FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider'y Klasyki vs. Tomb Raider'y nowej generacji

Wolisz grać w:
TR Klasyki (1-5)
77%
 77%  [ 28 ]
TR Nowej Generacji (AoD, Legend, Anniversary)
22%
 22%  [ 8 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Valkiria 
Obieżyświat

Wysłany: 17-09-2004, 14:56   

No właśnie, końcowe statystyki. To było fajne do czasu, aż się zmyło. A sekrety troche napierały na dalsze granie, a szczególnie, jeśli by się zdobylo wszystkie to ma się dodatkowy levelik. Ale kto by zdobywał wszystkie? :wink: No...ale teraz można mieć seavy z internetu. Też mam nadzieję, że to wróci. Ale kto by tak robił...robić Larę mroczniejszą, ale potem nagle stwierdzają "za mało kupili, coś nie tak" i nagle wracają do początku, ale i tak Lara nie ta sama. Nagle wszystko zmieniać, a potem to odwracać. BEZEDURA...mi się wszystko miesza. Ale nie mam nic przeciwko bardziej wysportowanej Lary. Lubię czasami zrobić co innego niż normalny skok czy chodzenie. :)

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 17-09-2004, 15:04   

Statystyk też mi zabrakło w TR4 i TR5. Ale w TR4 musieli je chyba usunąć, bo poziomy są łączone i w praktyce nie wiadomo byłoby, kiedy ktoś dany level ukończył :( . W TR5 natomiast mogłyby być, bo levele są dłuższe i nie łączone (chwała Bogu :) ). Lubię sprawdzić, ile zajęło mi przejście levelu, ilu przeciwników zabiłem, ile użyłem apteczek i najważniejsze, ile zebrałem sekretów :p .

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 17-09-2004, 15:10   

Przypominam, że w TR4 i TR5 też są statystyki. Może nie takie jak w TR1-TR3, ale są.
Pause -> Statistic :> Albo Timex jest od tego. W inventory.

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 17-09-2004, 15:18   

Wiem, że są, ale tak jakby marne :D . Najlepsze są te, które pojawiają się po przechodzeniu leveli, a potem pod koniec z całej gry. Takie rozwiązanie jest najlepsze. W TR4 widzimy w każdym momencie i nie wiadomo, co, jak i ile czego zrobiło się w pojedyńczym levelu ;)

MEKCAL:
Można oczywiście zapisywać, ile się czego zrobiło, a potem odejmować i liczyć, aby mieć dane na pojedyńczy level, ale jest to niewygodne.

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 18-09-2004, 21:26   

Ja też jestem za powrotem starych statystyk, takich jak np. w TR1 i 2. Pzechodzę sobie powoli jeszcze raz TR2 i te statystyki na koniec levelu są super. Mozna bić rekordy w szybkośći przechodzania levelu itp :)

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 19-09-2004, 11:30   

Bardziej jednak wizualnie i starannie pokazane statystyki były w TR2 i TR3 :) , Ładnie ujęte w ramce i bardzo czytelne :) , miały chyba więcej danych niż te z TR1.

shephard 
Podróżnik

Wysłany: 19-09-2004, 20:59   

No cóż... według mnie troche do kitu Lara biegała w AOD :> tak... anemicznie. W pozostałych TR biega lepiej, szybciej :wink: Skakanie... Można było się przekonać o tym nieudolnym skakaniu Lary :) AOD wg. mnie przewyższa nad innymi TR tylko grafiką

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 19-09-2004, 21:04   

No właśnie, jak gram w TAOD i potem włącze TR1, to wydaje mi sie, ze Lara pruje jak głupia :shock: Co do skoków... hmmm.... nie jest jeszcze tak źle, żuraw, tygryski skok i krótki skok mi się podoba, ale i tak Lara skacze jak paralitka :/ Nie mówiąc o tych paru kroczkach zanim pobiegnie :? Już nie raz mi się oberwało od szkieletora, bo Larze nie chciało się tyłka łaskawie od razu ruszyć... :|

shephard 
Podróżnik

Wysłany: 19-09-2004, 21:06   

Może Lara powinna iść na emeryture? :P Właśnie... Może twórcy pomyśleli o tym że Lara się starzeje? :P Przecież ma już 36 lat... niedługo jej 40 strzeli. :P :>

