To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum World of Tomb Raider
Forum serwisu World of Tomb Raider

Offtopic - Nasza twórczość

Doppelganger - 05-01-2010, 19:55

Te szkice przedstawiają Larę, jeden z nich jest słabej jakości, rysowała je moja kumpela, a ja jej z lekka pomagałam przy obrazku z Kurtisem, za to ten z Larą na przyjęciu praktycznie sama rysowałam... Powiedzcie mi proszę co mam poprawić ;(

[ Komentarz dodany przez: K@t: 05-01-2010, 20:04 ]
:mrgreen2:

Integral - 05-01-2010, 20:01

Doppelganger, to zdumiewające, bo właśnie rozmawiasz z autorką drugiego obrazka. Pierwszy za to był rysowany przez znajomą, zaprzyjaźnioną rysowniczkę Agnes jakieś 7 lat temu, stąd szczerze wątpię, żebyś jej pomagała zważywszy na Twój wiek i to, ze na pewno bym wiedziała o Twoim współudziale. Oba rysunki zaś tworzone był do opowiadania naszej wspólnej znajomej.

Temat nosi nazwę "NASZA twórczość". Pozwolisz, że nie ujmę tego dosadniej jak tylko "pisz na temat" :) .

[ Komentarz dodany przez: Igi^MBE: 06-01-2010, 06:18 ]
Ja tam bym się nie krępował :)

PaweŁIndyK - 13-01-2010, 18:33

Znalazłem na deviantart-cie przepiękne porcelanowe figurki autorstwa Nicole West i w prost nie mogłem się oprzeć. Musiałem narysować jedną z nich.
Papier: A4
Ołówki: H, 2H, 3B, 5B, 8B

http://pturkeyq.deviantar...shine-150168058

Esmeralda - 14-01-2010, 16:48

I co sądzicie?
P.s celowo usunęłam chmurę z lakieru.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 14-01-2010, 17:07 ]
??

[ Komentarz dodany przez: Igi^MBE: 14-01-2010, 20:34 ]
looks shopped.

e_g - 14-01-2010, 18:21

Uh no na początku nie chciałem oceniać, bo będzie, że się przyczepiam, czy coś, a tu o konstruktywną krytykę chodzi.

No cóż - przeciętnie. Retusz bardzo podstawowy, ale najbardziej boli to, że nawet podstawowe narzędzia tu wykorzystane umożliwiają zachowanie pewnych naturalnych proporcji. A te jednak nie zostały zachowane.
Ręce - jej prawa ręka wygląda jak z gumy, praktycznie idealnie krzywa linia, zapomniałaś o jej łokciu. Lewa z kolei jest nienaturalnie wąska. Klatka piersiowa nie była ruszana, a powinna, bo tak to nie pasuje proporcjami do reszty ciała (talia z kolei zwężona). Jedynie całkiem fajnie broni się kraciasta spódniczka, nawet zgrabnie, chociaż rozmazane krawędzie mimo wszystko rzucają się w oczy.
Sprytna i leniwa sztuczka z jasnym tłem nie zawsze działa :D

Co do narzędzi (mówię to z perspektywy osoby używającej Photoshopa), widzę ciut Liquify, albo Warp, ale przede wszystkim maksymalnie miękką gumkę używaną do wycinania :D Wycinanie miękką gumką to sposób właśnie dla leniwych, na krótką metę się nada, ale jeśli przykładamy się do lepszych prac to trzeba zrobić to inaczej. Do dokładnego wycinania polecam Pen Tool'a - na początku czasochłonne, ale wraz ze wprawieniem się i zapoznaniem z tym narzędziem potrafi ono zastąpić wszystko, czego nie potrafi ręka (bez skojarzeń :p ). Stawiając punkty i łącząc ścieżki można wyciąć kształty dowolne.

Minimalizacji też uległa fryzura, ale jestem przekonany, że to efekt uboczny wycinania tła :> Nie chciało się męczyć z chmurą lakieru, to piszemy, że "celowo" usunięta :p A można to było łatwo zrobić pierwszym lepszym brushem(pędzlem) z internetu.

