FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
10.04.2010r. - Śmierć prezydenta Kaczyńskiego
Autor Wiadomość
mati90b 
Student

Wysłany: 10-04-2010, 20:33   

To co się stało to coś strasznego akurat w tym dniu i w tym miejscu za bardzo nie przepadałem za Lechem Kaczyńskim ale żeby nagle umierał straszna tragedia i tyle osób.

lucas1987dion 
Student

Wysłany: 10-04-2010, 21:25   

To jest jakiś koszmar! Do tej pory w to nie wierzę, tyle wspaniałych osób, lekarze, piloci, politycy, artyści, aktorzy itd! I ta biedna szczera kobieta - Maria Kaczyńska, ledwo co się rozkręcała jako pierwsza dama, a tu takie coś. Strasznie mi ich żal.
Mnie osobiście coś tu się nie zgadza, całe te lotnisko, 4-krotne lądowanie, 70 rocznica Katyńska, i Putin palący świeczki... Składam wszystkim ''poszkodowanym'' szczere kondolencję. Proszę NIGDY więcej takiego braku profesjonalizmu ze strony ''technicznej'' w Polsce, bo więcej już nie zniosę. :( Trzeba szanować KAŻDE życie, to strata dla rodzin, Polski, a nawet trochę i dla świata.
Dobranoc.
AMD Phenom II X4 965@3.80GHz, 4GB RAM DDR3@1406MHz, nVidia GeForce GTX 460 1GB Palit Sonic Platinum, 1TB + 250GB HDD Samsung, Acer G24', DVD-RW x18 SAMSUNG, Auzen X-FI Prelude 7.1, Gigabyte AM3 790XT USB3, Chieftec CFT 600w.

mati90b 
Student

Wysłany: 10-04-2010, 21:44   

Dali tydzień żałoby ale tyle nie wystarczy już nigdy nie sobaczymy dużo wspaniałych osób jak ktoś oglądał kawa na ławę to połowa tych osób nie żyje i zgodzę się z lucas1987dion.Dla mnie to koszmar ja w to nie mogę uwierzyć :( dużo dzieciaków bawi śmierć prezydenta lecz oni nie mają uczuć. :(

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 10-04-2010, 21:50   

Wdziałem, że nasza-klasa ma oficjalne konto katastrofy. To jest jakaś kpina. Natomiast jeśli chodzi o samą tragedię, to tam gdzie widze, to jest trzymany poziom. Jest dobry poziom. Ludzie potrafią to uszanować. Okolice Pałacu Prezydenckiego wyglądają pięknie.

I, tak zupełnie prywatnie, jestem bardzo zadowolony z Was. Bo poza dwoma chorymi przypadkami, dzisiejszy dzień wygląda u nas pięknie.

K@t 
Spectre

Wysłany: 10-04-2010, 22:11   

Cytat:
Bo poza dwoma chorymi przypadkami, dzisiejszy dzień wygląda u nas pięknie.

Stwierdziłem to samo, przeglądając kilka innych mniejszych i większych forów. "Mam w dupie to co się stało więc jestem cool" to gdzie nie gdzie norma. Co więcej, niektórzy prowadzą dyskusję poziomem przypominające newsy na Pudelku.

Więcej takich Forumowiczów jak u nas.

Mo
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2010, 23:28   

Przy okazji dzisiejszej tragedii ... bardzo nie podobają mi się dziennikarze. Ich postawa.

Pytanie dziennikarza do Kwaśniewskiego: - Czemu Pan nie poleciał do Katynia? - Bo mnie nie zaprosili. - Ale gdyby jednak było inaczej... co Pan czuje w tej sytuacji?

Czy dziennikarze nie mają za grosz szacunku i logicznego myślenia? Praca pracą jak każda... ale, gdy traci się rozum w obliczu takiej tragedii to już coś nie jest tak z klepką, jak być powinno. Szkoda słów.

Integral 
Archeolog

Wysłany: 10-04-2010, 23:30   

Ja mam nadzieję, że zmieni to coś w podejściu Polaków do polityków i władzy. Na lepsze.

