FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Resident Evil
Autor Wiadomość
The Darkness 
Podróżnik

Wysłany: 26-07-2009, 19:58   

no RE ma czasem liche tekstury, tak jak te w RE4 no ale co zrobić.
Spoiler:
A co do tej Birth Lady to po prostu Jill Valentine znana ze starszych części gry o której myślano że zginęła ;P

janek04 
Podróżnik

Wysłany: 26-07-2009, 20:17   

Spoiler:

The Darkness napisał/a:
no RE ma czasem liche tekstury, tak jak te w RE4 no ale co zrobić. A co do tej Birth Lady to po prostu Jill Valentine znana ze starszych części gry o której myślano że zginęła ;P

No wiem ale nie chciałem spolerować dla osób które jeszcze nie grały, mają zamiar i nie wiedziały że to Jill ale jak zwykle ktoś musi wypeplać :P inie birth tylko bird :P

Sas_ 
Podróżnik

Wysłany: 27-07-2009, 13:09   

Spoiler:
No wątek Jill w RE5 jest dość ciekawy ale czemu teraz jest blondynką? ;) Ja wolą Jill szatynkę :P
Sorry za krótki post

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 11-08-2009, 15:28   

jeżeli ktoś ma dość sporą wiedzę na temat residenta evila to zapraszam do uzupełniania wikipedii która dziś powstała ;P

pl.residentevilpl.wikia.com

:pozdro: for :wotr:

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 19-08-2009, 15:34   

dzisiaj miałem okazję zagrać w Resident Evil 0, oraz REmake na GC!
i muszę przyznać, że te gry rządzą i klimatem i rozgrywką i grafiką ;P
czuć ten stary świetny klimat i walkę o przetrwanie ^^
w RE0 dodatkowo dodali świetny system sterowania 2 postaciami ,
+ dużo świetnych przerywników
+ ciekawa fabuła
+ Rebecca :love:
+ pociąg (zawsze to nowość... laboratoria i pałace mi się znudziły ) tylko szkoda że tak krótko , potem znów łazimy po laboratoriach i zamkach

Sas_ 
Podróżnik

Wysłany: 19-08-2009, 18:00   

Spotykamy Edwarda zombie i mnóstwo innych dziwactw oraz Billy'ego Coen'a. Ogółem jak nawet robią remake Resident Evil to zawsze klimat jest niemalże identyczny jak w pierwowzorze, ciekawe jak zrobią Darkside Chronicles :D RE2 i Code Veronica X w jednym :jumper: . czekam i doczekać się nie mogę :P Jak zrobią tylko grę na Wii to bd musiała się zadowolić filmikami z YT ;/. No ale półki co jestem dobrej mysli i proszę mnie nie sprowadzać na ziemię :D . Zastanawia mnie to że jak robią teraz te nowe TR to nie czuć w nich dawnego klimatu tak samo w TRA był ewidentny brak dawnego klimatu, oni po prostu nie potrafią go stworzyć ponownie :P . Wracając do RE mam szpanerska tapetę robiona w Paincie xD Rebecca szanuje zieleń- Ach te skojarzenia z herami XD .

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 23-01-2010, 14:48   

miał ktos możliwość zagrania w Alternative Edition w RE5?
Jaka tak to podzielcie się wrażeniami!
I czy opyla się kupić?
dzięki!

e_g 
Odkrywca

Wysłany: 23-01-2010, 15:14   

Alternative ma po prostu dodatkowy scenariusz z Jill I Chrisem z czasów ich misji, którą widać we flashbackach Weskera, oraz scenariusz z Jill i Joshem jak starają się pomóc Shevie oraz Chrisowi gdy udają się na ostateczną walkę :p Podobno jest to poziom przepełniony Majini'ami, z kolei scenariusz Chrisa i Jill będzie podobno zawiera prawdziwe zombie, a nie ludzi opętanych jak Ganados czy właśnie Majini.
Z kolei w Mercenaries będą dodatkowe postacie (Excella Gionne :D :D Dla mnie to mega abstrakcja, fajna z niej babka, ale że ma walczyć? W sumie wygląda to przezajebiście jak daje w tych szpilkach i z tą sukienką z dekoltem [jak efektownie zastosować fizykę w grze? Poprzez duży dekolt i duużo ruchu :D ], dodatkowo jej kopniaki polegające na przebij-gada-szpilkami są komiczne, ale w pozytywnym sensie.

