FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urodziny Forum i Serwisu WoTR
Autor Wiadomość
bro 
bro

Wysłany: 12-12-2007, 23:23   

O w morde jeża, czuje się jak najgorszy kryminalista z tą przylepką pierwszego warna. Cóż, niektóre błędy młodości ciagną się za tobą do końca życia :690:

ahhh, 2004, cóż to byly za czasyyy xD

:pozdro:

lara_croft 
Archeolog

Wysłany: 13-12-2007, 16:10   

Cez napisał/a:
Ten rok bez wątpienia będzie zapamiętany jako rok afer związanych z larą_croft

Haha czekalam, az o tym wspomnisz :D Łezka mi się w oku kręci na wspomnienie tamtych chwil :) no, i przecież dzięki tamtym chwilom poznałam ojca mojego dziecka hehe
Te moje, Frika, i Kamci maratony spamowe to było coś :P
Czuję się nieco dumna z powodu tego, że mogę brać udział w tworzeniu tego forum od 27.03.2005 czyli już ponad 2 i pół roku :D
EDIT: poszukałam, bo sentymenty mnie tknęły, i znalazłam.... Cudowne plany zmiany reformy oświaty :D

100 laaaaaaat :browar: :browar: :sylwester: :sylwester: :sylwester:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 14-12-2007, 13:17   

Hehe, znalazłem screeny Forum sprzed kilku lat :P

Niestety żadnych screenów z okresu gdy forum leżało na serwerze Igiego nie mam. Czyli brak zrzutów z momentu gdy forum było tylko i wyłącznie forum Bractwa.

Znalazłem jednak screena z 4 sierpnia 2004 :P Czyli nieco pół roku po starcie forum ;) Widać na nim jeszcze dział Bractwa Ankh.

Drugi screen został wykonany 17 października 2004, kilka dni po tym jak Bractwo zostało rozwiązanie. Dział Bractwa został usunięty. Zmienilo się tez logo.

Jak się dziś na to spojrzy, to skromnie to wygądało :P Nie tylko ilosc działow, ale i liczba postów, tematów i userów ;) Aha, mam nadzieję, że nikogo nie dziwi czarna skórka subBlack ;) Do roku 2006 był to domyslny styl forum.

al-Kahinat 
Podróżnik

Wysłany: 14-12-2007, 16:27   

A Mr Macphisto już wtedy był stary niczym grzyb. ^^

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 21-12-2007, 22:47   

Ostatnio w odmętach kompa odnalazłem pełen skład Bractwa Ankh ;) Z okresu tuż przed jego rozwiązaniem. Kilka osob, ktore do dzis sie udzielają na forum z pewnością się na liście odnajdzie ;-)

Poniżej miniaturka strony Bractwa :D

Poniżej kolejność wg zapisów - od marca 2003 do października 2004 (foma nicka taka jak za czasów Bractwa)

Frodo_hobbitek
Cezar
Nif
Laura
Lukas
Monika i Ania
Kleopatra
Sara Pezzini
Ada
Barbie
Milka
Grzeko
Amon-Re
Valkiria
Ninjai
Xald
Ola
Serenity
Pati
Hiperboy
Mamba
Igi^MBE
Pit
Goszka
Millo
Luna
Pati i Paula
Gulash
Piotr@s
Askani
Kyo-san
Puval
Vegetto
Remus Lupin
Volcio
Pink Różowowłosa
Wampi
Diablo
Blair_witch
Maxoku
Jessica
Leticia
Kasia Trent
Fan Croft
MekCal
Shephard

Łącznie 48 osób ;-)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2007, 00:00   

7 lat z serwisem World of Tomb Raider

Czas szybko leci :) Równo 7 lat minęło odkąd Grzeko oficjalnie otworzył serwis World of Tomb Raider. Z początku niewiele osób myślało o nas jako o stronie, która przetrwa długo w Internecie. Dziś jesteśmy największym i najstarszym polskim serwisem poświęconym serii Tomb Raider i nieustannie rozwijamy się, aby dostarczać Wam najświeższych i najbardziej wiarygodnych informacji ze świata TR i Lary Croft. Przez ostatnie 7 lat strona niezwykle zyskała na popularności, rzetelności i szacunku ze strony czytelników (nie tylko fanów TR). Zmienialiśmy serwery, adres strony, modyfikował się skład redakcji, przy czym poziom strony wciąż wzrastał. Dziś konkurujemy z największymi, najbardziej liczącymi się światowymi serwisami o serii TR. Barierą jest tylko język polski. Mimo, że otrzymaliśmy status oficjalnej polskiej strony o TR, nasze hasło przewodnie WoTR sprzed pięciu lat jest nadal aktualne: World of Tomb Raider - Pełny Obraz Wydarzeń. Nie spoczęliśmy na laurach. Przede wszystkim skupiamy się na podawaniu najszybciej w Polsce (i nierzadko na świecie) sprawdzonych newsów oraz na tworzeniu społeczności polskich fanów Lary na naszym forum dyskusyjnym, które działa od 6 lat.

