To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum World of Tomb Raider
Forum serwisu World of Tomb Raider

Classic Tomb Raider - Tomb Raider Multiplayer

Ksandarus - 18-03-2009, 11:02
Temat postu: Tomb Raider Multiplayer
A jeśli tak to jak by wyglądał ?
Czy to dobry pomysł ?
Ja osobiście jestem jak najbardziej za . Bo z tego co wiem twórcy gry zastanawiali się nad tym , ale nie wiem czy kiedykolwiek będzie to zrealizowane .

Rocky - 18-03-2009, 11:20

Mi osobiście nie bardzo to odpowiada.Niby jak to sobie wyobrażasz?
Wszyscy zaczynamy od początku dajmy na to Tajlandię i kto pierwszy ukończy level?
Jakoś nie widzi mi się jak 20 osób biega Larą obok mnie.
Wszyscy przeciwnicy musieliby być usunięci no bo niby jak inaczej? Część osób biegnie dalej a reszta pozbywa się przeciwników?
Myślę że TR nie jest stworzony do trybu multiplayer.

Pozdrawiam

Ksandarus - 18-03-2009, 13:32

Powiedzmy że levele będą mniejsze i powinny bazować na te z gry , będą różne postacie ( nie same Lary , tylko inne postacie z gry np. Amanda , albo jacyś najemnicy ) . Ci którzy będą najlepiej grać będą w następnej rundzie Larą albo coś takiego . Mogą być różne konkurencje jak np. odszukaj artefakt który jest gdzieś losowo ukryty na mapie . Będą dwie drużyny które będą ze sobą walczyć , i jednocześnie szukać artefaktu . Multiplayer może zachęcić też innych graczy , tryb multiplayer w przypadku TR mógłby być bardzo ciekawy i odmienny od innych gier .
Później jeszcze coś wymyślę , ale wydaje mi się że to dobry pomysł . :pozdro:

Rob3rt - 18-03-2009, 18:10

Jedyny tryb multipalyer jaki bym zaakceptował w Tomb Raiderze to cooperative i to raczej jako "dodatkowa" opcja z rozgrywką na nowych, innych lokacjach przystosowanych dla dwóch graczy - czyli rozwiązywanie zagadek działając razem, np. naciskanie 2 dźwigni w tym samym momencie itp.
kluz_kaa - 18-03-2009, 18:50

Nie wiem ... To zależy.
W zależności od tego jak miało by to wyglądać. Z tego co się orientuję, to na N-Gage był tryb muliplayer i polegał on na przejściu levelu w jak najszybszym czasie (max. dwie osoby). Nie wiem, jak to wyglądało w praktyce, czy było to dobre rozwiązanie. Ale wydaje mi się, że TR Multi nie ma sensu, jeżeli nie wymyśli się jakiegoś oryginalnego trybu dla takiego rodzaju gry.

Dr.Lecter - 18-03-2009, 20:09

Ja mówię stanowczo nie dla trybu multipalyer.
Dla mnie TR zawsze pozostanie grą gdzie samotnie zwiedzam grobowce, walczę z przeciwnikami i rozwiązuję zagadki.
Dodatkowa postać psuła by mi klimat odosobnienia w jakimś zapominanym grobowcu.

Aniaa - 18-03-2009, 22:06

Multiplayer nie musi mieć przecież fabuły. To może być np. bonus.
Ksandarus - 18-03-2009, 22:16

Aniaa napisał/a:
Multiplayer nie musi mieć przecież fabuły. To może być np. bonus.

No właśnie , np. jakby się ukończyło całą grę , to dla tych co by chcieli więcej mogli by sobie pograć w trybie wieloosobowym . To tylko by był taki dodatek do gry , jakby się komuś nie podobało to by mógł olać . :)

Łukasz - 28-03-2009, 23:55

Multiplayer do tomb raider'a to fajna sprawa. Jestem zdecydowanie za :) Można by było wybierać różne tryby takie jak wyścigi pomiędzy Larami albo bitwa między Larami :D Czy jest możliwość, że multiplayer się pojawi, bo chciałbym pograć z kimś we dwójkę :)
ninti - 29-03-2009, 09:29

Dobre pytanie :P
Z jednej strony granie w dwie osoby to całkiem spora frajda, np mielibyśmy fajną rolę dla Doppelgangera który to, z tego co zauważyłam zdobył ostatnio sporą sympatię :D . Jednakże z drugiej strony mam pewne obawy czy jeśli wprowadzimy dodatkową postać, to czy nie zatraci się ta główna idea gry oraz to o czym piszecie - klimat samotności i tajemniczości.

Niby mulitiplayer jako dodatek wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, ale to by chyba nadalo się tylko od tak - do pobiegania sobie razem, a to mi się wydaje takie troche naciągane ;p .

