FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy kontakt z TR
Autor Wiadomość
adi 
Nowicjusz

Wysłany: 22-07-2014, 08:16   

Tydzień przed moimi narodzinami,rodzice kupili psone oraz 5 pierwszych części TR.Kilka lat później,kiedy miałam bodajże 5,6 lat,zawsze patrzyłam,jak mama grała.Wtedy znałam tylko TR3 i TR5(resztę gier mama oddała).Tata nigdy nie lubił grać w Tomba(jak to możliwe :gupek: )Za to ja bardzo chciałam w to zagrać ,niestety nie miałam ukończonych 12 lat,więc mama mi nie pozwalała(tylko w Croft manor w TR3 mogłam pograć,tyle że bałam się ,,dziadka" Lary(kiedyś myślałam,że Winston jest właśnie tą osobą),który cały czas chodził za Croft).Zawsze byłam dla mamy żyjącą solucją:,,skręć w lewo za rogiem(uwaga na lwa)...".Jakiś czas później(to było w zeszłe wakacje)zaczęłam się znowu interesować grą oraz jej bohaterką,a właściwie wszystkim.W połowie sierpnia,rodzice kupili mi Ultimate Edition(TR:1,2,3 i ich goldy,4,5,aod,legend,anniversary,underworld).Od tamtego czasu skończyłam TR 1 i golda,TR 2 i golda,TR 3.To wspaniałe wspomnienia!

Mumia 
Nowicjusz

Wysłany: 15-08-2014, 11:47   

Kiedyś, kiedyś jak miałam 6 lat, mój tata postanowił dać mojej o 3 lata starszej siostrze TR4, ach, co to była za przyjemność pomagać mojej siostrze, co raz wciskając unik. :jumper: Ach, i co to była za przyjemność bać się potem mumii... Burial Chambres... to chyba tak nazywał się level, do którego wróciłam po 4 latach przerwy. Niesamowite wrażenia z gry! Wieczorami, gdy kładłam się spać myślałam co zrobić, aby wysadzić w powietrze Kair :> ( Citadel Gate ), itp... The Last Revelation jest moim oficjalnym, pierwszym i ulubionym TR. :tak:

Adam752 
Nowicjusz

Wysłany: 29-10-2017, 07:49   

W czasach podstawówki grałem w Dema TR3: Jungle, Costal Village i Highland Fling. Miałem także demówkę TR4. Jedyną pełną wersją gry w jaką grałem był Tomb Raider 2. Kolega mi pożyczył i cieszyłem się grą słownie kilka dni. Przeszedłem do Bartoli's Hideout i tam już nie wiedziałem co i jak.

Badus 
Nowicjusz

Wysłany: 26-11-2017, 14:28   

Demo TR4 to był osobny dedykowany level, który nie znajdował się w takiej postaci w finalnej wersji gry.

ladyme 
Nowicjusz

Wysłany: 24-02-2018, 16:11   

Ja też jak wyszła pierwsza część :D

Kaczmarek35 
Student

Wysłany: 14-03-2018, 00:21   

W Tomb Raider 1996 zagrałem na wiosnę 1997. Miałem tą grę wgraną przy kupnie komputera wraz trzema innymi. Ale byłem przygotowany na nią. Wiedziałem z czasopism, że to wielka gra, bo widziałem świetne recenzje piszące o TR 1 jako przełomie w grach 3d TPP i rewolucji w całej branży gier. Same 10/10 i 9/10 w magazynach. Pisali w zapowiedziach przez cały 1996 roku o tej grze :)
Przeszedłem w tydzień, bo prosta nie była.
Tomb raider II wpadł w moje ręce w styczniu 1998.
Miałem troszkę większe problemy,bo przeszedłem całość w ok 2 tygodnie.
Co jakiś czas trafiałem na moment, że coś przeoczyłem widocznie.
Tomb Raider III dostałem równo z premierą na późną jesień 1998 i już po półtora tygodnia przeszedłem. Żadna część nie miała tak długiego i wymagającego początku gry - 1 level Jungle i 2 Temple Ruins :)
Później pod koniec 1999 starcie z Tomb raider 4, które okazało się najdłuższą i najtrudniejszą częścią choć nie miało takiego trudnego początku jak TR 3.
Ok 2 tygodni męczyłem się z przejściem.
Co część to poziom trudności wzrastał do 1 do 4 części :)
Do końca 2000 roku przeszedłem pierwsze 3 części po 4 razy, ale też pomagałem znajomym przejść, gdy gdzieś utknęli.
Później wracałem do tych gier jeszcze na każdym systemie Win 98, Xp, 7, 10.
Lubiłem co pewien czas przejść całość lub choć kilka leveli.
W sumie TR 1 ukończyłem całe 9 razy, TR 2 8 razy, TR 3 7 razy, a TR 4 tylko 2 razy.

