FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Room Editor #2
Autor Wiadomość
Esmeralda 
Wombat

Wysłany: 05-11-2009, 21:18   

Kiedy daję Play, wyświetla mi się wybór mojego levelu, ale kiedy na niego klikam, wyskakuje raport o błędach. Co zrobiłam źle ?

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 05-11-2009, 21:21   

Niezapominajka - kombinuj. Nadpisz swój WAD np. na coastal albo city,uruchom NGLE,wczytaj level,wczytaj wcześniej przygotowany WAD np. city,przekompiluj wszystko i zobacz czy wszystko gra. Mam jeszcze kilka pomysłów ale napisałaś że level póki co niskich lotów więc sobie daruje. :P

Esmeralda:
Skoro zmieniłaś nazwę levelu w skrypcie,to zmień jego nazwę również w folderze DATA np. city.tr4 na hotel.tr4 No chyba że już to wcześniej wykonałaś. :)

jawi 
Podróżnik

Wysłany: 05-11-2009, 21:37   

Esmeralda, jeśli sama tworzyłaś wad, to możesz mieć w nim nieźle namieszane - pamiętam jak tworzyłem swój pierwszy wad. Może głupie pytanie, ale: czy wstawiłaś w swoim levelu obiekt LARA?

Esmeralda 
Wombat

Wysłany: 06-11-2009, 14:25   

Wad ściągnięty, a Lara jest.

(--AGATA--) 
Praktykant

Wysłany: 06-11-2009, 15:45   

Znalazłam nowy level editor (stworzono na nim Thef-a 3),ma on o wiele większe możliwości i jest za darmo,można go pobrać stąd
http://www.eidosinteracti...h.html?gmid=141
Ja oczywiście nie mam pojęcia o tworzeniu leveli ale może ktoś,kto się na tym zna (ktoś
wyjątkowo zdolny,ambitny,piękny i inteligentny ;-) ), byłby chętny by chociaż spróbować.
Podaje kilka screenów z gry,by pokazać co można na nim wykombinować

http://www.the-nextlevel....y-shadows-b.jpg
http://i133.photobucket.c...4_screen004.jpg
http://www.the-nextlevel....y-shadows-d.jpg
http://i16.tinypic.com/4tkup3t.jpg

Zdaje sobie sprawę,że opanowanie nowego level editora może zająć troche czasu, ale chyba warto.

K@t 
Spectre

Wysłany: 06-11-2009, 17:40   

Co ma edytor Thiefa do TR? Wiele gier ma swoje edytory, które zostają udostępnione graczom - do nich też mamy tu linkować? :p

(--AGATA--) 
Praktykant

Wysłany: 06-11-2009, 17:50   

K@t napisał/a:
Co ma edytor Thiefa do TR?

Pewnie się nie znam,ale chyba można zrobić Tr na silniku Thiefa, zwłaszcza,że ma on większe możliwości

[ Komentarz dodany przez: K@t: 06-11-2009, 17:56 ]
TR można zrobić na choć jakim silniku - temat dotyczy jednak Room Editora i dyskusja o innych podobnych narzędziach nie ma sensu raczej - oczywiście za wyjątkiem nieoficjalnych edytorów TR.

Esmeralda 
Wombat

Wysłany: 11-11-2009, 18:13   

A ja chciałabym przypomnieć o moim problemie. Nie moge odpalić poziomu, a wszystko zdaje się być w porządku. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 11-11-2009, 19:02   

Przyczyn może być tysiąc. Spróbuj podstawić innego WADa, a może źle wstawiłaś trapdoor(nie wolno go podnosić za pomocą + i -) a może jeszcze coś innego. Osobiście proponuje metodę eliminacji. Zrób kopię projektu i usuń połowę pokoi,następnie spróbuj uruchomić grę. Jeśli wciąż nie będzie działać to wczytaj ponownie 100% projekt i usuń drugą połowę. Jak zadziała to usuń połowę tej połówki. I tak sukcesywnie, aż dojdziesz do felernego pomieszczenia. Gorzej gdy będzie ich kilka. :p

Esmeralda 
Wombat

Wysłany: 27-11-2009, 14:37   

Nareszcie udało mi się odpalić level. Mam teraz problem z triggerem. Otóż ustawiłam dźwignię i drzwi. W polu, na którym stała dźwignia wybrałam trigger object i typ switch. Co ustawić na drzwiach?

