FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Room Editor #2
Autor Wiadomość
Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 13-07-2009, 09:24   

Było.
Pobrany plik otwierasz WadMergerem, wrzucasz zawartość do swojego wada.Potem w RE zaznaczasz Face Edit,Transparent i czarny kwadracik na palecie u dołu okna programu. Teksturujesz wybrane miejsca i gotowe. Ewentualnie jeszcze w script trzeba dodać notatkę
Horizon= ENABLED,ale pierw zrób to o czym pisałem wyżej.

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 18-07-2009, 14:27   

Jak wykonać coś takiego że po zabiciu wroga automatycznie otworzą się konkretne drzwi ??

POŁĄCZONE

Już nie ważne. Problem rozwiązałem w znacznie bardziej interesujący sposób :D zresztą odpowiedzi i tak bym sie nie doczekał :p

jawi 
Podróżnik

Wysłany: 03-08-2009, 19:51   

xP Masz pecha joker, bo akurat to wiem. Wstaw zwykły trigger tego czegoś co chcesz aktywować, a następnie na tym samym polu wstaw trigger typu switch dla przeciwnika. Trigger odpali się gdy wejdziesz na to pole po zabiciu przeciwnika.
P.S. Myślałem, że już nie tkniesz edytora. Co się zmieniło :D ?

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 05-08-2009, 11:32   

Ooo dziękuję bardzo. Cały czas go tykam tylko mało intensywnie :) Wciąż dłubie jeden zaplanowany custom. Ostatnio znowu coś mi nie działa wiec prace znów zastopowały.

jawi 
Podróżnik

Wysłany: 06-08-2009, 09:26   

News dla wszystkich builderów:
Pojawił się NGLE Mk1. Jest to już skończony produkt, który będzie miał tylko update'y jeśli pojawią się jakiekolwiek bugi. Planowany jest NGLE Mk2, który znowu będzie tylko jako 'beta' (poprzednio miało to miejsce ze starszą wersją Next-Genowego Edytora). NGLE Mk1 Można ściągnąć tutaj: http://www.skribblerz.com/editortools.htm

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 06-08-2009, 12:19   

Jest już od dłuższego czasu. Zmiany są dosyć znaczące. Wkońcu zlikwidowano niewidoczność broni w kaburach i znacząco powiększono widoczność horyzontu. Niestety jest jeden błąd. Przy użyciu łomu obraz zanika i nie chce powrócić i widać jedynie cień Lary:|

mateusz12 
Praktykant

Wysłany: 06-08-2009, 13:05   

Ja nawet tego nie ściągam. Używam starej wersji NGLE+TREP i to wystarcza. :>
Ale mam takie pytanie-czy można spokojnie dawać warunki pogodowe? Bezpośrednio z edytora. A zresztą skoro są bugi to po co to.
Lepiej TREPA opanować i pisać sobie flipeffecty. Łatwo się robi cutscenki (mimo to dalej sie ucze). I coś fajnego :D - custom patches.

A takie jeszcze tzn. pytanie odnośnie TREPA:
Zrobiłem flipeffect w TREPIE na
Kod:
START_TIMER_FROM [tu czas]
STOP

Potem w oknie TIMER chce zrobić tak że jak zjedzie czas do zera to Lara ginie. Zrobiłem wszystko jak w tutortialu na kittenwar (TRF). I dalej mi to nie działa :( .
TIMER= ENABLED też mam w skrypcie :P

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 08-08-2009, 12:43   

A nie mozesz użyć opcji gotowej w NGLE ? Można przecież ustawić że wchodzisz do jakiegoś pomieszczenia i Larze zaczyna ubywać życia. Pod mapką 2d wciskasz guziczek DMG i już Lara ma problem z przeżyciem ;)

mateusz12 
Praktykant

Wysłany: 08-08-2009, 14:47   

Takie coś to ja wiem bo używam.
Mi chodzi o taki czas odliczany jak w Race for the Iris (2 etap TR4), tyle że na odwrót.

W TREPIE da się przestawić żeby czas spadał np. 15 sekund, po tym czasie Lara ginie. Tylko wszystko jak tu:
http://www.tombraider forums.com/showthread.php?t=74784
(usunąc spacje, to ostatni post na tej stronie)
I w ogóle nie to nie działa. :pozdro:

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 24-08-2009, 01:25   

Może znajdzie się ktoś wystarczająco wprawiony i obeznany z NGLE i będzie może wiedział czy w edytorze nowej generacji jest możliwość wytworzenia błysku takiego jak w flipeffects editor w trepie(np. flash green). Bardzo bym prosił o odpowiedź.

mateusz12 
Praktykant

Wysłany: 24-08-2009, 10:39   

A mi się zepsuła czcionka.Chciałem ją zmienić przez to głupie Leikukuri. Da się to naprawić?
Wogóle mi ten program szwankuje i zepsuł wszystkie napisy. A mój powyższy problem z timerem rozwiązałem. Trzeba było dać trigger oneshot :> . I jeszcze screenik mojego menu :(

kliknij aby powiekszyc ;)

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 24-08-2009, 15:19   

mateusz12, widzę już tu którąś pracę z rzędu i nie wiem czy wiesz ale w paintcie masz możliwość pisania TEKSTEM
w lewym rogu masz ikonę "A" zaznaczasz obszar na rysunku i piszesz !
bo nie wszyscy mają ochotę rozszyfrowywać co tam jest napisane..

