FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horrory
Autor Wiadomość
Charles 
Podróżnik

Wysłany: 27-07-2004, 16:15   Horrory

Chyba macie jakieś ulubione filmy grozy :> Moje ulubione to :Egzorcysta jest naprawdę straszny , Noc żywych trupów trochę stary ale bardzo dobry ciągle można się przestraszyć .No i oczywiście NOSFERATU - EINE SYMPHONIE DES GRAUENS jest pewna legenda dotycząca tego filmu
Cytat:
To najprawdopodobniej jeden z najbardziej tajemniczych i przeklętych horrorów - grający rolę Nosferatu Max Schreck (imie nazwisko stanowią niemiecki idiom : Maximum Terror...) nie wystąpił w żadnym innym obrazie, nikt o nim nic nie wie, podczas całego filmu ani razu nie mruga powiekami, a na dodatek w jednej ze scen powstaje z trumny pod idealnym kątem prostym - bez pomocy jakiejkolwiek techniki, co jest po prostu niemożliwe ! Nikt dotychczas tego nie wyjaśnił, a wielce prawdopodobne, że sam Schreck był (jest?) wampirem... Jest to zresztą kolejny powód, by zapoznać się z niezwykłym, choć momentami niedoskonałym filmem Murnaua. To film prawdziwie tajemniczy, przerażający i przeklęty - dlatego jest horrorem jedynym w swoim rodzaju.
Gdyby ktoś chciał poczytać coś o horrorach to polecam http://www.horror-online.prv.pl/ to naprawdę świtna strona :>

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-07-2004, 16:44   

Egzorcysta :552: Brrr... Obejżałam ten film do pewnego momentu i dalej nie wytrzymałam. Nie ze względu na to, że się bałam, tylko ten film mnie "troszkę" zniesmaczył :/
Ponoć po wyemitowaniu Egzorcysty zwiększyła się liczba poronień :>

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 27-07-2004, 17:35   

Ja z horrorów (a właściwie to thrillerów) bardzo lubię Blair Witch. Co do przeklętych filmów - zapoznajcie się z historią filmu "Duch" :>

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 27-07-2004, 17:59   

Czytałem że zgony aktorów grająyh w Duchu były specjanie nagłaśniane i inne histori dotyczące tego filmu są by zrobić reklamę podobnie z filmem "Omen " :> A Nosferatu cóż Max jest bardzo przekonujący :> Egzorcysta ma bardzo dobrą muzykę ,uwielbiam ją mam nadzieję że W Egzorcyscie :Początek bedzie ta melodia bo w zwiastunie jest :>

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 27-07-2004, 18:09   

Nie wiem czy i dlaczego były nagłaśniane, wiem, że coś takiego miało miejsce. Z tego samego powodu mogło być nagłośnione to o czym ty napisałeś. To, że nie zamyka oczu można zrobić bez większego problemu, inne rzeczy również. A potem wystarczy powiedzieć, że nie używało się efektów specjalnych. Niech ktoś zbada film pod tym kątem wtedy pogadamy... bardziej prawdopodobne jest to co dzieje się poza taśmą filmową.

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 27-07-2004, 19:18   

Tak ale Nosferatu nie był nagłaśniany bo nie był reklamowany :> I jest z 1922 r. a "Duch" czy "Omen" nie są stare :> Więc je reklamowano choć podobno "Duch " był kręcony w domu na cmentarzu :>

Dead 
Na wygnaniu

Wysłany: 19-08-2004, 01:51   

Mi się podobają potwory z Hellraisera. A szczególnie oczy tego z kolcami w głowie :muhaha:

Valkiria 
Obieżyświat

Wysłany: 21-08-2004, 15:22   

Podobno "Osada" to horror. Widział już ktoś? Jak tak to co o nim sądzi.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 21-08-2004, 17:14   

Poprzednie dwa filmy tego reżysera (Znaki i Sixth Sense) były moim zdaniem lepsze... w zasadzie na Osadzie (nie czuję, że rymuję :P ) nawet nie ma za bardzo czego się przestraszyć. Chociaż podobno niektórzy się boją.

Film sam w sobie nie jest zły, ale dwa poprzednie były lepsze i horror z tego średni.

Serenity 
Praktykant

Wysłany: 21-08-2004, 18:16   

Horrory uwielbiam (podobnie zresztą jak SF i Thillery). Historii związanej z filmem "Duch" nie znam. Gdzie ją można przeczytać?

Wczoraj oglądałam "Przeklęty księżyć". Lubię filmy o wilkołakach, ale tym razem zawiodłam się. Film był jakiś drętwy, poza "przerażającym" wizerunkiem wilkołaka nie było nic strasznego czy też trzymającego w napięciu. Liczyłam na coś więcej.

Dzisiaj na TVN będzie "Nawiedzony". Ten film bardzo mi się podobał, chętnie obejrzę go jeszcze raz.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 21-08-2004, 18:49   

Nie wiem gdzie można znaleźć informacje o tej całej 'otoczce' "Ducha", już nie pamiętam skąd ja to znam. Charles może będzie wiedział :)

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 05-01-2005, 23:43   

Ponawiam swój apel do forumowiczów o obejrzenie "The Evil Dead" :) . To naprawdę fajny horrorek, momentami ze strachu serce potrafi podskoczyć do przełyku. Nie polecam natomiast "Drogi Bez Powrotu", którym to ostatnio sporo ludzi się zachwyca. Zupełnie nie straszy, jest nudny, głupi i całkowicie przewidywalny. Strata czasu.

