FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider'y Klasyki vs. Tomb Raider'y nowej generacji

Wolisz grać w:
TR Klasyki (1-5)
77%
 77%  [ 28 ]
TR Nowej Generacji (AoD, Legend, Anniversary)
22%
 22%  [ 8 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Charles 
Podróżnik

Wysłany: 13-07-2004, 18:59   

No i system walki jest okropny :evil: Cóż porusza się powoli ale bardzo ładnie :>

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 13-07-2004, 19:03   

Do butów to ja nic nie mam, tylko jak zobaczyłam je na początku, to z tamtego ustawienia kamery wydawały się okropne :/
I jeszcze jedno! Jak Lara przesuwa się po ścianach, to dziwnie jej noga lata. Jakby była sparaliżowana. Zauważyliście??? :>

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 13-07-2004, 19:52   

Tego nie zauważyłam. Mnie najbardziej wkurza długi czas ładowania się lokacji i to, że Lara przy krótkim skoku nie skacze prosto, tylko w bok. Jakiś błąd gry chyba. Zawsze musiałam się ustawiać lekko bokiem do półki.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 13-07-2004, 20:11   

A mi się wcale długo nie ładują :P Denerwuje mnie tylko ciągłe ładowanie się poziomu Parissian Ghetto. Przejdę kawałek i się wczytuje, idę dalej, znów się wczytuje... Zwariować można!

Cman 
Praktykant

Wysłany: 14-07-2004, 11:43   

Ano. to trpche denerwujace jest, ale co poradzic. W sumie AOD ma kilka bledow nie da sie ukryc, ale wiemy tez jaka jest tego przyczyna prawda? Jak cos wychodzi pol roku wczesniej, to wiecie, nie ma co sie dziwic. Ale ja mysle, ze kazdy TR cos w sobie ma i nie mozna mowic, ze piec czesci razem wzietych jest lepszy od jednej. TR 1-5 i AOD roznia sie od siebie klimatem i troche sama rozgrywka. Zmienilo sie nieco sterowanie, grafika, fabula. Tutaj mamy inne zadania niz szukanie artefaktow, chodzi o cos innego, i mysle, ze to denerwuje wiele osob. Ale zmiana tez sie przydaje, prawda? :wink:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 14-07-2004, 12:27   

No prawda, prawda, przynajmniej wiemy jaki TR nam bardziej odpowiada. A ja bardzo lubię TAOD, tylko mówiłam o tych denerwujących mnie detalach. Pomimo to w TAOD gra się bardzo przyjemnie i nawet wolę to niz TR1.

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 14-07-2004, 19:37   

Frodo_hobbitek napisał/a:
Lara przy krótkim skoku nie skacze prosto, tylko w bok. Jakiś błąd gry chyba. Zawsze musiałam się ustawiać lekko bokiem do półki.
Ale wciskasz kursor ?? Bo jak wcisnę to robi w takim kierunku w jakim ja chcę :mrgreen:

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 14-07-2004, 20:13   

Nie wciskam :P I właśnie o to chodzi. A ona i tak skacze jakby była pijana nie w tym kierunku, w którym jej karzę. Gram z pada. Może to ma jakieś znaczenie? :551: Podoba mi się ten element przygodówki, kiedy Lara rozmawia z napotkanymi osobami. No i możliwość dostania się do Le Serpent Rouge różnymi drogami.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 14-07-2004, 20:22   

Są tylko dwa sposoby, ale to już coś :mrgreen: Ja wolę wchodzić tylnimi drzwiami niż garażem. W garażu są tylko pistolety, a jak pójdziesz od tyłu, to zgarniesz więcej przydatnych rzeczy. No i przy okazji zabijesz jeszcze jednego ochroniarza :mrgreen:

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 14-07-2004, 20:26   

Frodo_hobbitek napisał/a:
Nie wciskam :P
A więc powinnaś wciskać :P Mi się jej ruch podobają ale to rozwijanie się lary to głupota :evil:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 14-07-2004, 20:28   

Najbardziej mnie rozśmieszyło to w Le Serpent Rouge. Lara kopnęła pochylnię i zaraz cudem stała się silniejsza i mogła już otworzyć drzwii obok. To poprostu żałosne!

