FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabuła RotTR
Autor Wiadomość
Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 25-01-2016, 20:43   Fabuła RotTR

Temat dla osób, które UKOŃCZYŁY Rise of the Tomb Raider lub dla takich, którzy nie boją się spoilerów.

Co Wam się podobało, a co nie w fabule TR10?

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 26-01-2016, 09:15   

Rozumiem, że tutaj nie trzeba ukrywac spoilerów ??

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 26-01-2016, 19:47   

Hmm, dajmy PC-owcom tydzień od premiery, więc póki co mocne spoilery chowajmy ;)

Grimlock 
Student

Wysłany: 25-02-2016, 01:15   

Ogólnie fabuła była w miarę ciekawa i momentami intrygująca - ale jednak słabsza w porównaniu do historii z Yamatai. Szkoda, że twórcy nie poszli na całość i nie poprowadzili jej odważniej. Wtedy lepiej komponowałaby się ze świetnym początkiem. Taka fabuła nie przypominałaby balonika z którego uszło powietrze.

Spoiler:
Takim odważniejszym akcentem byłoby nadnaturalne pochodzenie stygmatów Konstantina. Czemu też by nie dodać tej postaci wizji "zza światów", które motywowałyby go do działania. Ciekawe byłoby też bezpośrednie starcie jego z Jacobem - walka dobra ze złem. Niekoniecznie jeden z nich musiałby zginąć podczas tej konfrontacji, bo to pewnie byłoby zadanie dla Lary, aby tego złego wysłać "na tamten świat". Porównując z poprzednią częścią - Mathias był znacznie bardziej charyzmatyczną, tajemniczą i przekonującą postacią niż Konstantin czy Jacob. Zresztą rola Jacoba i to kim mógł być naprawdę, po tym jak wypowiadał się we więzieniu i zachowywał - była łatwa do przewidzenia.

Spoiler:
Nie przekonuje mnie też przypadłość i rola Any. Skoro od dawna zmagała się z chorobą - to czy nie było szans aby znaleźć rozwiązanie oparte na medycynie czy biotechnologii? Oraz to, że to ona naznaczyła dłonie Konstantina - w jaki sposób? To znaczy, w jaki trwały sposób? Facet chyba musiał być pod narkozą, ale w takim razie jakim cudem usłyszał słowa Any, które uznał za rozkaz lub powołanie "z góry"? Musiał być na tyle świadomy aby rozponać słowa, choć nie rozpoznał prawdziwej osoby, która je wypowiedziała, ale nie czuł bólu. Hmm...

Ale to już z cyklu co byłoby gdyby.

Natomiast jedna rzecz mnie zdziwiła.

Spoiler:
Gdy Lara rozbija Boskie Źródło - Nieśmiertelni Strażnicy jak i Jacob ulegają dezintegracji, ich dusze zostają uwolnione. Choć trochę dziwnie, ponieważ mieli ciała tj. funkcjonowali jako żywe organizmy - można było ich zranić, krwawili itd. W art booku jak i w jednym z dokumentów była informacja, że otrzymywali podarki m.in. żywność od Ocalonych Czyli ich ciała rozpadły się "w proch" lub zostały zabrane wraz z duszami. Ale mniejsza z tym, chciałbym skupić się nad momentem zabrania dusz po rozbiciu Boskiego Źródła. Skoro zniszczenie go spowodowało taki efekt (kamień więził dusze), to dlaczego w alejkach Kitieżu nadal Lara może spotkać Nieśmiertelnych? Brak tu konsekwencji.

Taka drobnostka też przyszła mi na myśl:

Spoiler:
W jednej z misji w Dolinie Geotermicznej, kobieta - jedna z Ocalinych prosi Larę o dostarczenie mięsa dzika (pożywnego) i grzybów (tych samych trujących, z których nasza dzielna pani archeolog wytwarzała trujące strzały). Litości - no chyba, że Ocaleni chcą popełnić zbiorowe samobójstwo. Może np. te grzyby już ugotowane są nieszkodliwe - nie wiem. Ja tego nie kupuję ;)

I kilka słów na temat DLC:

Spoiler:
Wydarzenia przedstawione w dodatkowej misji nie wnoszą w zasadzie nic do głównego wątku RotTR. Bardziej liczyłem na coś stylu dwóch DLC dla Underworld. To raczej oddzielna historia. Nie przekonywały mnie składniki antidotum. Owszem, nawet mogłoby tak być, ale w jaskiniach zwykle czaiły się drapieżniki - dlaczego jelenie miałyby się tam zapuszczać aby pożywiać kwiatami? Oraz w jaki sposób takie kwiaty miałyby w takich warunkach rosnąć (np. prawie całkowity brak światła, wrażliwość na niskie temperatury - bardziej przypominały rośliny klimatu umiarkowanego/ciepłego). Twórcy powinni wysłać Larę po kwiaty tam, gdzie po raz pierwszy padła ofiarą ich pyłku.

Wiem, trochę czepialski jestem. Ale gdyby powyższe mankamenty zostały poprawione i bardziej spójne - to fabuła RotTR byłaby bardzo dobra.

Początek, a więc wydarzenia (informacje z odnalezionych dokumentów) w Syrii i ucieczka przed lawiną oraz przetrwanie na Syberii do momentu pokonania niedźwiedzia. Rewelacja! Świetnie zbudowany klimat oraz wciągająca i intrygująca fabuła :) Szkoda, że obu nie udało się z takim rozmachem utrzymać go do końca.

