FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telefony komórkowe i sieci

Jaka sieć jest twoim zdaniem obecnie najtańsza i najkorzystniejsza?
Plus GSM
30%
 30%  [ 49 ]
Orange
33%
 33%  [ 54 ]
Era
17%
 17%  [ 28 ]
sami swoi
0%
 0%  [ 1 ]
Heyah
10%
 10%  [ 17 ]
Play
7%
 7%  [ 12 ]
Głosowań: 150
Wszystkich Głosów: 161

Autor Wiadomość
Łukasz 
Podróżnik

Wysłany: 01-10-2009, 14:29   

Mój telefon spadł z 2-3 razy, ale jak rzeczywiście mówisz jak jest to będę bardziej uważał i dzięki za radę :) Co do przycisków to nie zauważyłem niewygody. SMS-y piszę dość często i wszystko jest w porządku. Zależy jeszcze od tego kto ma jakie odczucie ;)

Co jest Gość ;)

Integral 
Archeolog

Wysłany: 01-10-2009, 20:31   

Mój Sony Ericsson k800i przeżył nie tylko x upadków ale i nawet wodowanie (w całości) i nadal działa jak należy :p (nie, nie mogę mieć normalnych telefonów). W sumie fakt, inny model itd., może i wytrzymałość inna, w każdym razie sprzęt jest jak na razie niezniszczalny i chwała mu za to. Służy mi za telefon, aparat i odtwarzacz mp3 i sprawdza się znakomicie, przynajmniej w takim zakresie w jakim z niego korzystam.

Jedyną wadą tego diabelstwa jest jego wielkość. W porównaniu z innymi telefonami ani to małe, ani płaskie jakoś specjalnie :p . Jak zobaczyłam go po paru latach użytkowania k750i to byłam niepocieszona w pierwszym momencie, szczęściem rekompensuje to czym innym.

Naturalnie to tylko moje zdanie. Tyle, ile wymagam od telefonu, tyle ten model mi pasuje.

TRA_Rulez 
Podróżnik

Wysłany: 01-10-2009, 21:36   

Mój poprzedni telefon ( Nokia 6111) również został zwodowany, ale kurczę nie udało mi się go wyłowić ze stawku :D W sumie się cieszę że już go nie mam, bo mi się znudził totalnie, zero fajnych funkcji. Do tego ten wyświetlacz... Mały i nic nie widać (przy zakupie nowego telefonu wyświetlacz był dla mnie bardzo bardzo ważny :) )... Brrr....

Moim nowym telefonem jest LG Arena ( o taki, o :) ). Taka jakby podróbka IPhone'a. Menu jest niemal identyczne. Ogólnie telefon jest w porządku, świetna jakość muzyki oraz filmików i zdjęć. Niestety ma jedną wielką wadę- zawiesza się bardzo często. Ot tak, czasem się zawiesi i baterię trzeba wyjmować bo inaczej się nie da. Czasem nie da się go odblokować i trzeba wyłączać. A odbieranie połączeń też jest kiepskie. Ale mimo to podoba mi się :)

Dan86 
Student

Wysłany: 16-01-2010, 17:37   

Ja obecnie mam Sony Ericssona S500i.
Fajny telefonik, wygodny i prosty w obsłudze. Kupiłem go na allegro za jedyne 200 zł.
Wcześniej miałem Samsunga E250. Służył mi rok. Gdy ostatni raz mi upadł, odtąd przestał działać. Coś w środku się uszkodziło. Wtedy przerzuciłem się na SE.

Alexak 
Nowicjusz

Wysłany: 22-01-2010, 19:13   

Wczesniej posiadalam Sagem my411x,niesamowicie dobry telefon.
Pamietam jak mi wszyscy odradzali ten telefon bo mowili ze Sagem to jedna z najgorszych firm,brzydki itp...
Ale jednak go kupilam i co?
I ten telefon :
- Spadl z 3-4 pietra
- Byl w pralce(zostawilam komore w kieszeni)
- 2 razy spadl ze schodow
- I bardzo duzo razy spadal na podloge ;)

I wynikly z tego jedynie male ryski na koncowce telefonu,a dzialal tak samo jak na poczatku ;)
Ale jakis rok temu zmienilam telefon na LG KS360,i tez jest bardzo dobry(a jak na LG to nawet wspanialy :p ) i tez juz duzo razy spadl.
Co te biedne telefony ze mna przezywaja :P
Bardzo latwo pisze sie teksty,ekran jest duzy i przejrzysty.
Polecam oba telefony ;)