Widzę teraz też, że twarz uległa zwężeniu. To był pierwszy i niestety ostatni krok w celu zachowania proporcji głowy :p

Proszę nie brać tego jako złośliwość, bo absolutnie o to mi nie chodziło.

Narya - 14-01-2010, 19:09

PaweŁIndyK, czyżby to była jakaś wersja Emilie Autumn?

Ze strony technicznej się nie wypowiem, mogę rzec tylko, że zazdroszczę takiego operowania ołówkiem ;)

PaweŁIndyK - 17-01-2010, 00:53

Narya napisał/a:
PaweŁIndyK, czyżby to była jakaś wersja Emilie Autumn?

Ze strony technicznej się nie wypowiem, mogę rzec tylko, że zazdroszczę takiego operowania ołówkiem ;)

Tak to prawda. Autorka porcelany wzorowała się na wizerunku Emilie. Dziękuje ślicznie za komentarz.

ninti - 17-01-2010, 15:18

Pawle Indyku, bardzo świetny rysunek, szkoda że ta laska ma takie cieenkie rączki, na początku myślalam że to Ty tak trochę przesadziłeś, ale odszukałam zdjęcie i tam też są takie anorektyczne kończyny.

W ogóle jak tak patrzę na wasze prace to tez chce mi sie rysować :P , ale jak zwykle mam cos innego do roboty i ogólnie brak pomysłu, ale kiedy w końcu uporam się ze studiami :P to może spróbuję coś jednak skrobnąć.

bobonton2 - 17-01-2010, 16:23

ninti napisał/a:
szkoda że ta laska ma takie cieenkie rączki, na początku myślalam że to Ty tak trochę przesadziłeś, ale odszukałam zdjęcie i tam też są takie anorektyczne kończyny.

Cieenkość kończyn mieści się w granicach normy, mi to nie przeszkadza :D

Ja z kolei mam mnóstwo czasu, ale jakoś lenistwo daje się we znaki. Ponoć zazdrość najlepiej wpływa na motywację, więc wrzucajcie więcej prac :( Musicie mnie zmotywować, bo wygląda na to że od roku nic nie narysowałem ("najnowsza" praca była zrobiona podczas poprzednich ferii zimowych) :(

[ Komentarz dodany przez: Integral: 17-01-2010, 16:54 ]
Człowieku, jakich Ty ludzi znasz, że dla Ciebie to norma?

Pilgrim - 28-01-2010, 20:11

HELLO, WITAM WSZYSTKICH, DAWNO MNIE TU NIE BYŁO;D
CO TAM HAH;D;D

31.01.2010 BĘDZIECIE MOGLI POSŁUCHAĆ MOJEGO SINGLA POD TYTUŁEM"KLEPSYDRA CZASU"

A OTO PLAKAT

http://img403.imageshack.us/i/6c4d548df8.jpg/

POZDRAWIAM:)

[ Komentarz dodany przez: K@t: 28-01-2010, 20:23 ]
Moje oczy.

Mr Macphisto - 28-01-2010, 20:16

Sądząc po... "plakacie", 'singiel' to niepotrzebne nadużywanie słów :p

Dlatego też nie widzę powodu do WRZASKU. Dziękuję.

Argemen - 28-01-2010, 21:58

A to moja praca, mam nadzieję na sensowne uwagi co do niej:

http://efotek.pl/viewer.p...8hloc38t3ee.jpg

Tak wiem, nogi są z "lekka" za długie

[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 29-01-2010, 21:14 ]
...a że grube, krzywe i galaretowato-gumowe?

Pilgrim - 31-01-2010, 16:40

OTO MÓJ SINGIEL KLEPSYDRA CZASU:)

OKŁADKA SINGLA

http://img709.imageshack.us/i/okadkadosingla.jpg/

TYŁ OKŁADKI

http://img203.imageshack.us/i/tysingla.jpg/

UTWÓR

http://pilgrim22.wrzuta.p...klepsydra_czasu

POZDRAWIAM:)

[ Komentarz dodany przez: Integral: 31-01-2010, 17:00 ]
LINK NIE DZIAŁA

[ Komentarz dodany przez: K@t: 31-01-2010, 17:40 ]
JUŻ DZIAŁA. Btw, że też odważyłaś się sprawdzić - respekt :mrgreen2:

