FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Restart komputera przy AOD ;O
Autor Wiadomość
Kara
Gość
Wysłany: 19-05-2004, 21:10   Restart komputera przy AOD ;O

Nie wiem, czy mieliście to samo. Po prostu, podczas gry w pewnym momencie restartuje mi się komp. Na WinXP wcale takiego czegoś nie mam. Nie jest to "zwykły restart", bo później mam tylko czarny ekran, potem znowu daje reset i mam komunikat "Uruchom system w trybie normalnym", a jak jeszcze raz włączę komputer to mam porządkowanie danych na wstępie. Miałam to już 2 razy. Co to może być ??? Wszystko to dzieje się tylko, kiedy gram :| :roll:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 19-05-2004, 22:17   

Ale na jakim to w końcu Windowsie? AOD najlepiej współpracuje z XP, ale i tutaj mogą pojawić się problemy... ta gra jest, niestety, nieprzewidywalna.

Cman 
Praktykant

Wysłany: 30-05-2004, 18:39   

Grzeko napisał/a:
Ale na jakim to w końcu Windowsie? AOD najlepiej współpracuje z XP, ale i tutaj mogą pojawić się problemy... ta gra jest, niestety, nieprzewidywalna.

I za to ja kochamy :lol: Ja gralem w AOD na Windowsie 98 i bledy mialem "standardowe". Brak intra, dziwek, rozmywanie jak plywalem itp. Ale resetartu nie mialem. Nie wiem co to moze byc, najlepiej zrob piszac do Cenegi i opisz tam dokladnie jaki masz problem, powinni pomoc :wink:

Malwinka 
Obieżyświat

Wysłany: 02-10-2004, 14:15   

Zawsze jak koncze grac w TRAOD, wylaczam i probuje potem wejsc gdziekolwiek to wyskakuje jakies okienko z ulubionym napisem error. I tak za kazdym razem jak koncze grac musze roboic restart. /Uzywam W98SE/

..Lilly.. 
Nowicjusz

Wysłany: 25-03-2006, 13:28   

Ja mam podobny problem słuchajce... Ostatnio chciałam zagrac w TRAOD -.- no i tak instalacja ok wszystko ok i włanczam gre a tu czarny obraz ani muzyki ani nic próbowałam instalowac 3 razy i to samo a komputer mam dobry, bo juz grałam kiedys w tr na tym kompie... i niewiem co zrobić? Kto mi pomoże :(
Usunełam wszystkie patche i z rejestru i to samo pomocy... :(

Mam xp jak coś...

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 25-03-2006, 13:55   

Hmm, mi się też tak kiedyś robiło, ale po instalce wszystkich patchy poszło bez problemu. Instalowałaś wszystkie trzy?

Albo spróbuj tego:

Cytat:
Game doesn't start. Black screen after Eidos Logo.
Check USB devices. Unplug unnecessary USB devices like cameras, scanners, printers etc. Go to TRAOD Settings and see if there are any USB devices listed that are not game related and disable them. There have been reports of settings displaying multiple keyboards. Turn all off except one.

..Lilly.. 
Nowicjusz

Wysłany: 25-03-2006, 13:58   

a co to znaczy mogłabys powiedziec?
A po co mam instalowac te patche? A jezeli one jeszcze bardziej popsują? Kiedys działao u mnie bez patchy...

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 25-03-2006, 14:03   

Gra się nie włącza. Czarny ekran po logo Eidosu.
Sprawdź urządzenia USB. Odłącz niepotrzebne urządzenia USB, takie jak kamery, skanery, drukarki itp. Wejdż w ustawienia TRAOD i zobacz, czy na liście znajdują się jakieś urządzenia USB, które nie są związane z grą i wyłącz je. Ustaw też jedną klawiaturę, jeśli jest ich więcej.

Update: A może jeszcze to pomoże:

Cytat:
Gra zawiesza się po pierwszym filmiku, albo tego filmiku w ogóle nie ma.
Nie chce się wyświetlić główne menu.

