To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum World of Tomb Raider
Forum serwisu World of Tomb Raider

Angel of Darkness - Ukryte animacje

Integral - 24-12-2007, 23:18

--=AngiE=-- napisał/a:
Problem leży raczej w tym, że np. Lara wykonuje animację, ale lista dostępnych animek dalej widnieje bezczelnie na środku ekranu.

Po pierwsze dzięki za pomoc, już wszystko działa, po drugie - by lista "animek" zniknęła, musisz wcisnąć i przytrzymać ctrl (gdy puścisz, pojawi się z powrotem).

pmkkoch - 24-12-2007, 23:35

--=AngiE=-- - dzięki za powiedzenie, jak to zrobić! :) Mam nadzieję, że mi zadziała. :P

Na mojej wersji z path 42/49 nie działa, mam nadzieję, że ta druga(nie bardzo legalna) będzie miała tą opcję :(

--=AngiE=-- - 25-12-2007, 14:21

Integral, pmkkoch
Nie za ma co :)
Integral
Dzięki bardzo za info, bo nie mogłam znieść listy animacji na środku ekranu. Już chyba ją znałam na pamięć ;-P

Integral - 25-12-2007, 20:32

Skoro tak, to orientujesz się może, ile ma stron? Jakoś bardziej precyzyjnie niż "od ch*a i trochę"? :D
--=AngiE=-- - 25-12-2007, 20:37

Jeśli chodzi o Kurtisa to mniej niż Lara i przykro mi, to naprawdę jest "od ch*ja i trochę" ;-) ...
Kurtis 43 strony [na 43ciej są ze 3 animacje.]
No to Lara ma trochę więcej xD

____
EDIT
Lara chyba 90... Plus/Minus 2

Menkaure - 30-12-2007, 16:58

No, przebrnąłem przez wszystkie posty w tematach o tajemnicach AoD i ukrytych animacjach i jestem w jeszcze większym szoku.
Poszperałem przypadkowo dzisiaj w TRC i znalazłem link do pizzy i SCU. Tak mnie te wszystkie posty zainteresowały że postanowiłem ściągnąć te pliczki. "O ku**a..." - tyle mogę na ten temat powiedzieć ...
Najbardziej zainteresowały mnie animacje kulejącej Lary (LARA_WALKLIMP, RUNLIMP_EXTREME). Widać, że to co zapowiadali nam przed premierą ludzie z Core miało być prawdą. Lara miała być wolniejsza po upadkach z wysokości (w sumie jeszcze wolniejszej Lary (nie wspominając o Kurtisie) bym chyba nie przebolał :P ) Wszystko było gotowe, lecz niepozbierane w całość. Tak dobra fabularnie gra została okrojona w tak drastyczny sposób, że płakac się chce.
No cóż. Projekt był świetny. Grafika stała i tak na dośc dobrym poziomie, do tego całkiem niezła fabuła. Oj, gdybyśmy mieli AoD w tej wersji w jakiej się z założenia twórców znaleźć miałą to wolałbym poświęcić LegĘdę i Aniwersarjóm. Czyż te gry spod ręki Core nie miały tego klimatu? Szkoda, że tak się stało. Poczekajmy do 2013 roku - może zrobią remake AoD z okazji 10-lecia prac Crystalsów nad TR :)
Dobra, nie pier*&&^e już. Za dużo wrażeń jak na dzisiaj.

pmkkoch - 30-12-2007, 17:49

Menkaure, haha! Nie doczekasz się, według kalendarza Majów 1012 roku ma byc koniec świata :jumper:
Menkaure - 30-12-2007, 20:30

:offtopic:
pmkkoch napisał/a:
według kalendarza Majów 1012 roku ma byc koniec świata

To Chrobry nie będzie królem Polski? Tradżedi ...
Nie martwmy się, Lara z TRU załatwi nam, że przynajmniej do 2013 będziemy mogli spokojnie czekać na remake :P

A wracając do tematu. Przejrzałem go i nie znalazłem plików np Kurtisa. Mozna je gdzieś dostać? Gugluję, lecz żadnych rezultatów.

--=AngiE=-- - 30-12-2007, 20:37

Menkaure napisał/a:
(w sumie jeszcze wolniejszej Lary (nie wspominając o Kurtisie) bym chyba nie przebolał )

Gdyby gry nie okroili to by i to dopracowali... Kurde.

Menkaure napisał/a:
Oj, gdybyśmy mieli AoD w tej wersji w jakiej się z założenia twórców znaleźć miałą to wolałbym poświęcić LegĘdę i Aniwersarjóm. Czyż te gry spod ręki Core nie miały tego klimatu?

