FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider 11
Autor Wiadomość
krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 10-01-2017, 10:37   

Cytat:
O ile w kwestii charakteru Chole z Uncharted będzie twardą babeczką niż obecna Lara, to korona z głowy królowej nie spadnie ;) Nawet nie będzie porównań, bo te byłyby w przypadku gdy jakaś gra z Larą i ta z Uncharted wyszłyby równolegle.

Właśnie ze względu na charakter porównania będą podwójne. Jakoś Uncharted nigdy nie celował w konkurencyjność dat wydania swoich gier z serii TR, a jednak porównań nie uniknęliśmy.

Cytat:
W klasykach nie przeszkadzało mi noszenie M16 razem z granatnikiem, magnumami, uzi i harpunem. Nie przeszkadzało mi to też w Ryżu/TR2013, a szczerze mówiąc nawet na to nie zwróciłem uwagi. Nie chcę, by skupili się na sposobie noszenia broni bo nie o to chodzi!

Ja osobiście uważam, że dobra gra to taka, w której dba się o szczegóły oraz o ogół. Przypomnę, że w TRU takiego problemu ze znikającą bronią nie było. Jakimś cudem Crystalsi po prostu zapominają o pewnych aspektach starszych swoich gier i robią krok w tył...

MaXoR 
Student

Wysłany: 10-01-2017, 16:49   

A z kolei dla mnie ... uzbrojenie w TR mogłoby z powodzeniem być uproszczone.
Pistolet (+ opcja dwa) i jakiś lekki karabinek z przełącznikiem trybu ognia. I z broni palnej to w zasadzie wystarcza. Można by zamiennie zastanawiać się nad strzelbą, ale niekoniecznie. Łuk jako opcja też nie jest taki zły - wprowadza trochę nowych możliwości. A poza strzelaniem można nim np. dusić przeciwników. Nie jest to może nazbyt efektywne, ale za to bardziej efektowne. Powiedziałbym nawet przewrotnie, że w wykonaniu Lary jest bardziej "kobiece", niż np. wymachiwanie czekanem. ;)

Mówi się, że starsze gry oraz walka z bossami były bardziej wymagające (np. słynny Torso z Anniversary) ale można to wszystko było przejść z dwoma tylko pistoletami. Rzecz jasna nie twierdzę, że Tomb Raidera należy sprowadzać do li tylko zręcznościowej "skakanki". Przy obecnych standardach byłoby to nawet zdecydowanie zbyt nudne. Można natomiast z powodzeniem się skupić na tombrajderowaniu bez przysłowiowej armaty na plecach i byłoby to całkiem niezłym wyzwaniem. Osobiście bardzo mi się podobało, że kiedyś trudność gry wynikała niejako z samej jej natury, a nie dosyć sztucznie nakręcanych starć.

Kenobi66 
Nowicjusz

Wysłany: 10-01-2017, 17:32   

T-Rex vs Lara (2x Colt 1911)= klasyka

Ale chciałbym zobaczyć tą walkę w bardziej nowoczesnym i realistycznym wydaniu. Tzn. Na tyle realistycznym na ile może być walka z gatunkiem który od 65 mln lat gryzie glebe. :D

Gdyby chcieli tak do tego podejść to musieliśmy gada ubijać jakimś cwanym sposobem. T-Rex mógł być wtedy zagadką z do rozwiązania na różne sposoby. Trochę tak było, TRA ale tam była jedna słuszna metoda. Dzisiaj to powinno być bardziej coś jak z walki z Horrizon Zero Dawn.

A próbę traktowania gada pistoletami Lara powinna skomentować:
"Mam go zabić czy połaskotać?" :)

O większym poziomie trudności chyba w TR możemy zapomnieć. Chyba że wydawcy zechce się potraktować tą serię jak Dark Souls.

Szpadel 
Nowicjusz

Wysłany: 11-01-2017, 08:48   

Kenobi66 napisał/a:
Dzisiaj to powinno być bardziej coś jak z walki z Horrizon Zero Dawn.

Gdyby tak sobie wyobrazić, że Lara obala wielkiego bossa przy użyciu swoich pistoletów, otoczenia i jakiś dodatkowych gadżetów typu linki unieruchamiające dużego przeciwnika... hm... to mogłoby wyglądać fajnie. Tylko bardzo zbliżyłoby się do bohaterki z Horizone tak z wyglądu.

Odpowiedz do tematu