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 22-01-2010, 21:43   

Też miałem Sagema.
Ten telefon jest prawie nieśmiertelny.
Mój też przeszedł wiele (w sumie ma jakieś 6 lat - działa i wygląda), ale jak czytam co u was się wyprawia z tymi komórkami to aż się włos na głowie jeży. Ja staram się dbać o swoje fony bo jak kupuje to chcę żeby mi służył jak najdłużej. Do rzucania mam poduszkę chociażby. Ja rozumiem, że wypadki się zdarzają. No ale bez przesady.

Łukasz 
Podróżnik

Wysłany: 23-01-2010, 20:19   

Mój telefon też spadł parę razy i niestety zaczyna się nieraz zacinać :( Zresztą słyszałem, że sony ericsson C902 jest delikatny i trzeba się z nim ostrożnie obchodzić. Mam nadzieję, że można go gdzieś dać do naprawy, żeby się przestał zacinać. Jeżeli jest to mógłbym go poświęcić na parę dni ;) Jednak potem bym musiał się z nim ostrożnie obchodzić.

Co jest Gość ;)

Rocky 
Podróżnik

Wysłany: 24-01-2010, 00:53   

Cytat:
I ten telefon :
- Spadl z 3-4 pietra
- Byl w pralce(zostawilam komore w kieszeni)
- 2 razy spadl ze schodow
- I bardzo duzo razy spadal na podloge

Łukasz napisał/a:
Mój telefon też spadł parę razy

Zaczynam się zastanawiać, czy dla was najważniejsze w telefonie jest to ile razy spadnie i przeżyje? :D
Ja byłem szczęśliwym posiadaczem (jakieś 2 lata) SE K800i. Telefon pod każdym względem był dla mnie w sam raz. Dopóki przy włączaniu aplikacji i gier nie wyskoczył błąd: "operacja nie powiodła się". A od jakiś hm... 2,3 miesięcy (?) zrezygnowałem w ogóle z telefonu. Teraz nie mam, nikt mi dupy nie zawraca i mam święty spokój. A i zdziwienie dziewczyn (hej.poklikasz?) na gg gdy pytają o mój numer telefonu bezcenne. :)
Spoiler:
Że o braku konta na nk nie wspomnę. :)

Tambylec 
Praktykant

Wysłany: 11-03-2010, 23:42   

Telefonów miałem już całą stertę i wszystkie zdechły w niesamowicie przypadkowych okolicznościach (a to rozlany ekran pod wpływem upadku z wysokości, a to kąpiel w morzu, a to upuszczenie do studni itd.). Jedyne jednak co zawsze, ZAWSZE mi się po nich uchowuje, to karta sim. Od 5 lat mam wciąż ten sam numer, wciąż jestem w tej samej sieci (Plusie)... I jakoś nie czuję potrzeby tego zmieniać. ;p
Teraz zostałem wystawiony przez rodziców na 'próbę charakteru' - dostałem na gwiazdkę Avilę, a to dość drogi telefon, więc muszę pilnować swoje niszczycielskie zapędy. ;p Póki co trzyma się nawet nieźle (cud!)...

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 11-03-2011, 22:32   

Minął rok od ostatniego postu - a w telefonach i sieciach komórkowych sporo się pozmieniało... Można powiedzieć że telefony przeszły spory lifting i przejęły zadania wielu innych urządzeń i nie służą już tylko do esemesów. Wśród sieci komórkowych sporo się dzieje - dziś wielu operatorów zaczyna dostrzegać, że telefon już nie tylko jest do zwykłego gadania i zaczynają zwracać uwagę na internet, który staramy się zabierać wszędzie z sobą. Ja historię sieci komórkowych zacząłem od Plusa, potem była Idea, która przeszła mi w Orange - dodam, że mając telefon w Orange wciąż posiadam kartę SIM z nadrukami Idei :D D
Obecnie jestem pracownikiem Ery - czyli PTC więc można powiedzieć, że sporo mam z tym wspólnego. Ostatnio szał się zrobił na telefony z Androidem - czyli oprogramowaniem Google - Nokia stara się nadgonić i inwestuje w Symbiana, ale ma on spore wady i nie nadaje się do wielozadaniowości.
Samsung, HTC, oraz Sony Ericsson z kolei bawią się kolejnymi edycjami Androida (samsung jeszcze eksperymentuje nad Badą) i tak to się teraz przerzuca...
Sporo ludzi przerzuca się na Smartfony - koniecznie z systemem i panelem dotykowym. Wiele telefonów - średniej i niższej klasy - to generalnie tandeta, bądź strasznie niedopracowane pseudo-smartfony. Ja osobiście w Orange posiadam telefon Samsung Wave II - zdecydowanie świetny telefon i jestem zadowolony... Rozkminiłem wszystkie jego aspekty i mogę powiedzieć że rewelacyjnie się sprawdza. Bada mimo iż ma mniej funkcji od Androida, ma swoje niepodważalne zalety - jest mniej zawodny i dobrze wykorzystuje zasoby telefonu. Poza tym jest mnóstwo telefonów, które łączą wiele różnych rozwiązań... To tyle - myślę że warto ożywić ten topic bo jest ciekawy :)

