FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara śmierci w Polandzie
Autor Wiadomość
Frik 
Odkrywca

Wysłany: 27-11-2005, 21:14   

Frik 
Odkrywca

Wysłany: 03-12-2005, 11:23   

Maxwell 
Obieżyświat

Wysłany: 03-12-2005, 11:29   

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 03-12-2005, 15:59   

Kurtis Trent 
Nowicjusz

Wysłany: 29-12-2005, 21:52   

Pilgrim 
Podróżnik

Wysłany: 07-05-2006, 11:18   

jestem za karą śmierci w przypadku bestialksich mordow, jak te dzieci co w beczkach zamkneli, albo w przypadku morderstw na tle seksulanym, czyli gwalt ze szcegolnym okrucienstwem, Pedofilia, ich powinno sie poddawacv karze.
Przygoda, Przygoda i Przygoda
2 Styczeń 2007 rok
Pilgrim Studio

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 30-12-2006, 11:17   

Troche w temacie. Dziś ofiarą hipokryzji międzynarodowego Terrorysty George'a Busha padł inny terrorysta, Saddam Hussein. Ciekawe ile osób którzy są przeciwnikami kary smierci robi dla saddama wyjątek..... Ja nie robię. Morderstwo to Morderstwo.

Maxwell 
Obieżyświat

Wysłany: 30-12-2006, 11:22   

Ja nie robię, niezależnie od tego, co dana osoba zrobiła, nikt nie powinien w świetle prawa uznawać i robić czegoś, co skazany robił 'bezprawnie'.

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 30-12-2006, 11:29   

Igi^MBE napisał/a:
Morderstwo to Morderstwo

o i swieta racja. Dla mnie zabojstwo Saddama bylo czyms w rodzaju znizania sie do jego poziomu. Stawania sie takim samym mordercom jak on (no moze podobnym, bo w koncu on ma na sumieniu miliony zabojstw). Nie powinno byc kary smierci i tyle. Juz lepsze skazanie na dozywocie.

http://leditor.prv.pl/

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 30-12-2006, 11:40   

Dokładnie. Koszt dożywotniego utrzymania saddama wqyniósłby tyle co jeden dzień pobytu wojsk w iraku. Albo i mniej. AS tak - dla mnie to bush jest takim samym mordercą. To jego armia spuściła biały fosfor na ludność cywilną. A fosfor jak wiadomo - spala ludzi żywcem.

dagisa 
Praktykant

Wysłany: 30-12-2006, 20:54   

Nie dla kary śmierci. Największe zbrodniarze jak gwałciciele dzieci czy sadyści zasługują na najgorszy możliwy wyrok. A takim z pewnością nie jest śmierć. Śmierć jest raczej wybawieniem w porównaniu do spędzenia reszty życia w więzieniu. Tak więc dożywocie górą :)

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 31-12-2006, 13:33   

Ja jestem przeciwny karze śmierci. Uważam, że dożywocie jest większą karą. Bo co jest gorsze: natychmiastowa śmierć, czy powolne starzenie się i umieranie w więzieniu? Myślę, że ludzie skazani na dożywocie, woleli by już prędzej umrzeć niż bezsensownie, bez celu i bez nadziei, czekać za kratkami na śmierć. Poza tym kara śmierci jest także gorsza ze względu na to, że gdy już zostanie wykonana nie można jej odwrócić. Co by było, gdyby człowiek, który został zabity był niewinny?

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 31-12-2006, 13:36   

MekCal ....
Kto mówi o szybkiej śmierci.....
np.: Trucizna - godzina w męczarniach
i jeszcze po 1 h druga dawka już nie ma człowieka.....

i Czy Ty naprawdę myślisz że oni nie sprawdzają dokładnie wszystkiego zanim egzekucja się odbędzie....

A za gwałty: STERYLIZACJA

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 31-12-2006, 13:42   

Hrithik_Roshan napisał/a:
MekCal ....
Kto mówi o szybkiej śmierci.....
np.: Trucizna - godzina w męczarniach
i jeszcze po 1 h druga dawka już nie ma człowieka.....

Wiesz, ja jak to się odbywało kiedyś to dokładnie nie wiem... I nie wiem, jak miałaby wyglądać kara zapropowana chyba przez Giertycha, ale wiem jedno. Naprawdę myślisz, że 2 godziny męczarni, są lepsze od 60 lat męczarni w więzieniu? Że nawet człowiek nie wie, kiedy to się skończy? Nie wiem, czy wiesz, ale były takie przypadku, że ludzie za kratkami połykali ostre narzędzia, żeby tylko mieć opiekę lekarską. Aż do tego stopnia nie chcieli być w więzieniu...

Czy Ty naprawdę myślisz że oni nie sprawdzają dokładnie wszystkiego zanim egzekucja się odbędzie....

Wyrok sądu zawsze może być błędny, czasami w telewizji się słyszy, że ludzie dostają odszkodowanie za to, że siedzieli w więzieniu, a byli niewinni. Takie przypadki naprawdę mają miejsce.

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 31-12-2006, 13:46   

Miałem na myśli karę śmierci w przypadku takich masakr których się dopuszczają ludzie i są z tego dumni np.: terroryści....
Kara śmierci powinna być za:
Największe zbrodnie
i Kiedy nie ma wątpliwości.....

60 lat....
Życia za kratami ale....
zawsze jest szansa ucieczki...
Ile razy więźniowie się buntują i uciekają....

