na stronie głównej WoTR.
Wydawać by się mogło, że tym razem po raz pierwszy w historii serii TR będziemy mieć otwartośc terenu, co wpłynie na czas i jakość rozgrywki.
Wcześniej podano, że do ukończenia gry niezbędne będą dwie osoby (Lara i Totec). W którymś z kolei newsie pisze, że Lara wspinając się na jakiś wysoki blok/słup/wortever będzie potrzebowała pomocy Toteca. Co w przypadku, gdy ktoś będzie podróżował sam? Bodajże w tym samym newsie padła informacja, że aby druga postać pojawiła się w grze niezbędny jest też drugi gracz. Nie będzie to polegać na zasadzie RE5, kiedy drugą osobą steruje albo dodatkowy gracz, albo sama gra.
WoTR napisał/a:
Niestety, mamy też smutną wiadomość dla tych, którzy będą chcieli poznać tajemnicę Strażnika Światła w pojedynkę, bez towarzystwa drugiego gracza. W takim wypadku Totec nie pojawi się w ogóle, a Lara będzie musiała rozwiązywać wszelkie łamigłówki sama.

Tutaj chyba owa nieliniowość będzie chyba najbardziej odczuwalna. W przypadku znanej ze screenów sytuacji, gdy Totec przechodzi po naciagniętej lince magnetycznej choćby lub gdy Lara zajęta jest uruchamianiem jakiegoś mechanizmu, podczas gdy Totec tłucze pająki. Co w przypadku samotnej podróży ?

Czytając newsy jestem coraz pozytywniej nastawiony na nadchodzący tytuł.

Szalona101 
Praktykant

Wysłany: 14-03-2010, 16:52   

Mnie ten nowy TR tak średnio pasuje. Po pierwsze sądziłam, że już nie spotkam tych okropnych pająków co w TRU oraz, że grę będzie można kupić normalnie w sklepie a nie w internecie. Po drugie zawiodłam się na otoczeniu. To super, że liście będą falowały na wietrze itp, ale patrząc na te screeny przypomina mi się pewna lokacja z TRU, a dokładniej Meksyk. Wiem, że w TGOL to się dzieje w dżunglach Ameryki Środkowej, ale jak dla mnie podobieństwo jest dość spore.

Jeżeli chodzi o multiplayer to jestem zdecydowanie na TAK, zawsze chciałam pograć z kumpelą w TR tak we dwójkę, ale nie wiem czy ta opcja będzie dostępna w wersjach na PC. Nie mam Xboxa i nie jestem do końca pewna czy chciała bym go mieć. Z resztą wciąż jeszcze czekam na nowy komputer więc w najbliższym czasie takie cacko jak Xbox odpada. Mam więc nadzieję że w wrsjach PCtowych będzie opcja multiplayer.

[ Komentarz dodany przez: Integral: 14-03-2010, 17:25 ]
Chryste, nawrócić się można na tym forum...

Odpowiedz do tematu