FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NextGen patch
Autor Wiadomość
kondo96 
Praktykant

Wysłany: 23-12-2010, 21:57   

Reminded tryb next-gen to nowy wymiar grafiki konsolowej next generation, czyli tak po ludzku gra wygląda o niebo lepiej, efekty są powalające, skóra wygląda jak skóra a skała jak skała ,włosy jak włosy itp. A pobrać to możesz sobie chyba z Google, nie wiem bo ja miałem odrazu z płytką :)
P.S. ten tryb next-Gen ma bardzo duże wymagania

0101Konrad 
Nowicjusz

Wysłany: 23-12-2010, 21:58   

Next Generation jest to grafika nowej generacji czyli po prostu ładniejsze teksturki ale nie dotyczy to Tomb Raider Legend na PC ;( Z tego co słyszałem to Next Gen'u chyba nie da się pobrać z internetu, tylko dostaje się go razem z grą ale tylko w nowszych wydaniach.

EDIT: Ymm...spóźniłem się.

kondo96 
Praktykant

Wysłany: 23-12-2010, 22:03   

0101Konrad gra w trybie n-gen jest jak najbardziej dostępna na PC, tylko takim dobrym :D :P . Ten tryb można pobrać na necie jako patch :)
Sorry za krótkiego posta

0101Konrad 
Nowicjusz

Wysłany: 23-12-2010, 22:05   

Chyba się źle wyraziłem. Nie mówię że Next Gen nie jest dostępny na PC tylko że po prostu jest brzydki :(
kondo96 napisał/a:
Sorry za krótkiego posta

Wybaczamy :D

Reminded 
Praktykant

Wysłany: 24-12-2010, 12:30   

Dzięki. Mam to w ustawieniach, ale wygląda okropnie i gra mi się zacina,
a wygląd Lary mnie przeraził! Chyba mam na to za słaby komputer, ale nie żałuję bo grafika w Legendzie i tak jest powalająca.

kmail44 
Praktykant

Wysłany: 04-01-2011, 13:32   

Ja mam Legende SS edycję dwupłytową.
Kiedyś instalowałem tryb Next-Gen ale po włączeniu
gry wszystko się cieło i chodziło w "zwolnionym tempie".
Instalowałem i dałem sobie spokój z Ng. Może to
dlatego że Lara lepiej wygląda bez Ng...

Ps:Tak się przy okazji spytam. NG się cięło dlatego
że mam za słabego kompa czy to przez samo Ng?
(Underworld chodzi bez problemów)

Orillo 
Nowicjusz

Wysłany: 05-01-2011, 11:17   

Na mnie tryb Next-Gen nie zrobił aż takiego wrażenia. Owszem oprawa graficzna ulega znacznej poprawie, ale mimo to nie ustrzegł się on kilku błędów.

Na plus:
+ wyraźna poprawa jakości grafiki

Na minus:
- kiepska optymalizacja(potrafi zwalniać nawet na mocnym sprzęcie)
- zdarzają się niedoróbki graficzne(prznikające się textury, źle nałożone cienie dziwnie wyglądające niektóre textury)
- nienaturalny wygląd Lary(według mnie wygląda jak plastikowa lalka)
- brak efektów na postaci Lary, mam tu na myśli zabrudzenia i efekt mokrej Lary jaki występował w wyniku kontaktu z wodą. W trybie Next-Gen Lara zarówno przed jak i po kąpieli wygląda tak samo.

Mimo, że gra w trybie NextGen chodzi mi raczej bez problemowo to wole jednak grać bez niego.

Luthien 
Podróżnik

Wysłany: 05-01-2011, 22:39   

Orillo napisał/a:
- brak efektów na postaci Lary, mam tu na myśli zabrudzenia i efekt mokrej Lary jaki występował w wyniku kontaktu z wodą. W trybie Next-Gen Lara zarówno przed jak i po kąpieli wygląda tak samo

Niestety w trybie Next Gen dostępnym na PC nie ma niektórych efektów. Są one natomiast dostępne w wersji na konsolę Xbox 360. Screeny ukazujące te dodatkowe efekty (zabrudzenia, zaśnieżone ubranie, czy spływające krople wody po ciele Lary) możesz obejrzeć TUTAJ.

GeBeT 
Podróżnik

Wysłany: 09-08-2011, 12:00   

Tak w ogóle, to po co ten cały Next Gen, ja go nie mam i mi to nie przeszkadza. Co do efektów, po co Lara ma się moczyć, brudzić itd... :??:

Invicta 
Podróżnik

Wysłany: 11-08-2011, 17:14   

No, bez Next Gena da się żyć bez żadnego problemu, ale to całkiem fajne urozmaicenie gry. Ja dopiero od niedawna mogę grać z NG (wcześniej mi po prostu nie działał...) i muszę przyznać, że mi się podoba. A brak efektów w NG na PC to jedna wielka klapa :( to jest po prostu nienaturalne, że po wyjściu z wody Lara nie jest ani trochę mokra (w każdym razie nienaturalne po tym, co było bez NG). Ja grając z NG wyłapałam kilka błędów, których bez niego nie miałam, pisałam w innym temacie. A, i jeszcze jedno. Grając w stroju klasycznym szarym, wielokrotnie ubolewałam nad tym, że chwilami biała koszulka Lary wygląda jak jednolicie biała plama.