Poniżej krótkie podsumowanie tych mijających 7 lat.

GRUDZIEŃ 2002

Strona oficjalnie wystartowała 28 grudnia 2002 roku, choć tak naprawdę była dostępna online w prowizorycznej wersji beta nieco wcześniej. Grzeko był wówczas jedynym członkiem redakcji ;) Tak oto w tamtym czasie witał Internautów, którzy trafili na WoTR:

Witamy wszystkich internautów!!!
Witam na stronie World of Tomb Raider - moim największym projekcie, zrealizowanym z ogromnym (jak na taką produkcję) rozmachem! Mam nadzieję, że strona się Wam spodoba. WoTR jest tygodnikiem internetowym poświęconym Tomb Raider'owi (nie tylko grze). Dzięki WoTR nie musisz już szukać codziennie nowych informacji w sieci! Wystarczy, że co tydzień zajrzysz na World of Tomb Raider, a dowiesz się wszystkiego co działo się w ciągu całego minionego tygodnia w świecie Tomb Raider'a! Jeśli masz jakieś uwagi (błagam, niech będą to uwagi konstruktywne!) lub pytania, zajrzyj do działu kontakt, a dowiesz się wszystkiego!. Życzę miłego surfowania po świecie Lary Croft!

WoTR znajdowało się na serwerze Wirtualnej Polski, zajmowało zaledwie jedną dyskietkę. Strona nie była w tym czasie dziennikiem, ale tygodnikiem. Grzeko co sobotę lub niedzielę podawał newsy z mijającego tygodnia. Co ciekawe, często wyprzedzał w ten sposób ówczesną oficjalną polską stronę o TR, która była dziennikiem. Głównym adresem strony od początku istnienia WoTR była domena croft.prv.pl. Wspomnieć też warto o layoucie. Był on utrzymany w ciemnych barwach, co miało związek z oczekiwaną premierą mrocznego TR: Angel of Darkness.

Tak oto prezentował się w tamtym czasie layout WoTR:
(screen został wykonany w roku 2003, ale przedstawia layout wprowadzony w roku 2002)

ROK 2003

Rok 2003 ugruntował pozycję WoTR wśród wielu innych nieoficjalnych serwisów o TR, a nawet zaczął konkurować (pod względem ilości newsów i szybkości w ich przekazywaniu) z ówczesną oficjalną polską stroną. W opisywanym roku redakcja powiększyła się z jednej osoby do czterech. Na początku lutego po raz pierwszy zobaczyłem w przeglądarce WoTR i od razu wysłałem do Grzeka maila z pytaniem o współpracę. Początkowo moja redakcyjna działalność ograniczała się tylko do napisania kilku artykułów, jednak w drugiej połowie roku zacząłem intensywnie pisać newsy. W marcu do redakcji dołączył Froniu, który prowadził przez wiele miesięcy U2 Corner. Pod koniec roku dołączyła Aga, która m.in. napisała solucję do AOD.

Co do samej strony - powiększała się galeria, dział przedpremierowy o AOD oraz nowy dział o filmie TR: Cradle of Life. Zdradzę tutaj redakcyjną tajemnicę - były plany zmiany kolorystyki strony głównej na żółtą, nawiązującą do drugiego filmu z Larą. Jednak ostatecznie tej koncepcji nie wprowadziliśmy, layout pozostał czarny. Dwukrotnie przenosiliśmy się na nowe serwery. Najpierw z Wirtualnej Polski przenieśliśmy się na serwery Neostrady, a później w związku z częstą awaryjnością, na serwer website.pl.

Tak wyglądał projekt żółtego layoutu:

Newsy w tym roku pisał przede wszystkim Grzeko, a w drugiej połowie roku także ja. Skupiały się one przeważnie na AOD i filmie Cradle of Life. Po premierze AOD jako pierwsi na świecie poinformowaliśmy o prawdziwych przyczynach porażki tej gry. W październiku otworzyliśmy Chat WoTR oraz nowy dział Komiks. Dział powstał przy współpracy z Bractwem Ankh. Był to fanklub miłośników komiksu z Larą Croft. WoTR jesienią stał się patronem Bractwa i akcji komiksowej, która miała na celu przekonanie polskich wydawnictw do sprowadzenia do Polski wspomnianych komiksów. Mimo początkowych sukcesów, wsparcia m.in. ze strony zagranicznych serwisów o TR, akcja się nie powiodła.

11 grudnia powstało Forum Bractwa Ankh. Równolegle z pomysłem na forum Bractwa rozwijał się pomysł Grzeka na Forum WoTR. Prace nad forami uruchomione zostały mniej więcej w tym samym czasie. Uznałem wtedy, że trzecie polskie forum o TR, po oficjalnym i Bractwie Ankh, nie ma zbytnio sensu. Grzeko i ja wpadliśmy wówczas na pomysł by istniejące forum Bractwa połączyć z planowanym forum WoTR, zwłaszcza dlatego, że WoTR wspierało Bractwo od samego początku. Zdecydowaliśmy się więc na wspólne forum, na bardziej rozbudowane technicznie. Połączone forum wystartowało 27 grudnia 2003 roku, dzień przed pierwszymi urodzinami serwisu. Na Forum WoTR było wtedy zarejestrowanych 30 osób, którzy napisali 730 postów.

