FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to z tą numeracją?
Autor Wiadomość
Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 24-02-2016, 00:32   Jak to z tą numeracją?

Alina napisał/a:
Cez napisał/a:
Podobnie jak w przypadku TR9, równiez i w TR10 warto zapisywac grę np. co godzinke na różne sloty, by własnie nie było takiej sytuacji. To najwiekszy bład, gdy ktos korzysta tylko z jednego, domyslnego autosave'a.

Jak Ty numerujesz te odsłony? Bo ja na Tomb Raider 2013 mówię "10", a na RotTR "11". Odsłony 1-5, wiadomo, klasyka, TRAoD 6, Trylogia 7-9, a te najnowsze dwie to 10 i 11. Tylko w obrębie Trylogii mam problem, czy za pierwszą część trylogii uznać Legendę, czy Anniversary. Rozumiem, że firma wydała Anniversary jako rodzaj bonusu, retrospekcji, jak zwał tak zwał, ale jakoś głupio mi nie przydzielić jej numeru.

Cez napisał/a:
TRA nigdy nie miało numerka, bo już za czasów wydania tej gry Crystalsi o bezpośrednim sequelu TR Legend, czyli o Underworld mówili na zasadzie tytułu roboczego TR8. Na WoTR od lat stosujemy właśnie tę numerację roboczą. TRA to po prostu TR1.1, jeśli na siłę mamy dać temu numer ;)

Ostatnio tę numerację potwierdził jeden z Crystalsów w wywiadzie: http://www.gameinformer.c...PostPageIndex=1

"I think a lot of things are super promising, but what’s most exciting to me is to just create that dialogue with the audience, just like between Tomb Raider 9 and Tomb Raider 10. "

Czyli obecnie czekamy na TR11 ;)

Fajna dyskusja powstała w temacie "Pomoc w przejściu" [RotTR].

Dorzucę też coś od siebie. Dziwi mnie to, ze ciągle brną w ciągłość w numeracji, skoro stworzyli nowego I_Need_Answers Tomb Raidera -> czy wobec takiej zmiany nie powinni jakby zacząć numeracji (choćby symbolicznej) od "jedynki" ? Przecież dwie ostatnie odsłony nie mają ze starą nic wspólnego oprócz głównej bohaterki. Ta zaś w nowych odsłonach ze swoim pierwowzorem ogranicza swoje podobieństwa tylko do posiadania tego samego imienia i nazwiska (co może być zwyczajnym zbiegiem okoliczności). Wg mnie mogłaby równie dobrze nazywać się Marzena Przegroda.
Ja wiem, że oni na siłę chcą robić gry spod szyldu TR, bo to przecież marka znana i studio nie zaczyna produkcji nowej gry (z bohaterką będącą co najwyżej fanką Croftówny) od zera. Szczerze, straciłem jakby nadzieję, ze jeszcze zobaczymy Larę choćby częściowo zbliżoną do starej I_Make_My_Own_Luck Zagrody. Jednak marka TR troszku zobowiązuje - tak mi się przynajmniej wydawało. Skoro więc namieszali tak bardzo, czemu zwyczajnie nie rozpoczną numeracji od "jedynki" albo zwyczajnie ją pominą?

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-02-2016, 13:22   

Ja się wściekam własnie wtedy, gdy dziennikarze ogólnogrowi nazywają TR z 2013 roku TR1, a Rise of the Tomb Raider TR2. To jest niesłychanie mylące, nie mówiąc o sytuacji, gdy na YT ląduja solucje, poradniki własnie tak ponumerowane i jak to odroznic od TR1 i TR2 z lat 90-tych?

Twórcy własnie jak ognia unikają aktualnie numeracji. Obecnie to fani w ramach skrótów stosują dwa rodzaje nazewnictwa: jedni Tomb Raidera z 2013 roku w skrócie nazywają TR2013, a Rise of the Tomb Raider po prostu RotTR, a drudzy tę pierwszą grę TR9, a drugą TR10. Zacytowana wypowiedź w wywiadzie autorstwa Noaha Hughes jest pierwszą od dawien dawna, kiedy to twórca przypomina tytuły robocze. A przypomne, że na oficjalnym forum Square Enix, jeszcze zanim ogłoszono tytuł Rise of the Tomb Raider, istniał dział o nazwie Tomb Raider 10.

Ja nie akceptuję nazywania nowych gier TR1 i TR2, uważam, że należy je tradycyjnie numerować jako TR9 i 10 i tak tez robimy na WoTR. Mały reboot juz nastapił za czasów TR7, a numeracja była kontynowana, więc nie widze powodu, by to teraz nagle zmieniac. Seria jest seria, niezaleznie od rebootów. Zresztą ja cały czas obstawiam, że to nie jest żaden reboot - prawdopodobnie mamy do czynienia z prequelami względem TR7-A-8 i trzymam kciuki, by to wreszcie potwierdzili.

Alina 
Student

Wysłany: 24-02-2016, 16:03   

Cez napisał/a:
Zresztą ja cały czas obstawiam, że to nie jest żaden reboot - prawdopodobnie mamy do czynienia z prequelami względem TR7-A-8 i trzymam kciuki, by to wreszcie potwierdzili.

