FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider'y Klasyki vs. Tomb Raider'y nowej generacji

Wolisz grać w:
TR Klasyki (1-5)
77%
 77%  [ 28 ]
TR Nowej Generacji (AoD, Legend, Anniversary)
22%
 22%  [ 8 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 24-12-2007, 00:48   

z tego, co widać na tym filmiku to tam nie sterowało się Larą za pomocą kamery, a jedynie można było dowolnie sterować kamerą
Cytat:
jednak w TR1 Lara biegła niezależnie od ustawienia kamery.

:)

Nie ma za co, ten filmik jest bardzo ciekawy, pokazuje co miało być pierwotnie w ekwipunku Lary(dynamit!)

Zauważcie, że w pierwszej wersji Lara trzyma przy sobie wyciągnięte bronie, a jak w pobliżu jest jakiś potwór, to Lara lekko wygina rękę w jego stronę, zaś jak się centralnie odwrócisz w jego stronę, to wyciąga do niego ręce :D

Niewiarygodne! xD

PS - Ciekawe, czy można włączyć stary tryb kamery, i czy warkocz można dołączyć ;)

PS2 - Ja wolę grać w klasyczne Lary, są bardziej Tombowate niż reszta :)

Indiana 
Student

Wysłany: 24-12-2007, 01:09   

pmkkoch napisał/a:
z tego, co widać na tym filmiku to tam nie sterowało się Larą za pomocą kamery, a jedynie można było dowolnie sterować kamerą
Cytat:
jednak w TR1 Lara biegła niezależnie od ustawienia kamery.

No tu faktycznie nie dokońca skumałem co napisałeś i częściowo zdublowałem twoją wypowiedź, jednak Ty napisałeś, że tak miało w grze być pierwotnie(że można było dowolnie sterować kamerą) a ja uważam, że na tym etapie twórcy jeszcze sobie z problemem "samobieżnej" kamery nie poradzili i tak NIE miało być. Czego (przynajmniej częściowo) dowodzi druga część filmiku z jeszcze niedopracowaną (ale już obecną) samodzielną kamerą.

Co do dyanmitu to gdzies były (zdaje się w CDAction z TR1) tipsy, które dawały dynamit(czy też granaty) ale mi się nigdy nie zadziałało, momo, że wydawało mi sie, że kombinację wykonałem prawidłowo. Zrobił to ktoś??

Integral 
Archeolog

Wysłany: 24-12-2007, 14:43   

Ja zrobiłam i działało ;-) . Tyle, że to był wyrzutnik granatów, nie same granaty (delikatna różnica). Ważne, żeby wykonywać w miarę "pełne" obroty i skoki w odpowiedniej kolejności.

Indiana 
Student

Wysłany: 24-12-2007, 15:21   

pmkkoch napisał/a:
Ja wolę grać w klasyczne Lary, są bardziej Tombowate niż reszta

Tombowate?? Tzn grobowe bardziej?? Pogrzebane?? W TR4 Lara faktycznie została żywcem pogrzebana(zatombowana??). :P

Integral napisał/a:
Ja zrobiłam i działało

To ja też będę próbował.

pmkkoch 
Obieżyświat

Wysłany: 24-12-2007, 15:42   

Integral i Indiana, ja też chcę! Podajcie kod :D

Tombowate - Bardziej przypominające wersję pierwszą(i to nie tylko z powodu grafiki), Lara z tym CZYMŚ, nie to co inne tam LKary z TR: Legend/Anniversary

Po prostu - Bardziej Klasyczne ;D

Indiana 
Student

Wysłany: 24-12-2007, 15:58   

pmkkoch napisał/a:
Integral i Indiana, ja też chcę! Podajcie kod

Na pewno dało by się to wygooglać, ale proszę bardzo:

jeden krok naprzód,jeden wstecz, obróć się do okoła 3 razy i skocz w bok

Żródło CD Action 04/2002, ale mnie sie to nie udało, może coś pokręcili w CDA?? W każdym bądź razie nie napisali w który bok się obracać i skoczyć, ale może to bez znaczenia??

Może Integral potwierdzi poprawność triku??

pmkkoch napisał/a:
Tombowate - Bardziej przypominające wersję pierwszą(i to nie tylko z powodu grafiki), Lara z tym CZYMŚ, nie to co inne tam LKary z TR: Legend/Anniversary

Po prostu - Bardziej Klasyczne

Już sobie zapisałem definicję tego słowa do mojego słownika i ok dziś będę go używał.
np. Tombowa muzyka = muzyka klasyczna :hehe:

mar!o 
Student

Wysłany: 15-04-2014, 11:58   

Uwielbiam tą grę w wersji klasycznej czyli w częściach 1-5 i mimo nie najlepszej grafiki, jak na dzisiejsze czasy, nadal ta klasyka mnie przyciąga i urzeka, grywalność na bardzo wysokim poziomie. :offtopic:

Artur 
Nowicjusz

Wysłany: 16-04-2014, 14:19   

Wiadome, że klasyki... :)
Moja gra best ever - Metal Gera Solid 1 z 1998 miażdży klimatem next geny tej serii i zawsze będzie marką rozpoznawalną serii :)

kwiatuszek 
Praktykant

Wysłany: 17-04-2014, 11:35   

Klasyki... uwielbiam sobie je przypominać od nowa, grając w skyrima przeskoczyć na TR2 xD

Przemo 
Student

Wysłany: 18-04-2014, 17:59   

W moim przypadku też przeważają klasyki. Nie ma to, jak stare, dobre klasyki :D

PMM 
Nowicjusz

Wysłany: 01-07-2014, 14:51   

Dla mnie to jest pewne...
Nowe Tomb Raidery nie równają się z klasykami. Jedynie to mają ładniejszą grafikę.
Klasyki to coś w co trzeba zagrać. Zagadki są o wiele trudniejsze (nie raz stanęło się w miejscu nawet przez parę dni i nie wiedziało się co zrobić :fire: (przez grafikę jeszcze gorzej było :D ). Nowe Tomb Raider moim zdaniem są skierowane bardziej na potencjanych graczy by spróbowali/wiedzieli co to Tomb Raider. Jak dla mnie to Crystal Dynamics powinni zrobić prawdziwego Tomb Raidera. By było dużo główkowania. Teraz jest wiele 'silników' by zrobić ciekawe i fajne zagadki. Także dla mnie to Klasyki>>>>Współczesne ;)
I was born this way

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 20-07-2014, 17:43   

E tam, TR2013 uber alles ;) Ani za łatwy, ani za trudny, świetny graficznie i przywrócił serii należyte miejsce. Klasyczny TR, nawet w najlepszej oprawie nie sprzedałby się dziś tak jak kiedyś. Przeciętny gracz głupieje, ale nie chce żeby udowodniła mu to gra. Grunt to dobre wyważenie proporcji, co w ubiegłym roku się udało.

Tak jak kiedyś klasyki były świetne, jedyne i niepowtarzalne, tak dziś trudno wymagać od ludzi zachwycania się pełnoletnią grą.

Mumia 
Nowicjusz

Wysłany: 14-08-2014, 16:34   

Oj klasyki, klasyki są trochę lepsze od TR nowej generacji, trudniejsze i bardziej klimatyczne... :tak:

Odpowiedz do tematu