ROK 2004

Rok 2004 był tzw. sezonem ogórkowym. Mało się wówczas pojawiło ciekawych newsów, z racji tego, że Core Design straciło prawa do TR na rzecz Crystal Dynamics, a ta druga firma była bardzo skąpa w dzieleniu się jakimikolwiek informacjami. Wiadomo było jedynie, że TR7 powstaje. Newsy pisał w owym roku Grzeko wspólnie ze mną, przede wszystkim o kolejnych numerach komiksów, grach TR Mobile itp. U2 Corner przestał być aktualizowany, z redakcji odszedł Froniu oraz Aga, którzy zaczęli coraz rzadziej się udzielać. Redakcja ponownie była dwuosobowa.

W lutym WoTR przeszedł mały facelifting. W związku z zapotrzebowaniem i prośbami czytelników, serwis przestał być tygodnikiem, a stał się dziennikiem. Dodatkowo zmienił się nieco layout. Ponownie był czarny, jednak zmianie uległa sama struktura strony. Pod menu pojawił się Update Report - od tej pory nie informowaliśmy już w newsach o kolejnych updatach. W omawianym roku wyniki oglądalności zarówno forum jak i serwisu stale wzrastały (czasem nawet o 200%). Forum WoTR było drugim największym polskim forum o TR, zaraz po oficjalnym. W roku 2004 przybyło 50 nowych użytkowników (w sumie było ich 80) oraz 8070 postów (w sumie 8800).

Jesienią Bractwo Ankh zostało rozwiązane - strona Bractwa została wchłonięta do WoTR pod postacią działu Komiks. Tuż przed rozwiązaniem Bractwa, WoTR przeprowadziło wywiad z Andy'm Parkiem - rysownikiem komiksów z Larą.

Wspomniany zmodyfikowany czarny layout wyglądał tak:
(screen został wykonany w roku 2006, ale przedstawia layout wprowadzony w roku 2004)

ROK 2005

Powoli zaczęło napływać coraz więcej newsów na temat TR7. Uruchomiliśmy w związku z tym przedpremierowy dział o TR: Legend. Otworzyliśmy również dział FanArt. Pomysł wydawał się początkowo dość ryzykowny, nie mieliśmy bowiem gwarancji, że polscy fani będą nadsyłać swoje prace. Jednak nasze obawy okazały się bezpodstawne - okazaliście się wspaniali i zasypujecie nas do dziś pracami. W omawianym roku dodaliśmy także dział o TR1 na konsolę N-Gage, zaprojektowany przez naszego współpracownika, Pietrasa.

Od wiosny newsy zaczęła pisać Kasia Trent, która dołączyła do dwuosobowej redakcji. Newsy w tym roku były przede wszystkim autorstwa Grzeka i Kasi, moich było zaledwie kilka. W magazynie Fantasy pojawił się natomiast mój artykuł o fenomenie TR. Mimo wielu informacji o TR7, był to rok jeszcze bardziej skąpy w newsy niż poprzedni. Jeśli zaś chodzi o forum, to w roku 2005 przybyło 90 nowych użytkowników (w sumie było ich 170) oraz 20000 postów (w sumie 28800).

Po trzech latach, można było z całą pewnością powiedzieć, że WoTR jest pierwszym serwisem informacyjnym, największą nieoficjalną stroną o tej tematyce w polskim świecie TR i że dostarcza największej ilości najbardziej wiarygodnych informacji o wydarzeniach ze świata Lary Croft. W 2005 roku serwis odnotował ponowny drastyczny wzrost wyników oglądalności.

ROK 2006

Rok 2006 to przede wszystkim rok TR: Legend. Rozbudowaliśmy dział o tej grze (layout wykonał nowy współpracownik - FreakMatek) oraz w związku z dziesięcioleciem serii dodaliśmy dział Historia Serii. Dział o klasycznym TR1 doczekał się aktualizacji. Jako pierwsi napisaliśmy o nieoficjalnym projekcie Core i jako jedyni udostępniliśmy do pobrania trailer Tomb Raider: Anniversary Edition. Pod koniec roku w związku z zapowiedziami TR: Anniversary, dodaliśmy przedpremierowy dział o tej grze oraz dodatkowo cztery działy o grach TR Mobile. Na początku roku do redakcji dołączyła Barbie oraz Cinek. Pomagali m.in. przy pisaniu newsów oraz w aktualizacji działu TR: Legend. Newsy związane z TR: Legend i Anniversary pisali przede wszystkim Grzeko, Kasia, Barbie oraz Cinek. Ja w tym roku rzadziej działałem na stronie.

W czerwcu Polskę odwiedziła modelka wcielająca się w Larę Croft - Karima Adebibe. WoTR był pierwszym i jedynym serwisem o TR, który opublikował szczegółową relację z wizyty Karimy w Polsce. Wysłannicy WoTR - Kyo, Xald, Malwinka oraz The Pianist przygotowali wówczas materiały o tym wydarzeniu.

