FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lingwistyka
Autor Wiadomość
Barbie 
Odkrywca

Wysłany: 03-01-2008, 19:50   

Mój znajomy mówi i pisze po japońsku, najbardziej go podziwiam za to pisanie, naprawdę niesamowite znaczki :p

Ar2r 
Obieżyświat

Wysłany: 09-01-2008, 16:46   

ja-marta napisał/a:
myślę, że ma początek wystarczy. Na pewno kurs byłby lepszy, ale myślę, że taki zamówiony przez internet z płytami nie będzie znowu taki zły. Z resztą pierwsza lekcja jest próbna, więc się zobaczy :)

W sumie masz trochę racji, od czegoś trzeba zacząć a gdy się później uzna że naprawdę warto się uczyć danego języka, to można już zainwestować w bardziej profesionalne nauczanie.

Jerrem_Y napisał/a:

Wiem, ze mi czasem odwala i moja plec zmienia sie nieustannie, ale powinienes wiedziec jak na tak dlugi pobyt na forum, ze jestem jednak KOBIETA. Cholera kobieta!! ;( <niedowartosciowana>

To że kobietą jesteś wiem bardzo dobrze, choćby po tym oznaczeniu koło nicku :) Niestety pisząc posta jakoś dziwnie oblookałem twoją płeć :) i wyszło jak wyszło.... musisz mi wybaczyć :P tą nieścisłość.

Neona 
Podróżnik

Wysłany: 10-01-2008, 11:11   

A ja własnie chciałabym się uczyć Japońskiego ^^ Tylko ciekawe gdzie mogę znaleźć jakieś kursy tego języka bo w Poznaniu jakoś szanse są 1 do miliona ...
Barbie napisał/a:
Mój znajomy mówi i pisze po japońsku, najbardziej go podziwiam za to pisanie, naprawdę niesamowite znaczki

Ja też chce ja też!

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 10-01-2011, 23:51   

U mnie sprawa jest na tyle ciekawa gdyż:

*Moja mama mieszka w Niemczech - wypada znać choć trochę niemiecki.
*Mój tata mieszka w Holandii - wypada znać choć troszkę holenderski.
*Moja bliska ciocia mieszka w Kanadzie - wypada znać choć trochę angielski

Ponadto bardzo lubię język czeski, portugalski i hiszpański.

Uczę się tych wszystkich języków, ale tak na dobrą sprawę, umiem baaardzo nie wiele. A jak się jednego języka nie używa to się go zapomina.. i tak zatacza się koło. Macie na to jakieś sprawdzone sposoby?

Anissa 
Podróżnik

Wysłany: 11-01-2011, 20:09   

Człowieku, moim zdaniem za dużo sobie nasadziłeś na głowę ;P Na dobrą sprawę żadnego z tych języków nie nauczysz się ,,porządnie'' jeśli nie zrezygnujesz z kilku z nich.
chociaż jak ktoś jest uzdolniony w tym kierunku... zdarzały się takie przypadki. :)

Ja obecnie uczę się oczywiście angielskiego. Ale o tysiąc razy bardziej podoba mi się włoski. Mam teraz taką fajną babkę z tego języka i czuję że czegoś się w końcu uczę! Często daje nam teksty po włosku, które mamy przetłumaczyć na polski, na razie nie na odwrót :P Włoski to najprostszy język jaki mógł kiedykolwiek powstać, angielski to przy nim taki hardkoor :) Szkoda że zmarnowałam połowę życia na niemiecki, który jest okropny, trudny i brzmi brzydko. Aż 6 lat się męczyłam /

