FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TR Movie: plusy i minusy

Który film TR Movie 1 czy 2 podobał Ci się bardziej?
TR Movie 1
47%
 47%  [ 56 ]
TR Movie 2
11%
 11%  [ 13 ]
oba tak samo
29%
 29%  [ 34 ]
oba mi się nie podobały
10%
 10%  [ 12 ]
nie widziałem/łam
1%
 1%  [ 2 ]
Głosowań: 97
Wszystkich Głosów: 117

Autor Wiadomość
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 22-12-2003, 17:16   

Skromny zysk był z TRM2... bo jedynka nabiła kasy i to sporo...

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 22-12-2003, 18:06   

taa.. pisałem już o tym, cóż to za ironia losu.. słaby film zarobił duzo, dobry prawie nic..

co do dwójki > nie podobała mi sie tam tylko jedna rzecz > to, że Lara cały czas łaziła z Terym. Przywykłem do tego, że Lara chodzi SAMA.. a tam ciągle ten koleś się za nią szwędał ;)

trzecia częśc powstanie, pytanie Kiedy? :?

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 22-12-2003, 18:23   

Moim zdaniem trójka powstanie po premierze TR7, bo przypuszczam,że on trochę zarobi :wink:

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Pati 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2003, 13:36   

Moim bardzo skromnym zdaniem Tomb Raider po prostu nie nadaje się na film. Sorry - skoro obie części (nie czarujmy się) były nieciekawe (żeby nie napsiać - beznadziejne), to nawet jeśli zrobiliby 100 filmów, to żaden nie okaze się być takim sukcesem, jak np. Indiana Jones.

Gość

Wysłany: 24-12-2003, 13:50   

Dla mnie dwie pozostałe części nie były nieciekawe, ale najlepsze też nie ( pół na pół :mrgreen: ) kto wie może powstanie jakiś film o TR, który będzie "idealny" :roll:

Mamba 
Nowicjusz

Wysłany: 24-12-2003, 13:53   

Może, któryś z filmów kiedyś odniesie sukces tak jak Indiana Jones :roll:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 24-12-2003, 14:05   

To musiałby się wziąć za niego naprawdę dobra ekipa i zrobić go na najwyższym możliwym poziomie bez durnych akcji jak skok na tyczce do helikoptera... i musi się skupić na dobrej przygodzie właśnie a'la Indy a nie Bondowych durnotach (bez urazy dla tych co Bonda lubią)...

Pati 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2003, 14:07   

Ludzie, nie łudźcie się. Ja wiem, ze zaraz będzie, ze ja tak pesymistycznie i bez nadziei, ale ja po prostu jestem realistką.

Była duża szansa - ogromny potencjał - Tomb raider, no sytuacja świetna, film mial już na wejściu zagwarantowany sukces, no bo to Lara Croft. Gracze (i nie tylko) z rodziabionymi paszczami lgnęli do kin - no bo to Lara Croft. A tu co? Gówno, za przeproszeniem. Ja rozumiem, że wilelu osobom film strasznie się podobał (to do ciebie Cezar;)), ale nie czarujmy się - nie był on tak świetny jak gra, nie był on tak świetny, jak byc powinien! Przecietne kino akcji, naciągana fabuła i momentami brak logiki. Toż to karygodne! Zdecydowano się na druga częśc. Gadali, ze będzie super, extra, najlepszy film wszechczasow - no bo to Lara Croft. No i co? Znów pudło! Był lepszy, ale nie był idealny. Zrobili to może i porządnie, ale prakowało "tego czegos". Poza tytułem niczym się nie wyróżnił. I myslicie, ze jak zrobią trzecią część, to będzie lepiej? O nie! Dwie części już wystarczająco zryły sprawę. Oby trzeciej części nie było, bo to juz by była porazka dla Tomb raidera. Z tej gry nie bedzie dobrego filmu. Skoro jak dotychczas nie było, to i w przyszłości nie bedzie. Nie łudźcie się, nie bądźcie naiwni. Idźcie lepiej do kina na coś oryginalnego, zamiast wgapiać sie w jedyny walor filmu, jakim okazala się Angelina Jolie.

To tyle. Atakujcie, bo wiem, że sie ze mna nikt nie zgodzi.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 24-12-2003, 14:19   

No to atakujemy! :p

Po części się z Tobą zgadzam Pati, ale przecież nikt nie mówi, że film musi być idealnym odwzorowaniem TR. Niech zrobią coś zblizonego do Indiany Jones'a i będzie dobrze... przecież to nie musi być dokładnie taki TR jak na kompie. On ma być DOBRY. To wszystko czego wymagam... is it too much??