A 2 dwie godziny tortur jak w średniowieczu (trucizna i nie tylko )

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 31-12-2006, 14:12   

A 2 dwie godziny tortur jak w średniowieczu (trucizna i nie tylko )

Wydaje mi się, że właśnie postęp naszego świata polega na tym, że nie wykonujemy rzeczy niecywilizowanych, czyli np. tortur, dlatego założyłem, że kara śmierci miałaby przebiegać bezboleśnie i natychmiastowo. I raczej za tym jestem. Ale kara śmierci w ogóle nie powinna mieć miejsca.

Kiedy nie ma wątpliwości.....

Wiesz, wątpliwości zawsze się znajdą, chyba że oskarżony sam się do czynu przyzna, albo przyzna się ktoś inny. Wątpliwości nie ma także, gdy zeznania świadków będą jednomyślnie na to wskazywać. Ale wtedy sam oskarżony pod presją tamtych osób, najczęściej by się przyznał.

Cytat:
zawsze jest szansa ucieczki...
Ile razy więźniowie się buntują i uciekają....

O tym to akurat w mediach prawie nigdy nie słyszałem... Choć na pewno się zdarzają, lecz myślę, że są to skrajne przypadki.

Cytat:
Kara śmierci powinna być za:
Największe zbrodnie
i Kiedy nie ma wątpliwości.....

I tak jestem przeciwko karze śmierci. Dożywocie większą karą.

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 31-12-2006, 15:01   

MekCal napisał/a:
I tak jestem przeciwko karze śmierci. Dożywocie większą karą.

zgadzam sie calkowiecie

A niektore kary smierci sa bezsensowne, np. ojciec aktora, ktory gral Bułe (Paweł Wawrzecki) w serialu "Bula i Spóła" oraz Graczykowie zostal skazany na smierc przez powieszenie za to ze handlowal nielegalnie miesem i przyjmowal łapowki w czasach PRL-u. Dla mnie to bezsensu, za takie cos kara smierci? Zaszokowalo mnie jak sie o tym dowiedzialam.

http://leditor.prv.pl/

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 31-12-2006, 15:36   

To ja już się nie kłócę....
I zdania nie zmieniam.....

Ale ja już tak mam że zawsze jestem za kiedy inni są przeciw.... :(

Aggusska 
Praktykant

Wysłany: 21-06-2007, 20:14   

Ja mam mieszane uczucia. z jednej strony to Bóg daje życie i tylko On ma prawo je odbierać, a poza tym posłużę się tym, co powiedział Gandalf do Froda: "wielu żyjących zasługuje na śmierć i wielu umarłych na życie. Jesteś w stanie im je zwrócić? Więc nie szastaj tak wyrokami śmerci..." Jakoś tak to szło. Z drugiej strony, gdy pomyślę, że ktoś poważnie skrzywdziłby moją rodzinę lub przyjaciół i dostałby za to tylko dożywocie, to wiem, że chciałabym by zginął... Okrutne, ale chyba nie potrafiłabym wtedy zachować się wg mądrości Gandalfa...

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 21-06-2007, 20:22   

Aggusska napisał/a:
z jednej strony to Bóg daje życie i tylko On ma prawo je odbierać,

Ale w Prawie Mojrzeszowym jasno powiedział że nawet za cudzołustwo karą jest ukamienowanie, a za gorsze grzechy...
Ale tak czy inaczej niektórym naprawde należy się kara śmierci

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 22-06-2007, 12:24   

A ja sądzę, że kary śmierci być nie powinno. Pomijając wszystkie względy etyczne, szacunek do życia itp., dla takich zbrodniarzy, którzy rzeczywiście na nią by zasłużyli, śmierć byłaby tylko ucieczką i uwolnieniem od świadomości życia z tym co zrobili. Niech się męczą życiem. udzie już uprzykrzą im je, tak, że pożałują swoich czynów. Śmierć nie jest dobrym rozwiązaniem.

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Wysłany: 22-06-2007, 14:28   

Jesli oto chodzi to może karą za pedofilstwo i morderstwo w jednym powinno być torturowanie aż człowiek umrze z bólu. (Kara musi być)

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 22-06-2007, 15:09   

Cytat:
esli oto chodzi to może karą za pedofilstwo i morderstwo w jednym powinno być torturowanie aż człowiek umrze z bólu. (Kara musi być)

Uwierz, że dla takich ludzi nawet współwięźniowie nie są łaskawi. I zamiast skazywać go z góry na śmierć (nie popieram tortur fizycznych), można uprzykrzyć mu życie tak, żeby zaczął żałować swoich czynów.

Jellyeater 
Student

Wysłany: 25-06-2007, 18:16   

Uprzykrzanie życia było by dopiero niehumanitarne. Już lepiej go kulturalnie powiesić. BTW to ludzie się boją śmierci i ta kara jest naprawdę dotkliwa. Ponadto gwarantuje, że dany zbrodniarz nie powtórzy swojego czynu. Jestem w pełni za karą śmierci, za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Pedofili można by jednak po prostu odizolować dożywotnio, albo kastrować.

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 25-06-2007, 19:15   

Ale według mnie to nie musi być humanitarne. To ma być dobitne i uświadamiające. Taki morderca, to może jest humanitarny względem swoich ofiar? Nie sądzę.

Odpowiedz do tematu