Al Arab - 29-03-2009, 11:01

Nie!Nie!Nie!
Lara,a raczej gracz w tej serii dziala tylko w pojedynke.
Bardzo wielu osobom nie przypadlo do gustu samo podpowiadanie przez Zipa i Alistera w Legendzie,jak i co robic dalej;a tu jeszcze pomoc lub wspolpraca z inna osoba.WTF :gupek:
Przeciez jest multum gier wieloosobowych,wiec jesli chcesz pograc razem z innymi osobami,poprostu odpalasz inna gre i tyle!
Kluczowe dla rozgrywki elementy w TR powinny pozostac niezmienne,wlasnie dlatego odniosla ona sukces.

Aniaa - 29-03-2009, 11:33

Nic się nie stanie jak choć raz Lara będzie miała towarzystwo. Co wy tacy jesteście "Zosiami Samosiami"?
Al Arab - 29-03-2009, 11:53

Moze "Zosie Samosie"nie lubia przerabiac Tomb Raidera na Simsow?! :(
Tej drugiej gry nie cierpie,wiec nie przerabiajmy na taka TR.
Mamy teraz do wyboru kilka innych grywalnych postaci do zamiany z Lara w kilku levelach:od Amandy po Zipa.
Jestem otwarty na nowosci,ale bez przesady.

Boone - 29-03-2009, 12:30

W róznych wywiadach CD wspominali że przy ostatnich trzech tytułach zastanawiali się nad wprowadzeniem trybu Multi jednak nigdy nie udało się im znalezc odpowiednio dobrego powodu/rozwiązania by umieścić tą funkcje w grze...
Jak dla mnie TR,był,jest i będzię grą pod znakiem "single player",to jest już jedna z jej cech szczególnych,i to się nie zmienia od lat. Lepiej żeby CD skupili się na stworzeniu odpowiednio rozbudowanych lokacji,poszerzaniu interakcji z otoczeniem itd. niż obmyślaniu strategii dla kilku graczy w jednym trybie.

Asyenna - 29-03-2009, 13:23

Aniaa napisał/a:
Nic się nie stanie jak choć raz Lara będzie miała towarzystwo. Co wy tacy jesteście "Zosiami Samosiami"?

A ja własnie lubię grać i kombinować sama. Po co mi chmara pomocników jeśli mam głowę na karku? :)

Aniaa, już raz Lara miała towarzystwo w grze i jakoś na dobre to tej grze nie wyszło. :P

Sam multiplayer widziałabym ewentualnie jeśli już na zasadzie dodatku, bonusa do standardowej gry -coś jak TT. Jeśli ktoś chce to zagra a jeśli nie to nie musi.

Boone napisał/a:
Lepiej żeby CD skupili się na stworzeniu odpowiednio rozbudowanych lokacji,poszerzaniu interakcji z otoczeniem itd. niż obmyślaniu strategii dla kilku graczy w jednym trybie.

A tutaj zgadzam sie w całej rozciągłości -porządny TR jest ważniejszy niż ganianie się po planszy z innymi.

Aniaa - 29-03-2009, 17:06

Asyenna napisał/a:
Aniaa napisał/a:

A ja własnie lubię grać i kombinować sama. Po co mi chmara pomocników jeśli mam głowę na karku? :)

Aniaa, już raz Lara miała towarzystwo w grze i jakoś na dobre to tej grze nie wyszło.

Nie wyszło jej z powodu wyciętych fragmentów i ogromnej ilości bugów. No i fatalnego sterowania Lary i Kurtisa. Przykro mi, ale taka jest prawda.

Asyenna - 29-03-2009, 17:23

Aniaa, wiem jakie są wady TR AOD. Miałam tylko na myśli że obecność Kurtisa w grze jakoś nie sprawiła że przez to stała sie ona lepsza.
I nie mówię tu o sterowaniu czy bugach.
Poprostu średnie uzasadnienie miało umieszczenie w AOD Kurtisa. Było to moim zdaniem na siłę, żeby było więcej nowości w końcu gra miała być next generation.

Natomiast postać sobowtóra została całkiem zgrabnie wpleciona w całość fabuły TRU. więcej sensu i logiki a od razu całość lepiej sie prezentuje. :)

A wracając do tematu jakoś nie chce mi się wierzyć że CD zrobią w ogóle multi. Ale pożyjemy zobaczymy.

Igi^MBE - 29-03-2009, 18:59

Multi w TR? Nie wiem, jak was, ale mnie nawet taka namiastka jak Zip i Allister wcinający się co chwila z komentarzami irytowała. Zresztą jak zrobić tu ten multi? I PO CO? Tryb multiplayer wprowadza się w jakimś celu. A jak uzasadnić multi w grze polegającej na eksploracji róznych zadupiów (zadupi?)
Rob3rt - 29-03-2009, 20:22

Igi^MBE napisał/a:
Zresztą jak zrobić tu ten multi? I PO CO? Tryb multiplayer wprowadza się w jakimś celu. A jak uzasadnić multi w grze polegającej na eksploracji róznych zadupiów (zadupi?)