K@t 
Spectre

Wysłany: 10-04-2010, 23:35   

W to akurat wątpię, już Polacy zmieniali się na lepsze po śmierci Papieża. Podejrzewam, że nastąpi chwilowe ocieplenie stosunków i zanik podziałów, ale gdy sytuacja się ustabilizuje, a prezydent zostanie wybrany na nowo, to stare wojenki ponownie wrócą do codzienności.

Nie mówię tego w żadnym wypadku złośliwie. Taka już jest polityka i polska - nie oszukujmy się - mentalność.

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 11-04-2010, 00:08   

Mo, pomyśl trochę, kobito, bo kiepskie rzeczy gadasz. Owszem, zdarzają się wpadki. Zdarzają się na codzień, bo są słabi dziennikarze. Ciężko, żeby w takim dniu się nie zdarzały. Mogę ich naliczyć od cholery. Ale to jest żywioł. Tutaj przekazuje się informacje na sekundy po ich otrzymaniu. A jednocześnie dochodzi wyciąganie informacji, emocji. Masz jakiś dziwny uraz do dziennikarzy ,nie wiem czy ktoś Ci zrobił krzywdę? Bez przesady. Skąd bez tych okropnych dziennikarzy wiedziałabyś o masakrze? Chyba za tydzień z relacji z ust do ust. Jeśli tak Ci coś nie pasuje, to odetnij się od mediów i życzę powodzenia.
I lepiej nie odpowiadaj. Był zarzut, jest odpowiedź. Uszanuj ten topic i nie ciągnij tego. Jeśli tego nie zrobisz, to świadczy też o Tobie :)

Int -> Moja Ty naiwna :* Chciałbym. Ale to wystarczy może na dwa tygodnie...

Integral 
Archeolog

Wysłany: 11-04-2010, 00:40   

Pewnie macie rację...

Okropnie żal mi rodzin ofiar. Polityk politykiem, dowództwo swoją drogą, ale to są przede wszystkim ludzie. O tym do tej pory niektórzy nie pamiętają i to jest smutne. Że głośno trzeba o tym przypominać.

A do dziennikarzy nic nie mam. Sama przez większość dnia nie mogłam w to uwierzyć, więc pierwsze co nasuwało mi się na myśl to pytania właśnie bardziej "praktyczne", oderwane od skali katastrofy. +/- gorzka refleksja nt. narodowej ignorancji.

Asyenna 
Odkrywca

Wysłany: 11-04-2010, 08:03   

Zgadzam się -żal ludzi. Owszem byli politykami ale przede wszystkim ludźmi. Tutaj nie jest najważniejsza pełniona funkcja.

Wczoraj oglądałam TVN24 i było doskonale widać że wszyscy -łącznie z dziennikarzami są tak samo zaskoczeni i skołowani jak cała Polska. Ciężko było uwierzyć w to co się stało.

(--AGATA--) 
Praktykant

Wysłany: 11-04-2010, 09:33   

O Katyniu usłyszał cały świat,przykre,że kosztem tak wielu nowych ofiar.
Wczoraj gdy dowiedziałam się o tej tragedii byłam w wielkim szoku,cały dzień spędziłam na
oglądaniu wiadomości by dowiedzieć się jak najwięcej i mimo,że nigdy nie należałam do
elektoratu pana Lecha Kaczyńskiego to z całą pewnością nie życzyłam mu śmierci jak i innym ofiarom tej katastrofy.Zwykle podchodzę sceptycznie do takich narodowych wzruszeń i nie chcę by telewizja insynuowała mi,że mam być smutna (dokładnie wyznaczając termin tego smutku) pokazując czarno biały zwolniony film z nostalgiczną muzyką w tle ale bardzo współczuję rodzinom ofiar bo oni tych ludzi kochali a o Polskę się nie martwię da rade.
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again

ninti 
Obieżyświat

Wysłany: 11-04-2010, 10:17   

Mnie najbardziej szkoda rodzin ofiar. Córka państwa Kaczyńskich przecież z dnia na dzień straciła obojga rodziców, to musi być niewyobrażalne cierpienie.

Z punktu widzenia kraju, to na pewno brak tych osób wprowadzi niemały chaos w nasze życie polityczne, ale tak jak kluzz_ka wcześniej napisał - nie ma ludzi niezastąpionych i po pewnym czasie wszystko się unormuje, a czas nam pokaże czy będzie to norma lepsza czy gorsza.