Można zrobić kilka rzeczy, które mogą pomóc:
W ustawieniach TAOD (zakładka General) ustaw opcję Frame Rate Compensation na Fast
Odznacz opcję Post Process w zakładce karty graficznej, na polu Render Targets->Full Scene

..Lilly.. 
Nowicjusz

Wysłany: 25-03-2006, 14:18   

Kasia Trent napisał/a:
Gra się nie włącza. Czarny ekran po logo Eidosu.
Sprawdź urządzenia USB. Odłącz niepotrzebne urządzenia USB, takie jak kamery, skanery, drukarki itp. Wejdż w ustawienia TRAOD i zobacz, czy na liście znajdują się jakieś urządzenia USB, które nie są związane z grą i wyłącz je. Ustaw też jedną klawiaturę, jeśli jest ich więcej.

Update: A może jeszcze to pomoże:

Cytat:
Gra zawiesza się po pierwszym filmiku, albo tego filmiku w ogóle nie ma.
Nie chce się wyświetlić główne menu.

Można zrobić kilka rzeczy, które mogą pomóc:
W ustawieniach TAOD (zakładka General) ustaw opcję Frame Rate Compensation na Fast
Odznacz opcję Post Process w zakładce karty graficznej, na polu Render Targets->Full Scene

Gdzie w ustawienich grfiki jest Post Process?? Moze jakis rysunek?:(

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 25-03-2006, 14:25   

Nie mam zainstalowanego TAOD, więc nie mogę sprawdzić, ale może wklej tu screena z ustawieniami grafiki. To druga zakładka, zaraz obok "General".

..Lilly.. 
Nowicjusz

Wysłany: 25-03-2006, 14:39   

z tym USB jeszcze spróbowałam ale nie pomogło...

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 25-03-2006, 14:47   

A może to tam, gdzie masz MultiMon output? Jest tam do wybrania takie coś, jak Full Scene?

..Lilly.. 
Nowicjusz

Wysłany: 25-03-2006, 14:58   

tam jest tylko "Sub Scene" i "All Scene"

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 25-03-2006, 15:04   

To zaznacz All Scene, zdaje się, że nie ma w tym żadnej różnicy. Zresztą ja też kiedyś próbowałam grzebać coś w ustawieniach i nie mialam ty okienek, co trzeba.

..Lilly.. 
Nowicjusz

Wysłany: 25-03-2006, 15:09   

dałam na ALl i też klapa :/ niewiem juz co robic:( a co z tymi patchami?

AngelOfDarkness 
Student

Wysłany: 02-08-2008, 14:14   

u mnie jest też troche dziko bo jak gram i nagle zrobiłąm screna bo chce se tapetke zrobić no to klikam ten przycisk na klawiaturze którym sie minimalizuje gre i wraca do windowsa, zrobei co tam miałam zrobic i przewaznie gdy klikam na zminimalizowanego TRAOD t o mi sie opkazuje taka rameczka, białe tło w niej, taka mała zajmuje 1,4 monitora, pulpit za nią widać, słychać muzyke gdy np. nacisne space to słysze odglos ze skoczyła ale nie da sie wejsc ;/ i musze klikac ctrl-alt i delete i zamknac to menadżerem zadan, ktoś wie dlaczego tak sie dzieje?

Ukończone Części:
Anniversary
Legend
Angel Of Darkness

alexmax.5 
Nowicjusz

Wysłany: 07-08-2008, 19:00   

Mam podobny problem . Kiedy włączam AOD wszystko jest ok i jak włączam plecak i wybieram np broń,życie lub przedmioty i wychodzę z z menu przedmiotów to mi pojawia się niebieski ekran i resetuje mi się gra. Proszę żeby ktoś mi powiedział o co chodzi :)

misti12 
Nowicjusz

Wysłany: 09-08-2008, 14:25   

A masz oryginalną gierkę? Bo jak nie to właśnie to może być tego powodem.

alexmax.5 
Nowicjusz

Wysłany: 18-08-2008, 13:57   

Orginałkę mam tylko nie wiem o co chodzi
P.S tamte czarne obazy nazy wają się Black screen of Death :hehe:

Odpowiedz do tematu