FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografia
Autor Wiadomość
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 25-01-2011, 17:12   

Udało mi się nareszcie zamienić sprzęt na coś mocniejszego, Canon 350D, amatorska lustrzanka poszedł w odstawkę i planuje przekazać go innemu nowicjuszowi. Doszedłem do wniosku, że zwyczajnie mi już nie wystarcza więc warto się było szarpnąć na jakiś wyższy poziom. Mój wybór padł niezmiennie na rodzinę aparatów Canon, gdyż uważam je za najlepsze. Zaszaleliśmy trochę, kupiliśmy najnowszą półprofesjonalną lustrzankę - Canona Eos 7D. Powiem szczerze, że teraz zdjęcia byle czego wyglądają interesująco, aparat świetnie sobie radzi z nie najlepszymi warunkami światła etc, nagrywa naprawdę mocne filmy i co ważniejsze ma bardzo rozbudowane ustawienia, które dopiero poznaję. Jest porównywalny z profesjonalną D900 od Nikona.
Dla mnie to szczyt marzeń i mam nadzieje, że praca będzie owocna. Boje się tylko, że jego możliwości mnie zbyt rozleniwią, bo skoro on potrafi to chyba ja już nie muszę? :P

Mały test z YT:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

lathspell20 
Podróżnik

Wysłany: 07-06-2011, 22:04   

Też chciałabym się pochwalić zakupem może nie najświeższego modelu zaawansowanego kompaktu serii superzoom, ale po wnikliwych - kilkutygodniowych - badaniach tego rozrastającego się segmentu, wyrobiłam już sobie opinię o wielu modelach różnych firm.
Początkowo poważnie myślałam nad modelem Panasonic Lumix FZ-45 :arrow: ZOBACZ
24x zoom optyczny, 14.1 MP, zaawansowane funkcje... ale przede wszystkim szukałam próbek zdjęć, bo już raz kupiłam kota w worku. Przykładowe zdjęcia wyglądały dość obiecująco, ale gmerając dalej trafiłam na model Sony DSC-HX1 - 20x zoom, 9.1 MP, przetwornik CMOS i również sporo ciekawych funkcji :arrow: ZOBACZ i to właśnie ten model jest moim nowym nabytkiem :)

Do niewątpliwych jego zalet należą zdecydowanie:
+ solidne wykonanie, a przy tym stosunkowo niewielka waga,
+ ergonomiczne ułożenie klawiszy i wygodny grip,
+ zupełnie wystarczająca rozdzielczość 9.1 MP (!) - wiele firm ulega teraz trendowi upychania kilkunastu MP na mały sensor
+ imponujące zbliżenie optyczne przy bardzo dobrej stabilizacji w korpusie,
+ uchylny ekran LCD (przydatny dla zdjęć ponad tłumem i z perspektywy żaby),
+ funkcja "zdjęcie z ręki o zmierzchu" - kiedy aparat wykonuje serię 6 zdjęć, po czym nakłada je na siebie, aby zredukować szumy,
+ możliwość manualnego ustawienia ekspozycji,
+ oraz, oczywiście, bardzo dobra jakość zdjęć (próbki poniżej)

Jedyne wady, jakie do tej pory zauważyłam (aparat posiadam od wczoraj):
- niezbyt pewnie trzymająca pokrywa obiektywu,
- mało ergonomiczne umiejscowienie wyjścia A/V oraz trudność przy jego otwieraniu.

Jeśli ktoś jest ciekaw dokładnych recenzji, podaję kilka stron, które mnie osobiście przekonały:
:arrow: Test cameralabs.com
:arrow: Test photographyblog.com
:arrow: Test fotopolis.pl

Poniżej zamieszczam trzy zdjęcia w rozdzielczości 1920x1080, w proporcji 16:9
http://i54.tinypic.com/xmqzyb.jpg
http://i51.tinypic.com/2rddls8.jpg
http://i55.tinypic.com/rgw5rb.jpg

Rob3rt 
Podróżnik

Wysłany: 25-06-2011, 16:31   

Nigdy mnie nie rwało do programów graficznych, zdjęcia zazwyczaj wrzucałem takie, jakie wyszły z aparatu, sporadycznie coś tam poprawiłem w Corelu, jednak od wczoraj zacząłem używać PhotoShop'a, wprawdzie dopiero przyglądam się tutorialom, a obsługę nazwał bym "raczkowaniem", to już czuję zajawkę :) pierwsze fotki:

lathspell20 
Podróżnik

Wysłany: 09-07-2011, 19:44   

Dzisiaj mój nowy aparat został ochrzczony - jednodniowa wycieczka do Ogrodzieńca. Wypróbowałam wszystkie dostępne opcje i ustawienia, wiele kombinacji, przeróżne kadrowanie. I sprawiło mi to ogromną frajdę, niezależnie od końcowego wyniku. Czasem zdjęcie wyszło za ciemne, czasem przepalone, czasem nieostre, ale to nie ma znaczenia. Świetna zabawa, a poza tym trening czyni mistrza. W efekcie na ponad 200 zdjęć zrobiłam jedno wyjątkowe (przynajmniej w moim mniemaniu). I to jedno zdjęcie wynagrodziło mi wszystkie poprzednie, mniej udane. Moja zabawa z fotografią dopiero się zaczyna :) a ta wspomniana perełka poniżej :arrow:

