FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odrębna fabuła w wersjach demo
Autor Wiadomość
Kylek 
Student

Wysłany: 20-01-2015, 08:54   Odrębna fabuła w wersjach demo

Witam

Dopiero co ukończyłem The Lost Artefact, zamykając tym samym rozdział klasycznych Tomb Raiderów. Zacząłem więc porządkować swoje zbiory dotyczące tej części serii i trafiłem na folder "Wersje demo". No i mam teraz pytanie dotyczące właśnie wersji demo Tomb Raiderów. Czy pamięta ktoś, które dema miały fabułę odrębną niż pełna wersja? Mam na myśli poziom (poziomy), które były w demie, a których nie było w pełnej grze.

Z tego, co pamiętam:
1) Tomb Raider - w demie jest normalny poziom z pełnej gry.
2) Tomb Raider 2 - demo to poziom Great Wall z pełnej wersji.
3) Tomb Raider 3 - w dwóch demach pokazano poziomy Jungle Ruins oraz Coastal Village.
4) The Last Revelation - wg mnie demo jest odrębną historią, bo tej zawartości w pełnej wersji gry nie ma.
5) Chronicles - demo to fragment poziomu Colloseum.
6) Angel of Darkness - demo to właściwie normalna gra ograniczona czasowo do 60 minut (więc, jak ktoś jest hardcorem, to teoretycznie mógłby przejść grę w całości)
7) Legenda - normalny, skrócony poziom Boliwia
8) Anniversary - tutaj, o ile dobrze pamiętam, demo to trochę zmodyfikowana i skrócona wersja chyba dwóch poziomów z gry, ale zasadniczo zawartość nie jest unikalna i to, co jest w demie, jest też w pełnej grze.
9) Underworld - demo to skrócony poziom Tajlandia

Czyli podsumowując, o ile mnie pamięć nie zawodzi, tylko demo The Last Revelation miało unikatową, niedostępną w pełnej wersji gry, historię. Pozostałe dema to nic innego, jak skrócone lub lekko zmodyfikowane poziomy z pełnych wersji.

A jakie jest Wasza zdanie? Coś pominąłem lub pokręciłem?

Madziula 
Podróżnik

Wysłany: 20-01-2015, 14:36   

Kylek napisał/a:
4) The Last Revelation - wg mnie demo jest odrębną historią, bo tej zawartości w pełnej wersji gry nie ma.

A czy demem TR4 nie był przypadkiem fragment levelu The Lost Library z pełnej wersji gry? Chyba że i ja coś pokręciłam :] Był jeszcze oczywiście level The Times, wydany przez gazetę o tej samej nazwie, no i tam rzeczywiście fabuła jest inna niż w TR4, ale ten level nie był wersją demo, ale exclusivem :)

Kylek 
Student

Wysłany: 20-01-2015, 16:36   

Właśnie przeszedłem demo TLR i jakoś nie mogę sobie przypomnieć takiego samego fragmentu z pełnej wersji. Na pewno demo to fragment poziomu The Lost Library a ten wg solucji jest bodajże 17. - nie chce mi się grać w grę aż do tego momentu (nie mam save) by porównać pełny poziom z demem.

Na http://www.tomb-raider.wi...Last_Revelation piszą:
Several levels included in the final version of the game underwent changes as development proceeded. The most noticeable change was to The Lost Library which was used as a demo. Although the main room remained, the layout of the rest of the level was drastically changed.

Chyba zatem to demo faktycznie zawiera fragment rozgrywki niedostępny w pełnej wersji.

Pozostałe dema, jak mi się wydaje, to normalne wycinki z pełnych wersji. Mam rację?

K@t 
Spectre

Wysłany: 21-01-2015, 17:34   

Tak, demo TLR to zmodyfikowany fragment The Lost Library i to chyba jedyna taka sytuacja w serii. Jeszcze jedynie w demie TR3 na PSX początek Area 51 był odmienny od pełnej wersji, ale nie do tego stopnia, jak w Last Revelation.

Kylek 
Student

Wysłany: 21-01-2015, 20:09   

OK, bardzo dziękuję za potwierdzenie. Klasyczne Tomb Raidery powędrowały już do pudła (może wrócę do nich za jakiś czas) a ja walczę z AoD.

Odpowiedz do tematu