Alina 
Student

Wysłany: 25-02-2016, 20:41   

Fabuła tej serii nigdy nie była jej mocną stroną. Zawsze miałam nalewkę z tego, że w zapadłej dziurze, w której od stuleci, a nieraz dłużej, nie było człowieka, Lara znajdowała magazynek do UZI... albo medipacka, jeszcze nie przeterminowanego, zdatnego do użycia ;) Również drażniło mnie zawsze to, że przychodziła na miejsce tak chronicznie nieprzygotowana, tylko z tymi swoimi pistoletami, a niezbędny sprzęt i broń znajdowała w trakcie rozgrywki. Co prawda w TR 2013 była nieco usprawiedliwiona, w końcu nie spodziewano się tak zawziętego oporu tubylców, ani wariata, który nimi kierował... Ale w RotTR już raczej wiedziała czego się może spodziewać... Może nie w Syrii, bo tam zdradził ją kierowca, ale na Syberii już zdecydowanie tak...

Grimlock 
Student

Wysłany: 28-02-2016, 21:31   

Jak myślicie, Twórcy tym razem zrobią fanom psikusa i w kolejnej części Lara nie wybierze się w tropikalne regiony widoczne na mapie? Przyznam, że odmiana bardzo by się przydała :)

W wersji na XBOXa One obraz był rozdzielczości 1920x1080 (900p dla przerywników filmowych) więc nie dało się dokładnie rozpoznać tytułów i grafik książek na półkach. Ale w wersji PC i rozdzielczość 5760x3240 i już wiem co czytała Lara ;) Choć to może easter egg, ale kto wie?

Kliknijcie na miniaturkę i powiększcie obrazek do natywnej rozdzielczości (rozmiaru):

Przyjrzyjcie się książkom na półkach - jest tam powtórzone kilka razy pierwsze wydanie "Parku Jurajskiego" Michaela Crichtona z 1990 roku! :D Na grzbiecie nie ma tytułu, ale grafika jest tak charakterystyczna, że nie da się pomylić okładki tej książki z żadną inną :) Mam to samo wydanie.

Może, faktycznie wyprawa do Ameryki Środkowej będzie w trzeciej części i spotka na swojej drodze te ciepłokrwiste, fascynujące gady?

Alina 
Student

Wysłany: 01-03-2016, 23:24   

A jak to było z TR 2013? Pamiętam, ze były jakieś spekulacje fanów odnośnie następnej części, ale nie śledziłam tego tematu dokładnie i nie wiem czy te spekulacje się potwierdziły.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 02-03-2016, 00:39   

No właśnie potwierdziły się. Może nie w 100%, ale ostatnia scena poprzedniej części dużo zdradzała. Tutaj link do spekulacji jednej z forumowiczek:
Niestety, nie wiem co ze zdjęciami.

http://nerdchapter.blogsp...quela-tomb.html

Alina 
Student

Wysłany: 02-03-2016, 00:41   

Pewnie witryna skasowała zdjęcia, czasem tak bywa, ale artykuł poczytam.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 02-03-2016, 11:49   

Menkaure napisał/a:
No właśnie potwierdziły się. Może nie w 100%, ale ostatnia scena poprzedniej części dużo zdradzała. Tutaj link do spekulacji jednej z forumowiczek:
Niestety, nie wiem co ze zdjęciami.

Ten ulepszony tekst jest od 3 lat na WoTR :p >> http://laracroft.pl/hints_tr10.htm

I niestety większość się właśnie nie potwierdziła. Nie było nic np. o tym Croatoan.

Grimlock 
Student

Wysłany: 03-03-2016, 18:37   

No wlasnie. Ale zauwazcie, ze w pierwszym zwiastunie gdy Lara byla u psychoterapeuty - pojawialy sie sceny m.in. w lesie gdy uciekala przed niedzwiedziem. Otoczenie przypominalo obszary lesne Ameryki Polnocnej. Moze wlasnie wtedy odwiedzila Roanoke?
Minely przeciez trzy lata zanim wybrala sie do Syrii.

Tak na marginesie. Szkoda, ze Crystalsi odcieli sie od wizerunku Lary (na koncu gdy odslania swoje oblicze). Gdy wymawiala zdanie, sprawiala wrazenie osoby twardej, nieustepliwej i napedzanej glodem odkryc.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 03-03-2016, 20:03   

Wątek Croatoan/Roanoke miał się pojawić w serii komiksowej, nawet Dark Horse opublikowało kilkuzdaniowe zajawki tych zeszytów, a mimo to ostatecznie w tych zeszytach pojawiła się historia o wizycie Lary w Czarnobylu. Możemy jednak faktycznie założyć, że Lara tam była pomiędzy TR9 i 10 - taki był pierwotny plan.

Oto opisy, które nie zostały zrealizowane:

Cytat:
TOMB RAIDER (#9)
Roanoke: a desolate, cursed place, forgotten by history. Lara and her allies find themselves trapped in this terrifying lost colony as they try to escape the hired killer gunning for them.

However . . . Lara will soon find out there are more terrifying things lurking in the dark than a trained hit man!

TOMB RAIDER (#10)
After a terrifying journey in the cursed depths of the lost Roanoke colony, Lara heads aboveground to the desert, now in possession of dangerous information -- and under attack!

Lara's globetrotting hunt for truth continues!

TOMB RAIDER (#11)
Lara's risking her life to reveal a terrifying secret -- however, while she's globetrotting, things aren't right at home.

What price must Lara pay to learn the truth?

TOMB RAIDER (#12)
As Lara's journey continues she finds herself in a deadly showdown against a sinister killer.

If Lara can't finish what she started she'll lose more than her life, as the final chapter of this pulse-pounding arc comes to a close!

Odpowiedz do tematu