To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum World of Tomb Raider
Forum serwisu World of Tomb Raider

Tomb Raider (2013) - Problemy techniczne

Daxterek3000 - 09-08-2013, 21:27

Mam pewien problem. A więc gdy włączam grę przez steama pokazuje się że gram w TR . Lecz za chwilę pojawia się obok kursora kółeczko ładowania i piszę że nie gram . Kurczę co mam zrobić ?
r_a_l_p_h - 01-12-2013, 01:10

witam pomocy..............zainstlowalem tr 2013 i zacina mi i muli ,pomimo na minimalnych ustawieniach procek mam 2.4ghz intel pentium inside radeon graphics samsung moze zle poodznaczalem minimalne ustawienia prosze pomozcie z gory dziekuje wam bardzo
v1per80 - 03-12-2013, 22:32

Podaj dokładną konfigurację komputera. Ta karta graficzna nic nam nie mówi. Jaki to dokładnie radeon ?
rebel - 02-01-2014, 15:43

Mam problem ( jezu same problemy mam ), dzisiaj kupiłam najnowszego Tomb Raidera, były to ostatnie dwie sztuki. Mam serię Prenium Games. Oprócz płyty mam jeszcze kod instalacyjny. Do instalacji potrzebne mi konto na Steamie, którego oczywiście nie mam. Nie mogę tego ominąć - konto na steam jest potrzebne do zainstalowania gry.
Pytanie mam jednak inne, nie związane z grą ( nie bijcie błagam ), mianowicie, czy rejestracja na tym Steamie jest płatna? Czy za same gry się płaci?
Wiem, że to nijak się ma do gry, ale nie widzę innego tematu, w którym mogłabym zadać to pytanie.
Pomocy! :<

HarryCruise - 02-01-2014, 16:10

Konto na Steamie jest darmowe. I gry kupowane przez Steam są płatne, jednak jeśli kupiłaś grę w wersji pudełkowej, to nie zapłacisz już nic więcej.
Julka - 10-02-2014, 15:57

Cześć, kupiłam sobie edycje premium games ( wcześniej grałam w.. ekhm, mniejsza, ważne, że teraz mam oryginalną płytkę *-* ) No i oprócz płyty mam jeszcze kod do steama. Konto już mam, ale chodzi o to, że chcę angielski dubbing, a z instrukcji na wotr niewiele zrozumiałam (jak zwykle, inteligencją nie grzeszę ;-;). Czy ktoś się zlituje i wytłumaczy dziecku specjalnej troski tą jakże skomplikowaną operację?
:pozdro:

mateusz12 - 10-02-2014, 18:21

Julka, na Steam, po zainstalowaniu Tomb Raider klikasz Bibilioteka, po lewej stronie z listy gier, prawym klawiszem myszy klikasz na Tomb Raider, poźniej wybierasz właściwości z podręcznego menu:
Spoiler:

Następnie w oknie, które się pokazało, klikasz w zakładkę język i wybierasz angielski.
Spoiler:

Musisz jeszcze chwilkę poczekać, aż pobiorą się pliki z językiem, około 1 gigabajta.
Obrazki w spoilerach, żeby forum się komuś nie rozciągało ^^

Julka - 11-02-2014, 11:09

Dzięki za pomoc :D
:pozdro:

Khaleesi - 30-03-2014, 19:41

Cześć :) Mam mały problem. W moim laptopie mam 2 karty graficzne,zintegrowanego Intela i Raedona. Tomb Raider działa poprawnie,ale kiedy przed rozpoczęciem gry wchodzę w opcje,pokazuje,że gra korzysta z grafiki Intela i nie można zmienić na nic innego,natomiast w menu Raedona aplikacja jest oznaczona jako wysoka wydajność,czyli przypisana jest do Raedona :gupek: Nie mam pojęcia,czy działa w końcu na Raedonie czy Intelu. Jak mam się upewnić i ewentualnie przełączyć grę na Raedona?
TheAjsAx - 02-04-2014, 18:30

Witam. Mam od pewnego czasu problem z Tomb Raiderem 4... jakiś czas temu pobrałam poziom z trle.net (nie wymagał programu trle). Gdy próbowałam włączyć grę, wyskakiwał mi błąd "Failed to setup directx", dlatego zmieniłam zgodność pod Win 95. Gra włączyła się, aczkolwiek był problem podczas gry. Mianowicie po kilku sekundach gry, Lara zaczęła mi się zacinać, w sensie, że nie mogłam nic z nią zrobić. Nie działał mi żaden klawisz (nawet ESC by przejść do inventory). Było np. tak, że chwilkę sobie biegałam Larą a po chwili biegła mi bez ustanku i nie mogłam jej zatrzymać, albo że przez pół minuty normalnie działało a jak obróciłam postacią w lewo to Lara zaczęła mi się kręcić w nieskończoność... nie reagowała na żaden klawisz. Jak chciałam zminimalizować grę to musiałam poczekać z ok 10-15 sekund... Zainstalowałam patch do gry z tombraiderchronicles . com lecz nie pomogło. Mam system Windows 7 64 bit. Jeszcze z 2 miesiące temu wszystko normalnie działało :\
Będę wdzięczna za wszelaką pomoc :)

daro85 - 22-08-2015, 22:59

Witajcie, powracam co jakiś czas do TR2013. Zainstalowałem niby najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej (AMD Radeon HD 7520G), która nie jest szczytem marzeń. Gra działa szybciej, na wyższej rozdzielczości i z delikatnie poprawionymi innymi opcjami graficznymi. Jedyne z czym mam problem to głębia ostrości... Przed wgraniem sterownika spokojnie odpalałem grę z głębią ostrości na Ultra, teraz nieważne czy jest ta głębia ustawiona, czy wyłączona - nie ma żadnego efektu, po protu głębi nie ma... :-/ Ma ktoś jakiś pomysł...?
krtomb - 23-08-2015, 00:04

Słyszałem, że takie błędy pojawiają się w Windows 10 - jaki masz system?
daro85 - 23-08-2015, 14:06

Mam Win 8. Już ogarnąłem problem, okazało się, że wystarczyło włączyć postprocessing, miałem wyłączone.
Aidano - 13-12-2015, 19:59

Mam problem z uruchomieniem Romb Raider (2013) na steamie, prosze o pomoc. wiecej info tutaj http://steamcommunity.com...76568234506989/
barteknowacki - 15-08-2017, 21:16

Witam,

chciałbym nieco zmienić grafikę w TR2013 za pomocą SweetFX lub ReShade, ale nie potrafię tego zainstalować. Za każdym razem gra po prostu się nie uruchamia. Czy ktoś zna te modyfikacje i umie je zainstalować? Proszę o instrukcję.