A co do "Hellraisera" to miałem okazję zobaczyć szóstą część i stwierdzam, że jest chyba jeszcze gorsza od "Drogi..." :) .

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 06-01-2005, 13:08   

'Droga bez powrotu'? Ja chyba pierwszy raz ten tytuł słyszę :p

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 06-01-2005, 21:47   

http://droga.bez.powrotu.filmweb.pl
Na serio nie słyszałeś o tym ? W sumie to jednak dobrze :D . Lepiej żebyś go nie widział, bo to kasza na maksa i strata czasu :| . Chociaż jakby się czymś wspomóc to byłoby się przynajmniej z czego pośmiać :P .

MACPHISTO
Nie kojarzę... ani trochę...

Obituary 
Nowicjusz

Wysłany: 01-02-2005, 17:39   

Droga bez powrotu jest fajna właśnie.
A teraz wszystkie filmy są przewidywalne. A tu przynajmniej główny bohater nie jest jakims terminatorem. Film nie straszny, ale chyba uwagi warty :]

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 03-02-2005, 00:24   

Cytat:
Film nie straszny, ale chyba uwagi warty :]

Eee... ja nie widzę w nim absolutnie nic, co mogłoby potwierdzić twoje słowa :| . Pal diabli schematyczność, wszak żaden horror się od tego nie uwolni, lecz niech przynajmniej ten film trzyma w napięciu. Tego jednak w "Drodze..." nie uświadczysz.

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 23-02-2005, 23:37   

Ech tam, nudy tu od kilku dni, wiec się odezwę. Zwłaszcza, ze wlasnie obejrzalam "The Grudge" Takashi Shimizu. (Dla lubiących Buffy - gra tam Sarah M. Gellar). Skoro mowa o przewidywalnosci - tutaj rowniez nie dalo rady odejsc od schematu. Wlasciwie wszystko ukladalo sie w glowie samo i w polowie filmu mozna bylo domyslec sie, jak historia sie skonczy. Ale ... no wlasnie - obgryzalam paznokcie :D Bylo kilka momentow, kiedy dreszcze przechodzily i ogolnie robilo sie strasznie :p Nie mam w tym ostatnio wprawy, bo dawno nie ogladalam zadnych horrorow, jednak ten (o dziwo) podobal mi sie. Moze nie jest to szczyt kinematografii, ale na wolny wieczor jest calkiem niezly :lol:

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 24-02-2005, 17:55   

Też oglądałam ten film i z żalem muszę przyznać że japońska wersja (pierwsza -> na jej podstawie powstał "The Grudge") była straszniejsza. W sumie dwójka była jeszcze straszniejsza o ile to możliwe :mrgreen: W ogóle uważam że japońskie horrory są straszne. Może wszystkie są "na jedno kopyto" ale są fajne :wink:

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 25-02-2005, 15:45   

Heh, dwa dni temu napisalam o "The Grudge", a dzis znalazlam gre flashową o tym samym tytule. Zainteresowana zaczelam wyczajac o co tam chodzi. I co? No i okazalo sie, ze fragmenty tego wlasnie filmu wykorzystano, bo na jego podstawie stworzyc gierke.
Linka dam chetnym: http://www.sonypictures.c...dge/site/flash/

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 25-02-2005, 18:14   

Fajna ta gra. Straszna. Ale o co w tym chodzi? Ma to jakiś konkretny cel?

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 25-02-2005, 21:04   

Ten sam, co w filmie :D W sumie to nie wiem, bo umarlam w polowie :P

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 26-02-2005, 15:42   

mnie to już tam chyba z 7 razy zabiło. ale dalej nie wiem co tam robic. znalazłam wejście na strych ale mnie tam zabija :/

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 26-02-2005, 23:03   

Na strychu mnie zabija zawsze :/ Nie wiem ocb, nie kumam, co tam trzeba robic, zeby nie zdechnac :/

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 27-02-2005, 10:50   

Bo to jest tak. Jak wchodzisz na górę to zaczyna ci tak jakby harczeć z głośnika. To oznacza że ona gdzieś tam jest. I im głośniej harczy tym jest bliżej. Ja jak w to gram to mam dosyć głośno ustawiony dźwięk żebym mogła wyczaić gdzie jest w miarę bezpiecznie. No i jak wchodzisz do tego pokoju z wejściem na strych i słyszysz że jest blisko po prostu wracasz na dół. Nie wiem pochodź sobie tam troche po czym wróć z powrotem na górę i może tym razem ci się uda. A na strychu jest słuchawka od telefonu i jak ją weźmiesz masz jedno zadanie wykonane. Bo zauważyłaś że masz listę zadań które musisz wykonać? :mrgreen:

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 28-02-2005, 09:04   

Tak, zauwazylam. Sluchawke juz wzielam. No nic, pobawie sie tym jeszcze raz za chwile :D ... Heh, ja w to gralam glownie w pracy, a tu mam kompa bez dzwieku :p

Odpowiedz do tematu