FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomb Raider Underworld Limited Edition

Czy zakupisz wydanie limitowane TRU?
Tak
29%
 29%  [ 14 ]
Nie
59%
 59%  [ 28 ]
Nie wiem
10%
 10%  [ 5 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 47

Autor Wiadomość
Boone 
Obieżyświat

Wysłany: 18-12-2008, 22:38   Tomb Raider Underworld Limited Edition

Od dość dawna było wiadomo wszem i wobec że TRU pojawi się na rynku tak jak TRA w dwóch wersjach - podstawowej i kolekcjonerskiej. Niestety w listopadzie tego roku polski wydawca serii TR - firma Cenega Poland oświadczyła że rozszerzone wydanie TRU nie pojawii się na polskim rynku pomimo wcześniejszych zapowiedzi. Edycja ta opróćz ładnie opracowanego pudełka zawiera dodatkową płytę z soundtrackiem,concept artami oraz materiałami video dotyczącymi powstawania tytułu. Uważam że to ekskluzywne wydanie zasługuję na osobną dyskusję i ocenę przez graczy,tym bardziej że w związku nie wydania go na polskim rynku jego wartość rośnie... Zachęcam do dyskusji.

K@t 
Spectre

Wysłany: 18-12-2008, 22:57   

Wydanie zdecydowanie gorsze od TRA.

Nie ma osobnej płytki z soundtrackiem - ost znajduje się na DVD i zawiera 10 pojedynczych kawałków (tylko 10, nie mixowanych tak jak w Anniversary).
Oprócz tego Developer's Diary, które trwa niecałe 20 min i kilkuminutowy materiał/wywiad z Alison.
Trailery wypadają kiepsko - teaser z płonącym CM jest beznadziejnej jakości, a w dodatku brak tam ostatniego filmu z wokalem. Zostaje tylko pierwszy trailer ze sławetnym "I'm very pleased to see you again Lara" i zestaw gameplayów z Tajlandii i Meksyku.

W galerii parę artworków, niektórych wcześniej nie widziałem ale możliwe, że po prostu przeoczyłem.

Generalnie jest cienko - digipack bardzo ładny ale w dalszym ciągu wygląda jak by się miał rozsypać po kilku miesiącach.
Filmów dokumentalnych wcześniej nie widziałem, więc EK to był pierwszy mój kontakt z nimi.
Zdania swojego nie zmieniłem więc - wydanie jak najbardziej okej ale jako PODSTAWKA, a nie limitowana edycja. Kupiłem głównie dlatego, żeby TRA tak łyso na półce nie wyglądał :p

adriano216 
Podróżnik

Wysłany: 18-12-2008, 23:04   

Zdecydowanie nie :!!: Oficjalny soundtrack zapewne za niedługo się pojawi w sieci, developers diary są do pobrania, concept arty i inne obrazki z powstawania gry mamy w... grze. Co innego jakby były tam jakieś ciekawe dodatki, wiadomo jakie.

K@t 
Spectre

Wysłany: 18-12-2008, 23:05   

Soundtracki, oficjalny jak i nieoficjalny, w sieci są już od dawna.

adriano216 
Podróżnik

Wysłany: 18-12-2008, 23:13   

Co? Gdzie?! Kiedy? Wiem, że w sieci jest muzyka w wersji Deluxe Edition, ale nie jest to pełny soundtrack i wygląda na amatorską robotę.

K@t 
Spectre

Wysłany: 18-12-2008, 23:18   

A przesłuchał waść ?

Deluxe soundtrack to PEŁNA ścieżka dźwiękowa w świetnej jakości - ponumerowana, nazwana itp itd. Nie to co w wypadku TRL, jak najbardziej warta ściągnięcia.
Z kolei druga paczka, z dziesięcioma utworami to właśnie oficjalna ścieżka.