K@t 
Spectre

Wysłany: 27-11-2009, 15:05   

Triggera od drzwi stawiasz już bez żadnych ingerencji na pole ze switch trigger.

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 27-11-2009, 19:30   

Mam problem ze skryptami. ;c
Ściągnąłem level editora w wersji "dla Visty" z trchronicles; wszystko działa, jednak gdy próbuję uruchomić "english script.bat" z folderu Script, pokazuje mi się komunikat, w którym jest napisane, że nie mogę wykonać operacji, gdyż program nie jest napisany pod systemy 64-bitowe. -.-
Co można z tym zrobić?

http://ifotos.pl/img/rqrpnw.jpg

S3th 
Student

Wysłany: 28-11-2009, 10:25   

Polecam zajrzeć na stronę www.aspidetr.com (ten adres nie jest traktowany jako sabotaż na WOTR?) i pobrać oprogramowania 32 bitowe - powinien być tam program do skryptów w wersji z interfejsem, dla nielubiących bawić się .bat'ami. Scripter 4.0 czy jakoś tako... :pozdro:

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 28-11-2009, 12:04   

"Work in progress: ASP.com vs Olympus"

No cóż, może przez ten czas spróbuję zrozumieć NG Center, już mi się udało parę rzeczy zmienić w skryptach.

S3th 
Student

Wysłany: 28-11-2009, 15:22   

http://rapidshare.com/fil...rogram.zip.html

Nie mam premium, więc będzie dostępny na 10 pobrań przez 90 dni.

Esmeralda 
Wombat

Wysłany: 28-11-2009, 18:05   

,,Aktywację poprzez przycisk - umieść drzwi i przycisk w pokojach. Zaznacz drzwi i ustaw trigger w polu, gdzie umieściłeś przycisk. Następnie zaznacz przycisk, w panelu po lewej naciśnij pole tekstowe i w miejsce, gdzie widnieje napis "trigger" ustaw "switch". I nanieś ten trigger na mapę w miejsce tego przycisku.''
To instrukcja na triggera z otwieraniem drzwi. Czy ja coś przpadkiemźle zrobiłam? Bo mi się nie udaję. Robię tak.
1. W pokoju nr.2 umieszczam przycisk.
2. W pokoju nr.10 umieszczam drzwi.
3. Klikam na drzwi.
4. Przechodzę do pokoju 2.
5. Klikam na pole, na mapce, na którym jest przycisk.
6. Klikam na ten fioletowy kwadracik
7. Klikam na tą tabelkę i z trigger koryguję nazwę na switch.
Co źle zrobiłam? Drzwi się nie otwierają.

jawi 
Podróżnik

Wysłany: 29-11-2009, 14:43   

Po punkcie 6, nie zaznaczyłaś przycisku.

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 01-12-2009, 18:58   

Esmeralda -> 1. W pokoju nr.2 umieszczam przycisk.
2. W pokoju nr.10 umieszczam drzwi.
3. Klikam na drzwi.
4. Przechodzę do pokoju 2.
5. Klikam na pole, na mapce, na którym jest przycisk.

5.1. WSTAWIAM ZWYKŁEGO TRIGGERA DRZWI
6. ZAZNACZAM PRZYCISK

6. Klikam na ten fioletowy kwadracik
7. Klikam na tą tabelkę i z trigger koryguję nazwę na switch.

7.1. ZAZNACZAM TO SAMO POLE I WSTAWIAM TRIGGERA ZMODYFIKOWANEGO

Co źle zrobiłam? Drzwi się nie otwierają.