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 19-09-2004, 21:09   

Ekhem... To co, że ma 36 lat, trzyma się całkiem dobrze :P A poza tym, to Eidos wymazał już z oficjalnej stronki wiek Lary... Teraz, to mogą wszystko.

shephard 
Podróżnik

Wysłany: 19-09-2004, 21:13   

No trudno :> Nic nie zrobie. Tak... wyobraźcie sobie: rok 2087 - Lara Croft Tomb Raider 127 :D Lara będzie jakąś babcią :P Będzie biegać jak... (jeśli w ogóle będzie biegać:P) ... jak.... a sam niewiem co :) . W każdym razie bardziej podobają mi się pozostałe TR od AOD. Powinni przekształcić wszystkie TR na nową grafikę tak jak zrobią z Half-life'em :]

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 19-09-2004, 21:21   

Niekoniecznie, można przecież robić przez jakieś 50 lat kroniki :P

A ja niewiem... mi się TAOD wbrew pozorom podoba i lubię go chyba nawet bardziej od TR2. W ogóle do TR2 mam jakiś mały sentyment. Może, to przez te pająki... :/ No i głowa mnie boli od Floating Islands :/ Brrr... ta zieleń biją ca po oczach :? A poza tym, nie za bardzo lubię, gdy coś rozgrywa się pod wodą, a w TR2 takich leveli troszkę się znajdzie...

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 19-09-2004, 21:29   

Bądzie na 100 % lepsza grafika. W końcu ma być nowy silnik, co prawda od jakiejś innej gry, ale zawsze coś. A ten "rozbieg" też mnie wneirwiał. No i krótki skok - bo mi Lara srkęcała nie wiedzieć czemu, jakby była pijana.

Hikicianka 
Nowicjusz

Wysłany: 31-12-2004, 18:48   

Klasyczny TR jest lepszy od TOAD pod zwględem:
-Sterowania
-są lepsi przeciwnicy
-są pistole :wink:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 01-01-2005, 19:06   

Hikicianka -> W TAOD też mozesz mieć pistolety :) Wystarczy zainstalować jeden programik i wszystko masz :D

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 02-01-2005, 15:48   

Frodo_Hobbitek -> mnie też Lara przy krótkim skoku skręcała i strasznie mnie to denerwowało. Najbardziej wkurzałam się w Breatch of Hades (czy jak to się pisze :lol: ).
Ale sterowanie zaś nie było takie tragiczne. Mnie nawet pasowało. A zwłaszcza to że nie trzeba było trzymać cały czas ctrl jak się wisiało tak jak w poprzednich częściach :/

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 02-01-2005, 15:51   

Mi nigdy jakoś nie skręcała :gupek: No ale co z tego, jak było wiele innych problemów :/
A jeszcze co do zwisania... To głupie, że kiedyś Lara mogła wisieć na czymś w nieskończoność, a na starośc nagle zaczęła siły tracić. W sumie mi to nie przeszkadzało, bo zawsze zdążyłam przed wykończeniem się energii, ale chyba niepotrzebnie to wprowadzano.

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 03-01-2005, 11:46   

A mi to ograniczenie czasu zwisania się podoba, bo to trochę dziwne przecież, żeby Lara miała tyle "pary" w rękach by wisieć w nieskończoność. A w sumie i tak zawsze starczało czasu by przejść gdzie się chce, chociaż zwykle było to na styk.