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 22-01-2012, 22:51   

DUŻA WERSJA TUTAJ: klik

Cześć, chciałbym prosić wszystkich, którym spodoba się to zdjęcie na oddanie na mnie głosów w plebiscycie gazety.pl piękny-brzydki szczecin na najlepsze zdjęcie roku.
Głosowanie znajdziecie pod tym adresem: http://szczecin.gazeta.pl...2,11009482.html
To jest jedno z moich pierwszych zdjęć zrobionych hdr, zdaje sobie sprawę z braków, ale lubię je takie jakie jest. Proszę raz jeszcze o głosy i z góry dziękuję. To jest dla mnie mega ważne.

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 02-04-2012, 16:42   

Pozbyłem się cyfrówek, ale jeszcze gdy je miałem częściej sięgałem po analoga. Wygrzebałem w szafie na allegro starego zenita 11 i stał on się moim głównym aparatem. Okazało się, że "sesyjki" wcale mnie nie cieszą, to co lubię tak naprawdę to spontaniczne ujęcia ludzi i ulicy. Oczywiście cyfrówki są tutaj bardziej wskazane, jako że jest podgląd, mają milion razy szybszą migawkę etc ale to nie to. Polecam bardzo używanie obiektywów heliosa do cyfry za pomocą specjalnej przejściówki. Jest niesamowita głębia i lepszy klimat, to nadal nie jest analog, ale jednak. W kliszówkach lubie ten dreszcz emocji spowodowany brakiem pewnosci czy cos wyjdzie czy może jednak nie, każde ujęcie się dopieszcza bo na powtórkę szkoda filmu. Oto przykładowych kilka moich prac z zenitem 11 wlasnie.

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 03-04-2012, 12:37   

Hrithik, klimatycznie są przecudowne :) Szczególnie nr 2 i 4.
Mimo, że wcześniej gdzieś tam biegałem z kompaktem, to tak naprawdę dopiero teraz zaczynam moją przyodę z fotografią, gdyż znalazłem się w posiadaniu lustrzanki cyfrowej, i chciałem zaprezentować moje pierwsze wypociny.

Na moim flickrze znajdziecie jeszcze 7 innych i 2 stare, z kompaków, z których jestem najbardziej zadowolony. Enjoy i proszę o krytykę!

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 11-04-2012, 10:18   

Bardzo fajne masz te zdjęcia roślin. Ogólnie twoje kompaktowe starsze też mi się podobają. Mają taki fajny sielski klimat kolorystyczny. Najsłabiej wypadają magnolie i te gałęzie. Nie ma w nich nic interesującego, ale wrzos i stokrotka jak najbardziej ok chociaż fanem flory nie jestem. Od czegoś jednak trzeba zaczynać, przenieś się może na ludzi lub architekturę i tak cię to czeka, a im wcześniej tym lepiej ;)

i moje 3 kolejne w oficjalnej publikacji:

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Wysłany: 02-05-2012, 00:50   

Kolejna porcja analogów, z różnych okresów. Obecnie mam 3 klisze do wywołania, ale nie wiem gdzie w Poz. można to zrobić całkiem tanio. Więcej zdjęć na fejsbuku, zapraszam do odwiedzin i zlajkowania. TUTAJ : https://www.facebook.com/KRISZNApl

lathspell20 
Podróżnik

Wysłany: 21-05-2012, 21:07   

Hrithik_Roshan, podobają mi się Twoje zdjęcia, chyba przede wszystkim dlatego, że są takim "impresjonizmem w kadrze", co po prostu uwielbiam :) Braki ostrości tylko przydają dynamizmu - zwłaszcza w serii zdjęć ze szkoły tańca - ale też zmiękczają obraz, w pewien sposób uspokajają go, co według mnie jest zdecydowanie na plus (zbytnie ostrzenie czasem aż za bardzo uderza w odbiorcę).
Moim ulubionym zdjęciem jest chyba kadr z albumu indyjskiego - czarno-biały z perspektywy żaby. IMO genialnie uchwycony kontrast między szarą, ludzką codziennością, a przepychem i finezją zdobień architektonicznych w tle.
Jak dla mnie, Twoje zdjęcia są żywym dowodem na to, że nie trzeba mieć lustrzanki za 5 tysięcy - czasem wystarczy trochę kreatywności i zabawy światłem :)

Asha Greyjoy 
Student

Wysłany: 22-05-2012, 21:23   

Hrithik, bardzo klimatyczne zdjęcia. Udało Ci się coś o co bardzo trudno: mianowicie Twoje zdjęcie kota nie wygląda jak 1000 innych o podobnej tematyce :p