Mądrze godo, hej! ^^

Cytat:
A wracając do tematu. Przejrzałem go i nie znalazłem plików np Kurtisa. Mozna je gdzieś dostać? Gugluję, lecz żadnych rezultatów.

Ja znalazłam na jakiejś rosyjskiej stronce jeśli chodzi o pliki chr :)
Jeśli sobie przypomnę to Ci priv wyślę albo dodam tu.

_____
Edit:

http://img59.imageshack.u...e=554225rd0.jpg
http://img112.imageshack....e=021376ek3.jpg
OMG ;]

pmkkoch - 30-12-2007, 20:38

Plików Kurtisa? Chodzi ci o animacje bo nie rozumiem O.o

Jeśli chcesz zobaczyć jego animacje, to musisz być w jakimś levelu z nim w roli głównej.
:)

Menkaure - 30-12-2007, 20:49

Cytat:
Jeśli chcesz zobaczyć jego animacje, to musisz być w jakimś levelu z nim w roli głównej.

Dokładnie, bawiłem się w te jego animacje walcząc z Boaz :P Cięzko było, bo ten bibasek z bąblami często się dawał we znaki. Tak jakby nie widział, że Kurtis pomimo swojego wrodzonego upośledzenia dostał w czasie walki jakichś dodatkowych drgawek :P
--=AngiE=--, tak chodziło mi o te pliczki "**.chr"

W sumie te animacje Lary w większości się powtarzają. Nie zauważyłem żadnych różnić np w wielokrotnie występujących animacjach wsponaczki lub skradania się. Natomiast widziałem możliwośc strzelania obiema rękami (rewelacyjnie to wyglądało, szczeglnie po uruchomionej animacji otwierania klapy i zrywania kłódki - wówczas Lara strzelała z młotka i łomu :P )

--=AngiE=-- - 30-12-2007, 20:55

A więc poszukam bo może mam je jeszcze na kompie. Jeśli nie to rzucę się do poszukiwań :p

_______
Po drodze mijamy ciekawe screeny z tombraiderforums.com... :P
co do pierwszego- ostrzeżenie dla antyfanów Kurta oczywiście... :P
http://zac-medley.com/Gal...?album=12&pos=0
http://www.zac-medley.com...?album=48&pos=1

http://www.tombraiderforu...ead.php?t=96709
No i na razie znalazłam to. HACKED .CHR FILES.
Jeśli zadziała to daj znać, bo u mnie tylko Karel i Pierre zadziałali jak pamiętam...

Integral - 30-12-2007, 21:24

Menkaure napisał/a:
W sumie te animacje Lary w większości się powtarzają.

Nie powtarzają ;-) . Są po prostu osobne animacje dla obrotu w lewo, prawo, obrotu w lewo kucając, w prawo jw, osobne do rozpoczęcia skoku i jego zakończenia itp. itd. są rozbite na najdrobniejsze poszczególne części jednej sekwencji ruchów i stąd zapewne takie wrażenie.

Mi najbardziej szkoda możliwości wyciągania broni w trybie skradania, przylegania z tą bronią i wyskakiwania zza krawędzi muru (na to też są osobne animacje - w lewo i prawo).

W ogóle mi szkoda :p .

Menkaure - 30-12-2007, 21:34

Integral napisał/a:
Mi najbardziej szkoda możliwości wyciągania broni w trybie skradania, przylegania z tą bronią i wyskakiwania zza krawędzi muru (na to też są osobne animacje - w lewo i prawo).

Fakt - jak zobaczyłem te animacje to musiałem przeczytać jej nazwę, żeby mieć pewność że to prawda.
Kustykająca Lara w dodatku trzymająca się za obolałe ramię, strzał w trybie skradania, podwójne pistolety. A, szkoda gadać. Ale jak tutaj milczeć, kiedy na usta ciśnie się taka soczysta KU*&**&A MAĆ ...
Integral napisał/a:
Są po prostu osobne animacje dla obrotu w lewo, prawo, obrotu w lewo kucając, w prawo jw, osobne do rozpoczęcia skoku i jego zakończenia itp. itd.

