FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TR6 to tylko wersja beta
Autor Wiadomość
Maxoku 
Nowicjusz

Wysłany: 02-03-2004, 21:09   TR6 to tylko wersja beta

TR6 nie wyszło Core Design przede wszystkim z powodu małej ilości czasu (?).

To co wyszło i zagościło w sklepach to tylko wersja beta enginu i niedokończone jak i brakujące oraz pokręcowe levele.

Chciałbym właśnie o tych wszystkich niedoskonałościach, których jest niezliczone ilości porozmawiać.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 04-03-2004, 18:22   

No to niech ktoś zacznie bo coś rozmowa się nie klei ;)

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 05-03-2004, 10:22   

no włąsnie, o wadach TR6 gadaliśmy już sporo :) ale jak chcesz , to napisz tu co Ci sie w tym nie podoba ;)

Maxoku 
Nowicjusz

Wysłany: 06-03-2004, 17:47   

Bardzo dużo, ostatnio moja ocena TR6 spadła poniżej 50%.

Sterowanie:
powolne bieganie przez całą grę i te głupie kroki przed biegiem;
czasami skacze w dół zamiast do przodu jak chcę z rozbiegu;
nie robi przewrotu podczas skoku;
strasznie ociężale się porusza pod obstrzałem, ale trybie strzelania tak nie jest;
celowanie i walka nie dopracowane;
jak wpadne do wody to Lara ustawia głowę maksymalnie w górę, nie musi w dół, ale przynajmiej coś pomiędzy;
skoki z rozbiegu są jakby sztuszne, nie pasujące do tępa biegu;
ciągle wpada w ścianę czy coś takiego i przechodzi samoistnie przez barierki (powinno być to jakoś zabezpieczone);

Animacje:
przy trzymaniu się krawędzi i wchodzenia w górę;
jak Lara ma wykonać jakąś akcję (otworzyć drzwi, przestawić dźwignię) to strasznie wolno się do tego ustawia;
Larze znikają pistolety z kabur w nowym levelu i niektórych filmikach;
Kurtis nawet jak trzyma w ręku pistolet i kółko to zdarza się, że ma je również odłożone;

Inne:
Kurtis to ociężała niedoróbka w sterowaniu i nie można korzystać z jego kółka, a pozatym są z nim tylko dwa levele, a miało być na pwno więcej;
niedoróbki leveli, brak pewnie większej ilości, a niektóre jak Bio Reasirch Facility i przynajmiej początek Aquatic Research Area jest od końca;
(nie cenzuralne słowo) fabuła, która ma wiele luk i pomieszań np. Lara podczas gry nigdy nie dowiedziała się, że Karel istnieje, widziała go raz, ale tam nie było wymienione jego imie, a pod koniec gry zachowała się jakby go znała wymawiając jego imie;
zrezygnowanie z bardzo wielu rzeczy (w sumie to może być większość gry) np. sekretów, które miały zajmować 40%, coś tam było, więc przynajmiej z 35% musieli zrezygnować (a napewno dużo więcej niż 35%);
walka z Karelem miała wyglądać i kończyć się inaczej (Karel jest w filmiku na dole, a na końcu gry jest wyżej od Lary), udało mi się za pomocą kodów obejrzeć dwa filmiki jak Karel ląduje, a Lara biegnie do Sleepera;
nic nie wiadomo o Gundersonie (dowódca tych "swatowców") powinien bronić swojego szefa;
Przemiana Karela w Kurtisa była w zasadzie niemożliwa w przedstawionej grze.

Więcej ich grzechów nie pamiętam :hehe: , ale napewno ich żałuję. Następnym razem napiszę więcej jak i przedstawie jakieś dowody na niektóre rzeczy.

Myślę, że to się przerodzi w "Czy TR4 był zrobiony na odwal" (czy jakoś tak), gdzie też przedstawiałem dużo rewelacji o tr4 i tr5.

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 03-04-2004, 23:20   

Ja też zauważyłam wiele błędów, ale jakoś je wyeliminowałam patchami. Tylko wodę tak czy siak miałam czarną. Jak udało Ci się obejrzeć te animacje na kodach?

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 09-04-2004, 17:04   

pamietam te rewelacje o tr4 i 5 :) ja też mam swoje, np. Natla to sophia lee :P poważnie.

ja tam przymykam oko na TR6.. wiadomo, żę gra njie jest dokończona.. eee tam

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 10-04-2004, 21:15   

Gra jest pocięta doszczętnie :P Co się naprawdę stało w piramidzie???