Tomb raider 1 z 1996:
Ad 1 Rewolucja w grach.
Ad 2 Gra zręcznościowa-przygodowa w pełnym 3d robiła kolosalne wrażenie.
Na etapie z T-Rexem kopara opadła.
Ad 3 Poziom trudności dający satysfakcję, bo zmuszający to myślenia.
Dużo ciekawych zagadek.
Ad 4 Świetnie wykreowana postać.
Ad 5 Dość ciekawa fabuła
Ad 6 Ciekawie zaprojektowane lokacje. Co rzadko się zdarza wszystkie lokacje były świetne w Peru, Grecji, Egipcie i Atlandydzie. Znam je na pamięć.
Ad 7 Tytuł gry roku 1996.

Tomb Raider 2 1997:
Ad 1 Genialny sequel. Jeden z najlepszych sequeli w całej branży gier obok Gothic II, Resident evil 2, Half Life 2, Baldur's gate II, Wiedźmin 2, Settlers 2, Silent Hill 2, Warcraft II, System Shock 2 itd.
Ad 2 Doszlifowany engine i wsparcie dla Direct.
Ad 3 Świetne lokacje. Mur Chiński, Wenecja, Głębiny z wrakiem Maria Doria, tybetańskie katakumby, klasztor i świątynia Xian. Perfekcja.
Może jedynie platforma wiertnicza odbiegała od ideału.
Ad 4 Dłuższa i bardziej wymagająca od TR 1. Zarówno pod względem zagadek i elementów zręcznościowych.
Gra ma więcej obszernych poziomów niż TR 1.
Dłuższe poziomy 4,8,12,15, gdzie w TR 1 tylko 3 i 5.
Ad 5 Wprowadzenie do gier pojazdów, wspinaczki po ścianach i skakania między nimi oraz charakterystycznego dla serii zjazdu na lince.

Tomb Raider 3 1998.
Udany sequel, ale już z małymi wadami.
Bardzo podobały się mi etapy w Indiach, na Wyspach Południowych i na Antarktydzie. W Anglii w miarę też dawały radę, ale w Usa zawsze mnie męczą.
Wprowadzono sprint, schylanie i wspinaczkę sufitową.
Ciekawostką w serii było, że po ukończeniu Indii można było wybrać,
gdzie następnie chcemy się udać Anglia czy Usa czy Południowy Pacyfik więc
nie było całkiem liniowo, bo za każdym razem można zmienić sobie kolejność przy przechodzeniu :) Jedynie narzucony z góry był początek w Indiach, a koniec na Antarktydzie. Chyba, żadna część nie ma tak długiego i wymagającego etapu 1 i 2.
Większość obecnych graczy casualowych odbiłoby się od tej gry i zrezygnowało już na 1 lub 2 etapie :)

Tomb Raider 4 1999-
Zrobienie całej gry w Egipcie było dobrym pomysłem.
Rozbudowanie ciekawego Egiptu z TR 1.
Wprowadzono liny i podróżowania między levelami.
Męczyło to latanie kilkukrotne po tych samych poziomach to powodowało,
że tą część nie przechodziłem tyle razy co TR 1,2,3.
Raczej ta część jest zarówno najdłuższa i najtrudniejsza.

Tomb Raider 1 1996 - 10

Tomb Raider 2 1997 - 10

Tomb Raider 3 1998 - 8,5 - Ewentualnie naciągane 9

Tomb Raider 4 1999 - 8,5 - Ewentualnie naciągane 9

Tomb Raider 5 2000 - 6

Tomb Raider 6 2003 - 6

Tomb raider Legend 2006 - 8

Tomb raider Anniversary 2007 - 8,5

Tomb Raider Underwold 2008 -8

Tomb Raider 2013 - 9

Rise of Tomb raider 2016 -8,5

Tomb raider 2 remake demo 2017 - 9