Na przykład po to, bo wprowadzić świeżość do gry. I jestem jak najbardziej ZA wprowadzeniem tego trybu, ale tylko jako dodatkowa oddzielna opcja w grze i tylko w trybie kooperacji - po to by rozwiązać zagadki które wymagają więcej niż jednej pary rąk...

Ksandarus - 29-03-2009, 20:45

Nie mówię że twórcy gry mają skupić się tylko na trybie wieloosobowym , chodzi o to aby multiplayer był jako dodatkowa opcja i nie ma nic wspólnego z fabułą gry . Po tym jak się przejdzie całą grę ( lub kiedy się chce ) aby się nie nudzić można sobie bardzo długo grać w multi , nie mówię że musi być koniecznie , ale bardzo bym się ucieszył jakby się pojawił :) . Jeśli chodzi o cooperative to gra by była bardzo ciekawa . Widzę to np. w taki sposób , że dwie osoby ( albo więcej ) pomagają sobie nawzajem , przeciągając różne dźwignie po to aby uniknąć jakiejś pułapki i śmierci . Gracze będą mogli sobie nawzajem pomagać,np. jeden może wybić drugiego w górę ( przez co ten drugi wyskoczy w górę wyżej niż zazwyczaj sam). Może też być tor przeszkód na czas , gdzie jeden gracz drugiemu będzie przeszkadzał włączając różne pułapki . :tak:
Łukasz - 29-03-2009, 21:15

Nie tylko mogą sobie pomagać podczas walki. Chociaż to też dobry pomysł ;) Ja myślałem akurat nad tym w przykładzie dwóch dźwigni w innych pomieszczeniach otwierające te same drzwi. Jeden gracz mógłby iść do pierwszej, a drugi do drugiej :D Oczywiście to mój przykład. Jest jeszcze wiele innych kombinacji które można robić :)
The Darkness - 03-04-2009, 20:11

Ja osobiście chciałbym żeby to był Co-Op coś w stylu RE5, ktoś gra Larą a ktoś inną postacią i we dwójkę przechodzą level :) Fajnie by to wyglądało :) I mogli by zrobić specjalne patenty w stylu by gdzieś się dostać 1 osoba musi podsadzić drugą by ta przeszła przez bramę i otworzyła tej drugiej osobie bramę od wewnątrz :) Myślę że to by było fajne :)
x*kinga*x - 04-04-2009, 09:52

Multiplayer? To zależy... Jeśli by był jako dodatkowa opcja, to czemu nie. Nie miałabym nic przeciwko. Chociaż i tak uważam, że to nigdy nie zastąpi przechodzenia gry w pojedynkę... Zresztą naprawdę wątpię w to, żeby kiedykolwiek jeszcze zdecydowano się na wprowadzenie multiplayera w TR. Bo jeśli to by faktycznie kiedyś się pojawiło, to i tak pewnie większość grałaby w multi jedynie dla zabawy, po uprzednim samodzielnym przejściu gry.
Al Arab - 17-04-2009, 23:04

Jedni by chcieli ten tryb,a inni nie.Przypomina mi to probe tworzenia gry uniwersalnej,ktora zadowoli wszystkich.Sorry,ale jak cos jest do wszystkiego,to jest do niczego :nie:
Chyba nie warto dla pozyskania odrobiny nowych graczy wprowadzac tak drastycznych zmian,ktore moga odstraszyc o wiele wiecej starych fanow.
Cytat:
i tak pewnie większość grałaby w multi jedynie dla zabawy

Tak samo jak przechodzeenie od nowa Legendy 30 razy,zawsze w innym stroju :gupek: W sumie mozna,ale po co?

Tonetti - 18-04-2009, 09:34

The Darkness napisał/a:
Ja osobiście chciałbym żeby to był Co-Op coś w stylu RE5, ktoś gra Larą a ktoś inną postacią i we dwójkę przechodzą level :) Fajnie by to wyglądało :) I mogli by zrobić specjalne patenty w stylu by gdzieś się dostać 1 osoba musi podsadzić drugą by ta przeszła przez bramę i otworzyła tej drugiej osobie bramę od wewnątrz :) Myślę że to by było fajne :)

To dobry pomysł. CD mogli by w następnej części gry zrobić multiplayer'a w kilku trybach. Pierwszym było by swobodne chodzenie po mapie i rozmowa z innymi ludźmi, drugim trybem było by przechodzenie levelu w taki sposób, jaki przedstawił The Darkness, a trzeci tryb to jak najszybsze przejście danego levelu. I żeby można było by zrobić własną postać, aby każda nie wyglądała identycznie i czymś się wyróżniała :)