Ja miałam taką nadzieję, ale przed zakupem TR2013. Bo po zakupie stwierdziłam, że oni robią Larę od nowa i nic już ona nie będzie miała wspólnego z TR 1-8. RotTR tylko mnie utwierdziło w tym przekonaniu. Ale spoko, niby co jeszcze mieliby dodać do wersji wydarzeń 1-8? Cała "stara" Lara od początku do końca, kręciła się wokół matki Lary, jest śmierci/zaginięcia, nawet ta pierwsza podstawowa wersja jedynki już to miała w fabule, jak Lara na filmiku wspina się do klasztoru Franciszka, słychać głos Lorda Crofta, chcącego odkryć "co się stało z jego ukochaną Amelią". Lara odkryła co, koniec pieśni.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-02-2016, 20:14   

Alina napisał/a:
Cała "stara" Lara od początku do końca, kręciła się wokół matki Lary, jest śmierci/zaginięcia, nawet ta pierwsza podstawowa wersja jedynki już to miała w fabule, jak Lara na filmiku wspina się do klasztoru Franciszka, słychać głos Lorda Crofta, chcącego odkryć "co się stało z jego ukochaną Amelią".

Trochę pokręciłaś ;) O matce była mowa w TR7-A-8, w TR1-6 nie było watku matki. Mało tego, od TR1 do 6 w życiorysie Eidosa obowiązywała wersja, że rodzice Lary zyja, ale ją wydziedziczyli, ale później podczas sprzedawania licencji filmowej i komiksowej Eidos nie wiedzieć czemu przekazał wytwórni filmowej i wydawnictwu komiksowemu, że rodzice Lary nie zyją. A jak wiemy na wersji filmowej bazowali z kolei Crystalsi budując nowy życiorys na potrzeby TR7.

P.S. W TRA słychac słowa Richarda Crofta, gdy Lara dociera do Peru, w TR1 tego nie było! :)

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 24-02-2016, 21:45   

Cez napisał/a:
Mały reboot juz nastapił za czasów TR7

Ale to właśnie nie był reboot - pamiętam hasła jakby to było wczoraj: "powrót do korzeni", "Toby Gard", "action-adventure powraca".
Upchnięcie tego między TRA a TRL? Serio ?
Cez napisał/a:
Mało tego, od TR1 do 6 w życiorysie Eidosa obowiązywała wersja, że rodzice Lary zyja, ale ją wydziedziczyli, ale później podczas sprzedawania licencji filmowej i komiksowej Eidos nie wiedzieć czemu przekazał wytwórni filmowej i wydawnictwu komiksowemu, że rodzice Lary nie zyją.

Za moich gównianych czasów była chyba wersja, jakoby rodzice Croftówny zginęli wraz z jej przyszłym narzeczonym w Himalajach i Lara jako jedyna przeżyła katastrofę. Jako, iż była nieletnia majątkiem zarządzali prawnicy (ona mogła tylko tam mieszkać).
W tym wszystkim jest już taki wielki mętlik, że teraz wprowadzenie TR2013 i Ryżu między TRA a TR7 jeszcze bardziej namiesza !! W sensie, ze miałoby być TRA, TR9, TR10, (TRx), TR7, TR8 ??
Coraz częściej mam wrażneie, że za spójność w serii odpowiedzialna jest osoba mówiąca: "zróbmy tak, będzie super iksDE iksDE", a potem Rhianna wymyśla te bzdury.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-02-2016, 23:22   

Menkaure napisał/a:
Za moich gównianych czasów była chyba wersja, jakoby rodzice Croftówny zginęli wraz z jej przyszłym narzeczonym w Himalajach i Lara jako jedyna przeżyła katastrofę.

To była wersja z komiksów Top Cow, moja ulubiona zresztą ;) To była pierwsza wersja, w której mowa była o tym, że rodzice nie żyją. Następnie wersja filmowa także mówiła, że nie żyją i tego też trzymają się cały czas Crystalsi.

Menkaure napisał/a:
W sensie, ze miałoby być TRA, TR9, TR10, (TRx), TR7, TR8 ??

Jeśli już to TR9, TR10, TRA, TR7, TR8 ;)

Alina 
Student

Wysłany: 25-02-2016, 00:11   

Za co rodzice wydziedziczyli Larę? :P Zaintrygowało mnie to... Przecież ona na pewno była grzeczną córeczką... :P

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 25-02-2016, 11:08   

http://laracroft.pl/lara.htm#bio1

"Jej rodzina w krótkim czasie wydziedziczyła ich uzdolnioną córkę, mając nadzieję, że w końcu wyjdzie za mąż za Hrabiego Farrington'u. Ona jednak zaczęła pisać książki, by zarobić na swoje wyprawy."

Bo nie chciała wyjść za hrabiego ;) A ten jej narzeczony w biografii komiksowej właśnie zginął w Himalajach.

Na WoTR w dziale "Lara Croft" są wszystkie wersje biografii z gier TR.

Alina 
Student

Wysłany: 25-02-2016, 19:20   

Bardzo dziwne te biografie, zwłaszcza ta z 2013 roku, bo nie pasuje do fabuły z RotTR.

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 25-02-2016, 21:43   

Zgadza się, bo już zaledwie po wydaniu jednej gry namieszali w RotTR - w 2013 roku była mowa o tym, że rodzice Lary zaginęli, a teraz jest nowa informacja, całkowicie sprzeczna... I mieszania ciąg dalszy.

Ja się naprawdę dziwię, że w takim wielkim uniwersum jak Assassin's Creed czy nawet w Uncharted - wszystko jest spójne i logiczne. A w TR jedni twórcy coś wymyślają i potem nawet o tym zapominają i tworzą wersje alternatywne. Szkoda, bo restart był szansą na zrobienie z tym porządku, a znów robią bałagan.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 25-02-2016, 22:17   

Ciekawe w jaki sposób Richard zginie w kolejnej części. Mamy absolutnego rekordzistę, jeśli chodzi o sposoby śmierci :) Mieszanina okropna, a Paczetka dostaje nagrody :)

Alina 
Student

Wysłany: 26-02-2016, 18:11   

Może tym razem noga mu się omsknie na skałce podczas wspinaczki, i skręci kark...? A może firma mu daruje, w końcu ileż można umierać... :P

Odpowiedz do tematu