W kwietniu WoTR przeszedł metamorfozę. Strona została przeniesiona z serwera website.pl na niezależny, redakcyjny serwer, przeznaczony tylko i wyłącznie dla WoTR. Z okazji premiery TR: Legend zmienił się layout - z czarnego na zielony. Otworzyliśmy dział Download - udostępniliśmy masę plików oraz filmików. W sierpniu zastąpiliśmy nasz główny adres croft.prv.pl zupełnie nowym, łatwiejszym do zapamiętania - laracroft.pl. Stary oczywiście nadal sprawnie działa.

ROK 2007

W roku 2007 przybyło mnóstwo materiałów i newsów o TR: Anniversary. Rozbudowaliśmy dział o tej grze (podziękowania za solucję dla Grozy!), layout do tego działu przygotował nasz współpracownik FreakMatek. Był to też rok updatów. Jesienią przygotowałem trzy nowe działy o grach TR na Gameboya, dział Gadżety z setkami zdjęć przeróżnych oficjalnych produktów z logo TR oraz wraz z Barbie dział o serialu animowanym TR Re\Visioned. Zaktualizowałem gruntownie dział Komiks oraz Figurki. Pod koniec roku dodaliśmy nowy dział o zapowiadanym TR: Underworld.

Najważniejszym tegorocznym osiągnięciem WoTR jest otrzymanie 22 stycznia statusu oficjalnej polskiej strony o serii Tomb Raider. Nawiązaliśmy współpracę z Cenegą, w wyniku której ogłosiliśmy trzy konkursy. Pierwszy ze stycznia polegał na odpowiedzeniu na banalne pytanie: "Jaki dzień którego roku uznawany jest za moment startu naszego serwisu? Dodaj jaki to dzień tygodnia". Nagrody były przyznane trzem osobom: TR: Legend + zegarek (I nagroda), TR: Angel of Darkness + zegarek (II nagroda) oraz zegarek z motywem z TR: Legend (III nagroda). Drugi konkurs ogłosiliśmy w marcu. Uczestnicy odpowiadali na 10 pytań o stosunkowo wysokim stopniu trudności. Nagrodziliśmy aż 20 osób. Pierwsze trzy osoby otrzymały TR: Anniversary + ich nazwiska zostały uwiecznione w polskiej instrukcji tej gry, kolejne 7 osób otrzymało TR: Anniversary, a pozostałe 10 osób grę TR: Legend. Trzeci konkurs odbył się w sierpniu. Uczestnicy nadsyłali prace w trzech kategoriach: grafika, rysunek i fotografia. Zwycięzca każdej kategorii otrzymywał zestaw gadżetów: smycz, czapkę oraz notatnik TRA.

Współpraca z Cenegą dała także naszym forumowiczom możliwość decydowania o wyglądzie polskiego wydania TR: Anniversary. To nasi forumowicze zadecydowali o tym, że tytuł gry nie będzie spolszczony oraz, że w grze będą napisy, a nie dubbing. Forumowicze przedstawiali również pomysły dotyczące zawartości wydania kolekcjonerskiego. Wiele próśb zostało spełnionych.

Jeśli chodzi o sprawy redakcyjne - Cinek odszedł z redakcji, Kasia mało się udzielała, zyskaliśmy jednak aż czterech nowych redaktorów. Wiosną newsy zaczął pisać nowy redaktor, Mek. Od wakacji pojawiają się newsy autorstwa Boone'a, a od jesieni newsmanem jest także kluz_kaa. W grudniu oficjalnie Boone, kluz_kaa oraz FreakMatek dołączyli do pięcioosobowego teamu, czyli do Grzeka, Barbie, Meka, Kasi oraz mnie. Łącznie mamy ośmiu redaktorów.

Rok 2007 był też rokiem rekordowym dla Forum WoTR, które zyskało w styczniu status oficjalnego polskiego forum o TR. W roku 2007 na forum przybyło 850 nowych użytkowników (w sumie jest ich prawie 1220) oraz 29600 postów (w sumie ponad 75000). Tegoroczny czerwiec jest absolutnie rekordowy pod względem ilości nowych użytkowników i postów przypadających na poszczególny miesiąc. W czerwcu zarejestrowało się 200 osób (czyli tyle co w całym 2006 roku!) i napisano 5000 postów. Wiąże się to oczywiście z premierą TR Anniversary.

Forumowa społeczność to nie tylko posty na forum, ale także zloty. W tym roku dzięki poznańskim forumowiczom udało się w lipcu zorganizować pierwszy, oficjalny Zlot WoTR. Ci, co przegapili tę okazję i pozazdrościli, spotkali się w listopadzie w Katowicach. Spotkania były bardzo miłe i były okazją do lepszego poznania się, do dyskusji, wspólnych żartów, czy też wizyt w muzeach, zoo, sklepach i centrach handlowych.