[ Komentarz dodany przez: Integral: 31-01-2010, 18:31 ]
Za to mi (nie) płacą w końcu :kawa:

Pilgrim - 31-01-2010, 19:24

LUB http://www.youtube.com/watch?v=y4p3640Kzj4
Hrithik_Roshan - 31-01-2010, 20:13

Pilgrim może popróbuj czegoś innego?
Rocky - 31-01-2010, 20:36

O chłopie, co to ma być? Ja rozumiem, że każdy ma jakieś zainteresowania, ale może lepiej nagrywaj dla siebie albo mamy a nie opublikuj tego w necie. :D
Ledwo zniosłem połowę tego czegoś. Weź nie wiem, popracuj trochę, idź na jakieś lekcje muzyki nagrywaj dla siebie i jak uznasz, że zrobiłeś coś dobrego to wrzuć do neta i reklamuj.
Krótko mówiąc, ten kawałek jak dla mnie jest słabiutki. Może komuś to się podoba, ale mi nie.

Pilgrim - 31-01-2010, 20:47

KAŻDY MA SWOJE ZDANIE, NIE WSZYSCY MUSZĄ MNIE UWIELBIAĆ, SZANUJE WASZE ZDANIA:)
POZDRAWIAM :pozdro:

[ Komentarz dodany przez: K@t: 31-01-2010, 20:51 ]
Ostatnie ostrzeżenie - zacznij pisać normalnie i nie wysyłaj kolejnych, jednozdaniowych wiadomości do 5 minut.

Hrithik_Roshan - 31-01-2010, 21:04

Rocky niestety lub "stety" ma rację.
To nie brzmi pod żadnym kątem. Muzycznie oraz wokalnie jest strasznie.
Tekst też nie powala. Jest na siłę "mroczny" i zawiewa tandetą.
Zanim coś opublikujesz powinieneś to dopracować w każdym calu, miej litość dla uszu bliźnich. Ja osobiście nawet minimum potencjału w tym nie widzę, a dźwięki rodem z pegazusa przelały kielich goryczy.

Scion - 31-01-2010, 22:03

Moje kolejne "dzieło" :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=2nl4sQ5-ttU

Tym razem mix FFVII i The Howling by WT. Mam nadzieję, że się spodoba, gdyż praca nad tym była samą przyjemnością.

Chyba jestem jedyną osobą na forum, która zajmuje się tym rodzajem twórczości. :p

:pozdro: :wotr:

bobonton2 - 01-02-2010, 00:01

Pilgrim, mi się nawet podoba :D Jeśli zastanawiasz się, kto nagle nabił ci tyle odtworzeń, to pewnie moja sprawka :swirek: Ciekawie wyszły te backgroundowe odgłosy, dodające grozy i uczucia osamotnienia! Nie rozumiem tylko ostanich słów (o 4:50 coś tam jestem Sith oeieziomejskacośtamcośtam- możesz mi je wytłumaczyć?)

Scion, podoba mi się twój filmik, chociaż nie grałem nigdy w FFVII. Świetna muzyka!

Scion napisał/a:
Chyba jestem jedyną osobą na forum, która zajmuje się tym rodzajem twórczości. :p

Jeśli chodzi Ci o tworzenie filmików z postaciami z gier/anime i dodawanie do tego odpowiedniej muzyki, to świetnym "moviemakerem" z naszego forum jest chociażby Kyo.

ninti - 01-02-2010, 10:11

Pilgrim, nie jest to typ muzyki której słucham, więc trudno żeby mi się podobało. Części techniczno-wokalnej też nie ocenię, bo nie mam do tego odpowiednich kwalifikacji i wiedzy. Zrobiłeś coś co chciałeś i udowodniłes, że każdy może nagrać swoją piosenkę, tak samo jak każdy może coś narysować :P

Scion, czy to to , z czego to robiłeś to jest jakiś film pełnometrażowy, czy tylko jakieś cutscenki z gry? Może pytanie głupie, ale nie wiem nic na temat FF. A podoba mi się ta grafika i jeśli jest to film, to z chęcią bym obejrzała ^^.