Stjarna 
Student

Wysłany: 25-06-2011, 22:57   

Ja w lutym przedłużyłam umowę z Orange (jestem u nich od 2004 roku), bo otrzymałam bardzo korzystne warunki - abonament 30 kilka złotych (ja nie płacę, tylko moi rodzice, więc wiecie) i co miesiąc do wykorzystania za free 60 min lub 240 smsów, a dodatkowo dostałam rabat na telefon i za 120 złotych kupiłam Sony Ericcson Xperia X8

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 25-06-2011, 23:14   

Mały update - pracuję teraz nadal w PTC ale w T-Mobile :) Magenty wszędzie pełno, no i chwile, które łączą :jumper:

T-Mobile - Life is for sharing :)

Invicta 
Podróżnik

Wysłany: 01-07-2011, 11:53   

Ja nigdy nie zapomnę mojego pierwszego telefonu. Nokia, taka zwyczajna, niby bez rewelacji, stara - a jednak coś w sobie miała. Kiedy mi spadła z dosyć wysokiej szafki wprawdzie rozleciała się, ale kiedy ją potem sama złożyłam z powrotem, to mimo, że wszystko się rozchodziło i odpadało... Komórka działała bez zarzutu, jakby nigdy nic się z nią nie stało :) .
Mój drugi w historii telefon - także Nokia i także wyjątkowo wytrzymała na uszkodzenia. Zaliczyła kilka upadków (w moim towarzystwie to nieuniknione...), ale, o dziwo... Ani razu się przez to nie rozleciała, choć spadała z różnych wysokości i to na twarde powierzchnie. Po prostu komórka niezniszczalna :D
A teraz mam Samsunga, z dotykowym ekranem. Ten to lubi się rozlatywać. :P Na szczęście łatwo go z powrotem złożyć w jedną całość. Za to kilka razy zaliczył zmoczenie deszczem i zniósł to bardzo dobrze, nic się w nim nie uszkodziło, podczas gdy telefon jednej z moich koleżanek po czymś takim padł. Ma wysuwaną klawiaturkę, do szybkiego pisania sms-ów nadaje się po prostu świetnie.
Na razie nie planuję kupowania następnego telefonu, mojego Samsunga mam dopiero od roku :)

eee...mleko?! 
Podróżnik

Wysłany: 22-06-2012, 17:54   

Mam dylemat :!!: A mianowicie chodzi mi o dwa telefony :help:
- Samsung galaxy 551
- Sony ericsson xperia mini pro
Który jest lepszy jakie mają wady :dobani: i zalety :spoko:
Czy oba są dostępne w plus :??:

Tambylec 
Praktykant

Wysłany: 13-07-2012, 00:34   

@up Dostępność możesz sprawdzić na stronie Plusa - są tam wyszczególnione listy oferowanych aparatów w sieciach na kartę i w abonamencie. A co do samych modeli - niech ktoś bardziej obeznany się wypowie, ja tam sprytnofonów nie trawię...

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gtb2700/

To jest moje marzenie na chwilę obecną, na które zarabiam od kilku tygodni. Ciągle posiadam wymienioną te lata temu Avilę i stwierdzam, że jest ona świetna w charakterze zabawki dla trzyletniego dziecka - rysuje się tak łatwo, że zaspokoi niszczycielskie zapędy każdego przedszkolaka. Dodatkowo miałem w niej jakieś dziwne problemy z softem (dwie wizyty w serwisie, które nic nie dały), dokupywany trzykrotnie zestaw słuchawkowy i wymienianą baterię. Spasiba, mniej wydam rezygnując z tego szmelcu na rzecz czegoś nowego.

