FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podróże
Autor Wiadomość
Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 29-01-2006, 20:14   

slawciun 
Podróżnik

Wysłany: 02-02-2006, 18:06   

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 05-02-2006, 22:20   

Dustie 
Obieżyświat

Wysłany: 05-02-2006, 23:13   

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 06-02-2006, 10:32   

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 30-09-2006, 15:53   

Wypada żebym się tu ponownie wypowiedziała, jako że wrocilam z 2,5 miesięcznego pobytu w Tunezji. Co prawda nie byly to wakacje tylko praca, ale to pozwoliło mi dostrzec więcej niż dane jest zobaczyć przeciętnemu turyście w tydzień. Miałam przygotowany obszerny post który na bieżaco pisałam będąc tam, ale gdzies zaginał przy licznych przeprowadzkach i nie jestem w stanie odtworzyc tego co w nim było. Ale umieszczam fotki jakby ktos miał ochote spojrzec.
Miasto w którym byłam to Hammamet - jest to najbardziej rozrywkowe miejsce w tym kraju i jak żadne inne, w tak dużym stopniu poddało się przemysłowi turystycznemu. Świadczy o tym chociażby, że na południe od miasta wybudowano całkiem nowy Hammamet-Yasmine na wzór znanych kurortów na całym świecie, z nowoczesnymi hotelami, promenada, niezliczonymi drogimi restauracjami itp. Może to i ładne, ale nie ma nic wspólnego z prawdziwym zyciem w Tunezji. To zwykła papka turystyczna.
Jakbyście mieli jakieś pytania to śmiało …

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 30-09-2006, 16:00   

i jeszcze kilka jesli mozna ;)

Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 30-09-2006, 19:49   

Ładne zdjęcia. Zwłaszcza to z Tobą i liściem mi się podoba :) I Z Tobą z Saharą w tle, super wygląda. Poza tym wszystkie chyba oddają klimat tego miejsca, nie? :wink: Aż mi się ciepło zrobiło jak widzę to słoneczko.

Paciej 
Łakocie i Witaminy

Wysłany: 01-10-2006, 11:43   

A gdzie pistolety? Foty zajebiste, nie wiem czemu ale mi się strasznie podoba to z dywanami wywieszonymi na budynku :P

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 01-10-2006, 12:04   

Śliczne zdjęcia Malwinka! Świetne ujęcia! Haha mi się te dywany kojarzą z gra "Orientalne Noce" :hehe: do gustu najbardziej przypadło mi zdjęcie z liściem oraz to z dziecmi :) genialnie uchwycone

Kamcia 
Odkrywca

Wysłany: 01-10-2006, 14:39   

Super zdjęcia, Malwinka. ;) Fajnie wyszłaś z tym liściem. :P
Bardzo podobają mi się te krajobrazy, kiedyś muszę się wybrać do Tunezji. :> :P

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 16-12-2006, 23:49   

Oto kilka fotografii cykniętych starą lustrzanką, o której pisałem parę postów wcześniej. Za temat obrałem sobie zwierzaki. Pieska za siatką spotkałem w okolicy domków jednorodzinnych pod Wawą. Szczekaniem i warczeniem wyraźnie prosił o uwiecznienie na celuloidzie, co też uczyniłem. Drugi piesek zaś został sfotografowany z okna mojego mieszkania na Pradze. Biedny smutas lubi sobie czasem wysiadywać na parapecie i obserwować podwórko. A trzeci stwór to prosiak mojej kuzynki. Ma dwadzieścia procent nadwagi i lubi dźwięk perkusji.

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 17-12-2006, 13:44   

Jesli kiedys przyjdzie wam prowadzic samochod w Zjednoczonych Emiatach Arabskich napewno natkniecie sie na taki znak i musicie zachować czujność :P

a to zapwne Floryda hehe tak mi sie wydaje

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 17-12-2006, 15:01   

sciana jaskini rodem z Tomb Raidera w Czechach (tak mi sie z legendowa Ghana kojarzy):

a tu wnetrze:

a to mialo kolor taki jak powyzsze, no ale wyszlo na niebiesko :D

http://leditor.prv.pl/

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 17-12-2006, 18:13   

O kurde... chyba wkleiłem zdjęcia nie do tego tematu co trzeba :) . Czy może ktoś przenieść mój poprzedni post do topicu "fotografia?" No a ten, ofkoz, skasować.