Nie wierzę w jakiś nagły przełom w stosunkach politycznych, ludzie są ludzmi, czas leczy rany i walka o stołki zacznie się na nowo.

PS: fajnie ze na stronie głównej WOTR pojawił się news na temat tego co się stało. Jeśli redakcja chwali userów to ja jako user musze pochwalic redakcję, bo nasza stronka stoi na wysoki poziomie!

Mo
[Usunięty]

Wysłany: 11-04-2010, 11:17   

Mr Macphisto napisał/a:
Skąd bez tych okropnych dziennikarzy wiedziałabyś o masakrze? Chyba za tydzień z relacji z ust do ust. Jeśli tak Ci coś nie pasuje, to odetnij się od mediów i życzę powodzenia.
I lepiej nie odpowiadaj. Był zarzut, jest odpowiedź. Uszanuj ten topic i nie ciągnij tego. Jeśli tego nie zrobisz, to świadczy też o Tobie :)

a niby dlaczego nie mogę odpowiedzieć? w końcu forum to nie tylko linia zarzut-odpowiedź, ale dyskusja. a trochę mnie nie zrozumiałeś, więc chciałabym to sprostować.

owszem, dziennikarze docierają do informacji, dzięki nim nikt by nie dowiedział się tak szybko o tej tragedii i ... chwała im za to. no ale tamto pytanie było dość... retoryczne? bo co ma powiedzieć ktoś, kto lecąc do Smoleńska mógł zginąć a jednak nie poleciał i został w Polsce? to chyba logiczne. ludzie dość mają emocji w związku z tym wydarzeniem, a dziennikarze wcale im nie pomagają. do fachu jako takiego nic nie mam, ale drażni mnie nieczułość w obliczu ciężkich chwil (co zdarza się rzadko, ale jednak), pytanie o to, "co by było gdyby jednak Pan się znalazł w tym samolocie"... no przepraszam, ale dla mnie to jest szczyt nietaktu. zresztą w tym momencie sam Kwaśniewski spojrzał się na dziennikarza dość dziwnie i stwierdził bodajże, żeby darowali mu takie pytania w takim momencie. więc może jednak coś jest na rzeczy, skoro człowiek wstrząśnięty jakimiś wydarzeniami prosi innych o niezadawanie tak trudnych pytań? trudnych, bo nasuwających tylko jedną, dramatyczną odpowiedź, której wszyscy są świadomi?

mówimy o szacunku dla tragedii, dla tego tematu... dlaczego więc dziennikarze nie mogli w tym momencie uszanować TRAGEDII ludzi żyjących? to też takie pytanie retoryczne.

mati90b 
Student

Wysłany: 11-04-2010, 11:52   

U mnie w mieście są wszędzie flagi Polski z czarnym paskiem jeszcze do tego pogoda jest okropna.Tak jak Agata oglądałem cały czas wiadomości nie miałem ochoty włączyć jakąś grę.Jak ktoś grał w CS'a to nawet tam ludzie mieli honor i nie szczelali. Oglądając
wiadomości za czeli mówić o polityce w taki dzień normalne "Hieny".

lathspell20 
Podróżnik

Wysłany: 11-04-2010, 12:18   

Jakże smutna ta pierwsza niedziela po Wielkanocy. Moja dzielnica po prostu zamarła, jakby wstrzymała oddech. Obserwowałam, jak wielkie tłumy wracały dziś z kościoła. Przechodzili już ostatni mieszkańcy, kiedy zabrzmiała syrena obwieszczająca w południe dwuminutową ciszę. Byłam zszokowana - wszyscy, jak jeden mąż przystanęli, samochody się zatrzymały, na pełne dwie minuty. Niesamowita chwila zadumy, przepełniona symboliką tego wydarzenia.

ja-marta 
Obieżyświat

Wysłany: 11-04-2010, 13:47   

ninti napisał/a:
Nie wierzę w jakiś nagły przełom w stosunkach politycznych, ludzie są ludzmi, czas leczy rany i walka o stołki zacznie się na nowo.