Stjarna 
Student

Wysłany: 29-08-2011, 22:06   

Next-gen w przypadku PC to dla mnie niewypał. Raz, że Lara wygląda strasznie, to jeszcze sama gra jest bardzo niestabilna - przynajmniej w moim przypadku. Jedynym plusem tej opcji są śliczne, szczegółowo dopracowane lokacje - ale o tym raczej się nie myśli, gdy cały czas człowiek obawia się, że zaraz gra wywali do pulpitu.

Invicta 
Podróżnik

Wysłany: 30-08-2011, 16:31   

Oj tam, oj tam, Lara nie wygląda w NG aż tak strasznie, choć najpiękniejsza też nie jest :/ a co do wywalania do pulpitu - miałam to tylko w Kazachstanie i Nepalu i wielka szkoda, bo właśnie te lokacje (poza Anglią) najbardziej chciałam zobaczyć w NG :(

kondo96 
Praktykant

Wysłany: 30-08-2011, 16:37   

Invicta jak chcesz zobaczyć te levele w NG to na początku wyłącz ten tryb a za około 5 minut gry włącz. U mnie działa :)

Integral 
Archeolog

Wysłany: 31-08-2011, 03:59   

Ja z kolei przyznam szczerze, że odkąd zaczęłam się bujać na next genie, current gen razi mnie bardziej niż woskowa twarz Lary. Chociaż to też ciężki kaliber :p

Invicta 
Podróżnik

Wysłany: 31-08-2011, 10:38   

Za to mnie w NG razi wiele rzeczy (na przykład to, że czasem biała koszulka Lary w stroju szarym klasycznym to jednolicie biała plama, zupełnie jak robiona w paincie), ale na nim gram, bo mi się po prostu bardziej otoczenie podoba, a to, że Lara ma właśnie jak to powiedziała Integral woskową twarz jestem jakoś w stanie przeboleć, choć NG jest bardziej zabugowany, w każdym razie tak mi się zdaje.
kondo96, dzięki za radę, spróbuję tak zrobić :) :thanx:

Dee Jay 
Nowicjusz

Wysłany: 01-07-2012, 13:12   

Witam

Mam premierowe wydanie TR: Legenda które nie posiada trybu Next Gen. Można ściągnąć w chwili obecnej gdzieś patcha czy będę musiał dokupić jakąś reedycje bo pograć w tym trybie?

K@t 
Spectre

Wysłany: 01-07-2012, 13:53   

W tej chwili pozostaje już tylko zdobycie nowszej wersji gry. Przez jakiś czas po premierze Cenega rozsyłała płytki z Next Genem, ale to było 6 lat temu, więc o tym można zapomnieć ;-)

Dee Jay 
Nowicjusz

Wysłany: 01-07-2012, 20:26   

Dzięki, tak myślałem :) A czy wersja dołączona jakiś czas temu do CD Action miała w sobie już ten patch?

kriskuc 
Nowicjusz

Wysłany: 01-07-2012, 22:17   

Tak

daro85 
Nowicjusz

Wysłany: 13-11-2014, 17:48   

Dołączam się do opinii na temat trybu NextGen. Powróciłem po latach do TRL z uruchomionym trybem. Spełniam wszelkie wymagania i korzystam z najwyższych detali. Tryb podoba mi się jedynie w pierwszych dwóch poziomach (i nie we wszystkich miejscach), a w trzecim levelu (Japonia) ładnie ze wspomnianym trybem wygląda niebo. Według mnie niektóre tekstury są po prostu za ciemne i zdecydowanie lepiej w wielu miejscach wygląda oryginalna grafika z TRL... Nawet twarz samej Lary jest jakaś taka nienaturalna w NextGen... Mam wersję gry z CDA, ale również otrzymałem do oryginalnej pudełkowej wersji patch na CD od Cenegi, w obudwu przypadkach nie ma różnicy. Często w NextGen tekstury delikatnie "migają" lub nie do końca się wczytują... Osobiście wolę grać bez trybu nowej generacji.

krtomb 
WoTR Team

Wysłany: 01-08-2015, 13:59   

Wiem, że odgrzebuję temat po stu latach, ale naszło mnie zagrać i przy okazji znalazłem fix na Next Gen'a w dwóch najbardziej problematycznych levelach - Nepal i Kazachstan. Jest ziom na forum Steama pod poniższym linkiem który udostępnia plik .exe - nie do wersji STEAM - którą zastępuje się EXE w folderze instalacyjnym z grą i już. Działają oba levele, żadnych błędów i nie wywala do Windy. Sprawdzone na Windows 10

Kod:
http://steamcommunity.com/app/7000/discussions/0/616189742648003342/

daro85 
Nowicjusz

Wysłany: 02-08-2015, 00:07   

Faktycznie działa. Dzięki za wieści :-)

Odpowiedz do tematu