Jestem zdecydowanie orędownikiem sprzętu wytrzymałego i bez zbędnych bajerów - co by tylko dzwonił, esemesował, otwierał proste strony internetowe i pliki muzyczne. Solid wydaje się być akurat odpowiedni dla mojej ręki i duszy - ma przyciski, a nie dotykową szybkę, w którą pukanie przy pisaniu wiadomości może doprowadzić do ciężkiej cholery. Jest, zgodnie z nazwą zresztą, solidny, więc nic się nie stanie, jak mi upadnie, czy się zapiaszczy. I co najważniejsze - wygląda jak telefon, a nie odmontowany od stojaka kineskop. Sorki Androidy, Zordony, czy inne dotykowce - na was się nie skuszę jeszcze przez długi czas.

Rocky 
Podróżnik

Wysłany: 14-07-2012, 02:54   

Dobra miśki, szybka piłka - szukam jakiegoś dobrego telefonu (Raczej smartfon) w granicach 400-500zł. Ponieważ jeżeli chodzi o telefony zatrzymałem się w czasie jakieś 6-7lat temu jestem totalnie zielony i potrzebuje pomocy. Polecacie jakieś modele? O ile w ogóle w tej cenie będę mógł coś przystępnego dostać. Wolę najpierw wybadać rynek zanim ktoś mi jakiś kit wciśnie. Jeżeli polecacie też jakiś inny model w wyższej cenie (MAX. 600-700zł) to też możecie taką propozycją rzucić. Niedługo podpisuje nową umowę i może w korzystnych warunkach, któryś z tych ciut droższych dostałbym taniej.

Także proszę o pomoc bo nie wiem czego szukać a tych wszystkich modeli teraz od chooooooja i trochę.

eee...mleko?! 
Podróżnik

Wysłany: 15-07-2012, 15:49   

Zaproponuje , szanownemu panu następującą grupkę :) :
-HTC ChaCha - ok.500 zł
-Sony ericsson live with walkman - trochę więcej niż 500,ale nie wiele ;)
-Sony ericsson xperia mini pro - od 599 , strzeż się x10 mini pro :nie: która jest dużo tańsza ale i dużo gorsza :tak:
-samsung galaxy GIO - od 499 zł
-nokia 500 - do 500 zł , ale straszzzznie się wiesza mimo procesora 1 GHz :szok:
Jest ich troche :p

Player 
Student

Wysłany: 15-07-2012, 16:53   

Z sieci komórkowej mam Orange :)
A mój telefon to Xperia x8.Kupiłem go razem z głośnikiem i działa super :) :pozdro:

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 15-07-2012, 18:37   

Czy ktoś użytkuje albo zna jakieś potwierdzone opinie nt Galaxy Note, albo S Xperia S ??

HarryCruise 
Gazela

Wysłany: 16-07-2012, 11:25   

Menkur, mój znajomy ma Xperię S i sobie chwali, jakichś szczegółowych informacji nie posiadam, ale ten mój znajomy zawsze bierze najlepsze telefony, więc pewnie wybadał go wzdłuż i wszerz przed kupnem.

A tak stricte na temat:
Posiadam iPhone 4 w sieci Play i pier***i mi się przycisk Home xD

Integral 
Archeolog

Wysłany: 16-07-2012, 12:20   

Posiadam dwa Sony Ericssony stare jak świat. Oba po ojcu-mechaniku i niestety rzeczywiście wyglądają, jakby ktoś używał ich jako narzędzi przy naprawie samochodu. Kwintesencja kobiecości.

Jeden ma ubytki w obudowie, bo oczywiście znowu trzasnęłam nim o podłogę.

Ciągle opłakuję mojego ericssona k800i. Tradycyjne > dotykowe. Nie trwajcie w toksycznych związkach na odległość, bo możecie stracić przez to ukochany aparat telefoniczny :( .