Zapewne norma jakaś powróci, ale spójrzmy prawdzie w oczy - mamy dziurę w polityce, w pisie i zaklei się ona już innymi ludźmi. Przełomu nie będzie, ale przez jakiś czas jakieś piętno zostanie.

Huh, mądry Polak po szkodzie.. tylko szkoda, że mamy sklerozę.

Wczoraj w Rosji puszczono Katyń po raz pierwszy w tv...
Wypadek, czy nie wypadek, świat dowiedział się o tym miejscu, szkoda, że przez taką katastrofę.
Cieszy mnie fakt, że potrafimy uszanować powagę sytuacji, otwarcie pokazując żałobę, która przechodzi w zasadzie przez każdą dziedzinę życia. Odwołane są przeróżne imprezy, spektakle, a nawet pozamykane kina, sklepy. Postawa pozostałych państw, wprowadzających żałobę i składających kondolencje jest również pozytywna.

http://leditor.prv.pl/

Łukasz 
Podróżnik

Wysłany: 11-04-2010, 17:19   

Już ciało prezydenta wylądowało w Warszawie i został złożony mu hołd. Potem wywieźli go samochodem do pałacu prezydenckiego. Oglądałem to na tvn24 i uważam, że smutne to było ;( Ciekawe kiedy będzie pogrzeb Lecha Kaczyńskiego. Napewno będę oglądać.

Dan86 
Student

Wysłany: 11-04-2010, 18:08   

Ogromnie współczuję rodzinie i znajomym, szczególnie córce Kaczyńskich.
Aż nie mogę uwierzyć że aż tyle osób zginęło. I to jeszcze w 70 rocznicę mordu w Katyniu. Świat chyba nigdy nie zapomni o tym wydarzeniu.

[*] :(

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 11-04-2010, 21:05   

jawi 
Podróżnik

Wysłany: 13-04-2010, 20:32   

Oglądałem dzisiejsze wiadomości. I nie wytrzymałem. Cały czas wychwalają naszego prezydenta; "wspaniały człowiek", "prawdziwy patriota", "mąż stanu" itp. Wystarczy cofnąć czas o tydzień no i proszę! Na ekranach zupełnie inny człowiek. "Mały prezydent" - jedno z najpopularniejszych haseł wypowiadanych otwarcie w różnych stacjach telewizyjnych. "Wstydzimy się go!" - powiedział ktoś inny. "On zniszczy to państwo" - wymieniać można bardzo długo. I teraz ja pytam: Czy to jest ten sam prezydent? Czy ludzie naprawdę nie mają żadnego poczucia moralności?? Słyszałem tylko jeden rozsądny komentarz (nawiasem mówiąc księdza): "(...)Jaki był obraz pana prezydenta w mediach? Jaki w prasie?(...)". Kropka.
Od razu mówię, że w tym poście jest 0% mojej opini o tym polityku.

lathspell20 
Podróżnik

Wysłany: 13-04-2010, 21:05   

Mnie z kolei teraz nurtuje kwestia pogrzebu. Oficjalnie ustalono, że miejscem pochówku Pary Prezydenckiej będzie Wawel - z całym szacunkiem, ale według mnie nie jest to dobry pomysł. Uważam, że Kaczyńscy powinni zostać pochowani w Warszawie - np. na Powązkach, gdzie jest rodzinny grobowiec Kaczyńskich. Pojawiały się także pomysły pochówku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Oglądając teraz wiadomości zauważyłam, że cześć Krakowian jest oburzona wyborem Wawelu jako miejsca spoczynku Kaczyńskich. Głośno pytają, czy Kaczyński jest rzeczywiście godzien królów. Żądają ponadto referendum. Jednak mnie wydaje się, że wykłócanie się o miejsce spoczynku Kaczyńskich byłoby przesadą, a nawet obrazą ich pamięci.