Ja tylko powiem, że ostatnio ukończyłem Resident Evil 5 i jestem zachwycony :p Ta gra ma mało wspólnego z horrorem, ale zachowuje się jak bardzo dobry film akcji (świetna reżyseria scenek). Na OGROMNY plus zasługują głosy i mimika twarzy. Mam jakąś manię na tym punkcie i często wspomniane elementy w grach mi nie pasują, tutaj jednak mogę przyznać, że postacie jak z świata wyjęte. Świetnie odwzorowane mordki (ale Japończycy już dawno udowodnili, że potrafią tworzyć wspaniałe modele. Przykład: SH3, które ma już 7 lat, a postacie przewyższają swoją jakością niektóre dzisiejsze gry). Grafika jest rewelacja.
Muzyka również wyjęta jak z filmu, świetne są wstawki orkiestry podczas walk z bossami :D Można poczuć epickość bitwy, no ale mówię, horror z tego żaden.
Poziom trudności wyważony, uwielbiam to, gdy kończą się naboje a masz do zabicia jeszcze z dziesięć przeciwników :> W żadnej grze nie cieszy paczka amunicji, jak w Residentach.
No i Sheva! Wspaniała postać, moja faworytka po prostu. Bardzo łatwo idzie się z nią związać, całe partnerstwo w RE5 zostało dość sprawnie pokazane. Wspólne walki o przeżycie naprawdę dostarczają prawdziwych emocji, a Sheva jest piękną kobietą o egzotycznej urodzie (i super głosie!). W tym momencie jestem w trakcie przechodzenia gry jej postacią, chociaż nie ma już tego uroku :(

Ogromnie polecam grę, jest dość długa (13 godzin scenariusz), głównie dzięki przedłużanej żywotności dzięki trybowi Mercenaries oraz dużej ilości dodatkowych rzeczy od odblokowania.

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 10-07-2011, 21:08   

Nie lada gratka dla fanów ;) ale jest duże ALEEEE....

na piętnaste urodziny serii RE wychodzi RE: 15th Anniversary Edition. Jest to paczka gier z serii RE, w której skład wchodzą:
* Resident Evil: Director's Cut (PSX)
* Resident Evil 2 (PSX)
* Resident Evil 3: Nemesis/The Last Escape (PSX)
* Resident Evil: Revival Selection HD
* Resident Evil Code: Veronica OST
* Resident Evil 4 OST
** wolne miejsce na RE5 lub RE5: Gold Edition

i teraz pora na ALLEEE ;)
Po pierwsze, zestaw wychodzi tylko na PS3, a po drugie dostępny jest tylko w Japonii. Enjoy!

Całość kosztować ma 7800 jenów (ok. 96$), a premiera zapowiedziana jest na 8 września. Całkiem sporo, wliczając w to że nie ma płytki z RE5.

EDIT:
Ja bardziej ucieszyłbym się z wydania RE: ZERO oraz REmake na Xboxa360/PS3/PC w HD, a Wy?

Cinek 
Obieżyświat

Wysłany: 11-07-2011, 12:35   

Słodki jest ten zestaw, a cena wg mnie jest bardzo odpowiednia (wręcz zdziwiony byłem że tylko ~300 złotych chcą za to). W Europie i tak pewnie nie wyjdzie, ale pomarzyć można :P Gdyby chociaż miało ang napisy to można importować...