Aniaa 
Obieżyświat

Wysłany: 24-08-2009, 15:26   

Przecież wyraźnie napisał, że ma problemy z trzcionką!
Sorry za krótki post.

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 24-08-2009, 15:46   

Aniaa, o co ci chodzi? mówię żeby pisał w Paintcie CZCIONKĄ a nie myszką
bo ciężko odczytać
i to nie jest pierwszy raz , bo kilka TAKICH rysunków widziałem np. rysunek wraku w tr2 :pozdro:

EDIT:
Aniaa staraj się pisać bez błędów

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 28-08-2009, 13:15   

jeżeli gdzieś to było to sorry :tak:

co mam zrobić aby larze pod wodą nie uciekało życie ani powietrze?

Esmeralda 
Wombat

Wysłany: 03-11-2009, 20:08   

A ja mam problem. Robiłam pokój w RE. Wyłączyłam edytor i gdy chciałam wczytać zapisany wcześniej plik prj. NGLE zażądało ode mnie wybrania obiektów. Wybrałam ten wad, z którego korzystałam uprzednio no i klops ! Edytor się zaciął,a plansza się nie wczytała. Tak jest za każdym razem. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 03-11-2009, 20:18   

Ostatnio zaczęłam się bawić edytorem leveli... No i mam problem. Korzystam z NGLE. Zbudowałam sobie dość mały pokoik 5x5. Wstawiłam Larę... Ale gdy klikam Exit&Play to wyrzuca mi jakiś błąd i poziom nie chce się załadować. Załączam plik z błędem do posta. Nie wiem w ogóle o co chodzi, bo robiłam ten pokój zgodnie z tutorialem i nie wiem co zrobiłam źle. Może macie jakieś pomysły?

http://www.sendspace.pl/f...0b10368910e5905

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 04-11-2009, 15:28   

OK, poradziłam sobie z problemem. Po prostu nie można wczytywać projektu z autosave'a bo nie będzie działać.
Ale mam kolejny. Otóż, gdy skompiluje mój poziom i gram Larą to jak wchodzę do menu, albo "Pause" - po wyjściu z niego ekran robi się czarny. Mogę dalej się ruszać, ale nic nie widać. Poza tym w menu nie ma muzyki. Da się to jakoś naprawić? Bo wcześniej wszystko działało.

Esmeralda 
Wombat

Wysłany: 04-11-2009, 16:03   

Dobra. Też sobie poradziłam. Mam teraz nowe pytanie. Czemu gdy w NGLE daję play, wszystko mi się kompiluje i włącza mi się custom, który kiedyś ściągnęłam, a nie mój level ?

jawi 
Podróżnik

Wysłany: 04-11-2009, 16:13   

Esmeralda, sprawdź czy nazwa pliku po kompilacji odpowiada nazwie pliku w skrypcie np. karnak.tr4 - w skrypcie: "Level= DATA\KARNAK,103".
Niezapominajka, zobacz czy w folderze audio w twoim LE jest plik "104" i czy w skrypcie pod nazwą "Title" jest napisane 104.

Esmeralda 
Wombat

Wysłany: 04-11-2009, 18:33   

Hmm, sorry że takie mam problemy z RE i zawracam wam tym głowę, ale chciałaby, abyście pomogli mi w skrypcie. Otóż do skryptu dodałam to
[Level]
Name= Hotel
Horizon= DISABLED
Layer1= 100,100,255,-8
LoadCamera= 40900,498,36177,42256,-666,37727,51
Level= DATA\Hotel,102
Dobrze zrobiłam ? Czytałam, że należy to jakoś skompilować, ale nie mam pojęcia jak.

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 04-11-2009, 20:27   

jawi, sprawdziłam. I jest dokładnie tak napisane. Może coś jeszcze jest nie tak? :(

jawi 
Podróżnik

Wysłany: 05-11-2009, 12:13   

Esmeralda, sprawdź czy twój plik .tr4 nazywa się "hotel", nazwę "Hotel" wklej do listy leveli w English.txt, nie dodając nowej linijki tylko zastępując nazwę innego levelu. Poza tym ta linijka w skrypcie powinna brzmieć tak:
Level= DATA\HOTEL,102, jak już :p . Skrypt kompiluje się klikając dw razy na English.bat (i nie bójcie się jak wam wyskoczy czarne okienko :D ), a level np. przez kliknięcie "Play" lub "Exit & Play" w starszych wersjach NGLE.
Niezapominajka, niestety powodów może być kilka, ale w tym temacie oprócz tego co już napisałem nic więcej Ci nie pomogę. A co do czarnego ekranu to powodów może być naprawdę dużo, więc ciężko mi powiedzieć. Może sprawdź czy masz WSZYSTKIE obiekty potrzebne do wad'u w wad'zie ;) .

Niezapominajka 
Podróżnik

Wysłany: 05-11-2009, 15:20   

jawi napisał/a:
Może sprawdź czy masz WSZYSTKIE obiekty potrzebne do wad'u w wad'zie

Tzn? Nie bardzo wiem o co ci chodzi... To prosty poziom stworzony z użyciem tekstur i obiektów z karnaka. Nic ponadto. Nic nie ściągałam z internetu, nic nie tworzyłam własnoręcznie.

jawi 
Podróżnik

Wysłany: 05-11-2009, 20:39   

Hmmm... no to nie wiem. Myślę, że to może mieć związek ze starym, pokręconym silnikiem :gupek:

Odpowiedz do tematu