Na zakończenie dodam, że w chwili obecnej na WoTR mamy 976 newsów. Strona zajmuje nieco ponad 4 GB. Przypomnę, że 5 lat temu mieściła się na jednej dyskietce :)

ROK 2008 > by Grzeko

To już 6 lat - dokładnie tyle czasu minęło od pojawienia się na World of Tomb Raider pierwszego regularnego newsa. W tym czasie serwis przeszedł mnóstwo zmian. Dziś, jakościowo nie mamy już nic wspólnego z tamtym WoTRem. Pozostało to samo dążenie do doskonałości, pozostała chęć dostarczania Wam najgorętszych informacji i materiałów. Zmieniło się doświadczenie. A to, przy tworzeniu naszego serwisu, zdobywa się bardzo duże. Są już osoby, które dzięki pracy dla nas, mogły pójść dalej - zainteresowały się nimi duże media. Dlatego w naszych szeregach jest miejsce tylko dla najlepszych. Tego możecie być pewni - szybkie, sprawdzone informacje i najwyższej jakości, często ekskluzywne materiały z pierwszej ręki. To właśnie WoTR AD 2008.

Jaki był miniony rok? Wielki, spektakularny i najlepszy w historii serwisu. Przez większość z ostatnich 12 miesięcy, nieustannie biliśmy własne rekordy. W rezultacie dziś w ciągu jednego miesiąca odwiedza nas tyle osób ile przez cały 2006 rok. W ciągu dnia licznik wskazuje tyle odwiedzin, ile na starcie zbieraliśmy przez pół roku. Tomb Raider: Underworld, wyjątkowo udany tytuł serii, przywracający jej dawną świetność, rozbudził w graczach prawdziwe szaleństwo. Mamy nadzieję, że długotrwałe.

W październiku Polskę odwiedziła Alison Carroll - żywa Lara Croft. Mieliśmy niewątpliwą przyjemność uczestniczyć we wszystkich zorganizowanych eventach. Wy także mogliście prześledzić całą wizytę modelki - to dzięki naszym relacjom, zdjęciom i filmikom. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się Matkowi, Jerrem_Y, xaldowi, K@towi, Joli, Tomkowi Świeściakowi i Konradowi Rawińskiemu, a przy okazji całej firmie Cenega Poland. Do niej zresztą jeszcze dojdziemy później.

Całkiem niedawno zorganizowaliśmy też wielki konkurs TRU. Największy z tych, które odbyły się w Polsce. Rozdaliśmy osiem egzemplarzy najnowszych przygód Lary Croft. Ale uwaga! Wcale na tym nie kończymy. Warto cały czas śledzić nasz serwis. Podziękowania za konkursowy layout idą do PeeT-a.

Ale World of Tomb Raider to nie tylko kawałek wirtualnej przestrzeni. W wakacje zorganizowane zostały dwa oficjalne zloty WoTR. Jak nietrudno policzyć, to dwa razy więcej niż rok temu. Do tego miało miejsce całkiem sporo mniejszych spotkań. Strach pomyśleć co będzie się działo w przyszłym roku. Tymczasem za organizację i miło spędzony czas dziękujemy Jerrem_Y, Paciejowi, Luthien i Phoebe Poison. Może by tak teraz sylwester...? ;-)

Ze stałej współpracy zrezygnowała w tym roku Kasia Trent - dziękujemy za wkład w rozwój serwisu i liczymy na to, że czasem jeszcze Twój tekst pojawi się na WoTR. Do ekipy dołączył za to K@t - osoba, którą wielu na pewno kojarzy - były moderator naszego forum, wcześniej współpracownik Tomb Raider PL.

A skoro o forum mowa - kilkanaście dni temu obchodziło ono swoje piąte urodziny. W tym miejscu podziękowania należą się osobom zaangażowanym przez ostatni rok w jego rozwój. Cez, Igi^MBE, Jerrem_Y, e_g, Paciej, kluz_kaa, K@t i Integral - bez Was dziś nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy.

No dobrze, a co w nadchodzących miesiącach? Zapowiada się, że będzie to pierwszy od dłuższego czasu rok bez nowego Tomb Raidera. Jednak na pewno pojawią się na jego temat jakieś informacje (ciiiiiii... to tajemnica!). W międzyczasie będziemy pracować nad udoskonaleniem materiałów, które już znajdują się na stronie. W pierwszej kolejności pojawi się kompletna solucja do Tomb Raider: Underworld. Potem przyjdzie czas na lepsze rozpracowanie klasycznych części serii. Jest więc na co czekać.

Tymczasem, korzystając z okazji - wielkie podziekowania należą się firmie Cenega Poland, polskiemu wydawcy gry. Za doskonałą współpracę i mnóstwo starań włożonych w to, żeby TRU i cała jego polska otoczka wyglądały świetnie. Niestety, nie wszystko się udało, ale wierzę, że naprawimy to już przy TR9.

Dziękujemy także Sklepowi Orion, który zapewnia nam hosting na wysokim poziomie - liczymy na jak najdłuższą współpracę.