Tak, wiem. Jednak mam wrażenie, że widziałem Larę więcej razy obracającą się wisząc na suficie. Hmm. Przejrzę jeszcze raz :) Niemniej jednak - thx Integral ;)

--=AngiE=-- - 30-12-2007, 22:21

Integral napisał/a:
Mi najbardziej szkoda możliwości wyciągania broni w trybie skradania, przylegania z tą bronią i wyskakiwania zza krawędzi muru

Mi też... Najgorzej z tymi pistoletami. Lara zawsze miała dwa pistolety...
A propos: Tomb of Ancients- wersja beta: Lara podbiega do drążka, skacze, kopie posąg, który odkrywa przejście.
Tomb of Ancients wersja 'teraz' -) : Czasówka. Lara przełącza dźwignię, biegnie uważając na strzałki i kolce, dobiega do zamykających się za nią drzwi.
Mieli gotową animację (LARA_KICKOVERKNIGHT), z tego co widzimy na filmiku (na Youtube: http://pl.youtube.com/watch?v=oTg4Ph2TkZI ) mieli gotowego rycerza itp. Czemu to zabrali?
Gotowa jest animacja rzutu ostrzem- też tego nie ma. Szkoda tego wszystkiego, wina leży po stronie Eidosa i Core tak samo. Core mogli przewidzieć, że odejście od edytora blokowego i przejście na wyższy poziom to nie pięć minut roboty. Eidos mógł nie popędzać. I tyle...

______
pliku Kurta znaleźć nie mogę, wysłałam chyba wtedy nie ten link, przynajmniej tak podejrzewam... :/

Menkaure - 30-12-2007, 23:30

http://www.youtube.com/watch?v=b0mbf2irkjw
WTF is that ??
1. Lara strzela z dwuch pistoletów.
2. Kurtis w Cafe Metro... że tak powiem - pada trupem jak długi ...
Ktoś to może jakoś wyjaśnić ??

Madziula - 30-12-2007, 23:40

Co do strzelania Lary z dwóch pistoletów - to dzięki aplikacji Pizza AOD (poczytaj wcześniejsze posty) :P
Dlaczego Kurtis "pada jak długi" nie mam pojęcia, ale wydaje mi się że to może być jakiś moment, który potem usunięto z gry... a zresztą to chyba głupi pomysł ;) Widać natomiast że Kurtis został podmieniony z Barmanem z Cafe Metro.. Swoją drogą - fajne :D

Integral - 31-12-2007, 00:01

Menkaure napisał/a:
2. Kurtis w Cafe Metro... że tak powiem - pada trupem jak długi ...
Ktoś to może jakoś wyjaśnić ??

Takie cuda są możliwe dzięki trailerowi - ale nie wiem, czy to pizza czy SCU, czy jeszcze coś innego, bo niestety nie udało mi się czegoś takiego dokonać. W każdym razie da się w ten sposób załatwić także m. in. Luddicka, Janice i Renne.

pmkkoch - 31-12-2007, 11:53

Pierre'a też się da, poza tym nie trailer tylko trainer ;) trailer to filmik. ;D

Nie wiem czy na pewno, ale raczej jest to pizza cheater, bo mi nigdy coś takiego się nie udało w SCU, Lara po prostu w nich nie celuje :)

Możliwe też, że da się to włączyć w cheat menu(może stąd ta nie działająca opcja "kill all enemies" czy jakoś tak) :)

--=AngiE=-- - 31-12-2007, 17:20

Kill all enemies to opcja, która pozwala graczowi na szybkie wyłączenie gry. Skutkiem ubocznym jest widniejące na pulpicie okienko 'Error'.

Przynajmniej w moim przypadku to jakieś lewe g*wno.

pmkkoch - 31-12-2007, 17:31

Stąd tylko przypuszczenia ;)
Integral - 31-12-2007, 17:33

pmkkoch napisał/a:
poza tym nie trailer tylko trainer

Tfu, no właśnie. Niedosypiam ^^'

Kill all enemies, jak sama nazwa wskazuje, służy do zabijania wszystkich wrogów, respawn działa w drugą stronę.

Nie wiem co poradzić na wywalanie do windy, bo sama problemu z tą opcją nie mam...

--=AngiE=-- - 31-12-2007, 17:47

Czyli u Ciebie działa... Ja za to mam opcję Exit w wersji Kill i Respawn. Nie licząc jeszcze kilku, które sporadycznie działają.
Menkaure - 31-12-2007, 17:51

--=AngiE=-- napisał/a:
Czyli u Ciebie działa... Ja za to mam opcję Exit w wersji Kill i Respawn. Nie licząc jeszcze kilku, które sporadycznie działają.

To samo u mnie. Nie działa nic oprócz przeglądu animacji :/

pmkkoch - 31-12-2007, 17:57

U mnie działają niektóre opcje w ustawieniach kamery, odkryłem, że jeżeli wybierze się jakąś opcję, to Lara ma taki zestaw ruchów jak na jednym filmiku(Tomb Raider Aod Beta1 Tombs bodajże), jeżeli się stanie i naciśnie przycisk do tyłu/End, to Lara robi przewrót, w wersji Beta był to zwyczajny obrót Lary, kamera się nie ruszała, zresztą jest pokazane działanie w betach tomb of ancients na youtube.
:)