Koniec offtopu ;)

milkshake 
Student

Wysłany: 01-01-2009, 14:56   

Ach, ja też jestem posiadaczem edycji kolekcjonerskiej ;D Bonusowe CD nie było jakichś wysokich lotów, ale mnie wystarczyło ^^ Jest tam wśród filmów nawet moment, w którym powstaje nasze nieszczęsne pierożkowe zdjęcie x DD I faktycznie, znalazło się sporo nieznanych mi wcześniej artworków...
Trochę szkoda, że nie dorzucili czegoś jeszcze poza dodatkową płytką (+ładnym pudełkiem)... Mimo wszystko, nie narzekam ^^

Teraz, kiedy już skonsumowałem bonusową płytkę, zabieram się do grania ;D W sylwestrową noc Underworld cudem przestał mi zacinać ^^

Arti 
Praktykant

Wysłany: 01-01-2009, 15:08   

A przypadkiem nie ma w tych artworkach jakiś konceptów Lary Croft dla modelera 3D?

Prosiłbym o podesłanie takowych, bo w grze nie ma. NP. Są takie rysunki Natli, która jest pokazana z przodu i boku, czy jest coś takiego do Larwy ;]??

milkshake 
Student

Wysłany: 01-01-2009, 23:28   

Nie ma... Z artworków jedynie rysunki i szkice lokacji oraz kilka projektów przeciwników - zwierząt. Do tego w galerii screenshoty oraz znane nam dobrze grafiki, które u większości skończyły jako tapeta pulpitu.
W materiale filmowym "Behind the scenes" był obiektyw kamery w pewnej chwili skierowany na monitor komputera projektanta, ale już nie wiem, cóż on tam robił...

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 03-01-2009, 12:56   

Również postanowiłem zakupić TRU LTD ED. Myśl ta pojawiła się z kilku powodów.
Pierwszy powód to moje rozczarowanie, jakie pojawiło się w związku z wydaniem TR:U na polskim rynku - skoro miałem wydać trochę mniej pieniędzy na wersję od Cenega Project to wolałem jednak dołożyć i kupić coś, co nie będzie zwykłym "odpieprz się" wydaniem.
Drugi powód to wersja językowa gry. Poprzednie części w wielu przypadkach udowadniały, że polskie tłumaczenia są nie do końca dobrze zrobione. Nie mówię tutaj o dziecięciach tudzież innych grzybkach, ale o samym fakcie dosłowności dialogów (choćby końcówka Legendy). Znamy polskie tłumaczenia, które w większości są skracane tudzież zmienia się konteksty (kopalnie i inne czasy :P ). Sama kwestia ewentualnego niezrozumienia rozmów bohaterów gry jest o tyle minimalna, że napisy angielskie są zgodne z wypowiadanymi słowami.
Istnieje jeszcze kilka innych powodów, lecz są to raczej aspekty estetyczne, które ogólnie opisałem w pierwszym punkcie.
A co do dodatkowego dysku - cóż. W sumie ni grzeje ni ziębi. Przejrzałem zawartość i jestem oczarowany soundtrackiem. Reszta (materiały promocyjne) są dla mnie o tyle słabym dodatkiem, bowiem jak wspomniał K@ci ich jakość jest mierna.
Wydanie wizualnie oceniam na -bdb, natomiast jego zawartość na -db.

Rob3rt 
Podróżnik

Wysłany: 29-05-2011, 10:33   

Może nie do końca trafiłem z tematem, ale lepszego nie znalazłem.
Skąd, gdzie i jak był dostępny artbook z Tomb Raider Underworld? O taki:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 29-05-2011, 11:47   

Hmm, szczerze mowiac to nie wiem, kojarzy mi sie to z jakas edycja kolekcjonerska gry. Mozna to dostac tu:

http://cgi.ebay.com/Tomb-...=item1c0a2c4d70

Osobno na pewno byl wydawany zwykly przewodnik:

http://books.shop.ebay.co...orld&_sacat=267

Luthien 
Podróżnik

Wysłany: 29-05-2011, 12:16   

Rob3rt, ten artbook był dostępny wraz z preorderem kolekcjonerki (zdjęcie) w jednym ze sklepów w UK. Posiadam go w swojej kolekcji :) Widziałam kiedyś na allegro aukcję z kolekcjonerką na PS3 i dołączonym do niej artbookiem. Było to jednak bardzo dawno.

Rob3rt 
Podróżnik

Wysłany: 29-05-2011, 13:33   

Luthien, właśnie widziałem u Ciebie. Dzięki za info. Dużo kosztowała Cię ta edycja?