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Wysłany: 17-12-2006, 20:28   

Jaunty, po tym jak tyle osob poszlo w Twoje slady, ciezko bedzie :D zreszta chyba nic zlego w malym zboczeniu z tematu nie ma :) Swoja droga - swietne ujecia, fajnie uchwyciles "humor" zwierzakow, przynajmniej w pierwszych dwoch przypadkach

ja-marta, rowniez bylam w podobnej jaskini: ta ciezkosc powietrza, przeszywajace zimno, woda sciekajaca po scianach - cos niesamowitego:
Grecja, Kefalonia - jaskinia Drogarati

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 17-12-2006, 20:58   

ja nie pamietam jak sie ta jaskinia nazywala, ale byla w Czechach na wyzynie morawskiej, oczywiscie byl zakaz robienia zdjec, wiec wszyscy Polacy robili :p

kolejne zdjecia (autorem moja przyjaciolka, troche inna kolorystyka jej aparatem wyszla)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 14-01-2007, 15:39   

Pomijając językowy wyjazd do Hiszpanii na wiosnę, wakacje mam zamiar spędzić w Kambodży, bądź w Tybecie, ucząc podstawowego języka angielskiego tamtejszych dzieci :) Ściślej mówiąc, mam zamiar zgłosić się jako wolontariuszka (oczywiście wszystko za opłatą) na ekspedycję organizowaną przez organizację Frontier. Podróże te odchodzą daleko od zwykłych szlaków turystycznych :) Pomijając przygodę, jest to możliwość zrobienia dodatkowych certyfikatów BTEC (jak rozpoznawanie gatunków zwierząt egzotycznych czy nurkowanie głebinowe) i świetny wpis do CV. Do wyboru są lokacje takie jak:

Środkowa Ameryka, Gwatemala, Nikaragua, Peru, Egipt, Nepal i Tybet, Indie, Tanzania, Madagaskar, Chiny, South-East Azja, Kambodźa, Indonezja, Fidżi i Wyspy Pacyfiku.

W zależności od tego, jakie ekspedycje będą dostępne w wakacje, tam się udam :690: Hopefully ;) A jeśli nie w tym roku, to napewno w przyszłym.

Pomyślę także o kontynuowaniu nauki u nich w przyszłości. Akurat mi się udało, bo studiuję biznes i finanse, informatykę i prawo, a w tych przedmiotach można się tam dalej specjalizować. Pracując oczywiście w krajach wyżej wymienionych :)

Kilka fotografii z poprzednich wypraw:

I opis wyprawy do Nepalu: (chyba najbardziej mi się podoba, jak na pierwszą wyprawę)

"Adventure & Orphanages in Nepal
Imagine yourself trekking far above the clouds on an ancient trail carved out by the passing of thousands of years of nomadic herders, with views of Everest before you, painted purple by glow of the rising sun. After, you descend into a jungle teeming with tigers, rhinos and other exotic animals, where you elephant trek and white-water raft. Finally, you spend an unforgettable time in an orphanage or school, where you play and sing with children who have known little kindness in their lives.

Cost:

From £895 for 4 weeks, inquire for prices of longer trips
Includes TEFL Level 1 Certificate
Minimum 4 weeks, departing throughout the year
Full preparation, training & in-country support"

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 14-01-2007, 15:56   

Fajnie sie masz, ze ci rodzice pozwalaja na takie cos, mi niestety nie, a w tym roku nadarzyla mi sie okazja pojechania na wyprawe (3 miesiace) do Tybetu i Nepalu po drodze zwiedzajac Chiny. Wyprawe organizuje moja szkola. I niestety nie moge jechac.
Po czesci rodzice nie pozwalaja mi dlatego, ze moja kolezanka wyjechala na podobna wyprawe (ale do Indii) i po powrocie trafila na pol roku do szpitala z jakas plama na plucach - i w koncu lekarze wycieli jej kwalek, a po czesci dlatego, ze w Tybecie czesto zdarzaja sie zamachy terrorystyczne na tamtejsza ludnosc.
Ale ja bym tak chciala jechac... :( Moze uda mi sie wyjechac w przyszosci...