Menkaure 
WoTR Team

Wysłany: 18-05-2012, 23:03   

Eh, Polacy i ich znajomości językowe ;) hehe

Mam pewne doświadczenie z pracy za granicą z Polakami-turystami, którzy uznają, że mówią po angielsku świetnie, wręcz bezbłędnie. Do dzisiaj każda taka historia bawi mnie do łez. Polaków jest bardzo łatwo rozpoznać. Przede wszystkim poprzez słowa-klucze takie jak "mejbi", "okej", "łans/tłajs", "ływałt", "omajgad", "yyyyyyy", "limonka". Do tego sam fakt nagminnej polonizacji w stylu "from łer plepleple", "łan bir łyf dżós" itp. Zdarza się, że wprowadzają kilka języków do jednego zdania np "Ajne gin z tonikiem plis" tudzież "Łan wódka łyf dżós of limonka", "kofi from ekspres", "kafe lejt". Jest to z jednj strony tak kaleczące uszy, z drugiej zaś woła o pomstę do nieba. Dlaczego Polacy tak marnie mówią po angielsku? Nie mówie tutaj o osobach zmuszanych swego czasu do nauki jedynie j. rosyjskiego, ale głównie do młodych, którzy angielski mają już od 1-szej klasy (ja - stary dziad - miałem w sumie od 4rtej :o ). Jak można skonstruować w ogóle takie zdanie jak: "Aj pliz łan [cośtam]"?

To tak tytułem wstępu, gdyż te "zwroty" część forum, z którą się widuję już zna. Wczoraj usłyszałem coś nowego i postanowiłem to tutaj zamieścić. Sytuacja przekomiczna - musiałem wejść na zaplecze, żeby wybuchnąć płaczo-śmiechem.

Sytuacja: Polak+2 obcokrajowców. Podałem do stolika dwa mojito (które (o dziwo) nie zostały zamówione jako "modżajto") i jako iż stoliczek był oddalony jakieś 2 metry od baru mimowolnie słyszałem o czym dyskutuje jeden Polak z dwoma mężczyznami. W sumie nie pamiętam o czym dokładnie rozmawiali, ale koleś opowiadał jakąś anegdotę z pracy i tylko to zapadło mi w pamięć: Polak (P) Obcokrajowiec (O)
P: Aj put łan saszet of cemęt [ :hihi: ]
O: One what? You mean "bag", don't you?
P: Jes, aj du łols
O: Concrete?
P: Konkritli dżypsum [w tym momencie poleciały mi łzy :D :hihi: ]

Nie myślałem, że po powrocie do Polski spotka mnie znów przyjemność(?) słuchania pięknej angielszczyzny swoich rodaków ;)

Menkaure
Kurcze, w piśmie brzmi to zupełnie inaczej. To powinno było zostać nagrane!

[ Komentarz dodany przez: e_g: 19-05-2012, 13:51 ]
nie martw sie, ja zrozumialem, nawet smieszne!!!

Darkness 
Podróżnik

Wysłany: 05-06-2012, 03:05   

Faktycznie, w dzisiejszych czasach nie znać angielskiego to już trochę "wiocha" i także (jak Menakure) nie mówię tutaj o starszych "człowiekach", który faktycznie uczyli się rosyjskiego. Języki mnie trochę ciekawią, ale nie mam chęci się specjalnie ich uczyć. Na szczęście znam w stopniu komunikatywnym angielski. Tego języka się chętnie uczę. Ponadto znam też całkiem nieźle rosyjski (obowiązkowy w szkole) i nadal go szlifuję. Chciałbym też się uczyć od podstaw niemieckiego lub hiszpańskiego, ale jak wspomniałem nie mam specjalnie siły, mam słomiany zapał.

Vujek1991 
Student

Wysłany: 05-06-2012, 03:10   

Też bym się języków pouczył, ale nie mogę się zebrać w sobie.

Mówię sobie, że jak już będę obrzydliwie bogaty, to zatrudnię prywatnego nauczyciela z dostawą do domu :D

lechu1235 
Podróżnik

Wysłany: 12-10-2012, 16:08   

Potrzebował bym listę słówek z angielskiego, jako powtórzenie do matury, tylko nigdzie nie mogę znaleźć z zapisem IPA (International Phonetic Alphabet), a jak już jakaś wymowa jest to w stylu "Through [fru]".. Ktoś pomoże?

Odpowiedz do tematu