Dwa triggery na jedno pole się wstawia. Trigger standardowy po zaznaczeniu drzwi (bez żadnych modyfikacji) i w tym samym polu trigger do switcha (zmodyfikowany)

Pacjonek 
Nowicjusz

Wysłany: 12-12-2009, 15:00   

witam, chcę kupić którąś z cześci Tomb Raider mam jednak pytanie: czy wszystkie części mają level editora?

K@t 
Spectre

Wysłany: 12-12-2009, 15:49   

W tej chwili żadne części nie mają edytora :p
Room Editor był dostępny wyłącznie w premierowym wydaniu Chronicles, a teraz można go bez problemu ściągnąć z internetu. Tworzone w ten sposób customy hulają na silniku TR4.
Oprócz tego można skorzystać również z nieoficjalnych edytorów, dzięki którym można tworzyć levele do TR1 - 3.

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 12-12-2009, 16:12   

Dodam jeszcze, że w sklepach na pudełku TR Chronicles pisze, że jest dołączony edytor.
To nie prawda, w środku jest tylko płyta z grą, zaś płyty z Level Editorem już nie ma.
Na płycie z grą też nie warto szukać, po prostu nie są dołączane.
Możliwe, że to tylko u mnie tak jest, ale od razu ostrzegam, żeby nie było później pytań, gdzie na płycie jest level editor.

A level editor jest na stronie Tomb Raider Chronicles. Wystarczy włączyć ją(wpisz w google; adresu nie warto dawać, gdyż forum zmienia link), znaleźć link "Chronicles" w prawym bloku menu, kliknąć na "Tomb Raider Level Editor" w nowo otwartej stronie, następnie "Download on Vista" i kliknąć "Download [105Mb]"
Nie potrzeba mu żadnej części gry, gdyż jest oddzielnym programem.

Dodam jeszcze, że mimo, iż plik ma w nazwie "Vista", to i tak niektóre programiki, jak konwersja kryptów, nie działają na Vista(na x64, nie wiem jak z x32), przez co trzeba ściągać oddzielny program do ich edycji, np. NG_Center, dołączony do najnowszej wersji NextGen Level Editor:
http://www.trlevelmanager.net/ng.htm

Pacjonek 
Nowicjusz

Wysłany: 12-12-2009, 17:27   

A więc Room Editor będzie kompatybilny nawet z Underwold?

K@t 
Spectre

Wysłany: 12-12-2009, 18:54   

Room Editor służy tylko i wyłącznie do tworzenia leveli na silniku Tomb Raidera 4!
Cóż, widzę, że może być ciężko, więc zdecydowanie polecam zapoznanie się najpierw z jakimś prostym tutorialem, chociażby TU.

rikoszet 
Nowicjusz

Wysłany: 22-12-2009, 10:53   flip mapy

jak uruchomić jedną po drugiej flip mapę kiedy są 3 w jednym pokoju?

Polo_Gard 
Podróżnik

Wysłany: 23-12-2009, 15:55   

Mam kilka pytań.
1.Co poustawiać po pierwszym uruchomieniu WadMerger? Jakie foldery? Te WAD Folder; WAD Objects; Original WAD Objects; WAD TExtures itp.
2.Jak wgrać ubranie do customa?
3.Jak wgrać ściągnięte animacje?
3.Jak wgrać ściągnięte tekstury?
4.Jak wgrać ściągnięte objekty?
5.Jak wgrać do menu głównego ściągniętą czcionkę?
6.Jakim programem zrobić powyższe punkty
7.Jak zrobić żeby po wciśnięciu się ładowała gra a nie lista leveli?
8.Jak wgrać do menu głównego zamiast tej świątynii jakieś miejsce z mojego customu?
Mam NGLE. Potrzebuję tego a nic nie wiem :)

Odpowiedz do tematu