Na zakończenie trochę liczb. Strona, która na starcie mieściła się na dyskietce, dziś waży ponad 8GB. Przez ostatni rok jej objętość wzrosła dwukrotnie. Do tej pory opublikowaliśmy już 1116 newsów, a w ciągu pierwszych dwóch dni demo z naszej strony pobrała rekordowa ilość osób - ponad 25 000. To znaczy, że w każdej minucie pobieranych było 10GB danych - i to tylko dema.

"Serwis istnieje już 2192 dni" - jak informuje licznik. Ale my dopiero kończymy rundę rozgrzewkową. Stay tuned!

ROK 2009 > by Grzeko

7 lat. 2557 dni. 1235 newsów - WoTR w cyfrach

Mówi się, że siódemka jest szczęśliwa. Zespół World of Tomb Raider wreszcie miał okazję to zweryfikować. I co? No i rzeczywiście - jest! Mimo, że w tym roku nie dostaliśmy do rąk nowej części przygód Lary Croft, ani oficjalnych informacji na ich temat - ciężko powiedzieć, żeby w naszym serwisie niewiele się działo. Przede wszystkim - dotarliśmy do mnóstwa nieoficjalnych informacji na temat dziewiątego Tomb Raidera. Na ile okażą się prawdziwe, a na ile badaniem rynku przez wydawcę? Pewnie choć minimalnie przekonamy się w nadchodzącym roku. Warto dodać, że będzie to pierwszy rok bez Eidosa, zastąpionego przez Square Enix Europe. Po latach walki z upadłością i przejęciem, brytyjski wydawca w końcu poddał się. Kolejny TR wyjdzie już pod nowym szyldem.

Ale wróćmy do tego, co na WoTR. Oddaliśmy do Waszej dyspozycji pełną solucję do Tomb Raider: Underworld, a także kompletny przewodnik po dodatkach wydanych na Xboxa. W tym miejscu podziękowania należą się Phoebe Poison i Luthien, bez których te materiały na pewno nie wyglądałyby tak, jak wyglądają.

Do tego, wyszliśmy poza klasyczne ramy serwisu informacyjnego i uruchomiliśmy własny kanał YouTube. Już od kilku miesięcy możecie na nim - bez pobierania - obejrzeć filmiki, które zamieszczamy w dziale download. I na pewno na tym rozwój kanału się nie zakończy. Podobnie jak nie zakończy się wychodzenie WoTR poza... WoTR ;-) Pomysłodawcą, wykonawcą i opiekunem tej części serwisu jest kluz_kaa.

Ostatnia spektakularna zmiana na stronie, to obiecane rok temu aktualizacje działów poświęconych klasycznym częściom TR. Dzięki nim, grając w Tomb Raider: Ultimate Edition możecie poznać każdy szczegół przechodzonych gier. Tytuły, których jeszcze nie rozpracowaliśmy - rozpracujemy na dniach. Już jutro na stronie pojawi się opracowanie Tomb Raider: Chronicles. A zaraz za nim - dodatki do pierwszych trzech części. Tym samym - kompendium będzie gotowe i zamknięte. Podziękowania możecie kierować do Meka, kluz_kii, Boone'a i K@ta. Ich pracę koordynował niezastąpiony Cez.

Ale, jak podkreślamy co roku, World of Tomb Raider to nie tylko bity - to też ludzie. W ciągu ostatnich 12-tu miesięcy doszło do około dziewięciu większych spotkań osób, które poznały się dzięki naszemu serwisowi. Piszę "około", bo wszystkie te spotkania aż ciężko zliczyć i mały błąd mógł się wkraść. Zwłaszcza, że liczymy tylko te większe niż 2-3 osoby. Gdyby liczyć razem z nimi, byłoby to co najmniej kilkadziesiąt spotkań. Tak czy inaczej - podziękowania za organizację należą się ninti, millowi, K@towi, Igiemu i Luthien.

Poza tym dziękujemy wszystkim redaktorom serwisu, współpracownikom, administratorom i moderatorom naszego forum, wszystkim osobom i firmom, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy rosnąć w siłę przez kolejny rok. A największe podziękowania kierujemy do Was - naszych gości i czytelników.

No dobrze, a co w nadchodzącym roku? Najważniejszej zmiany, którą szykujemy, nie da się nie zauważyć. Ale o tym na razie ciiiicho. Warto zdradzić tylko tyle, że to mogą być największe zmiany w historii tego serwisu.

Pozostaje życzyć szczęśliwego nowego roku! Mamy nadzieję, że dla nas - dzięki Wam - taki właśnie będzie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

W imieniu całej redakcji chciałbym podziękować w tym miejscu wszystkim, którzy pomagali przez 7 lat przy tworzeniu WoTR. Dziękujemy także naszym czytelnikom i forumowcziom - bez Was strona nie miałaby sensu.