Cez, dzięki za link do eBaya, a o official guide to widziałem ;)

K@t 
Spectre

Wysłany: 29-05-2011, 17:12   

Przewodnik(i) można również zamówić na empik.com http://www.empik.com/tomb...01639,ksiazka-p

57zł, jeśli odbieramy z salonu.

Reminded 
Praktykant

Wysłany: 17-06-2011, 14:10   

Czy ma ktoś może ten powyższy przewodnik ?
Zastanawiam się nad jego kupnem, ale nie wiem czy się opłaca.
Ogólnie to wygląda fajnie.

K@t 
Spectre

Wysłany: 17-06-2011, 14:28   

Luthien ma między innymi.

Jeśli faktycznie interesuje Cię kolekcjonowanie takich rzeczy, to jak najbardziej się opłaca. Przewodniki są naprawdę świetnie wykonane, ale nie znajdziesz w nich niczego zaskakującego.

Reminded 
Praktykant

Wysłany: 17-06-2011, 19:40   

Rodzice się zgodzili, więc teraz pozostaje tylko czekać na moje urodziny (wtorek) i może już wtedy będzie mnie stać na kupno. Boję się tylko, że ktoś mi to wykupi.

Ogólnie przewodnik może mi się przydać. Czy był on razem z Tomb Raider: Underworld Limited Edition czy tylko osobno?

K@t 
Spectre

Wysłany: 17-06-2011, 19:42   

Nikt Ci go nie wykupi raczej - przewodnik jest w ofercie Empiku od 2008 roku. Poza tym jeśli zamówisz go to licz się z tym, że Empik musi go sprowadzić, co może trwać ok. miesiąca. I pamiętaj, że całość jest po angielsku.

Przewodnik to w pełni niezależne wydanie. Nie pochodzi z żadnej limitki.

Reminded 
Praktykant

Wysłany: 17-06-2011, 21:28   

Myślę, że sobie poradzę z językiem, bo angielski to dla mnie nie problem.
Co do wysyłki to mi wszystko jedno, bo w końcu już praktycznie zaczęły się wakacje.

Tak przy okazji mam pytanie dla posiadaczy TR:U LE i TR Ultimate Edition- czy te artworki i tego typu pierdółki, które są na premium disc z TR UE były też na bonus disc w TRU LE?

Rob3rt 
Podróżnik

Wysłany: 19-06-2011, 12:28   

Reminded, dodatkowy dysk w TR:U LE i TR UE to dwie, zupełnie inne bajki. Jeśli coś jest na TR:UE to i na TR:U LE jest na pewno, bowiem dodatkowy dysk do TR:U LE to całkiem solidnie wydane DVD-VIDEO, z menu, rozdziałami, kompilacjami większości z tego co było powiedziane o Underworldzie przed jego premierą, tak jak K@t napisał: artworki, soundtrack, wywiady, gameplaye. Natomiast dodatkowy dysk do polskiej Ultimate Edition to zlepek pierwszych lepszych artworków, screenów, renderów, soundtracków i trailerów z całej serii Tomb Raider, porozrzucanych w różnych folderach na płycie.

adamrose045 
Nowicjusz

Wysłany: 14-11-2014, 05:16   

Drugi powód to wersja językowa gry. Poprzednie części w wielu przypadkach udowadniały, że polskie tłumaczenia są nie do końca dobrze zrobione. Nie mówię tutaj o dziecięciach tudzież innych grzybkach, ale o samym fakcie dosłowności dialogów (choćby końcówka Legendy). Znamy polskie tłumaczenia, które w większości są skracane tudzież zmienia się konteksty (kopalnie i inne czasy :P ). Sama kwestia ewentualnego niezrozumienia rozmów bohaterów gry jest o tyle minimalna, że napisy angielskie są zgodne z wypowiadanymi słowami.
Istnieje jeszcze kilka innych powodów, lecz są to raczej aspekty estetyczne, które ogólnie opisałem w pierwszym punkcie.

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 14-11-2014, 08:39   

Powodów czego ??

Odpowiedz do tematu