Pati 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2003, 14:28   

No właśnie - PODOBNY do Indiany Jonesa. i tu już pierwszy mankament - brak oryginalności. Podobienstwo do czegos innego.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 24-12-2003, 14:38   

No... niestety, ale cały TR (także gra) są oparte o Indianę Jones'a. Któryś ze Smith'ów powiedział nawet, że gdyby bohaterem nie była kobieta, to twórcy Indy'ego mogliby ich pozwać za plagiat... Tomb Raider to trochę odmieniony Indiana Jones, taka jest prawda i tego zmienić się nie da...

Pati 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2003, 14:50   

Ok, ale oparty i podobny to cos innego. Gra TR jest oparta na filmie IJ. Ale tu jest GRA, a tu jest FILM. Cos zupelnie innego. Natomiast jakby porównać film TR z filmem IJ. Oj, juz coś nie pasuje. Bo tu już widac wyraźne podobieństwo. Gra IJ nigdy nie okazała się sukcesem na miarę gry TR. Bo seria TR była pierwsza (przynajmniej jesli weźmiemy pod uwage te "głośniejsze" gry o IJ). Tak samo jest w wypadku filmu - IJ był pierwszy.
TRM - hasta la vista, baby! :mrgreen: ;)

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 24-12-2003, 14:56   

Dokładnie... dlatego nie oczekuję, że to będzie aż tak dobre jak Indy, ale chciałbym żeby widowisko było na DOBRYM poziomie. Nie musi to być kopia IJ a jedynie coś co by (dość mocno) skręciło w tym kierunku...

Pati 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2003, 15:05   

Moim zdaniem w obecnym stanie rzeczy jedynym racjonalnym rozwiązaniem będzie poprzestanie na dwoch częściach filmu. EOT.

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 24-12-2003, 15:19   

Kiedy ja chcę więcej,lepiej ,szybciej :P

Pati 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2003, 15:32   

No to się zgłos bezpośrednio do Lary, a nie do tworców filmu :p :556: :p

Spadam z tego foruma, jeszcze tu wróce, tak więc się nie macie z czego cieszyć. Wesołych Swiąt wam życzę, mimo iż ja te Święta tak nie do końca uznaję :p Ale cicho - sza! Merry X-Mas!!! :mikolaj:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-12-2003, 15:51   

Pati > no może aż tak bardzo mi sie nie podobały :) Fajne sa.. ale i tak wolę Indianę

Trójka jednak powstać powinna.. miło by było.... Angie tego chce, fani też.. ale Paramount nieszybko da kasę na TRM3...

Scenariusz powinna napisać osoba, która wie, co było w grze... bo jakos do tej pory było za duzo elementów Bonda.. a za mało tego, co podoba nam sie w TR1-6. No i w życiorysie namieszali... :x

Askani 
Nowicjusz

Wysłany: 24-12-2003, 19:35   

Może trochę zmienie kierunek dyskusji i napisze tak:
W jedynce bardzo mi się podbała muzyka - była wg mnie świetnie dobrana a teledysk U2 jest genialny. Angelina spisała się swietnie. Uważam, że odrazu wczuła się w rolę. Ten jej lokaj (czy też kamerdyner) to też taki mały smaczek w filmie, bo gość który go grał - grał kiedyś w serialu "Czerwony karzeł" - ciekawe czy ktoś to pamięta. Sceny w terenie były również mocnym atutem filmu.
Dwójki nie widziałam ale sądząc z waszych opini jest dobra.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-12-2003, 20:33   

Askani :arrow: tak, dwójka jest dobra :)

nigdy nie widziałem tego lokaja w innym filmie.. :?
Muzyka w grze i filmie TR jest genialna, choć w grze genialniejsza :D

Mam na dysku kilka utworów, naprawdę szybko wpadają w ucho i aż miło ich posłuchać. Z TR Movie 2 najbardziej podoba mi się motyw przewodni, jest niesamowity i nawiązuje do gry. Może założymy oosbny temat o muzyce w TR? :)

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 25-12-2003, 19:33   

Utwory w TRM2 są dobre ale krótkie ,natomiast muzyka w AOD jest cudna tylko szkoda ,ze jej tak mało :(

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 27-12-2003, 19:34   

http://film.wp.pl/p/ankieta.html?id=61 ciekawa ankieta

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 27-12-2003, 19:50   

O! Jaka niespodzianka... Cradle of Life tak nisko (czyli wysoko)? Zawsze coś :P

Karol400 
Nowicjusz

Wysłany: 28-12-2003, 15:58   

w TR Movie 2 myślaem że pęknę ze śmiechu kiedy w scenie z rekinem lara go uderzyła (leciutko) a on przestraszył się i uciekł :577: :577: :577: :577:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 28-12-2003, 16:05   

Nie zaczynajmy tego od początku :P :D :D :D

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 28-12-2003, 16:07   

Karol 400 już cię lubię :lol:

Odpowiedz do tematu