FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TR6
Autor Wiadomość
krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 08-09-2017, 10:31   

Z tego co się orientuję to wersja z Ultimate Edition była raczej wersją v. 52 ponieważ tak wykrył mi ją trainer z powyższej stronki, który kiedyś ściągnąłem. Ja osobiście mam tą wersję z późniejszymi modyfikacjami przez fanów, usprawniających kwestię animacji, modelu Lary (lepsze tekstury), a także używam modyfikatorów grafiki, żeby gra chodziła na DirectX 10 - dzięki czemu nie wygląda jak gra z 2003 roku.

Mam też oryginalną, premierową grę i nakładki patchy są do versji v. 52. Jeśli chodzi o TR Ultimate Edition, to być może po prostu polska wersja wymusza niższą wersję gry, bo tylko do niej wyszły polskie napisy - nie żeby były doskonałe.

Alina 
Student

Wysłany: 08-09-2017, 10:46   

Czyli co radzisz? Odinstalować to co mam, zainstalować 1.0 eng, podejść patchami do 52 i wtedy robić modyfikacje?

Możesz podać linki do tego co Ty używasz? Tak jak mówię, ja marzę o tym, by Lara latałam na jetPacku czy coś... :P Ma się przystępnie poruszać i ładnie wyglądać... Ja i tak korzystam z tekstur 64, wszędzie, gdzie w opcjach graficznych to możliwe.

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 08-09-2017, 11:43   

Linki są podane na profilu FB, który podałem wcześniej - nie mam tego pod ręką i to jest parę postów temu, ale na pewno się to znajdzie. Jak coś to można napisać do admina strony bo on ma to pod ręką z pewnością.

Ja ogólnie mam opcje nawet na 128 Bit tekstury więc daję najwyżej jak się da. Ogólnie nVidia shadows polecam jeśli masz kartę nVidii bo wtedy cienie nie są takie schodkowe.

Alina 
Student

Wysłany: 08-09-2017, 11:59   

Weszłam właśnie w notatki na tym profilu, pobrałam już patcha 52 i mam grę przeinstalowaną, ostatecznie nie zrobiłam jeszcze niczego trudnego, byłam na początku wykopalisk, jeszcze w Luwrze, więc to praktycznie początek. Ta gra i tak jest dziecinnie prosta, pominąwszy Bossów, którzy są trudni chyba tylko ze względu na sterowanie. No weźmy taką Boaz... gdyby nie było problemów z celowaniem w gruczoły jadowe, to czy byłoby to trudne..?

Tylko jedna rzecz mnie ciekawi, bo pobrałam patcha tego Sasho, i jak odpalam grę to mam napis built 55, zamiast 52, to norma?

Nie ogarniam instalacji poprawek do grafiki, więc na razie niczego nie ruszam. Pobrałam poprawkę twarzy zielarza i wrzucę to gdzie trzeba, to akurat jest banalne. Instalacja patcha Sasho też (wolę wersję bez okularów).

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 08-09-2017, 15:57   

Nieoficjalny patch wciąż zmienia numerek wersji - tak to sobie ludziki zrobiły. To tylko kwestia nadpisania jednej wartości w rejestrze. Pozostałe łatki są stosunkowo proste i niczego nie psują choć faktycznie lepiej uważać z save'ami.

Z Boaz akurat sprawa jest dziecinnie prosta. Wystarczy przejść parę razy ten fragment i wkrótce zachowania stwora są niemal na 100% przewidywalne. Wystarczy klawiszem odpowiadającym za Roll (Przewrót o 180 stopni) zmieniać jej boki gdy jest ogłuszona i obiec ją dookoła. To że sterowanie jest idiotyczne to wiadomo - ale tak to jest jak się je zmienia na ostatnią chwilę w wersji PC...

Alina 
Student

Wysłany: 08-09-2017, 16:52   

Ponoć sterowanie na konsole też za dobre nie było. Ja sobie oglądam walkthrough różnych odsłon TR i najczęściej trafiam na wersje na konsole i też ludzie marudzą na sterowanie w TRAOD. Muszę te tekstury jakoś obczaić, bo mnie ciągnie, a wtedy oczywiście będę chciała zaczynać od nowa, żeby wszystko obejrzeć w nowym wydaniu. Tylko nie łapię tej instalacji.

Alina 
Student

Wysłany: 08-09-2017, 17:51   

Mam szybkie pytanie odnośnie tego czegoś:

http://www.core-design.co...phicspatch.html

Ja mam takie rzeczy z tymi plikami robić za każdym razem? Chodzi mi o pliki tpf, i ten program, to jest proces "instalacji", czy mam za każdym razem uruchamiać grę przez texmoda?

Alina 
Student

Wysłany: 09-09-2017, 19:43   

Powyższe pytanie nadal aktualne, bo nie wiem czy mam każdorazowo uruchamiać tekstury tym programikiem, czy też dodane są one do gry raz a dobrze. Tak czy siak tekstury nie obejmują Luwru... Nadal jest ta okropna dziura na dachu, która mnie wpienia... Szukam chyba jednak jakiejś kompletnej paczki tekstur, na zasadzie "Kopiuj/Wklej/Zamień".

Mam inną sprawę graficzną. Podczas gry miewam taką zieloną pionową kreskę po lewej stronie ekranu, bywa, że jest też pozioma kreska u góry. Tak jakby obraz był minimalnie przesunięty... Nie wiem jak to usunąć... Używam w grafice Shader Option, bo jak używam Fixed Hardweare, to sporo ludzików ma źle złożone tekstury... Poza tym, graficznie nie widzę różnicy.

Przeszłam już Ducha i o dziwo poszło bardzo łatwo, więc albo kiedyś byłam bardzo cienka, albo jednak wersja 52 (właściwie to 55, bo mam patcha Sasho), jest dużo lepsza. Z Duchem to kwestia sterowania, podejrzewam. Ostatecznie Lara ze swoim małym przyśpieszeniem, nie zdążała wziąć obrazka zanim Duch się obudził. Poza tym za radą jednego youtubera użyłam desert Rangera, a nie strzelby...

Jak zabić Cleanera!? Nie radzę sobie z tym gościem... Teraz się okazuje co jest dla mnie trudne, a co niekoniecznie. Ostatni raz przechodziłam tą grę kilka lat temu. Grałam na wersji 1.0, bo tylko do niej był trainer, a dla mnie Duch był wtedy nie do przejścia bez wspomagaczy, zanim zainstalowałam trainer, Duch był dla mnie końcem gry... Teraz się okazuje, że z nowym modelem sterowania, Duch jest niemal banalny, za to na Cleanerze odpadam..

Odpowiedz do tematu