Nie przeszedłem jeszcze całego AOD, bo gram dopiero od dwóch dni. Wcześniej miałem za słabą kartę graficzną i gra w najniższych szczegółach wyglądała nieszczególnie i w dodatku się ostro przycinała. Dlatego odłożyłem ją na półkę. Ale teraz na NVidii 6600GT to poezja :lol: Szczegóły grafiki ustawione na maxa i gra jest po prostu śliczna. Fajne są odbicia w wodzie i innych cieczach, powierzchnie metaliczne, rozmycie dalszych obiektów. Postać Lary jest super animowana i tak ekstra zaokrąglona :wink:
Taaak, grafika to największy plus tej gry. Reszta TR-ów jest daleko w tyle.
Niestety minusów też jest sporo, największy to oczywiście sterowanie i powolność ruchów, różne bugi techniczne i inne (rozmieszyło mnie np. to że strzelałem do bokserów na ringu w kościele i nic - zero reakcji). Stare TR-y miały dużo lepsze sterowanie a bugów znacznie mniej, chociaż też sporo. Poza tym levele miały dużo większe i nie było częstego doczytywania lokacji.
Jednakże daleki jestem od mieszania AOD z błotem, jak to większość fanów TR zrobiła. Mimo wad gra mi się całkiem przyjemnie. Szkoda, że panowie z Core nie mieli więcej czasu na dopracowanie gry.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2005, 16:58   

Cytat:
(rozmieszyło mnie np. to że strzelałem do bokserów na ringu w kościele i nic - zero reakcji).

Co do tych bokserów... Czasami mi się zacinali jak walczyli i tłukli się bez końca :| A bokser ćwiczący sam miał coś czarnego zawieszonego nad głową :|

Hikicianka 
Nowicjusz

Wysłany: 03-01-2005, 17:02   

Kasia Trent napisał/a:
Cytat:
(rozmieszyło mnie np. to że strzelałem do bokserów na ringu w kościele i nic - zero reakcji).

Co do tych bokserów... Czasami mi się zacinali jak walczyli i tłukli się bez końca :| A bokser ćwiczący sam miał coś czarnego zawieszonego nad głową :|
Mi tez czasem się zacinało i tak bez kkkkooooońńńńńńcaaaaaaaa sie tłukli :555:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2005, 17:21   

Zebius, a jak Ci się narazie fabuła podoba?

Co do tego uniesienia o mieszanie TAOD z błotem, to chyba niektórzy pochopnie oceniają tę część. Błędy ma - nie da się ukryć, ale mimo to lubię do niej wracać i mam dużo przyjemność z gry :)

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 03-01-2005, 17:31   

Kasia -> Na razie mi się podoba, ale jestem dopiero w The Archeleogical Dig. Lubię takie mroczne klimaty. No ale dopiero jak przejdę całość to będę mógł ocenić.

PS. Ha, ha dopiero przed chwilą wyczaiłem, że można się czołgać. Jednak instrukcja czasami się na coś przydaje ;)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 03-01-2005, 17:39   

Tylko na przyszłość nie zapomnij jeszcze o zmianie celu :!: :p

I wypróbuj jeszcze to:

1. Gdy bedziesz się podciągał wciśnij dodatkowo Shift :>
2. Gdy będziesz miał już sprint, biegnij i skocz :>
3. Stań blisko wody i wciśnij ctrl :>
4. Biegnij i skocz przytrzumując Shift :>
5. Stań tyłem do jakiejś platformy na której stoisz, wciśnij ctrl + shift + do tyłu :>
6. Gdy będziesz stał przodem do krawędzi wciśnij End :>

MACPHISTO
Polecałbym również wypróbowanie przeniesienia się z tą rozmową do właściwszego działu w najbliższej przyszości ;)

Roweste 
Podróżnik

Wysłany: 06-01-2005, 21:02   

Wow!! Nie wiedziałam że można zrobić aż tyle rzeczy!! :oops:

Derdonka 
Podróżnik

Wysłany: 06-01-2005, 21:26   

Czlowiek uczy sie cale zycie ;)

Odpowiedz do tematu