Ar2r - 01-02-2010, 11:02

ninti napisał/a:
Scion, czy to to , z czego to robiłeś to jest jakiś film pełnometrażowy, czy tylko jakieś cutscenki z gry?

Film, film w sumie już dość wiekowy, ale bardzo fajnie wykonany :) Do tej pory powstały dwa filmy animowane o tematyce FF - Final Fantasy: The Spitits Within i właśnie Final Fantasy VII: Advent Children, z czego ten pierwszy strasznie nudny. Wracając do filmiku Sciona, trzeba przyznać, że wszystko to ładnie wygląda, a i muzyka niczego sobie.

Pilgrim - 01-02-2010, 12:03

bobonton2 napisał/a:
Pilgrim, mi się nawet podoba :D Jeśli zastanawiasz się, kto nagle nabił ci tyle odtworzeń, to pewnie moja sprawka :swirek: Ciekawie wyszły te backgroundowe odgłosy, dodające grozy i uczucia osamotnienia! Nie rozumiem tylko ostanich słów (o 4:50 coś tam jestem Sith oeieziomejskacośtamcośtam- możesz mi je wytłumaczyć?)

Scion, podoba mi się twój filmik, chociaż nie grałem nigdy w FFVII. Świetna muzyka!

Scion napisał/a:

Jeśli chodzi Ci o tworzenie filmików z postaciami z gier/anime i dodawanie do tego odpowiedniej muzyki, to świetnym "moviemakerem" z naszego forum jest chociażby Kyo.

TE SŁOWA PO 4.50 SĄ W SPAK:)
DZIĘKUJE ZA KOMENTARZ I ZA INNE, BEZ KRYTYKI MUZYKA BY NIE ISTNIAŁA
W KWIETNIU CAŁY ALBUM:)
POZDRAWIAM

Scion - 01-02-2010, 13:48

bobonton2 napisał/a:

Thx. Btw. Ja też nigdy w FF nie grałem :D Po prostu kocham ten film^^

bobonton2 napisał/a:

Tak wiem, jestem fanem jego twórczości, tyle, że on zajmuje się parodiami TR :p

ninti napisał/a:
Scion, czy to to , z czego to robiłeś to jest jakiś film pełnometrażowy, czy tylko jakieś cutscenki z gry? Może pytanie głupie, ale nie wiem nic na temat FF. A podoba mi się ta grafika i jeśli jest to film, to z chęcią bym obejrzała ^^.

Tak jak już Ar2r powiedział są 2 filmy FF, z czego jedynie Advent Children(+ AC Complete) jest wart obejrzenia. Naprawdę polecam, przepiękna historia. The Spitits Within leciał jakieś 5 lat temu na TVP1 xD

bobonton2 napisał/a:
Świetna muzyka!
Ar2r napisał/a:
a i muzyka niczego sobie.

:P No cóż, powiem tylko, że WT wciąż daję radę.

Cieszę się, że się podoba. Już pracuję nad kolejnym, hihi :mrgreen2:

Menkaure - 16-03-2010, 21:23

Robiąc porządki na dysku twardym znalazłem jeden obrazek, który powstał 5 lat temu na jakieś 3-4 miesiące przed maturą.
Było to swego rodzaju zadanie z Kultury - należało zrobić folder/zaproszenie na wernisaż, koncert, wieczorek poetycki itp. Pracę robiliśmy w grupach. Postanowiliśmy pójść w kierunku malarstwa, gdyż lekcje historii, chemii i j.polskiego były niezwykle nudne i był czas na rysowanie i nawet dyskusję nt nowopowstałych arcydzieł :) Nasza wystawa nazywała się "Między szkolnymi wierszami" i przedstawiała nasze własne prace inspirowane życiem codziennym z liceum. Poniższy rysunek to akurat była okładka folderu. Wewnątrz znajdowały się karykatury naszych nauczycieli.
Niestety, reszty prac nie mam.

http://i21.photobucket.co...aure/matura.jpg

EDIT

Aha, paznokcie robiły furorę :D Pani kulturanka nawet była zniesmaczona :D