FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Japonia - śladami Lary Croft
Autor Wiadomość
peju 
Student

Wysłany: 17-07-2013, 20:57   Japonia - śladami Lary Croft

Tak się składa, że niedawno wróciłem z Japonii, gdzie akurat miałem przyjemność zwiedzać wiele ciekawych miast, świątyń i krajobrazów. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać, żeby na wiele z nich patrzeć przez pryzmat najnowszej odsłony Tomb Raidera. Niestety, z okresu panowania Himiko w Japonii na otwartym terenie nie zobaczy się już nic, jedynie jakieś eksponaty w muzeach, ale... nieoczekiwanie natrafiłem na miejsce, który wypisz, wymaluj było na bank inspiracją dla architektów z gry. To również wyspa o nazwie Miyajima, gdzie słynna brama O-torii jest jednym z symbolów tego kraju. Miejsce przepiękne a ja czułem się jakbym był w niektórych lokacjach na żywo w grze. Poniżej kilka zdjęć z Momijidani Park, które do złudzenia przypominają Nabrzeżny Las z gry (zdjęcia w technice HDR co by bardziej przypominały grafikę komputerową :p ):

Tutaj jeszcze pare fotek samej wyspy:

Dodatkowo jeszcze taka ciekawostka: kształt gór wyspy to twarz Buddy:

Poniżej link do mapki jaką otrzymałem na ulotce:
http://s6.ifotos.pl/img/DSC04003J_nnwqrwq.JPG

Także ogólnie wszystko: parki, świątynie, kolejka linowa, góry... przypomina mi Yamatai. Klimat rodem prosto z gry i to dało się wyczuć spacerując tam. No i te daniele... coś niesamowitego. Parę ludzi krytykowało w najnowszym TR zachowanie zwierząt... że za blisko można podejść, że nie uciekają, że tak się w rzeczywistości nie zachowują itp. Specjalnie dla nich fotka z pozdrowieniami z Japonii:

Wika1209 
Nowicjusz

Wysłany: 17-07-2013, 22:18   

Wow! Świetne te zdjęcia :) . Dzięki nim widać jak bardzo twórcy przyłożyli się do nowego TR.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 18-07-2013, 18:49   

Super fotki, a ostatnia to mistrzostwo świata :D Na pewno wiele osób tutaj chętnie przeczyta jak napiszesz coś więcej o samej wyprawie i ewentualnych nawiązaniach do TR :)

peju 
Student

Wysłany: 21-07-2013, 20:00   

Poza wyspą Miyajima, mimo czujnego oka, nie udało mi się znaleźć nic konkretnego co by jeszcze nawiązywało do TR. A przejechałem sporo po tym kraju. Poznałem Japonię nowoczesną i zaawansowaną technologicznie wraz z ogromnymi metropoliami w tym największa tokijska aglomeracja świata licząca 35mln mieszkańców :!!: Ale także poznałem tą historyczną i klasyczną Japonię pełną zamków, świątyń i ogrodów. To są takie najbardziej klimatyczne miejsca.
To tak dla zaspokojenia apetytów, wrzucam jeszcze fotki ze Świątyni Todaiji w prefekturze Nary:

Znajduję się tam największy posąg Buddy:

A nieopodal tego miejsca, kolejna świątynia: Kasuga wraz bardzo ładnym parkiem:

Cez 
World of Tomb Raider

Wysłany: 24-07-2013, 20:40   

Wow, cos niesamowitego :O Koniecznie kiedys bede sie musial wybrac do Japonii :D

Odpowiedz do tematu