Kasiu - Bardzo ciekawie brzmi ta oferta, bedziemy czekac na fotki :)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 14-01-2007, 16:05   

No moi rodzice nie mają tu akurat nic do gadania, bo już niedługo mi 18-stka uderzy :P Stara jestem :) Moja mama nawet powiada " A wynoś się stąd, jedź, zwiedzaj, poznawaj świat, póki możesz" hehe. Mojemu tacie to ogólnie zwisa, ale jak zwykle sprawa wygląda tak: "Ale to dużo pieniędzy.." -spotyka groźne spojrzenie Kasi - "No dobra."

:)

Integral
U nas w starej, pokomunistycznej Polsce z niewychowanymi polakami to się bodaj "rozpuszczanie dzieci" nazywa. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...

Jaunty 
Obieżyświat

Wysłany: 17-02-2007, 18:43   

Nad Warszawę i okolice zawitało dzisiaj piękne słoneczko, więc pomimo temperatury nie przekraczającej 0 stopni Celsjusza, wybrałem się dzisiaj na rowerek. Trzeba było co prawda uważać na miejscami oblodzoną jezdnię po wczorajszym przymrozku, jednak na szczęście przeważająca część dróg była sucha i można było śmigać do woli. Żałuję jedynie, że nie założyłem drugiej pary skarpetek, bo mi trochę kostki przewiało. A o palcach u rąk już nie wspominam - trzeba się po prostu przyzwyczaić, że momentami traci się czucie :P . Oto parę zdjęć z dzisiejszej jazdy:

Widok na nasze cienie z mikropagórka.

No comments ;) .

Rzeźba nowoczesna z trzech rowerów.

Grindy 
Obieżyświat

Wysłany: 25-02-2007, 18:25   

Tydzień spędzony w austriackiej Karyntii przyniósł niesamowite wrażenia nie tylko narciarskie, ale również wizualne :P
Za śniegiem trzeba bylo jechać daleeeeko, bo aż na samą granicę z Włochami, ale opłacało się.
Dla zainteresowanych załączam parę fotek.

http://img156.imageshack....30451044fj4.jpg
Na datę zdjęcia proszę nie zwracać uwagi - była źle ustawiona :)

Tu widok na kawałek FIS-owskiej "jedynki"
http://img156.imageshack....age=2fiswm5.jpg

A tu fajnie widać pułap chmur:
http://img156.imageshack....=3chmurykd9.jpg

http://img156.imageshack....98438733bo4.jpg

http://img156.imageshack....e=5trasygf1.jpg

Tak wygląda o poranku "wylizana" przez ratrak trasa :)
http://img411.imageshack....age=ranoan5.jpg

I na koniec; Dolomity w pełnej krasie
http://img411.imageshack....dolomityma5.jpg

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 25-02-2007, 22:24   

Grindy, piekne zdjecia. Ja tez bylam w tym roku w Alpach, ale we Wloszech, w Val di Sole. I rowniez przywiozlam niesamowite wspomnienia :) Alpy to naprawde piekne gory.

A to ja :D

Grindy 
Obieżyświat

Wysłany: 26-02-2007, 08:05   

ja-marta napisał/a:
Ja tez bylam w tym roku w Alpach, ale we Wloszech, w Val di Sole.

O, jak widzę, tam też piękniście. Kto wie, może w przyszłym roku... :P

joker 
Obieżyświat

Wysłany: 12-03-2007, 20:54   

Nawiązując do początkowych postów. Byłem we Włoszech dwa razy lecz nigdzie nie natknąłem się na TRa :(
A ogólnie to kraj piękny i brzydki zarazem. Jest brudno (w niektórych miastach) i jest zbyt dużo turystów. Wenecja jest tak oblegana że czasami jest zamykana dla turystów jeżeli ich ilośc zaczyna wzrastac do granic mozliwosci. Widok trawnika na którym trudno było zobaczyc źdźbło trawy pod śmieciami to horror. Tak drastyczne sceny to oczywiście rzadkośc nie mniej smieci wala się sporo. Pewnie to z powodu natłoku turystów.
Najbardziej niesamowicie jest na południu Neapol i te sprawy. Na Capri się zgubiłem :-P i musiałem zadylac piechotą do Porto Marina Grande :690: bo nie umiałem dotrzec do kolejki szynowej, ale za to jakie ładne zdjecie jaszczurce zrobiłem xD

Ogólnie kocham ten kraj :) bo włosi są szaleni, a krajobrazy cudowne. Aż cięzko sie powstrzymac od kolejnego wyjazdu :>

Odpowiedz do tematu