To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum World of Tomb Raider
Forum serwisu World of Tomb Raider

Tomb Raider Movie - Film Tomb Raider (2018)

Cez - 12-02-2017, 01:08
Temat postu: Film Tomb Raider (2018)
Poprzedni temat "TR Movie 3?" to było gdybanie przez ostatnie 14 lat ( :szok: ), pora więc ten rozdział zamknąć i rozpocząć wątek o konkretach.

Pierwsze szczegóły dostępne są na WoTR w nowym dziale >> http://laracroft.pl/trm3/index.html

Co sądzicie o nowym filmie?

Mnie niepokoi to, że mimo hucznych zapowiedzi o tym, że w epoce reboota Crystalsi zwracają uwagę na spójność kanonu, jednak takiej spójności nie będzie. Prawdopodobnie film będzie... rebootem reboota, czyli alternatywną wersją pierwszej przygody Lary względem alternatywnej pierwszej przygody Lary pokazanej w TR9 na Yamatai, która była alternatywną wersją wobec informacji o początkach Lary z instrukcji TR1 (wypadek lotniczy w Himalajach). Eh...

Poza tym Crystalsi tak bardzo na siłę lansują wizerunek tej nowej Lary z reboota z łukiem i czekanem, że boję się, że to samo bedzie w filmie, zrobią wszystko, by to było inne niż z Angie, a szkoda.... I niestety jest ryzyko, że przez nowy film utrwali się wizerunek Lary jako bohaterki lękliwej z łukiem zamiast pistoletow... i tak bardzo się to zakotwiczy w świadomości odbiorców, że już ciężko w ogóle będzie wrócić do klasycznej... Takie mam obawy.

Menkaure - 12-02-2017, 11:55

Ja tam czuję wobec tej produkcji wyjątkową obojętność. Po pierwsze: większość adaptacji tego typu nie ma nic wspólnego z oryginałem i rzadko się zdarza, by wiernie go naśladowano. Po drugie, mam dość reboota, czekana, łuku. Po trzecie, mam dość mieszania w tym uniwersum, bo szlag mnie trafia, jak słyszę kolejną nowinkę niemającą nic wspólnego z pierwowzorem - już nawet nie mam na myśli klasycznej Lary, ale skoro już ją stworzyli na nowo, to po co przerysowywują jej przygody na nowo i, cholera jasna, dlaczego oni tworzą alternatywną wersję pierwszego reboota? Mogli zrobić, nie wiem, adaptację nawet tej pieprzonej katastrofy w Himalajach - w uniwersum reboota, jeśli już bardzo chcą. Nowe lokacje, nowe zagrożenia - przede wszystkim coś nowego. A nie, zróbmy z Lary schabowego, a później co zostanie przeróbmy na zupę pomidorową. Wydaje mi się, że robią serii większe zło niż Core Design przy produkcji AoD.

Także, póki co nie mam planów na 16.03.2018

barteknowacki - 23-05-2017, 00:14

Ja natomiast cieszę się z Lary takiej, jak ją przedstawiają teraz, i cieszę się, że w filmie obecnych będzie tyle elementów z gry z 2013r. To pierwsze to pewnie dlatego, ponieważ obecny wizerunek Lary to ten, który poznałem głębiej, który zaczął mnie w jakiś sposób interesować. Poprzedni też znałem, ale jakoś był dla mnie obojętny. Rozumiem więc, dlaczego innym graczom się to nie podoba i być może za 10 lat, kiedy postanowią znowu "przeorganizować" Larę np. w formie półrobota, mnie to się nie będzie podobać. Z elementów gry cieszę się, ponieważ obawiałem się, że film będzie baaaaardzo słabo związany z grami, jak to było poprzednim razem. Tutaj, jest wycieczka, statek, a przyznam że ogromnie chciałbym zobaczyć co niektóre lokacje z gry na żywo (albo np scenę przemiany Sam, albo żołnierzy Oni ;( :tak: )
krtomb - 23-05-2017, 08:46