Maxoku 
Nowicjusz

Wysłany: 12-04-2004, 19:05   

Aby zobaczyć animacje należy włączyć trainer dający debug menu na żywo np. ten z pizzy dla podstawowej wersji. Włączyć ostatnią opcję (animation...) i po obejrzeniu pierwszego filmiku (po którym jest ta bariera) można poprzeglądać pokolei wszystkie filmiki.

Patche tak naprawde mało naprawiają, a nawet dużo psują. To jeszcze gorsza klapa niż sama gra. Np. schody, chodzenie przy krawędzi, dźwięki. Choć naprawia połowe schodów, muzykę, już się nie zawiesza i amunicja się nie wytraca, ale nic poza tym.

Jeżeli ktoś grał w Indiana Jones and the Emperor's Tomb, zauważy że tr6 wiele "ściąga" z niej jeśli chodzi o animacje. To jest niepoważne aby tak kopiować ruchy innych. Pod względem zauważalności tego faktu, jak również pod względem, że te ruchy nie zabardzo się udały.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 12-04-2004, 19:20   

Indy i AOD były robione równocześnie. Oczywiście TR6 pojawił się później, ale ruchy robi się raczej w początkowej fazie gry a nie pod samiutki koniec, więc wydaje mi się, że Core nic nie ściągało z gry z dr Jones'em.

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 13-04-2004, 15:30   

Maxoku napisał/a:
Aby zobaczyć animacje należy włączyć trainer dający debug menu na żywo np. ten z pizzy dla podstawowej wersji. Włączyć ostatnią opcję (animation...) i po obejrzeniu pierwszego filmiku (po którym jest ta bariera) można poprzeglądać pokolei wszystkie filmiki.

Przepraszam, ale do mnie trzeba bardziej po polsku. Co to jest "trainer dająby debug menu z pizzy dla wersji podstawowej"? :lol:

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 13-04-2004, 19:12   

Maxoku napisał/a:
te ruchy nie zabardzo się udały.

Akurat pod tym względem to TR 6 jest moim zdaniem świetny :P
Czy ten trainer był przypadkiem w CDA :?: Bo ja nie wiem jak go włączyć :roll:

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Maxoku 
Nowicjusz

Wysłany: 19-04-2004, 17:22   

Myśle że niektóre rzeczy zostały dodane na końcu, kiedy z jakiegoś powodu wyrzucili większość co mieli wcześniej i zaczęli robić szybciuchem od początku, a poza tym mogli ściągnąć z trailerów.

Aby obejrzeć filmiki:
1. Włączamy trainer pizzy (był w CD-Action)
2. Włączyć nie zpachowanego TRAOD
3. Po obejrzeniu pierwszego filmiku w finale naciskamy klawisz "1"
4. Wybieramy opcję "animation..."
5. A tam wybieramy filmiki (oprócz end fmv, który kończy grę) i je oglądamy.

Syntia
Gość
Wysłany: 19-04-2004, 20:46   To nie wszystko

Nie zapomniałeś móój drogi o obciętych levelach? :wink: Czemu mówisz, że Aquatic Reseacrh Area i Bio Research facility jest niedopracowane? :?:

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 20-04-2004, 22:18   

Niestety już dawno nie kupowałam CD-Action. W którym to było numerze? A nie można ściągnąć gdzieś z sieci?

Maxoku 
Nowicjusz

Wysłany: 24-04-2004, 11:34   

Moge ci wysłać pare trainerów e-mailem.

Nie mam teraz czasu na przedstawianie "dowodów", co do tych leveli, musisz się sam zorientować, dokładnie grając i oglądając filmiki oraz słuchać rozmowy.

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 26-04-2004, 14:29   

Wyślij. Mail jest na stronie Bractwa.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 24-06-2004, 11:55   

Mi się tylko nie podobało, że Lara w grze nie nosiła okularów przeciwsłonecznych, a na filmikach (nagle) je miała. Chodzi mi tutaj o momenty z gry:
1. Von Croy's Apartament - Lara schodzi po schodach, do świętej pamięci już cleanera i ma na nosie okulary, chociaż wcześniej śladu po nich nie było...
2. The Monstrum Crime Scene - Lara otwiera drzwi, a zza nich wypada na ziemie ciało Boucharda. Krzyczy: "Co tu się do diabła dzieje?!", a na jej nosie spoczywają okulary...
Może tych przypadków było więcej, ale już niepamiętam. Ktoś z Was też to zauważył?