Jakie mamy plany na przyszłość? Więcej newsów, więcej screenów, więcej tekstów, więcej konkursów, więcej forumowiczów i więcej postów. Skromność to podstawa :D Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie i apelujemy, byście pozostali z nami co najmniej na kolejne 7 lat :)

Kolejny update za rok ;)

Historię WoTR, za pomocą dłuta, szpadla, kilofa i pędzla; z niedostępnych odmętów i zasypanych piaskiem czasu zakamarków ludzkiej pamięci, odkopali z archeologiczną precyzją:

Cez i Grzeko ;)

Integral 
Archeolog

Wysłany: 28-12-2007, 00:34   

No i wiwat. Przeczytałam całe :D

Abstrahując od tej wzruszającej chwili, Cez, z artykułu na artykuł idzie Ci coraz lepiej :D . Pokłony uwielbienia, laury itd.

TRPL upadło, a szkoda. Oby WoTR przetrwał wraz z tą zgrają userów i odwiedzających i tego dzisiaj życzę :szampan: .

Legend 
Obieżyświat

Wysłany: 28-12-2007, 08:52   

Gratuluje wam i życzę abyście dalej utrzymali taki poziom jak zawsze, oraz byście przetrwali kolejne 5 latek :!!: :szampan:

p.s.
gdy przeczytałem newsa na stronie głównej, to hehe pomyślałem, że skromnością to on nie grzeszy
:P

[ Komentarz dodany przez: K@t: 28-12-2007, 11:22 ]
Nie krzycz. :)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 28-12-2007, 10:10   

Dzięki za miłe słowa Integral :* :D

Legend napisał/a:
skromnością to on nie grzeszy

Wiem ;) News miał inaczej wygladać, ale został przygotowany w pośpiechu w oparciu o ten mój powyższy artykuł z forum ;)

kluz_kaa 
Pierożek Kluzo

Wysłany: 28-12-2007, 13:49   

Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam... a kto? WoTR! :sylwester: :urodziny:
Cez jak zwykle napisał skromy artykuł o WoTR'owskich urodzinkach :D Jeszcze kilka takich okazji, to może doczekamy się jakiejś książki? :D

Gratuluję całej redakcji, a zwłaszcza założycielom - Grzekowi i Cezowi, za stworzenie wspaniałej, oficjalnej, polskiej, strony TR (oraz forum), która jest efektem ciężkiej i starannej pracy, wykonywanej przez te 5 lat. I życzę, aby cały serwis rozwijał się, stawał się coraz bardziej popularny i liczący się w ogólnoświatowej społeczności TR.

Wszystkiego naj, naj! :szampan:

Boone 
Obieżyświat

Wysłany: 28-12-2007, 14:44   

Z okazji urodzin najlepszego serwisu o TR składam serdeczne życzenia całemu serwisowi "World of ..." oraz forumowiczom :D Obyśmy dalej tworzyli naszą społeczność i wspólnie oczekiwali na kolejne odsłony legendarnej już serii.

Artykuł to niezastąpione zródło historyczne o stronie. Tekst w miarę zwięzły,stanowiący obowiązkową lekturę dla userów forumowych i nie tylko...
Screeny z 2003 roku przywołuja mase wspomnień gdy chodziło się jeszcze do gimnazjum i grało w TAOD. Ah, ta mrohhhna skórka mogłaby powrócić :p :pozdro:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 07-01-2008, 23:49   

Po pierwsze, wszystkiego najlepszego WoTR! :urodziny:

Po drugie, odnoszac sie do historii WoTR Cez'a, postanowilam ze umieszcze tego posta w tym temacie, moze jako jedno z wydarzen w historii WoTR, chociaz niewielkie.

Zdecydowalam sie napisac ta wiadomosc na forum poniewaz chce uniknac postow z pytaniami “Dlaczego Kasia Trent nie jest juz moderatorem?”. Normalnie przeslalabym ta wiadomosc do naszych kochanych adminow, ale chce zaoszczedzic reszcie team’u pracy z usuwaniem posotw ;)

Moja decyzja zapewne nikogo nie zdziwi. Na forum wchodze i pisze coraz mniej, a ostatnio praktycznie wcale. Nie wynika to z braku zainteresowania TR i Lara, bo moja milosc do serii i bohaterki nigdy nie zniknie. Powodow jest kilka. Glownym jest tryb zycia, jaki teraz prowadze. Nie mam po prostu czasu na codzienne przegladanie forum.

Jestem bardzo szczesliwa, ze moglam pomagac w rozwoju forum . Mysle, ze zrobilam wiele dla uzytkownikow tego forum, zawsze staralam się być pomocna dlonia i nadal bede. Do dzisiaj dostaje maile z problemami uzytkownikow i staram się je rozwiazac :) Spedzilam tu jedne z najlepszych i najbardziej ekscytujacych chwil, szczególnie w okresie przed premiera Legend.

Brzmi to jak pozegnanie, jednak nie opuszczam forum na dobre, to tylko wiadomosc dla adminow z prosba o odebranie mi przywilejow moderatora, a także wiadomosc dla innych uzytkownikow, aby - tak jak wspomnialam wczesciej - uniknac postow z pytaniami.

Forum, uzytkownikom, moderatorom i adminom zycze wszystkiego dobrego w nadchodzacych latach zycia forum!