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 15-07-2004, 18:50   

Zgadzam się. Wystarczy przesunąć coś, coś kopnąć i już "Jestem silniejsza" :P Chyba po wykonaniu tak ciężkiej pracy jak przesunięcie ciężkiej skrzyni powinna czu się słabsza :P

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 15-07-2004, 18:54   

Hehe... :P Najlepsze jest to, że cechy nie poprawiają się w miare przechodzenia gry, tylko zawsze przed jakąś trudniejszą przeszkodą. Tak samo sprint - to było do kitu, że Lara nie mogła biegać sprintem od początku gry. No cóż... może ta hibernacja jej cieco zaszkodziła... ;)

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 16-07-2004, 14:50   

Miałam nadzieję, że Lara sZybko nauczy sie biegać sprintem. Tymczasem opanowała tę umiejętność dopiero gdzieś w połowie gry, o ile dobrze pamiętam :P

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 16-07-2004, 20:45   

Tak, w Galleries Under Siege, gdy wzięła z szafki maseczkę :mrgreen:

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 18-07-2004, 17:16   

A najdziwniejsze jest to, że wcześniej już umiała biegać sprintem w poprzednich częściach, więc nagłe zapomnienie i potem nagłe olśnienie? No, ale to wina programistów. To uczenie się ruchów jest niemądre.

EDIT BY GRZEKO
Nazwa została zmieniona bo była zbyt długa

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 18-07-2004, 20:18   

Dlatego, że zbyt długa nazwa tematu rozciąga forum. dziękuję za uwagę.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 19-07-2004, 18:32   

Chociaż z jednej strony rozumiem uniesienie MekCala, bo wypierniczono połowę tematu. A mianowicie: jaki powinien być nowy TR. W końcu topic miał być nie tylko o wyższości klasyki nad TAOD, ale też przy okazji o TR7 :>

EDIT BY GRZEKO
O TR7 piszemy w sekcji Angel of Darkness a nie Classic TR :!: :!:

MekCal 
Obieżyświat

Wysłany: 21-07-2004, 18:19   

Frodo -> Ja niestety założyłem duplikat tego topiku.

Cezar napisał/a:
z tego co slyszałem, to patche likwidują większą częśc błędów. Nie bez powodu dali aż trzy patche... no ale więcej sie wypowiem jak przejdę TR6....

Jeśli chodzi o mnie to ten ostatni patch, nie pomaga, ale pogorsza sprawę. Po jego zainstalowaniu nie moge uruchomic gry z jakiegoś save`a

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 22-07-2004, 21:33   

To dziwne. Mi patche porawiły wiele rzeczy. Lara nie strzela już powietrzem, kiedy trzyma shotguna, cienie lepiej się układają na ścianach, Lara nie biega po schodach jak chomik. Może to zależy od karty graficznej? :P

Valkiria 
Obieżyświat

Wysłany: 22-07-2004, 21:48   

Dzisiaj miałam dziwny przypadek w AoD, wszystko normalnie było i się zmyło. Wyciągnęłam guny a Lara sama strzelała :mrgreen: , jaka wygoda :) . Ale nie chciała ich schować :| .

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 22-07-2004, 23:34   

No i to jest typowy błąd w TAOD :P Masz zainstalowane wszystkie patche? Bo jeśli masz, to tego nie powinno być.

Valkiria 
Obieżyświat

Wysłany: 23-07-2004, 08:13   

Mam, mam, ale to raczej wina TRAOD SCU, ale gra ma też wiele błędów :wink: . Co ja bym zrobiła bez tych wszystkich bugów :wink: .

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 23-07-2004, 18:33   

Ja ten programik usunęłam, bo mnie trochę wkurzał. Nie dawało się z niego wyjść, trzeba było restartować kompa. Valkiria, mi sie czasami tak robi w TRach, ale potem jest dobrze :mrgreen:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 17-09-2004, 14:48   

Jest jeszcze pare rzeczy, które były w klasycznych TR, a zabrakło ich w TAOD. Mianowicie sekrety i statystyki końcowe. Statystyki są fajne i przydatne. Dobrze jest np. wiedzieć ile czasu poświęciło się na przejście gry, albo danego levelu :614: Mam nadzieję, że w TR7 to powróci...

Odpowiedz do tematu