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Wysłany: 24-06-2004, 15:38   

Nie zauważyłam, ale zwrócę uwagę, kiedy będę przechodzić grę drugi raz. To mi przypomniało, że podobny bład wystąpił w komiksie "Pieces of Zero". Potwór wciąga Larę pod ziemię. Ma ona rozpuszczone włosy i nie ma okularów. Natomiast później jest rysunek nieprzytomnej Lary. Jej włosy są zaplecione w warkocz, a w ręku trzyma okulary! :P

Charles 
Podróżnik

Wysłany: 25-06-2004, 17:03   

Kasia Trent napisał/a:
Mi się tylko nie podobało, że Lara w grze nie nosiła okularów przeciwsłonecznych, a na filmikach (nagle) je miała. Chodzi mi tutaj o momenty z gry:
1. Von Croy's Apartament - Lara schodzi po schodach, do świętej pamięci już cleanera i ma na nosie okulary, chociaż wcześniej śladu po nich nie było...
2. The Monstrum Crime Scene - Lara otwiera drzwi, a zza nich wypada na ziemie ciało Boucharda. Krzyczy: "Co tu się do diabła dzieje?!", a na jej nosie spoczywają okulary...
Może tych przypadków było więcej, ale już niepamiętam. Ktoś z Was też to zauważył?

The Strahov Fortress - W filmiku Lara ma już krótkie spodenki a podczas gry długie spodnie :>

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-06-2004, 11:05   

Fucktycznie, masz rację. Jeden taki błąd nasunął mi się też jak oglądałam TRM2. Lara zjeżdża na linach razem z Terrym, strzelając przy okazji do żółtków i w ujęciach na zmianę ma kitkę, albo prowizorycznego warkocza (pare gumek na kitce). Tłumaczyłam to sobie tak, że tam gdzie Lara ma kitkę, jest to Angelina, a w drugim przypadku - kaskaderka.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Wysłany: 27-06-2004, 11:19   

Tam znajdziecie tą scenkę, jeśli chcecie. W dziale download, TR COL.
http://www.croftgeneration.com/

Zebius 
Podróżnik

Wysłany: 17-03-2005, 10:28   

Pomyślałem sobie, że czas odświeżyć ten temat, bo jak widzę o błędach w AOD ludzie piszą w różnych wątkach. Wiadomo, że tych bugów jest tyle, że można by obdarować parę innych gier. Ale w ogóle cała seria TR miała dosyć dużo bugów, z tymże w AOD są one najczęstsze i najbardziej widoczne.
Ale i tak AOD bardzo mi się podoba. Tylko że patche powinni wydawać dotąd aż przynajmniej główne problemy i błędy zostaną zlikwidowane, a tu niestety dosyć szybko sobie odpuścili, chyba wiedzieli że to syzyfowa praca. ;)

Znalazłem taką stronkę (węgierska, ale jest po angielsku), która zajmuje się tylko bugami w TR, każdy może im podesłać odkrytego przez siebie buga (ja wysłałem im dwa z TR1 i też już je zamieścili).
Oto adres.

Amanda_Evert 
Student

Wysłany: 12-01-2007, 20:33   

Kasia Trent napisał/a:

Jeszcze np.:
- Na początku gry. Lara w apartamencie Von Croya ma okulary, potem jak już zacznie uciekać to nie ma okularów.
- Na końcu gry. Podczas gry nie ma okularów, a potem, w cutscence nagle skądś się biorą... :gupek: :gupek: :gupek:

--=AngiE=-- 
Podróżnik

Wysłany: 05-02-2007, 11:05   

Amanda_Evert napisał/a:
Kasia Trent napisał/a:

Jeszcze np.:
- Na początku gry. Lara w apartamencie Von Croya ma okulary, potem jak już zacznie uciekać to nie ma okularów.
- Na końcu gry. Podczas gry nie ma okularów, a potem, w cutscence nagle skądś się biorą... :gupek: :gupek: :gupek:

Kiedy TRAoD był jeszcze w tworzeniu, na screenach moglismy zobaczyc Larę w levelu Parisian Backstreets, w którym miała okulary. Wydaje mi się że kilka scenek zrobili juz w tym czasie i wrzucili je do gry...

Jest jeszcze moment kiedy Lara goni Kurtisa w Galleries Under Siege. Do momentu kiedy pada na ziemię uderzona przez "komandosa" nie ma okularów, ale kiedy podchodzi Bouchard- okulary nagle są... :gupek:

Odpowiedz do tematu