:wotr:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 08-01-2008, 00:47   

Prywatnie już podziękowałem, teraz dziekuję jeszcze raz - za wiele lat owocnej współpracy, zarówno na forum jak i w serwisie. Tym razem robię to szczególnie w imieniu tych, którzy znali i cenili Kasię jako moderatora, ale nie wchodzą już na nasze forum i nie wiedzą o jej rezygnacji.

Wpadaj do nas jak najczęściej i powodzenia na nowej drodze życia ;) :kwiatek:

PS. Zapomniałbym - dzięki za parę naprawdę niezłych czatów :D

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 08-01-2008, 10:18   

Równiez chciałbym bardzo podziekowac Kasi za wieloletnią współpracę zarówno na forum jak i w serwisie WoTR :) Mam nadzieję, że nadal bedziesz nas odwiedzać i że zobaczymy się na zlocie :)

Avi_Versicolor 
Podróżnik

Wysłany: 08-01-2008, 15:58   

Miejmy nadzieję,że niedługo przyjdzie nam świętować 10-lecie :D Jak narazie jest - według mnie - dobrze.Administracja wykonuje kawał dobrej roboty,strona jest regularnie aktualizowana.Jest świetnie,a będzie jeszcze lepiej :P
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA FORUM I JEGO URZYTKOWNIKÓW Z TEJŻE,OBECNEJ OKAZJI ŻYCZĘ JA I MOJE JAKŻE LICZNE ZWIERZAKI :D :pozdro: :urodziny:

www.versicolor.blog.onet.pl

Integral 
Archeolog

Wysłany: 08-01-2008, 16:45   

Kasiu, hm... Nie chcę brzmieć jak na pogrzebie, w każdym razie liczyłam na to, że w końcu wrócisz na stałe (zgodnie z tym, co zapowiadałaś i jak mniemam, zamierzałaś). Nie udało się, trudno, pisałaś ostatnio o swoich kłopotach, rozumiem to i szanuję.

Wpadaj czasami. Nie znamy się i nie będę udawać, że jest inaczej, ale jak już pisałam, sama w sobie jesteś jednym z pozytywów tego forum (nie tylko ze względu na bycie chodzącym kompedium TR). Może Twoje odejście teraz (po takiej przerwie) nie będzie tak odczuwalne, ale wracaj szybko :p . Trzymaj się.

Zip 
Podróżnik

Wysłany: 08-01-2008, 17:09   

Coż, Kasiu, powiem tak: będzie tu mniej ciekawie bez Ciebie, też czytałem o Twoich obecnych problemach i skończę tego posta tymi słowy: trzymaj się jakoś, będzie dobrze...wracaj szybko.

Phoebe Poison 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2008, 15:11   

Czy mi się zdaje, czy to już dziś i będę pierwsza?
Okrągłe, piąte urodzinki forum?
:birth: :szampan:
Czekam na jakieś podsumowanie tego roku, ktoś nam to chyba obiecał :D

edit: Ceziu, czaję się na ten moment od tygodnia :D

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 11-12-2008, 15:23   

Eh, wyprzedzila mnie :P A ja przygotowuje na dzis update Historii Forum xD Wkrótce.

Łukasz 
Podróżnik

Wysłany: 11-12-2008, 15:28   

Wszystkiego najlepszego z okazji pięciolecia forum wotr :birth:
:urodziny:
Życzę żeby nasze forum utrzymywało się jak najdłużej :szampan:

Co jest Gość ;)

x*kinga*x 
Praktykant

Wysłany: 11-12-2008, 17:54   

STO LAT, STO LAT, niech forum WoTR żyje nam! :szampan: :birth:
To już piąte urodzinki, a ja jestem na tym forum od niespełna dwóch miesięcy...
Ale to wystarczyło, żebym je bardzo polubiła. Mam nadzieję, że kiedyś inni użytkownicy forum będą świętować jego stulecie! :urodziny:

:sylwester:

Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖

Wysłany: 11-12-2008, 18:38   

To już 5 lat jak się z wami męczę....
Cóż, nie powiem, to było ciekawe 5 lat w moim życiu. Jedyne, czego mogę życzyć to następnych 5 lat. I czekam na uzupełnienie historii forum :)

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 11-12-2008, 18:50   

Ojaaaaaa, pięć lat, to już naprawdę tyle czasu?! ;( Oby jeszcze kilka razy tyle :browar:

kluz_kaa 
Pierożek Kluzo

Wysłany: 11-12-2008, 19:11   

Najlepszego! :D czekamy na Anniversary z okazji 10-lecia forum!

1...
2...
3...
no to siup!

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 11-12-2008, 19:13   

Mr Macphisto napisał/a:
Oby jeszcze kilka razy tyle

Spokojnie, ponoć emerytury pomostowe w tym zakresie nie przechodzą :P Więc drodzy Pomarańczowi - do 60-tki :D

I ja dokładam się do życzeń (każda okazja jest dobra na imprezę ^^) i do wypicia Waszego (Forumowego?) Zdrowia (a do tego to juz w ogóle okazji nie trzeba :) )

"... i jeszcze jeden i jeszcze raz!"

Odpowiedz do tematu