Lavi171 
Student

Wysłany: 02-02-2012, 21:34   

Chciałbym troszkę odświeżyć temat w związku z pojawieniem się już jakiś czas temu trailera Resident Evil 6. Oczywiście po drodze mamy premiery innych RE, jak np. Operation Racoon City, jednak 6 interesuje mnie najbardziej, ponieważ idzie dalej z fabułą. Jeżeli jeszcze ktoś nie widział zwiastuna, to może go obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=cMspaJprvB8

Tutaj natomiast, w fajny sposób jacyś panowanie analizują tenże trailer i wyłapują z niego nowości w szóstej części: http://www.youtube.com/watch?v=4I8rY6vEFg0

Mnie osobiście bardzo interesuje ten materiał i raczej co jakiś czas będę sprawdzał nowe informacje na temat tej gry. A jakie są wasze odczucia?

K@t 
Spectre

Wysłany: 02-02-2012, 21:52   

Powrót do starych klimatów + trochę uwalanych błotem wioch + masa skryptów. Wygląda naprawdę fajnie i ciekawie. Na grę na pewno czekam, a co z niej wyjdzie ostatecznie to już inna sprawa. Mam nadzieję tylko, że to nie będzie znowu jedno wielkie niańczenie drugiej postaci (o ile nie gramy w coopa), przeplatane wspomnianymi skryptami.

Cinek 
Obieżyświat

Wysłany: 09-02-2012, 16:56   

Mnie z kolei ten trailer RE6 kompletnie nie przypasował. Jakieś skrypty, jakieś wślizgi ze strzelaniem, jakieś cover systemy. Super, tylko gdzie Resident Evil? Leon i Krzyś to trochę za mało. Otwarcie mówią, że celują w fanów Call of Duty. OK, niech se zrobią spin-offa, ale nie nazywają tego "szóstką".

W tym roku dostaniemy aż trzy Residenty i na szczęście chociaż Revelations zachowuje klasyczny charakter gry i wygląda wyśmienicie. Dla tej gry kupię 3DS-a. Operation Racoon City olewam, a do RE6 podchodzę z ogromnym dystansem.

Ogólnie polecam Resi4 i CVX w HD (na PS3 i X360) - obie właśnie (po raz kolejny) ukończyłem i gra się w nie tak samo dobrze jak tych kilka dobrych lat temu - nic się nie zestarzały :D

Rob3rt 
Podróżnik

Wysłany: 09-02-2012, 17:38   

Cinek, kupując 3DS'a dla Revelations nie zawiedziesz się, ale pod warunkiem, że wyposażysz konsolę w Circle Pada (czyli dodatkowy "korpus z drugim analogiem"), bez niego gra dużo traci bo nie można się poruszać podczas celowanie bronią. Sam gram w nią od 2 dni i jestem zachwycony! Jest dokładnie tym, czym ma być kolejna część serii, trzyma poziom wspomnianej przez Ciebie "czwórki".

Cinek 
Obieżyświat

Wysłany: 17-02-2012, 19:24   

Czyli rozumiem, że bez tej okropnej przystawki sterujemy tak jak w RE1-4, bez możliwości strafe'owania, a dołączając 2 analog mamy sterowanie z piątki, czyli chodzimy na boki? Jeśli tak to super, bo ja kocham klasyczne sterowanie i w RE5 też tak gram (type D w opcjach ;) ), tak więc rozszerzenia z pewnością nie kupię.

Natla123 
Student

Wysłany: 03-05-2013, 22:13   

z residenta fajna jest czwórka a szczególnie ten gnojek Salazar (ten karzeł) rozwalił mnie :hehe:

Oskar26 
Nowicjusz

Wysłany: 25-05-2013, 16:43   

Zauważyliście, że w RE4 niektóre słowa brzmią jak polskie? Np. "Eeee, matka", albo mnisi "Macać go!", "Młody daj CD, młody daj CD." :hehe:

Natla123 
Student

Wysłany: 26-05-2013, 07:59   

albo BO JA MAM DAR! :hehe:

Odpowiedz do tematu