..::;;PeeT;;::. 
Podróżnik

Wysłany: 16-07-2012, 14:02   

Menkaure napisał/a:
Czy ktoś użytkuje albo zna jakieś potwierdzone opinie nt Galaxy Note

Tak się składa, że ja. Niestety na dzień dzisiejszy mogę jedynie podzielić się pierwszymi wrażeniami, gdyż użytkuję go dopiero od kilku dni.
Smartfon jest OGROMNY, a zatem niewygodny. Każdy zainteresowany powinien się z tym liczyć.
Obsługa jedną ręką, w niektórych sytuacjach staje się wręcz niemożliwa. Z obawy przed jego upuszczeniem, samo odebranie połączenia jest nie lada wyczynem. Może to kwestia przyzwyczajenia.

Jeśli chodzi o pracę urządzenia, to nie jest źle. Reakcja na polecenia jest błyskawiczna i płynna.
Do plusów można zaliczyć z pewnością ekran, który jest przepiękny. Super AMOLED funduje niesamowitą głębię kolorów. (Nareszcie czerń, to czerń)
Sławny rysik spisuje się bardzo dobrze, ale tylko w przypadku pisania. Próba wybrania jakiejś opcji może skończyć się powtórką.

To chyba tyle. :)
Jeśli masz jakieś konkretne pytania, to mogę postarać się na nie odpowiedzieć.

Jestem również posiadaczem BB Bold 9900, którego serdecznie polecam.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 16-07-2012, 21:06   

No właśnie wielkość Note'a mnie martwi najbardziej. Ogólnie telefony trzymam w kieszeni spodni (bo słucham osobno empeczy i po prostu to jedyna możliwość zorientowania się, że ktoś dzwoni :D ). Wiem, ze w tym przypadku ta opcja odpada. Z kolei SXS też do małych nie należy. Jednak czytając opinie w internecie dużo osób chwali sobie S-kę. Miałem możliwośc bawienia się telefonem w punkcie PlusGSM, ale to tylko chwilkę i właściwie zero standardowej obsługi - ot, niekontrolowane przesuwanie palcem po ekranie.

Martwię się, bo do tej pory trzymam się klasycznuch fonów z klawiszami. Jednak czasem długo nie ma mnie w domu, więc w autobusach, pociągach, na dworcach etc aż chce się skorzystać z netu. Tylko dlatego zastanawiam się nad smartfonem. Ostatnio na stoisku Samsunga gość namawiał mnie na Galaxy S-trójkę. Muszę przyznać, że wyświetlacz jest piękny. Ale to wciąż urządzenie, które chyba jakoś oddziaływuje na upadki tudzież trzymanie go w kieszeni. Nie chcę wydawać 3 kółek, by później patrzeć na setki rys.

Z tego co się już dowiedziałem, to Galaxy Note i SXS są w podobnych cenach i nie są specjalnie wygórowane. Ostatecznie, chyba z sentymentu, skusze się na SXS, bo odkąd pamiętam używałem Sonyeriksony. Kusi jednak GN, bo jestem troszku ślepy, a mobilność palców na dotykowym ekranie nie sprawdziła się u mnie nigdy :D

Czekam na kolejne komcie.

e_g 
Odkrywca

Wysłany: 17-07-2012, 14:38   

Dla osób, które z klawiatury nie mogą przenieść się na dotyk - sytuacja jest analogiczna co do przeniesienia się z klawiatury przy komputerze na pada. Wiem, jak wiele ludzi się tego broniło rękami i nogami, ale w końcu po krótkim okresie przyzwyczajania się pady zostały opanowane z mniejszą lub większą wprawą, a niegdysiejsi wyznawcy klawiatur nawet zaczęli znajdować zalety w nowym mechanizmie pada, z jakim przyszło im współpracować :p Niczego nie należy skreślać z góry jeśli chodzi o technologie, bo opinia stare=dobre często może zaprowadzić w kozi róg :D Ja przeniosłem się na dotyk i w sumie teraz tylko marzę o porządnym smartphonie, a nie popierdółe jaką mam, czyli Samsung Delphi (DO NOT BUY, telefą dla kobit)

Rasmien 
Student

Wysłany: 17-07-2012, 18:18   

Też mam Delphi`ego. Nie polecam, wymienię trochę wad.Podczas słuchania muzyki na odtwarzaczu wszystko inne muli, nie da się zmieniać kolejności piosenek na playlistach. Telefon ma zmieniony kierunek przewijania, jeśli się przyzwyczaiłeś do tego innego przesuwania to będziesz mieć mały problem. Mam telefon od roku i tylko dlatego został kupiony bo posiadał QWERTY.

Odpowiedz do tematu