Nie wiem, co Wy o tym myślicie?

e_g 
Odkrywca

Wysłany: 13-04-2010, 21:17   

Nie uważam, że powinni zostać pochowani na Wawelu. Owszem, to byli dobrzy ludzie i nikt nie neguje ich zasług, ale cała ta sprawa jest postrzegana przez pryzmat rozmiaru tragedii, jaka się wydarzyła i trochę niesłusznie wznosi się ich na piedestał królów czy Piłsudskiego. Kaczyńskich teraz traktuje się jak jakiś bohaterów i męczenników, media kreują taki wizerunek ze względu na powagę katastrofy, a tak naprawdę zapomina się o innych rzeczach. Zginęło przecież około 100 osób, dlaczego oni nie zasługują na takie pośmiertne wyróżnienie?
Naprawdę wielka szkoda, że zginęły tak wspaniałe osoby, jednak powinno zachować się umiar w tym wszystkim.
Proszę nie traktować tego jak jakiejś obrazy, nie miałem tego na myśli, jednak staram się na to wszystko patrzeć "trzeźwo". Polskie społeczeństwo ma straszne skłonności do skrajności (nie mówiąc już o obrzydliwej hipokryzji).

K@t 
Spectre

Wysłany: 13-04-2010, 21:24   

Przesadą jest jedno i drugie, czyli sam pomysł i jak kłótnie.

Moim zdaniem najlepszym miejscem do tego jest oczywiście Warszawa i Powązki. Jestem jednak przeciwny pośmiertnemu ocenianiu, dzieleniu na lepszych i gorszych, licytowaniu zasług i gdybaniom, czy Kaczyński jest godzien leżeć obok królów, czy nie. Pamiętajmy, że Piłsudski królem również nie był, ale to zupełnie inna historia.
Jeśli Kościół i władze miasta oficjalnie poparły ten pomysł, a rodzina nie ma nic przeciw, to w takim razie nie nam to osądzać.

Oczywiście Wawel ma dla mnie pewne znaczenie historyczne i symboliczne, ale nie uważam go znowuż za miejsce na tyle "święte", aby pogrzebanie tam pary prezydenckiej miało być aż tak bulwersujące.

Bardziej niesmaczne są imo dyskusje, które w związku z tym rozgorzały. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludziom to NIE odpowiada, ale jeszcze wczoraj były zapewnienia o zmianach na lepsze (tak, wiem - :p ), trwaniu razem i inne bzdury. Niestety przy pierwszej lepszej okazji znaleźliśmy sobie kolejny powód do kłótni i przerzucania się argumentami.

Czy ja jestem jedynym, któremu ta cała oficjalna otoczka i wszystkie kwestie związane z pogrzebem wiszą? Nie ukrywam, że osobiście nadal jestem wstrząśnięty samym faktem śmierci tych ludzi i po prostu przykre jest, że powoli zaczyna się robić z tego medialne przedstawienie.

Jeszcze z tzw. ostatniej chwili - Biały Dom potwierdził uczestnictwo Obamy w uroczystościach pogrzebowych

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Wysłany: 13-04-2010, 21:43   

Cytat:
Jeśli Kościół i władze miasta oficjalnie poparły ten pomysł, a rodzina nie ma nic przeciw, to w takim razie nie nam to osądzać.

To jest na życzenie rodziny. A jeśli chodzi o sam wybór, to moim zdaniem jest on tragiczny. Prezydent Polski, prezydent Warszawy, warszawiak, z grobami rodzinnymi w Warszawie - a pochowają go w Krakowie. Pomijam już zaprzepaszczenie szansy na jakąś tradycję chowania głów państwa w jednym miejscu.
Oczywiście te krakowskie protesty są obciachem. Ale mimo to, nie potrafię ich w 100% potępić.
I to tyle co mam w tej kwestii do powiedzenia. Uważam, że kłótnie o takie coś, zwłaszcza teraz, są zupełnie nie na miejscu. Dlatego 'powiedział co wiedział' i zamykam dziób.

Cytat:
Biały Dom potwierdził uczestnictwo Obamy w uroczystościach pogrzebowych

A to uważam za jak najbardziej słuszne. Nie wyobrażam sobie wizyty kogoś z niższego szczebla na takich uroczystościach.

Cytat:
przykre jest, że powoli zaczyna się robić z tego medialne przedstawienie.

Tygodniowa żałoba ma tutaj niemałe znaczenie ;) Aczkolwiek wcale nie uważam, że powinna być krótsza.

Odpowiedz do tematu