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 16-07-2012, 14:41   

Wykonane w celach rekreacyjnych, wczoraj. Piękna pogoda, warto uwiecznić a, że koleżanka namawiała to nie odmówiłem. :)

Spoiler:

Integral 
Archeolog

Wysłany: 19-07-2012, 02:14   

Ostatnie podoba mi się najbardziej :)

P.S. Zabiłeś mi forum rozmiarem zdjęć aaa :D

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 19-07-2012, 17:53   

Chmury najszybciej zaczęły mnie drażnić z tych zdjęć. Doszedłem do wniosku, że jak na chmury wyszły najmniej ciekawie chociaż koleżanka do której należał aparat stwierdziła zgodnie że chmury najlepsze. Ale ciesze się, że ci się podoba. Zacieśniamy krąg wzajemnej adoracji. :D Swoją drogą to avatary też masz zawsze ciekawe. Tylko niewyśrodkowany.. :D Co do P.S. to niech ktoś mnie uświadomi jak wykonać miniaturę zdjęcia na forum, ponieważ widać jak działa opcja [IMG], a niestety innej nie znam. Sorry ze te braki w wiedzy. :P

Integral 
Archeolog

Wysłany: 19-07-2012, 18:55   

Mój avatar jest niewyśrodkowany? Tzn? :D To kadr z filmu Thor, przycięty po bokach. Preferuję podłużne avatarki, bo zwykle rozpisuję się jak ksiądz przed kazaniem.

Co do miniatury zdjęć to ja uploaduję je na photobucket.com, tam miniatury są automatycznie generowane. Wstawiasz wtedy coś takiego:
Kod:
[url=adresduzegoobrazka.jpg][img]adresmalegoobrazka.jpg[/img][/url]

Jak w htmlu, co tu dużo mówić ;) . Tylko z wykorzystaniem tagów.

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 21-07-2012, 21:20   

Cytat:
Mój avatar jest niewyśrodkowany? Tzn? :D

Tzn. że przesunął bym go nieco w prawo aby był właśnie 'wyśrodkowany'. :D Takie nic. :P

Wracając do tematu. Założyłem parę dni temu DeviantArta więc podsyłam link do galerii, tam 4 nowe fotografie. http://maati139pl.deviantart.com/gallery/ ;)

[ Komentarz dodany przez: Integral: 21-07-2012, 22:59 ]
A to akurat nie moja działka :D .

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 15-08-2012, 03:31   

Nowe wypocinki :) TU A nóż widelec ktoś oko zawiesi :P

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 15-09-2012, 21:27   

Ot, kilka nowych :) Pobyt w Polsce ma bardzo dobry wpływ na moją kreatywność, która ostatnimi czasy już zaczynała się rozkładać...

I bonusik, bo lubię się nim chwalić :D

Rob3rt 
Podróżnik

Wysłany: 15-09-2012, 23:31   

Scion, niezłe! Jeśli można wiedzieć: jaki obiektyw?

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 16-09-2012, 13:37   

Dzięki! A obiektyw to Nikon Series E 50mm f/1.8, manualny, z 1979 roku. Moja nowa miłość :D

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 16-09-2012, 13:54   

Scion, no bonusikiem to mnie kupiłeś bez reszty. :D Ciekawe pozycje, podobają mi się, jak będziesz miał coś nowego to wrzuć, bardzo chętnie popatrzę. :)

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 16-09-2012, 14:35   

Dziękuję! Twoje również warte są uwagi! Najbardziej przypadły mi do gustu kwiatuszki Colorful #4 (przecudne kolory!) różyczka i statua Jesuza, chociaż może trochę przyhamowałbym z szopą ;) Drobne ocieplenie, czy oziębienie kolorystki oraz lekka zmiana kontrastu zazwyczaj wystarczają, aby uzyskać łady, niesztuczny efekt.

Maati 
Obieżyświat

Wysłany: 16-09-2012, 14:44   

;)
Tak, tak, wiem. Ostro jadę z szopą, zdjęcia w 80% nie wyglądają naturalnie ale robię to z pełną premedytacją. :P Ani technicznie, ani tym bardziej tematycznie moje zdjęcia nie są ciekawe więc bawię się na nich i ciosam je fotoszopem, by chociaż mocnym kontrastem i kolorem przykuły oko. Staram się je wtedy traktować już nie jako fotografie a zwyczajny obraz. Ale wezmę sobie Twoją uwagę do serca, będę się starał o tym pamiętać w przyszłości. :) Dzięki za słowo. :)

Scion 
Podróżnik

Wysłany: 30-09-2012, 22:21   

Nowa porcja i przy okazji mała reklama.
Serdecznie zapraszam do Kulkowa! :)

Justysia92 
Nowicjusz

Wysłany: 12-10-2012, 21:14   

Robicie naprawdę dobre zdjęcia.Pogratulować talentu ;)

Odpowiedz do tematu