O ile będzie Sam i demony Oni, bo jak na razie zrobili z tego taki misz-masz, że nawet jakby ktoś chciał to nazwać ekranizacją reboota z 2013 roku, to film co raz mniej zdaje się ją przypominać. Wątek poszukiwania ojca (znowu), jakiś Lu-Ren zamiast Rotha, żołnierze Trójcy, których w grze nie było, Lara zamiast pracować w barze, jest kurierem rowerowym... Co raz bardziej trąca to rebootem reboota i groteską niż pełnoprawną ekranizacją. A szkoda - chwilowo liczę, że będzie to klapa i da do zrozumienia i twórcom filmów oraz twórcom gier, że nie o takie Larę walczyliśmy :P
barteknowacki - 25-05-2017, 01:58

No wiadomo, chciałoby się maksymalnej spójności, ale może jakoś się obronią. Tyle mogę powiedzieć, że na film na pewno pójdę. BTW, ma być w Imax'ie w 3D, to prawda? :P
Cez - 29-05-2017, 15:52

barteknowacki napisał/a:
ma być w Imax'ie w 3D, to prawda? :P

Według informacji sprzed roku tak >> http://www.laracroft.pl/0716.htm#news2090

ramosek23 - 24-06-2017, 21:34

czekam na film, sądzić o nowym filmie nie bardzo mam jak wychodzi w 2018, ale znając obsadę mam nadzieję że będzie lepszy niż poprzednia część
Alina - 09-09-2017, 09:28

Też się wypowiem, choć to temat sprzed kilku miesięcy. Jak wiadomo, najfajniejsza Lara, to Klasyczna Lara i może ta z Trylogii, moimi ulubionymi odsłonami wciąż są TR2 i Underworld (Tajlandia!!! :P ). 2013 i Rise, to ja nawet nie traktuję jak Larę Croft, tylko wyrób Larobodobny. Owszem, podobają mi się te gry (zwłaszcza 2013), jako gry, ale na pewno nie jako Tomb Raidery. To nie ta liga, nie ma klimatu typowego dla TR. Nie ma tej atmosfery osamotnienia w jakimś starym grobowcu i strachu, że zza rogu coś na ciebie wyskoczy, i zapewne nie będzie ładne... :P

Dlatego też trudno mi jest się odnieść do nowego filmu na podstawie kilku zdjęć i zdawkowych informacji, zwłaszcza, że dla mnie, filmową Larą może być tylko Angelina Jolie, gdyby nie ta moda na remaki może jeszcze Angelina mogłaby Larę grać, jest do tego urodzona, TR 1 i 2 z nią były super. Owszem Kolebka była trochę dziwna, ale w jedynce nie ma się czego przyczepić.

barteknowacki - 20-09-2017, 01:23

Zapowiada się akcja i faktycznie będzie 3D, jednak teaser został zmontowany w stylu pierwszego filmu TombRaider co mnie trochę zmartwiło. Miłoby było zobaczyć film który faktycznie jakieś emocje wywoła aniżeli "nawalankę" w stylu Marvela. Się zobaczy ;)

Tymczasem, tutaj pełna, niekwadratowa wersja teasera https://www.youtube.com/watch?v=cPs5ehhXJ5k

Badus - 20-09-2017, 14:59

Ale to daremnie wygląda.

#notmylara

cetar - 21-09-2017, 09:01

Czemu daremnie? Osobiście akurat przypadł mi do gustu i czekam naprawdę na ten film.
Brodaty - 11-10-2017, 13:26

Czekam na ten film. Nie jestem z tych osób, co przeszkadza nowa Lara. Lubię obie jej wersje. Jeżeli film, nie będzie przesadzony z CGI, to spotka się zapewne z dobrymi ocenami.
peju - 12-10-2017, 21:17

Brodaty, watpie aby CGI zawazylo na tym jak dobry bedzie film. sa duzo wazniejsze aspekty.
Dremlin - Wczoraj 14:58

To prawda, że są ważniejsze aspekty, ale jeśli CGI jest zrobione po kosztach, to nie da się tego oglądać, nawet jak fabuła, gra aktorska, czy muzyka jest na miarę oskara.
Na szczęście po trailerze nie widać, by tak miało się stać, czekam na film mocno :)